Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2006., 05:10   #1
ja imam javi se na pm

ako ste zainteresirani imam dragonball z dragon ball z movies svi i dragon ball gt
__________________
Bodybuilding is a way of life!!!
pljugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 14:49   #2
Anime

Anime serijal novijeg datuma. Jeste li ga pogledali, kakav vam je ? Meni je super, i preporucujem ga svakom horror fanu, a pogotovo ako uz to voli i anime....
slavonac_1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 22:31   #3
Thumbs up Zakon

Serija je zakon.Kao što vidiš moj avatar je iz serije helsing.Serija je jako zanimljiva,puna akcije,krvi,mistike i realnosti (nemislim na vampire nago na poruku koju šalje serija).Dali ima negdje topic o drugim anime ili manga serijama?
bojki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 23:50   #4
Quote:
bojki kaže: Pogledaj post
Serija je zakon.Kao što vidiš moj avatar je iz serije helsing.Serija je jako zanimljiva,puna akcije,krvi,mistike i realnosti (nemislim na vampire nago na poruku koju šalje serija).Dali ima negdje topic o drugim anime ili manga serijama?
Slazem se s tobom oko Hellsinga . Prica je zakon, kao i scene akcije, uz, naravno, neizbjeznu dozu morbidnosti svojstvenu anime serijalima . Topic koji se bavi iskljucivo anime i mangom na ovom forumu nisam nasao ....Mislim da na podforumu Televizija imas topic o Dragon Ball....Posto volis anime, preporucam ti da si nabavis seriju Claymore, jos uvijek je ongoing, isto zanimljiva prica, uz nevjerovatno dobru animaciju
slavonac_1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 00:56   #5
Jel dobra serija???? Di? Di??
Gorriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 14:03   #6
Evo za malo kontre, meni je Hellsing i dalje užasan, jedino šta valja je druga OVA, al ostalo je smeće.
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 21:16   #7
Volim anime, iako ga ne gledam prečesto, ali meni je taj "Hellsing" bio onak, malo bedast. Tim više kaj se, bar naizgled, shvaća tak ozbiljno i sve je kao kul i onda se odjednom pojavi vampir kojem izlazi minigan iz ruke i ja kažem "Kaj je ovo? Doom jedinica?". To mi nije horor. To mi je vic.

"Chrno Crusade" anime se recimo isto vrti oko proganjanja monstera ali se ne shvaća tak ozbiljno ko "Hellsing" pa mi je odma bio malo bolji. Također, pomaže kaj se događa u 1920ima i ima časne sestre sa Tommy ganovima koje se šoraju sa demonima na cepelinu. Ko to ne voli, nije čovjek.

"Blood - the Last Vampire" izgleda super i ima fantastičnu mjuzu na odjavnoj špici ali se, sa svojih 40ak minuta trajanja, doima ko pilot za seriju a ne samostalni crtić ko što je. Fakat šteta.

"Vampire Hunter D" je sve nešto ful ozbiljan al mi je njegov svijet dovoljno bizaran i maštovit da mi to ne smeta. Divovski barokni dvorci, konji-roboti, ostaci golemih svemirskih brodova prekrivenih pustinjom su samo neke od kul slika iz tog animea.

Kaj još?

"Ninja Scroll" je onak, malo hororičan barem po tom kaj ima nekih malo gnjusnijih scena. Al one na kraju dana opće nisu bitne jer je film o bizarnim negativcima i kul glavnom junaku i tučnjave i onda on pobjedi.

A ak očete fakat pravu tripajuću tjeskobu u najboljoj tradiciji novog japanskog horora, preporučam "Serial Experiment Lain". Nakon njega ne bute više jednako gledali kompjutere i internet.

