Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2008., 08:11   #81
poslat cu ti tokom dana ili najkasnije sutra...
homer_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 13:18   #82
nema zurbe
Thanx
__________________
Everything will be Ok in the end,if it's not Ok,it's not the end...
IsidoraZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 10:42   #83
Evo linka na još jednu temu koja se, manje-više uspješno, bavi MS certificiranjem.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 07:20   #84
Hvala
__________________
Everything will be Ok in the end,if it's not Ok,it's not the end...
IsidoraZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 11:14   #85
Samo jedan mali ispravak netočnog navoda uz AutoCAD i "slaganje kuće" .... jer AutoCAD je CAD alat ...
oliti Computer Aided Design i nije specijaliziran za arhitekturu, već CAD genralno... a osim toga je jako
blisko povezan sa CAM-om (Computer aided manufacturing) ..... pa pliz, nemojte ga tako generalizirati,
jer je to alat koji svoju primjenu ima većinom izvan arhitekture

A kada vec tu lijepo i romantično pričate o edukacijama, a MS-a se nisam dotakao ... prednost MS
edukacije u Algebri jest činjenica da imaju definitivno najjače MS ljude u Hrvatskoj ....

Ali opet je pitanje samo jedno ... što netko uistinu želi raditi? Jer ako imate love za certifikaciju,
a ne želite to u biti raditi... dajte radje meni pare
Pero Djetlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 08:49   #86
autocad specijalist tecaj algebra.

Ako je netko zavrsio zanima me kakav je zavrsni teoretski ispit? kakva su pitanja?
lager is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:20   #87
Quote:
lager kaže: Pogledaj post
Ako je netko zavrsio zanima me kakav je zavrsni teoretski ispit? kakva su pitanja?
završio sam autocad u algebri
ako učiš..pitanja nisu teška
blum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 00:11   #88
Da malo dignem temu iz prašine...
Sad nas pere teška kriza u državi, gospodarstvu... ali kakve su šanse u pronalaženju posla s ovim certifikatom (MSCA, joša ako je CISCO-ov CNNA blizu, pa kasnije s vremenom dodati možda i CNNP ako bude para)?
S tim da:
1. nemaš ni dana radnog iskustva u toj branši,
2. ako ti je ista zanmljiva i voliš IT segment tržišta rada,
3. struka ti je sasvim 10. (student prava, koje je pojedincu nezanimljivo i ubija ga u pojam!),
4. imaš 28. godina i vrijeme ti je da se pokreneš... ova je najbitnija
Da li su mogući pripravnički staževi od nule s tim certifikatima, pa kad skuže da si dobar radnik te uzmu "za stalno"?

Razmišljam o okretanju kormila prema ovim solucijama, pa ispitujem malo teren.
Hvala!
__________________
Трифон Иванов е много приятен човек
vanja_istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 00:33   #89
A tko će znat... Znam par ljudi koji su završili microsoft akademiju i sad sjede doma bez posla, al isto tak znam nekoliko ljudi koji su završili cisco (ccna) i zaposlili se u roku od tjedan dana nakon kaj su to položili. Tak da...
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 00:47   #90
Quote:
vanja_istra kaže: Pogledaj post
Da malo dignem temu iz prašine...
Sad nas pere teška kriza u državi, gospodarstvu... ali kakve su šanse u pronalaženju posla s ovim certifikatom (MSCA, joša ako je CISCO-ov CNNA blizu, pa kasnije s vremenom dodati možda i CNNP ako bude para)?
S tim da:
1. nemaš ni dana radnog iskustva u toj branši,
2. ako ti je ista zanmljiva i voliš IT segment tržišta rada,
3. struka ti je sasvim 10. (student prava, koje je pojedincu nezanimljivo i ubija ga u pojam!),
4. imaš 28. godina i vrijeme ti je da se pokreneš... ova je najbitnija
Da li su mogući pripravnički staževi od nule s tim certifikatima, pa kad skuže da si dobar radnik te uzmu "za stalno"?

