Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 14:42   #1
Mi djeca Solferina

Mi djeca Solferina, autora Maroja Mihovilovića izvrsna je saga autobiografije znamenite obitelji.

To je djelo koje spada u deficitarnu kategoriju u našem društvu. Opis i memoriranje života jedne skupine ljudi kroz čitavo stoljeće.

Mi djeca Solferina poučna je i svakom preporučljiva materija. Nije zgorega naglasiti da je upravo ovakav spis, ovaj način stvaranja djela, izravno kvalitetna zamjena za sve koji prate dinastije ili kronologije istaknutih pojedinaca i obitelji.

Ovo je samo jedna vrsta autentične "sapunice" u pisanom obliku.
__________________
Ima ljudi koji su sretni u svom očaju - Dan Tana
Eneja Od Danaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 00:03   #2
To su tzv.generacijski romani, s fikcijom ili nefikcijom.
__________________
Ima ljudi koji su sretni u svom očaju - Dan Tana
Eneja Od Danaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 12:31   #3
Pocela sam je citati i svidja mi se. Jako me zanima kako su im se zivoti odigrali

Ono sto mi jako smeta je sto jedna tako velika knjiga ne postoji u e-obliku. Ja osobno bi e-izdanje platila i vise nego sto kosta hard copy (249 kn).
Knjigu od 1000+ stranica nije nimalo prakticno nosati okolo i citati u javnom prijevozu, dok cekas red, na klupici, u kaficu, ... i prakticki je citatelj prisiljen citati je samo doma, a to znaci isprekidano citanje, ispadanje iz price, manje uzitka.
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 10:53   #4
Knjiga je zanimljiva saga..Mislim da nećeš požaliti jer upravo na ovom primjeru obitelji, koja ima predznak lokalnih ljudi zapravo se sakrivaju svjetske tragedije..

Što se tiče knjige, nje se ne bih nikad odrekao..Volim korice i papir. Izgradio sam emociju prema samoj knjizi.

Nije mi jasno zašto bi platila e-izdanje više od papira ?
__________________
Ima ljudi koji su sretni u svom očaju - Dan Tana
Eneja Od Danaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:37   #5
Htjela sam reci da sam za tako (fizicki) veliku i tesku knjigu spremna platiti i vise novaca ako je mogu imati na kindlu. Jer mi je prakticnije i nisam ogranicena gdje ju citam.
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 00:21   #6
Jasno..I praktično je, kažu ljudi..
Ja sam pak trenutno protiv..

No, reci, molim Te, što ti se dopada u knjizi ? Koji ti je dio zapeo za dojam ?
__________________
Ima ljudi koji su sretni u svom očaju - Dan Tana
Eneja Od Danaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 00:47   #7
Procitala sam je ima neko vrijeme, a nikako da dodjem ostaviti komentar.

Svidja mi se sto je knjiga kompletna - stavlja obitelj u dobro opisan i razradjen kontekst, tu je kao udzbenik i o ljudima i vremenima.
Svidja mi se i stil pisanja. Vrlo pitko i citljivo stivo unatoc zanru i kolicini cinjenica.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 16:39   #8
Sjajno je uočiti kako jedna obitelj, točnije pojedinci iz spomenute obiltelji, koji su nekoć živjeli u jednom mikro svijetu znaju biti sudionici svjetskih velikih zbivanja.
U tome je predočena crta kako je svijet ustvari malo selo.
Jedan pucanj u Evropi daleko se čuje do Azije.
Ljudi i događaji.
Kako te život može odvesti i motiv naših osobnih uvjerenja skovanih iz slučajnosti i namjera dobivenih u djetinjstvu.
Nevjerojatno..Iz male sredine u svijet.
Doista, tako se puno može naučiti iz ovog djela.
__________________
Ima ljudi koji su sretni u svom očaju - Dan Tana
Eneja Od Danaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.