Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 20:02   #10721
Ja obožavam svoj posao. Najljepši dio mi je što radim nešto zaista korisno. Klinci u pubertetu su mi super, uglavnom me vesele njihove gluposti. Većinom su bezazleni i samo gledaju da izbjegnu obveze, sve normalno ponašanje.
Ima i ružnih dana, klinci znaju posisati svu energiju, muljaju pojedinci baš ružno, ali to je sve u razumnoj mjeri. U svakom poslu ima ružnih strana. Idu mi na živce više tračevi među kolegama, rasprave na sjednicama bez svrhe isl.

To je posao koji stalno stumulira novo učenje, razvoj i ima puno smijeha na svakodnevoj razini.

Neki puta brojim učenicima oko ponašanja jer znam da kao moram, a u sebi ih itekako kužim.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 13.02.2018., 21:52   #10722
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Ja obožavam svoj posao. Najljepši dio mi je što radim nešto zaista korisno. Klinci u pubertetu su mi super, uglavnom me vesele njihove gluposti. Većinom su bezazleni i samo gledaju da izbjegnu obveze, sve normalno ponašanje.
Ima i ružnih dana, klinci znaju posisati svu energiju, muljaju pojedinci baš ružno, ali to je sve u razumnoj mjeri. U svakom poslu ima ružnih strana. Idu mi na živce više tračevi među kolegama, rasprave na sjednicama bez svrhe isl.

To je posao koji stalno stumulira novo učenje, razvoj i ima puno smijeha na svakodnevoj razini.

Neki puta brojim učenicima oko ponašanja jer znam da kao moram, a u sebi ih itekako kužim.
Potpisujem u potpunosti, a pogotovo boldani dio kojemu bih još dodala hendlanje "brižnih" roditelja koji od svoje djece rade nesposobne budale koje čeka šok terapija jednom kada izađu iz škole i uđu u stvaran svijet.

Rad sa učenicima je 99% vremena super i uvijek bih radije provela 5 sati u razredu nego sat vremena na sjednici ili u razgovoru sa roditeljima. Sa djecom se sve dogovori.
Magenta123 is offline  
Old 15.02.2018., 09:03   #10723
Zanima me može li poslodavac (u konkretnom slučaju radi se o školi) tražiti da uvjerenje o nekažnjavanju ne smije biti starije i manje od vremena koje je navedeno na uvjerenju, npr. umjesto 6 mjeseci 3 mjeseca ili mjesec dana? Nisam primljen po natječaju jer je u natječaju navedeno da uvjerenje ne smije biti starije od 15 dana. Imam li se pravo žaliti ili je sve po zakonu? Hvala puno.
castor8 is offline  
Old 15.02.2018., 18:46   #10724
Quote:
castor8 kaže: Pogledaj post
Zanima me može li poslodavac (u konkretnom slučaju radi se o školi) tražiti da uvjerenje o nekažnjavanju ne smije biti starije i manje od vremena koje je navedeno na uvjerenju, npr. umjesto 6 mjeseci 3 mjeseca ili mjesec dana? Nisam primljen po natječaju jer je u natječaju navedeno da uvjerenje ne smije biti starije od 15 dana. Imam li se pravo žaliti ili je sve po zakonu? Hvala puno.
Edit. Navodno je sve po zakonu, poslodavac odlučuje o uvjetima natječaja. Tako da budite oprezni kod dokumentacije, to je još jedan od manevara da se zaobiđu stručni ljudi a zadrže podobni. Mogli su stavit i 5 dana.
castor8 is offline  
Old 16.02.2018., 10:10   #10725
Quote:
castor8 kaže: Pogledaj post
Edit. Navodno je sve po zakonu, poslodavac odlučuje o uvjetima natječaja. Tako da budite oprezni kod dokumentacije, to je još jedan od manevara da se zaobiđu stručni ljudi a zadrže podobni. Mogli su stavit i 5 dana.
koliko sam ja takvih priča čuja, kako mi vele prijatelji koji su doši raditi u DE, to je pravilo da svaki natječaj traži dokumentaciju od raspisivanja natječaja.
jolekralj is offline  
Old 19.02.2018., 18:15   #10726
Quote:
lilamalina kaže: Pogledaj post
Kolege može odgovor? Ako nam u razred dođe čovjek koji djeci želi ponuditi vježbenice kao pomoć pri učenju ili karte ili rječnike, bilo što, i kaže da ima dozvolu ravnatelja za to, je li ga moram pustiti da to prezentira i ponudi djeci ili nije obveza? Kako uopće biti siguran je li uopće dobio dozvolu ili je na moje pitanje samo tako rekao? Mora li mu ravnatelj dati neki papir koji će pokazivati učiteljima?
Nitko mi nije odgovorio na ovo pitanje gore, a stvarno me zanima da znam za ubuduće...i ako može odgovor na ova pitanja: 1. ako neki učenik nije pisao ispit iz nečega jer je bio bolestan, i nakon nekoliko dana se vrati u školu, može li mu se tada dati taj ispit da piše, točnije zanima me koliko dana nakon što su ostali učenici pisali mogu i tom učeniku dati isti ispit? Ili se drugačije postupa?? Dosad mi je bilo jedino situacija da učenika nema taj dan, dođe sutra, pa bi mu dala ispit odmah taj dan kad je došao.. 2. Ocjenjujete li sve radove iz likovne kulture ili možda mjesečno 1,2 rada? 3. ne znam piše li to u pravilniku, da sad ne tražim i ne čitam, ako bi mogla od vas dobiti odgovor, koliko bi u pravilu po polugodištu trebalo imati ocjena u svakoj onoj rubrici pojedinog predmeta (npr. iz jezičnog izražavanja pismeno, iz književnosti, iz matematike pismeno ili usmeno itd.)? Malo je duže, ali to su neke stvari oko kojih nisam sigurna kao početnik , pa ću biti zahvalna na svakom odgovoru.
lilamalina is offline  
Old 19.02.2018., 18:28   #10727
prije ćeš, i brže i potpunije, na ovakva pitanja dobiti odgovore na strukovnim grupama na facebooku.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 19.02.2018., 18:55   #10728
Mad Hatter možda si u pravu, ali nekako mislim i tu ima kolega koji mi mogu pomoći. Naravno ovo je forum, ali baš zato lakše mi nekako pitat ovdje anonimno jer stvarno imam mnogo pitanja, nego da pod pravim imenom i prezimenom na facebooku pitam. Mislim, mogu ja i kolege u školi upitati, ali nova sam u kolektivu pa...nezgodno mi.
lilamalina is offline  
Old 19.02.2018., 19:03   #10729
Ja se dogovorim s učenikom kad ću mu dati test s obzirom koliko ga nije bilo. Ne forsiram odmah, ali gledam da bude u roku 2 tjedna. Objasnim što sve treba naučiti.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 19.02.2018., 21:02   #10730
Smile

