Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 01:17   #1
Prijatelji, prijatelji s povlasticama ili nijedno?

Pozdrav svima. Mislila sam da neću ovdje pisati, ali moram se negdje ispucati. I da, registrirala sam se samo zato, danima vas čitam i morala sam se sad javiti. Post će biti duži, tako da odmah zahvaljujem na čitanju i svakom odgovoru.

Dakle, otkud da krenem nego otpočetka.

Prije dobre tri i pol godine bila sam u vezi s dečkom koji je i danas uz mene protagonist ove priče. Ja imam 24, on 28. Dosta je kratko trajalo, ali ja sam bila pala na njega kao kruška i mislila sam da je i s njegove strane tako, jer postupci su ukazivali na to. Dok mi, kako to inače biva, jednog dana nije postala sumnjiva promjena u ponašanju i konstantno predbacivanje meni "ti mene varaš". Iz vedra neba i bez ikakvog povoda. Krenulo je onda kod mene onim glupim povezivanjem dva i dva, a to su društvene mreže, odnosno Viber i WA. Na jednoj se pozdravi sa mnom i kao ode na spavanje, a onda vidim da je naredna tri sata konstantno aktivan na drugoj mreži. Nisam nikad potegnula to pitanje jer sam se osjećala glupo i jadno i znala da jedino što može biti jest to da optuži mene da nisam normalna što ga špijuniram i sl. Što možda i je točno, ali jebiga, neko šesto čulo je govorilo da nešto smrdi. I tako smo prekinuli, na njegovu incijativu i s nekim klasičnim izlikama o tome kako "nije do tebe, do mene je, sad baš nisam za vezu". Pao je prijedlog da budemo FWB, što sam ja kategorički odbila jer sam gajila dublje emocije i nisam htjela se još više sjebati. On je odmah, naravno, ušao u novu vezu, pretpostavljam s tom s kojom se dopisivao i viđao dok smo još bili skupa. Ja sam dosta dugo baš jako patila i liječila rane i nisam ulazila ni u kakvu vezu. U periodu od te tri godine nismo baš komunicirali, ostavili smo se na društvenim mrežama tako da hoćeš-nećeš, vidiš neke novosti, čestitali smo si rođendane i jednom slučajno završili na kavi u nekom većem društvu. Ali generalno, nikakav romantičan kontakt niti pokušaji.

E sad. Početak ove godine, slučajno se srećemo, među prvim stvarima koje kaže je da je prekinuo s tom curom i kako ga je prevarila i ispala najgora na svijetu, bla, bla, bla. Karma, mislim si. I kao, da ne pričamo na ulici, zove me na kavu. Ja, najveća glupača u ovom svemiru, a i šire, pristajem. Proveli smo dobra četiri sata na toj kavi, pričali o svemu i svačemu i vidi čuda, učinio mi se... drugačiji? Znam, čitatelju, glupa sam. Odvezao me doma i pri izlasku, poljubio me. I svidjelo mi se. Dogovorili smo se da se opet nađemo i svaki put je scenarij bio isti. Počeo se otvarati, ispričao mi o sebi stvari koje nikad nije i činio mi se doista iskren. Kad je pokrenuo pitanje našeg odnosa, rekao je da nije za vezu jer je oštećen izašao iz te prijašnje, bla, bla. Na to sam rekla da nisam ni ja, jer doista nisam, prvenstveno na račun toga što mu ne vjerujem poučena prijašnjim odnosom s njim. Ali po čitavoj toj priči, nekakvi prijatelji s povlasticama smo i vidjet ćemo kud to vodi. Međutim, za mene su prijatelji s povlasticama ono, prijatelji smo, a seksamo se kad nam se hoće, nema držanja za ruke, dogovaranja spojeva, pusa, izjava ljubavi i sl. E, kod njega baš toga ima. Dakle, hoda sa mnom isprepletenih ruku, ljubi me kad god stigne i gdje god stigne, u kinu sjedimo zagrljeni i ljubimo se, planira sa mnom putovanja i kad odemo na put, tamo se još romantičnije ponaša, od večera na dalje, oslovljava me u porukama s 'ljubavi', svako malo čujem 'volim te' i sl. Prvi put mi je rekao da me voli kad smo bili na nekoj cugi sa zajedničkim prijateljima, napio se i izašlo je iz njega. Razgovarali smo kad se otrijeznio i rekao je da stoji kod toga da me voli, da bi to ionako uskoro čula. Ali, kad dođe do riječi 'veza', odmah skače s "ALI MI NISMO U VEZI". Da, shvaćam, ja sam glupača što uzvraćam na to ponašanje, ali zbunjena sam i ni sama ne znam što osjećam. Bojim se da sam opet pala kao kruška na njega i da ću istu knjigu čitati dva puta. Zadnjih par dana je baš čudan i opet se ponavlja ona glupa priča s Viberom/WA. Nemam uopće volje načinjati tu temu jer će me uhvatiti u šaku s "ali znala si da smo fwb" i najradije bih sve to prekinula i zauvijek mu rekla doviđenja. Ali duboko u sebi se valjda nadam da ovaj put griješim i da nisam glupa što mislim da se ljudi mogu promijeniti i da će ovaj put biti drugačije. Osjećam da neće, ali nadam se. Tu je priča mog obrazovanja i posla, zbog čega on otvoreno kaže da se osjeća inferioran u odnosu na mene, što ja svaki put pokušavam odstraniti kao problem, ali ne ide. Ponekad pomislim da mi se radi toga na neki morbidan način "sveti" ili uvrnuto smatra da ako me podčini kroz naš odnos, nadomjestit će taj osjećaj inferiornosti? Ne znam. Znam da ponižavam samu sebe, ali neki me kurac drži uz njega i muka mi je od same pomisli da ovo opet nikud ne vodi nego u propast. Odnos je toksičan, svjesna sam toga. Ali ja ne znam izaći iz tog odnosa i ježim se same ideje da ponovno proživljavam što sam proživljavala nakon prvog prekida.

