Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2010., 19:59   #61
evo počinje toplije vrijeme pa me zanima da li i gdje vježbate na otvorenome jer bi jako volio doći i uživo vidjeti o čemu se tu sve radi
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 20:54   #62
Pozdrav svima ! Evo dobio na poklon od poslovnog partnera složeni luk i 10 kom strelica od fibera ! Dali mi može netko ukratko pojasniti kako se uštimava ciljnik ? Naime , sa nekih 40tak metara gađam metuu 100x80 i evo ostao sam još na dvije strelice , ali nikako da skontam kako se one dvije mušice upucavaju.Hvala na odgovorima i savjetima. Eh da, zarazih se time luuuudo !!!
__________________
dolje mlijeko, živio ARSEN

" Ne upuštaj se u raspravu sa idiotom ! Spustit će te na svoj nivo i pobjediti iskustvom "
zanzibar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 10:03   #63
Auuuuf... prvo moraš znati da držiš oružje u rukama. Pištoljem ne bi gađao da ne znaš, jelda? Ili bi se barem osigurao. Tehnika pucanja složenim lukom se dosta razlikuje od tehnike pucanja "običnim" lukom a i čisto sumnjam da su te "mušice" prilagođene tebi. Naime, svaki luk je do najsitnijeg detalja prilagođen tom pojedinom streličaru koji puca s njim, to je ko otisak prsta. Ne postoje dva ista setupa. Eh. Sad kad smo to razjasnili, barem da ti pokušam pomoći. Okani se pucanja s velike razdaljine. Trenira se s desetak metara, samo tehnika nišanjenja i okidanja. Cilj ti je postići što je moguće iste pokrete i isto ispucavanje. Kad to postigneš možeš se polako odmicati od mete. Uglavnom - onaj dio koji tebe zanima - zadnja "mušica" (peep) mora biti u razini oka u punom nategu. Kroz nju se gleda u leću, nišan (scope) i u metu. Pucaš u žuto na jedno mjesto tri strijele (sa dvadesetak metara, recimo) i nakon toga pomakneš nišan u onu stranu kamo strijele odstupaju. Ako ciljaš u žuto a idu u plavo gore - mičeš nišan gore. I tako u svim potrebnim smjerovima. Ono na što moraš paziti da je ruka koja napinje luk uvijek na istom mjestu (tzv. sidrenje) tako da su i nišani svaki put na istom mjestu. Samo za ilustraciju koliko pogrešno radiš, znaj da se složenim lukom sa 40 metara strijele slažu u krug promjera šalice za kavu.
Debela preporuka: posjeti najbliži streličarski klub (prije nego nekog ubiješ), pomoći će ti savjetom i primjerom.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 17:45   #64
Najljepše zahvaljujem na pojašnjenju. Mislim da će mi biti dovoljno za početak.Koliko sam shvatio , složeni luk je stvar koja se prilagođava individualno .Znači, peep sam dobio uz luk a scope moram kupiti.

Još jednom hvala
__________________
dolje mlijeko, živio ARSEN

" Ne upuštaj se u raspravu sa idiotom ! Spustit će te na svoj nivo i pobjediti iskustvom "
zanzibar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 23:03   #65
meni se sviđa streličarstvo i htio bi probat , al nedam mi se u klub nego doma da gađam neku metu . pa me zanima jel je ovo dobar izbor za poćetak http://www.cico-sport.com/hr/proizvo...a-za-pocetnike . i dal ima ko koji savjet ?
nikolasaban008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 15:03   #66
Quote:
marko_sk kaže: Pogledaj post
ak se smije znat ko si ti ja se time vec bavim trostrukin ekipni drzavni prvak
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
to je super sport ja se bavim time, imam svoj klub i drzavni prvak sam
ak se mislis baviti tim nebudes pozalil samo mozda radi puno para koje budes odvajal ali ak to stvarno zavolis nebude ti zal.
Jel postoji itko tko se bavi ovim sportom a da nije državni prvak ? Ima vas šačica, a milijun disciplina. Eto oko toga baš u Međimurju imamo cirkus. Najboljom u županiji proglašena je juniorska ekipa SK Katarina Zrinska. Državni prvaci u konkurenciji samog sebe i nikog više. Jasno taj dio su zatajili, pa izabrani i svi se s njima sad sprdaju.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 12:10   #67
Imaš 5 vrsta lukova, (dugi, goli, standardni, olimpijski i složeni), imaš 6 kategorija (do 12, do 14, kadeti, juniori, seniori, veterani), na sve to imaš muške i ženske i na kraju i ekipni dio. kao i kod svih malih sportova, i ovaj ima državno prvenstvo a toliki broj kategorija uzima svoj danak u inflaciji prvaka. To svejedno ne znači da nemamo izuzetnih streličara i to baš među juniorima i kadetima.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 00:02   #68
Odbojkaš,ja sam rekreativni streličar koji ne da nije državni prvak,nego još ni turnira vidio nije. Da to razjasnimo,da me nebi prozva da pametujem. Ipak,pošto ti očito nisi naša za shodno da saznaš nešto više o streličarstvu,pogledaj http://www.archery.hr/klubovi.htm. Tu imaš 49 klubova u Lijepoj našoj. Moj postoji samo na papiru,nismo još dovoljno dobri (a ni novaca nemamo) da odemo na kakav turnir. Neka je još 25-30 takvih. Ostaje 20-tak klubova,sa bar isto toliko ljudi koji znaju kako se koristi luk. Šta se tiče konkurencije,tu si u pravu,nikakva je. Jača je puno u nogometu,košarci,odbojci,atletici,plivanju...
Tamo je stvarno silna konkurencija. Vaterpolo i rukomet ne računam,te sportove ionako igraju u 10 država na svitu. Ozbiljno,5 do 6.
Tako šta kažeš da su iz "Katarine Zrinske" prvaci u konkurenciji samih njih u najmanju ruku - budalaština.
Google is my friend,pa se malo informiraj prije nego prospeš nešto ovakvo.
P.S. Ipak sam višestruki državni prvak bio,šta ekipno,šta individualno. U jednom drugom sportu. Olimpijskom. Konkurencija - 5,6 klubova u HR.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 13:25   #69
Nikola,kad ti već nitko ne odgovara,evo ja ću. Nisam stručnjak ali i ja sam počeja na Samick "Polarisu". Vjerovatno malo tko nije,to i je početnički luk,na kojem su,valjda počinjali i vječni rekreativci ali i prvaci država. Za početnika,dovoljno dobar luk tomu adekvatne cijene.Kako (i ako) tehnika bude napredovala,ako budeš upran u treniranju,tako će ti s vremenom trebat i nešto kvalitetnije ali o tom...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 14:35   #70
luk recurve