Razmišljam o okretanju kormila prema ovim solucijama, pa ispitujem malo teren.
Hvala!
dakle, ako izostavimo veze&poznanstva, izuzetno dobar socijalni networking te veze sa politikom, šanse su ti male.
naime, zašto?
mcsa je, za početak, stari certifikat. sada ti je ganjati MCTS i MCITPro
to što ti je struka sasvim stota je po meni ogroman minus. meni je struka IT i kaj se mene tiče, ne bih volio da netko poput tebe uđe u IT. to bi bilo kao da ja, recimo, nekom pravniku koji je godinama peglao pravne stvari uletim na poziciju odvjetnika.
nadalje, iskustvo je mega-bitna stvar. kao i širina u samom IT-u. istina je da MCSA nije nešto bogzna kolko opsežno i kompleksno znanje...
itd...
plus kaj je stanje na tržištu rada stvarno kilavo.
i vidim da sljedećih godina očekuju nagli pad IT tržišta u RH. kontrakciju
tako da su na prve znake toga, trebali obavijestiti sve ljude koji uletavaju u IT da više ne vrijedi više ona bajka o ogromnim manjkovima IT-evaca. upravo suprotno. postoje viškovi IT kadra..
(jer, u krajnoj liniji, ljudi za bilo koju edukaciju debelo plaćaju. ljudi se educiraju iz svojih sredstava ulažući u budućnost u kojoj sebe vide u it branši. ustanova koja pruža edukaciju i koja uredno pokupi novac za tu neku edukaciju bi trebala realnije reklamirati IT. ono, nije lijepo lagati&varati kupce, ekipa jer brojni ljudi popuše priču pa nakon svega ostanu nezaposleni i popišani. sa masu edukacije i znanja nagruvanog u glavu. i plićeg džepa.)

Zadnje uređivanje Brogan : 06.08.2009. at 01:07.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 00:49   #91
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Znam par ljudi koji su završili microsoft akademiju i sad sjede doma bez posla
ali, ovo je razumljivo ako im je ta microsoft akademija (koja je sama po sebi dobra) jedina stvar koju su imali ponuditi poslodavcu. to bi trebao biti (mali) plus u životopisu, a ne osnova od koje posloprimac kreće.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 01:01   #92
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
znam nekoliko ljudi koji su završili cisco (ccna) i zaposlili se u roku od tjedan dana
e, da. i pitanje je kad se navedeno dogodilo..?
ovih dana ili prije 4 godine?
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 01:19   #93
Prije godinu-dvije, istina. Al to svejedno ne znači da joj to neće pomoć i da se to ne isplati. Stalno lutam po posao.he i moj posao i sličnim stranicama i vidim hrpu oglasa koji traže IT stručnjake, web dizajnere i programere i njima slične. Tak da, ja mislim da se isplati. Mislim, sama mislim to upisat kad ću moć i naravno da sam se prije raspitala dal će mi to koristit ili ne. Inače ne bih samo tako odbacila fakultet.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 02:16   #94
IT stručnjak je preširok pojam i niko ne traži samo IT stručnjaka
web dizajner i programer najčešće trebaju osim hrpetine znanja, imati iza sebe i podosta prakse, i da se izrazim, "portfolia" za pokazati budućem poslodavcu dakle, imam filing da teško da u tom području možeš ikad biti pripravnik tu kad dolaziš prvi put, moraš već biti gotov stručnjak. iskusnjara..hehe. barem prema onome kaj vidim iz iskustva.
dok je istina da postoji još područja koja su zanimljiva i mogu se s vremenom savladati...samo takvih je područja danas najmanje oglašeno..

a ovo što kažeš da si odbacivala fakultet mi se ne čini kao neki lud i strateški potez. čak mi izgleda kao dosta racionalan.
jer, i na ovom forumu imaš ferovaca koji se žale da su godinama bezuspješno tražili posao. u praksi znam da ima VSS koji idu okolo od firme do firme ko sirotinja i dobivaju vrata u facu.
dok isto tako s druge strane, konstantno slušam o ljudima sa srednjom školom i certifikatom koji beru do cca 10 000 kuna pa ti vidi....
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 02:38   #95
A jbg, kaj ćeš... A to kaj se tiče faksa... Najbitnije mi je da me starci i dečko podržavaju u tome, od ostalih samo slušam negodovanje i stvari tipa "kaj buš bez faksa", "nisi normalna, kaj buš sad" i sl...
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 02:45   #96
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
samo slušam negodovanje i stvari tipa "kaj buš bez faksa", "nisi normalna, kaj buš sad" i sl...
to će ti mahom reć non-IT ljudi...dakle, ljudi koji nemaju pojma kaj je IT niti kaj je IT tržište rada (u hrvatskoj).

