Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 22:53   #1
Kako napraviti bootabilni CD?

Trebalo bi biti jednostavno, ali nakon što sam spržio na CD ono što sam izguglao PC se ne pokreće preko tog CD-a.

Može netko linkati fajl koji bih trebao spržiti na CD?

Imam Windows 7, 64-bitni.
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:36   #2
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post
Trebalo bi biti jednostavno, ali nakon što sam spržio na CD ono što sam izguglao PC se ne pokreće preko tog CD-a.

Može netko linkati fajl koji bih trebao spržiti na CD?

Imam Windows 7, 64-bitni.
Kad se u google ukuca npr "how to create bootable cd", dobije se više od 600 tisuća rezultata.

Što si ti točno izguglao i što nisi napravio po tome kako u tim odgovorima piše? Što si napravio drukčije od onog što je navedeno u gugletu?
Kad to kažeš, vrlo jednostavno će ti netko znati reći što da napraviš.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:41   #3
na tom računalu imaš instaliran OS il je "prazno"?

jer možda samo nisi dobro namjestio postavke boota, ako je hard na prvom mjestu izignorirat će ti cd
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 02:16   #4
@Tijs, dobro sam postavio postavke boota - krene se bootat s CD-a, ako je unutra neki bezveze CD napiše nešto u stilu "boot error press any key", kad stavim taj bootabilni najprije se pojavi "windows is loading files" i to dosta dugo traje, puno duže nego kad se preko harda boota, nakon toga se pojavi "starting windows", i na kraju "windows boot manager - windows failed to load because a required file is missing, or corrupt".

@Human1 - ima gomila rezultata, ali većina se odnosi na objašnjavanje kako se ISO image sprži nekim programom za prženje, a ne nalazi se tako lako fajl s bootabilnim windowsom... ne sjećam se sad više gdje sam to i kako skinuo, prošlo je par dana. mislio sam da mi netko može linkat točan fajl, da se ne gubim u metodi pokušaja i pogrešaka.
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 09:23   #5
Kao prvo moraš imati ispravan .iso fajl...tj. da nije skidan sa sumnjivih stranica ili pogotovo torenata.
Programu za prženje navedeš da ti od .iso napravi (isprži) CD ili DVD (ovisno o veličini podataka).
Najčešća greška je kad se .iso fajl kopira na CD/DVD ...a to vidiš na tom tvojem CD koji si ispržio običnim file menager programom sadržaj CD gdje nesmije biti samo .iso fajl.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:20   #6
TotalnaParezija sa kojim programom si pržio ISO file od skinutih windowsa?
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 15:37   #7
Mislim da je bio CDBurnerXP, ako sam dobro zapamtio.
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 15:42   #8
Ili rufus napravis bootabilni ntsf usb , digne win10 za 15 min i manje, cd srota, itd, ni nestavljam u komp dvd przilicu, bacam ih..

rufus, naj stvar

Poslano sa mog BL5000 koristeći Tapatalk
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.