Sad kad sve ovo čitam, ni sama ne znam što vas pitam. Jel' imao tko sličnu situaciju? Kakav savjet za udijeliti? Primaran je problem što ja njega uopće ne razumijem, ne razumijem kakvo je to ponašanje, kao da si u vezi, a s druge strane kategoričko negiranje toga. Sva moja okolina ga ne podnosi i ne shvaćaju što radim s njim, a to ne shvaćam ni ja, samo znam da nikako da se maknem od njega. Ne cijeni me nimalo, jasno mi je to, i to me razdire. I kad donesem odluku da ću raskrstiti s njim, vidim ga i on me poljubi i ja kao kakva klinka odustanem od svega, uzvratim poljubac, primim ga za ruku i uživam tih par sati, vratim se doma i opet sam pa, posrana.
Jeaxpea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 01:57   #2
Na krivi sam podforum postala, sad vidim. Isprike, prebacila sam na LJ/E/S.
Jeaxpea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 03:44   #3
Mislim da si poprilično dobro izanalizirala situaciju, obzirom da nisi izvan iste i ne vidiš stvari najjasnije. I poznati su mi neki od elemenata odnosa koje opisuješ, been there, done that.

S druge strane ne stoji osoba koja dijeli tvoj moralni kod i koja razmišlja na isti način kao ti.


Netko tko je bio sposoban da laže, vara, napuca te i vrati se tek nakon što je i sam napucan, ovaj put bez obaveza - kako misliš da će njegovo dalje ponašanje izgledati? Misliš da će iskakati iz ovog šablona?

Voljela bih da je meni netko rekao da nema ama baš ničeg lijepoga u slijepom srljanju i hvatanju za slamke uprkos silnim dokazima.
Vuče te za nos i igra se tobom. Jer mu dozvoljavaš. A što više dozvoljavaš da se igra tobom, to mu više i padaš u očima i postaješ nezanimljivija.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:04   #4
Quote:
Jeaxpea kaže: Pogledaj post
Sad kad sve ovo čitam, ni sama ne znam što vas pitam.
Evo super primjera terapijskog učinka pisanja. Dođeš do kraja teksta i sve ti je jasno bez ičije pomoći i savjeta sa strane. Sad samo pročitaj sve što si napisala. Pa opet. I opet. I opet...