Eto. Nisu mi preporuke nekaj, al bolje ikaj nego nikaj.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 22:58   #8
Quote:
glupinickname kaže: Pogledaj post
"Blood - the Last Vampire" izgleda super i ima fantastičnu mjuzu na odjavnoj špici ali se, sa svojih 40ak minuta trajanja, doima ko pilot za seriju a ne samostalni crtić ko što je. Fakat šteta.
"Blood: The Last Vampire" je bil naknadno iskoristen kao pilot za seriju "Blood +" - samo kaj IMO serija ne ispunjava kaj pilot obecava. Kreatori tog animea, Production IG, (s kojim je na Bloodu suradjival i moj omiljeni Oshii Mamoru), poznati su po tome da vole experimentirati s novim tehnikama/stilovima animacije, pri cemu onda cesto pati prica koja je reducirana na par (prilicno konfuzno ispricanih) minuta radnje. Ako ti se svidjal "Blood", mislim da bi ti se svidjal i njihov "Kai Doh Maru", iako pati od istih problema - genijalno napravljen anime od 40 minuta, koji te od pocetka odmah odusevi, al te na kraju ostavi u onom "and that's it?" coitus interruptus moodu.

Ali, kad ste vec poceli nabrajat, evo i mojih dva grosa na stol:

"Monster"

Nisam bas ono od ljudi koji vole superlative u stilu "moja najdraza knjiga", "moja najdraza pjesma", "moja najdraza britvica za depiliranje" itd., ali kad govorimo o animeu... Moram tek najti jednu anime seriju ili film koji bi mogli nadmasiti dojam koji je "Monster" ostavil na mene.

The rest... is silence.
__________________
You can never have too many knives, his father had told him. Unless they're pointed at you, and by people who don't like you much. ~ Last Argument of Kings
Hood is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 23:18   #9
Quote:
glupinickname kaže: Pogledaj post
A ak očete fakat pravu tripajuću tjeskobu u najboljoj tradiciji novog japanskog horora, preporučam "Serial Experiment Lain". Nakon njega ne bute više jednako gledali kompjutere i internet.
Vidiš, meni je S E Lain više ispao kao igranje sa filozofijom. Koliko sam ja shvatio (a moguće je da nisam shvatio sve) autori serije nedaju neki konačni zaključak već više kroz seriju provlače i prezentiraju neke zanimljive filozofske postavke i ideje. Morat ću pogledati ponovno.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 00:23   #10
Quote:
Hood kaže: Pogledaj post
Ali, kad ste vec poceli nabrajat, evo i mojih dva grosa na stol:

"Monster"

Nisam bas ono od ljudi koji vole superlative u stilu "moja najdraza knjiga", "moja najdraza pjesma", "moja najdraza britvica za depiliranje" itd., ali kad govorimo o animeu... Moram tek najti jednu anime seriju ili film koji bi mogli nadmasiti dojam koji je "Monster" ostavil na mene.
Aaaaaaaaaaaaaa! "Monster"! Rađen prema stripu Naoki Urasawe! Kojeg sam pročitao dvaput! Na kompjuteru! A znate kak vam to može iscijediti oči!

Obožavam taj strip. Psihološki triler o masovnom ubojici u Njemačkoj i japanskom kirurgu koji mu je spasio život kao djetetu i zato se osjeća moralno obveznim zaustaviti ga jednom zauvijek. Potjera za njime odvest će ga preko čitave tek ujedinjene Njemačke (radnja se događa početkom 1990ih) i suočiti ga sa ex-tajnim policajcima i špijunima, skinhedzima, mafijom, ilegalnim imigrantima, interpolom i odvesti na tako egzotična mjesta kao što su Češka i Poljska. Za tipa koji živi na drugom kraju svijeta, Urasawa mi je tim stripom uspio prikazati srednju Europu kao nevjerojatno uzbudljivo i zanimljivo mjesto.

Ak već nisi, probaj nabaviti Urasawin strip 20th Century Boys. Slična tema kao i "Monster" ali daleko epskija i smještena u Japanu tijekom tri vremenska perioda: 1960ih, konca 90ih i bliske cyberpunkoidne budućnosti 2015. Nažalost, upravo zbog svoje goleme priče i velikog broja likova strip još uvijek nije dovršen iako ga Urasawa radi već godinama.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 20:41   #11
Lightbulb Moje omiljene anime serije

