Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2004., 17:04   #21
jel izgledaju te tvoje kapilarice poput sunca?
tj da se iz jedne tocke poput zbica na biciklu sire crvene prugice, osobito na obrazima i licu?
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 18:16   #22
Kod mene je "sunčeko" na nosu. Izbliza se vide male zrakice a iz daleka izgleda kao da stalno imam prišt na sred nosa.
Po toplom vremenu se vidi još jače, pa idem to srediti prije ljeta (vučem ga već 2 godine).
S kremama nisam ni probala.
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 21:51   #23
jesi koristila oralne kontraceptive?
ako jesi, to ti je od toga (tj estrogena)
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 10:50   #24
nisam nikada koristila nikakve hormonske preparate, zato sam i imala hrpu trudnoća pa možda je i od toga
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 16:25   #25
Danas sam bila na uklanjanju kapilarica s lica kod dermatologa.
Traje desetak minuta, nije pretjerano neugodno, izgledam bolje.
Cijena 800 KN.
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 11:52   #26
Quote:
medeja kaže:
Danas sam bila na uklanjanju kapilarica s lica kod dermatologa.
Traje desetak minuta, nije pretjerano neugodno, izgledam bolje.
Cijena 800 KN.
Ne mogu bilivit - kakve su to cijene u Zagrebu?!?!?!
Ja prosli tjedan platila 160 kn (NE u Zagrebu)
Jewel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 12:22   #27
gdje...moze i na pm
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 22:02   #28
Quote:
medeja kaže:
Danas sam bila na uklanjanju kapilarica s lica kod dermatologa.
Traje desetak minuta, nije pretjerano neugodno, izgledam bolje.
Cijena 800 KN.
koja metoda?

a cijena tretman kosta u Njemackoj 25,00 €
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 22:53   #29
Rosacea (=kuperoza).

Postoje lijekovi. Metronidazol krema ili gel na lice. Antibiotici koji se piju. Laser i pulsna terapija samo u jacim slucajevima


Osim terapije vazna je i preventiva!!!!!! :

izbjegavati izlaganje suncu, koristiti zastitu od sunca (sesiri, SPF 15 ili vise)
izbjegavati alkohol, zacine, nagle promjene temperature
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 13:33   #30
Metoda za 800 KN:
koliko su mi se udostojili objasniti to je iglica na visokoj frekvenciji koja vjerojatno spali kapilarice???
S tim su me bockali, još uvijek sam malo crvena ali će navodno proći, meni se čini bolje nego prije ali mi je bilo jako skupo.
Ako neko zna jeftinije slušam za drugi put zlu ne trbalo.
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 16:35   #31
jesu li ti tom prilikom ustrcali nesto malo tekucine tom iglom? I jako pece?

Onda mislimo na isto, ja ti mogu dati adresu ljecnicke ordinacije ali to je u DE cijenu sam vec napisala
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 19:17   #32
Lasersko "spaljivanje" kapilarica samo smanjuje rezultat upale. Metronidazol i tetraciklin smanjuju uzrok upale u kozi. Izbjegavanje iritansa sprecava upalu.

Nakon laserskog tretmana, sitacija se moze ponoviti, zato je potrebno lijeciti rozaceu i nakon lasera (ili pulsne terapije).
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 21:02   #33
Kapilare

Imam pitanje ima li ko iskustva sa kapilarima?? Da li ih je preporucljivo uklanjati ..
zoran066 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 10:13   #34
Vjerojatno s KAPILARAMA...
Naime, jednina je kapilarA, a ne kapilaR, pa množina nisu kapilarI već kapilarE.

A one su bitne i neophodne, čemu ih odstranjivati (a i kako???)

Of course, osim ako ne misliš na proširene (dilatirane) površne kožne kapilare...koje su prvenstveno esetski moment (kuperoza).
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 15:25   #35
Jebi ga ... Nisan ocito toliko upucen kao ti Rijecanka .Naime pitanje je bilo za prosirene ,ocito san se krivo izrazija. I nije za mene nego za curu ,ja ih neman.
zoran066 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 15:36   #36
Quote:
zoran066 kaže:
Jebi ga ... Nisan ocito toliko upucen kao ti Rijecanka .Naime pitanje je bilo za prosirene ,ocito san se krivo izrazija. I nije za mene nego za curu ,ja ih neman.
Imaš skidanje kapilara laserom, i to se radi sada, zimi, dok nije jako sunce, nema nekih nuspojava...malo proguglaj i reci joj da malo smanji gemište
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 21:45   #37
Nemojte, dečki, biti zločesti. Dilatirane kapilare ne dolaze od gemišta (nisu to spider nevusi kod ciroze), već vrlo često, kod koriptenja oralnih kontraceptiva...a i genetika ima tu svoje prstice
Laserska metoda je najbolja za lice i područja sa tankim epidermisom. No, kada je riječ o vanjskoj strani bedara, što je najčešći problem, rado recidiviraju..tu je sklerozacija nešto uspješnija....
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:32   #38
vene i ispucale kapilare

Pozdrav...
U podrucju koljena sa straznje strane imam vidljivu nekoliko cm dugu venu i ispucale kapilare...to mi stoji vec par godina i prije nisam obracala paznju međutim sad me je strah da mi se to ne prosiri. Citala sam malo na netu, pise da je genetski, zatim ako puno stojis, trcis, hodas i takodjer da antibebi pilule poticu razvoj vena. Zanima me je li itko od vas imao kakvih iskustava sa slicnim problemom i kako se to moze rijesiti. Cula sam za uklanjanje laserom, sklerozaciju itd. Nemam pojma ni gdje trebam ici na pregled, ni kakve su cijene, ni rezultati. Molim vas za savjete...hvala
shkmish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:23   #39
i ja imam takvih problema. prije par godina samo na jednom mjestu, no ove godine na jos dva...pa me sad to pomalo vec smeta. postoji li neka krema da se to smanji ili da se barem vise ne pojavljuje?
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 17:21   #40
Wink

ja sam bila kod doktice ..opce prakse koja mi rekla da za vene koje mi vec izlaze mogu jedino primjenjivati Heparin gel (ili kremu, neznam sto je jos tocno) i s time mazati.
I posvetit paznju nogama i cirkulaciji, ono,tusiranje hladnom pa onda toplom vodom, razgibavanje svako toliko.
Istina da vene znaju poskakat od previse trcanja,hoduckanja a pogotovo stajanja...no meni em sto je cini mi se nasljedno, em sto puno sjedim pa mi cirkulacija ispod nule.
A cula sam za to cupanje vena
kao i neku novu metodu, kojom u venu koju izlazi ustrcaju nesto s iglom i ona se sasusi.
O tome koliko je bolan prvi i drugi proces mi nitko nije pricao...
ali meni to vec sad nagrduje noge...pa kud su se sjetile tako rano izac van!
e, da i nesto je doktica spominjala odlazak flebologu za te vene...sad tko voli nek izvoli
__________________
Ako zelite dusevni mir, dajte ostavku na mjesto generalnog direktora svemira.
LooneyTune is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.