Ja prodajem 2 Fred Bear-a....
pogledaj na Njuškalo oglase br 11169495 (Kodiak Magnum) i 11169340 (Grizzly).

Jure, Split
munja64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 20:18   #71
pozdrav svima,htio bi kupit luk i strijele nesto ovog tipa http://www.lovasijaszat.hu/felszerel...wgroups&lang=2 Ducan je u madjarskoj dva i pol sata od zg ako neko oce djelit troskove.. . Jel ima toga za kupit u zg?
_seo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 15:33   #72
jel zna neko jel ima u bjelovarsko bilogorskoj zupaniji za kupit selfbow?
survival men is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 11:08   #73
Pozdrav, zanima me da li ima negdje u Zagrebu gdje bih mogao doci staviti svoju metu i vjezbati gadanje sa svojim lukom? Mozda negdje na istocnom dijelu, dubrava, sesvete ili tako negdje. Da se ne placa jer nisam bas s lovom, a volio bih malo rekreativno se vratiti tom sportu. Hvala
Ferrious is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:20   #74
Quote:
Ferrious kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me da li ima negdje u Zagrebu gdje bih mogao doci staviti svoju metu i vjezbati gadanje sa svojim lukom? Mozda negdje na istocnom dijelu, dubrava, sesvete ili tako negdje. Da se ne placa jer nisam bas s lovom, a volio bih malo rekreativno se vratiti tom sportu. Hvala
A da opak odeš u koji od klubova? Možeš otić negdi u prirodu ali riskiraš da te neki dušebrižnik prijavi,iako nema za šta ako nikoga ne ugrožavaš. Pa ako dođe policija... Ja sam par godina puca po smetlištima. Nema nikoga a ima humaka zemlje.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2018., 22:06   #75
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
A da opak odeš u koji od klubova? Možeš otić negdi u prirodu ali riskiraš da te neki dušebrižnik prijavi,iako nema za šta ako nikoga ne ugrožavaš. Pa ako dođe policija... Ja sam par godina puca po smetlištima. Nema nikoga a ima humaka zemlje.
Bijah u jednom klubu u kojem radi super arogantna trenerica tako da sada "treniram" u dvorištu.
__________________
Run Silent, Run Deep
Silent Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 22:36   #76
Quote:
Silent Hunter kaže: Pogledaj post
Bijah u jednom klubu u kojem radi super arogantna trenerica tako da sada "treniram" u dvorištu.
He,tu ti već ne bi moga pomoć.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 17:25   #77
Cao, sad neko vrijeme već sam zainteresirana za streličarstvo i voljela bih se rekreativnom baviti njime. Ja živim u Zg-u pa sam misla ajde no problem malo ću istražiti i pogledati da sad nemam 1h vožnje autom jer imam 14 pa bi morala moljakati roditelje tko bi me vozio. Jedini problem ja se sada već 2-3 sada bakcam sa svim tim stranicama jer sam otišla na hrvatski strelicarski savez i tam mi nudi jednu informaciju a na samoj stranici drugu ili još gore stranicu uopće nemaju imalo i ta sranja. Pa bi molila ako mi bilo tko može mi nesto predložiti neki klub il nešto (živim u krugama, ma blizu lisinskog), onako već mi je na vrh glave sve, poslala sam previše melosa jer nisam htjela zvati posto je još uvijek godišnji. I sad sam nikud nikam ono help više neznam što da radim. Hvala unaprijed
reaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 17:26   #78
Cao, sad neko vrijeme već sam zainteresirana za streličarstvo i voljela bih se rekreativnom baviti njime. Ja živim u Zg-u pa sam misla ajde no problem malo ću istražiti i pogledati da sad nemam 1h vožnje autom jer imam 14 pa bi morala moljakati roditelje tko bi me vozio. Jedini problem ja se sada već 2-3 sada bakcam sa svim tim stranicama jer sam otišla na hrvatski strelicarski savez i tam mi nudi jednu informaciju a na samoj stranici drugu ili još gore stranicu uopće nemaju imalo i ta sranja. Pa bi molila ako mi bilo tko može mi nesto predložiti neki klub il nešto (živim u krugama, ma blizu lisinskog), onako već mi je na vrh glave sve, poslala sam previše melosa jer nisam htjela zvati posto je još uvijek godišnji. I sad sam nikud nikam ono help više neznam što da radim. Hvala unaprijed
reaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.