Venera veritas hvala na odgovoru
lilamalina is offline  
Old 23.02.2018., 22:48   #10731
Quote:
lilamalina kaže: Pogledaj post
3. ne znam piše li to u pravilniku, da sad ne tražim i ne čitam, ako bi mogla od vas dobiti odgovor, koliko bi u pravilu po polugodištu trebalo imati ocjena u svakoj onoj rubrici pojedinog predmeta (npr. iz jezičnog izražavanja pismeno, iz književnosti, iz matematike pismeno ili usmeno itd.)? Malo je duže, ali to su neke stvari oko kojih nisam sigurna kao početnik , pa ću biti zahvalna na svakom odgovoru.
Pedagog u školi u kojoj radim mi je rekao minimalno jedna ocjena po rubrici u polugodištu.
blenta is online now  
Old 24.02.2018., 10:11   #10732
Tako je, jedna.
Prije je bilo dvije.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Old 07.03.2018., 07:19   #10733
Zasto bi se uceniku koji nije pisao test davao test kad dode u skolu? To su gluposti,ispitaj ga usmeno u vremenskom trajanju shodno pravilniku i mirna Bosna.
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Old 07.03.2018., 15:31   #10734
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
Zasto bi se uceniku koji nije pisao test davao test kad dode u skolu? To su gluposti,ispitaj ga usmeno u vremenskom trajanju shodno pravilniku i mirna Bosna.
A šta kad shodno pravilniku učenik mora biti ocijenjen pisano?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 07.03.2018., 22:46   #10735
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
A šta kad shodno pravilniku učenik mora biti ocijenjen pisano?

Članak,točka?
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Old 08.03.2018., 09:41   #10736
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
Članak,točka?
Je evo poletila čitati pravilnik. Znam da su iz hrvatskog i matematike i još nečeg obavezni ocijeniti učenike pisano, čitaj Pravilnik o praćenju i ocjenjivanju i traži.
Ali s obzirom da vidim koji ti je stav, najbolje da ispišeš sebe/dijete iz škole jer šta tamo netko ima nešto davati test ako dijete lijepo odluči da taj dan ne želi pisati test i ne dođe u školu. Bezobrazluk.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 08.03.2018., 10:13   #10737
stranog jezika i informatike.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 08.03.2018., 14:34   #10738
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Je evo poletila čitati pravilnik. Znam da su iz hrvatskog i matematike i još nečeg obavezni ocijeniti učenike pisano, čitaj Pravilnik o praćenju i ocjenjivanju i traži.
Ali s obzirom da vidim koji ti je stav, najbolje da ispišeš sebe/dijete iz škole jer šta tamo netko ima nešto davati test ako dijete lijepo odluči da taj dan ne želi pisati test i ne dođe u školu. Bezobrazluk.

Cemu toliko napadacki stav s nekim suludim konstrukcijama o ispisivanju iz skole? Ne radi se o osobnom subjektivnom stavu,nego o pravilniku,a u pravu ne postoji subjektivnost i provizorno tumacenje kao valjana kategorija. Dapace,mislim da profesori koji naknadno daju djetetu test za vrijeme nastavnog sata na kojemu nije predvidena pisana provjera znanj mogu imati problema s pravilnikom. Nego,kako dijete moze ‘odluciti’ da ne zeli taj dan doci u skolu?
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Old 08.03.2018., 20:28   #10739
Kakvih problema mogu imati i zbog čega točno?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 08.03.2018., 20:46   #10740
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
Cemu toliko napadacki stav s nekim suludim konstrukcijama o ispisivanju iz skole? Ne radi se o osobnom subjektivnom stavu,nego o pravilniku,a u pravu ne postoji subjektivnost i provizorno tumacenje kao valjana kategorija. Dapace,mislim da profesori koji naknadno daju djetetu test za vrijeme nastavnog sata na kojemu nije predvidena pisana provjera znanj mogu imati problema s pravilnikom. Nego,kako dijete moze ‘odluciti’ da ne zeli taj dan doci u skolu?
Pa znaš li ti koliko djece odluči ostati kod kuće baš svaki put kad su testovi i roditelji to podržavaju i opravdavaju?

Imamo u jednom razredu malu koja na 90% pisanih provjera ne dolazi. Slučajnost?
Kako da ne.

A imali smo u generacijama još takvih.

I zašto to dijete ne bi pisalo test? Pisali su ga i drugi, neka piše i on/ona. Pogotovo kad se radi o testu sa zadacima, a ne nekom teorijom koju na brzinu ispitaš usmeno.

Kakve drame oko toga, bezveze.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.