misle da je imati IT faks u ovom trenutku jednako bitno, kao što je bilo prije 100 godina imati faks ako si bio seoski fiškal ili dotur
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 03:07   #97
Da, znam. Al ponekad me fakat ubiju u pojam takvi komentari.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 08:30   #98
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
meni je struka IT i kaj se mene tiče, ne bih volio da netko poput tebe uđe u IT. to bi bilo kao da ja, recimo, nekom pravniku koji je godinama peglao pravne stvari uletim na poziciju odvjetnika.
Kakve to veze ima? Tržište rada je utakmica, gdje nekad pobjeđuju bolji, nekad oni s više sreće, a nekad "oni treći". Tako da to šta ti bi volio ili ne je manje bitno. A kod pravnika isto tako, ako si bolji izvoli, to ne predstavlja nikakvu prepreku barem meni, jer život je borba u kojoj treba gristi da bi opstao. (makar ti ni ne bi mogao nikako biti pravnik, jedino ako te zanima piliti 5 godina na fakultetu )
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Da, znam. Al ponekad me fakat ubiju u pojam takvi komentari.
Imam ista iskustva, samo šta ja ne namjeravam napustiti fakultet. Završiti ga da, ali raditi nešto šta mene zadovoljava. Kad sam to upisivao bio sam mlad i neodlučan, godinama su se stvari promjenile.

Vratimo se na temu...
uvijek postoji ona opcija...sve je moguće ako te "posere" sreća...a i jedna od opcija mi je odlazak u SAD, tamo dobiti ove certifikate, nastaviti školovanje i tražiti posao. Sve je moguće i dopušteno u "borbi za goli život".
__________________
Трифон Иванов е много приятен човек
vanja_istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 08:35   #99
Reci mi Homeru kako to relativno lako položiti CCNA jer se ja već neko vrijeme mučim s time. I taj Packet tracer nije baš Pacman za igranje...ili možda je?
Zna li itko onako odokativno koliko ima "IT stručnjaka", s bilo kakvim certifikatom ili kako već, izvan Zagreba, Splita, Osijeka, Rijeke. Negdje po Slavoniji, Lici itd... Ja imam osjećaj da ih baš i nema.

Brogan,
Šta po tebi onda znači opsežno i kompleksno znanje ako to MCSA ili MCSE nisu? Koje to kvalifikacije treba imati čovjek ako mu je MCSA samo mali plus u životopisu? MCSA košta 21000 kuna u Algebri. Plus MCSE koji košta oko 17000 kn.

Bemu miša više, kolike su plače tim ljudima koji imaju Cisco, Microsoft i ostale certifikate? Koliko rade? Prošli vikend sam bio u društvu s ekipom iz "najbolje" hrvatske IT firme, kako oni kažu. Svi redom FER-ovci. I kao imaju oko 10 000 kn ali, jebote, nije im prestajao zvoniti mobitel, pa mora ići vamo, pa tamo, pa raditi vikendom, pa nikada ne stignu, pa NE STIGNU iskoristiti 3 tjedna godišnjeg jer je puno posla. Jebeš onda takav posao. Cura mi ima 7500 kuna u vrtiću , godišnjeg već sada 26 dana plus prekovremeni, pa se nakupi i 30 radnih dana a radi tek 3 mjeseca. Već je tri puta bila na usavršavanju, sve plačeno.

I koja je tu onda računica u informatici? Da rade svaki dan po 19 sati, da ih svaki dan zovu jer se nešto baš sad sjebalo i baš sad treba doći to popraviti u 11 navečer, da ih zovu dok su na godišnjem, da nema godišnjeg. Onda mi plača od 10 000 kuna ne znači baš ništa.

U petak sam nešto radio kod čovjeka, radi nešto na Gradsko stambeno i poslovođa mu ima 11 000 kuna plaču. Zadnji koji je došao prije mjesec dana ima 5500 kuna. Svojim očima vidio. A niti jedan nema više od građevinske. Rade maksimalno 4 sata dnevno. S tim da poslovođa nikada ništa nije fizički radio. A siguran sam da nema nikakvih certifikata koji vrijede 3 godine, da idu na školovanja za nove čekiće ili šta već svakih 2 mjeseca ili da moraju stalno učiti nešto novo.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 08:50   #100
Kriza neće tarjati vječno. Posla uvijek ima. Čitao sam neki članak na CISCO-vim stranicama, gdje predivđaju rast potražnje radne snage u IT industriji u slijedećih nekoliko godina.
Quote:
Brogan,
Šta po tebi onda znači opsežno i kompleksno znanje ako to MCSA ili MCSE nisu? Koje to kvalifikacije treba imati čovjek ako mu je MCSA samo mali plus u životopisu? MCSA košta 21000 kuna u Algebri. Plus MCSE koji košta oko 17000 kn.
Brogan ima strah da mu ne uzmemo posao, pa onda malo obeshrabruje ljude koji bi se htjeli upustiti u ovu avanturu.
__________________
Трифон Иванов е много приятен човек
vanja_istra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.