Sve je tu: i tvoj nizak self esteem, i razlozi njegova ponašanja (zato jer može), i sadašnjost takova odnosa (njegovo jebuckanje koga i kad stigne, uz tebe kao sigurno utočište za koje mu je ulaznica nježnost ), i budućnost njegova odnosa (odlazak onoga trenutka kad nađe neku koja će mu biti ne samo za jebuckanje - u čemu je problem, pa lijepo ste se dogovorili da niste u vezi?).
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:36   #5
Quote:
Jeaxpea kaže: Pogledaj post

Sad kad sve ovo čitam, ni sama ne znam što vas pitam. Jel' imao tko sličnu situaciju? Kakav savjet za udijeliti? Primaran je problem što ja njega uopće ne razumijem, ne razumijem kakvo je to ponašanje, kao da si u vezi, a s druge strane kategoričko negiranje toga. Sva moja okolina ga ne podnosi i ne shvaćaju što radim s njim, a to ne shvaćam ni ja, samo znam da nikako da se maknem od njega. Ne cijeni me nimalo, jasno mi je to, i to me razdire. I kad donesem odluku da ću raskrstiti s njim, vidim ga i on me poljubi i ja kao kakva klinka odustanem od svega, uzvratim poljubac, primim ga za ruku i uživam tih par sati, vratim se doma i opet sam pa, posrana.

Emocionalni manipulator koji je našao žrtvu. On je sebičan i nezreo i po definiciji uvijek dobije ono što želi (čitaj: blizinu ženske osobe, dominaciju, pažnju, sex) a ti sa mazohističnim crtama karaktera i gladna ljubavi prelaziš u submisivni mod i time mu izravno otvaraš mogućnost da stalno dominira i dobije što hoće dok ti patiš. A patiš jer to voliš, mazohist si, voliš da uživaš pa da kasnije boli, pa opet uživaš pa da boli...Zašto si opsjednuta njegovim ponašanjem? Zato što imaš potrebu za kontrolom, svaki ju mazohist ima, namjerno se baviš sranjima i ulaziš u sranja jer zapravo jako voliš da se osjećaš posrano, tek tu si na svome... U nekoj normalnoj vezi tebi bi vjerojatno bilo jako dosadno...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:25   #6
ovdje ti nema pomoci, a i uopce
prebaci u Supendare
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:05   #7
ne volim imat posla s takvim curama. to je kao musko, odradit cu te jer znam kako

cura treba imat dozu nevinosti da bi zaintegrirala lovca. one koje sve umiju i znaju sto se mislite previse. male go go barovi. pa se natjecite koje jaci ludji i bolji.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 19:11   #8
Tip je nezreo i igra se s tobom čisto jer može. Jer mu godi egu što plaziš za njim i širiš noge bez da ste uopće u vezi. Nemoj ovo shvatit kao da te osuđujem, bila sam nedavno u istoj situaciji. Ajde ti lijepo ovdje napiši što je on ikada dobro napravio za tebe? Kako ti je POKAZAO da te voli? Lako je to reć. Ne voli on tebe jer on nije sposoban za to. Postoji razlog zašto ga nitko oko tebe ne podnosi. Upitaj se želiš li i zaslužuješ li bolje od tog odnosa? Ako je odgovor da, prekini taj odnos.
wadle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:44   #9
ti gajiš osjećaje za njega i dalje. to je preočito! no, pazi se! moguće je kad nađe jednu drugu lutku za napuhavanje da će tebe odbaciti. bez uvrede. bolje ti je da se od njega odvojiš, jer iz ovih rečeinca što sam pročitala, vidim da je teški manipulator koji izbjegava da prizna krivnju za svoje pogreške već krivi drugu polovicu. istu stvar sam ja doživjela, ali tek kasnije sam shvatila da sam ga trebala izbrisati iz života. bolje će biti za tebe da ga makneš, jer očito čovjek ima manjka zagrljala i dnevnih poljubaca pa je znao da od tebe to može dobiti, jer ga i dalje voliš
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:45   #10
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Emocionalni manipulator koji je našao žrtvu. On je sebičan i nezreo i po definiciji uvijek dobije ono što želi (čitaj: blizinu ženske osobe, dominaciju, pažnju, sex) a ti sa mazohističnim crtama karaktera i gladna ljubavi prelaziš u submisivni mod i time mu izravno otvaraš mogućnost da stalno dominira i dobije što hoće dok ti patiš. A patiš jer to voliš, mazohist si, voliš da uživaš pa da kasnije boli, pa opet uživaš pa da boli...Zašto si opsjednuta njegovim ponašanjem? Zato što imaš potrebu za kontrolom, svaki ju mazohist ima, namjerno se baviš sranjima i ulaziš u sranja jer zapravo jako voliš da se osjećaš posrano, tek tu si na svome... U nekoj normalnoj vezi tebi bi vjerojatno bilo jako dosadno...
bolji opis nije mogao biti napravljen
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.