Anime serije su me pratile od malenih nogu.Pošto sam od 1990 godine u svojoj kući imala satelitsku antenu,pratila sam anime serije prije nego što su došle kod nas.Najomiljenija serija mi je Helsing (kao što sam opisala u prethodnom postu) i Noir (u seriji se radi o 2 djevojke koje prolaze obuku za masovne ubojice za talijansku organizaciju.Tema je vrlo aktualna i u našem svijetu.Naravno druge organizacije ih pokušavaju ubiti.Preporučava svakom da ih pogleda,jednostavno genijalna serija) i X (Tu seriju i film preporučavam svakome.Radi se o uništavanju zemlje i porbe protiv toga.Poruka ove serije i filma je da budučnost još nije odlučena i zato film završava na jedan način a serija na drugi način.). Dobre su mi sljedeće serije: Angel Sanctuary (bolesno dobra serija), Blue Submarine, Cowboy Bebop, Escaflowne (genijalna serija), Gundam Wing, One Piece, Pilot Candidate, Princess Mononoke (to je film koji imam na dvd-u).
bojki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 21:31   #12
ahem, kad smo kod avatara...(al to je vise zato sto sam lijen mijenjati ga)...

hellsing i nije bas tako novija anima. meni je definitivno najdraza Trinity Blood (koji je dosta slican Hellsingu), ali po meni daleko bolji...
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 23:06   #13
Jedina dobra stvar u Hellsingu je Jan Valentine :ai:
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 08:36   #14
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
ahem, kad smo kod avatara...(al to je vise zato sto sam lijen mijenjati ga)...

hellsing i nije bas tako novija anima. meni je definitivno najdraza Trinity Blood (koji je dosta slican Hellsingu), ali po meni daleko bolji...
Naravno da nije najnovija serija,ali meni je najbolja,Trinity Blood je prosjećna imitacija hellsinga.
bojki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 21:55   #15
Evo, ja bila marljiva ova dva dana, pa upravo odgledala Noein.

I kaj da velim... Solidno djelce, zabavilo me, nasmijalo me, rastuzilo me, premda ga ne bi bas ubrajala u primjerak "visoke umjetnosti". Iak ga unatoc tome srdacno dalje preporucujem - kupite si dovoljno cipsa i nabavite kutiju Paloma maramica i imat cete sasvim ugodnu vecer uz seriju.

Serija se igra idejom o postojanju paralelnih svjetova, tj. "timespace" dimenzija:

Timespace dimenzija po imenu La'cryma, koji je u relativnom poretku time-space kontinuuma zapravo potencijalna buducnost naseg svijeta s razmakom od 15 godina, nalazi se pod opsadom misterioznih stanovnika dimenzije Shangri'la. Elitna borbena jedinica, Dragon Cavalry, bori se posljednjim snagama protiv sve cescis napada neprijatelja, i istovremeno traga u susjednim timespaceima za misterioznim generatorom energije Dragon Torque, za koju vjeruju da moze zapecatiti vrata prema Shangri'la dimenziji i spasiti njihov umiruci svijet.

U "nasem" svijetu zivi curica Haruka (a ko ce drugi imat glavnu ulogu u animeu ako ne dobra, draga i pametna Japanska srednjoskolka... sa superpowersima, naravno... ) koja zapravo ne zna da je ona osobno nositelj zlatne mega-mocne ogrlice - Dragon Torque - koja predstavlja zmiju Ouroboros, koja je simbol vremensko-prostornog kontinuuma, i koja joj podaruje mogucnost manipulirati vrijeme i kretati se kroz razlicite timespace levele.

Kako prica ide, Dragon Cavalry u svojoj potrazi kroz vrijeme slucajno nabasaju na "nasu" sadasnjost i - surprise, surprise! - svoju vlastitu proslost, i to je zapravo tocka u kojoj serija postaje zanimljiva: Bezbrizna djeca iz "sadasnjosti" i njihove odrasle, deziluzionirane i umorne verzije iz buducnosti moraju zajedno pronaci nacin kako se boriti protiv svemocnog neprijatelja, kojem je ocigledno jedini cilj stopiti sve timespace dimenzije u jednu jedinu dimenziju u kojoj vrijeme protjece linearno i koja ima samo jednu mogucu buducnost - sto znaci, lisiti sve ljude mogucnosti slobodnog izbora da sami oblikuju svoje buducnosti.

Znam, sve to zvuci zbrljanije nego kaj je, ali serija je u biti vrlo zanimljiva: Mozete nauciti par lekcija iz kvantne fizike, a i psiholoska karakterizacija likova i njihova interakcija sa sobom samima iz proslosti/buducnosti je zanimljivo napravljena. Kompjuterski animirane sekvence putovanja kroz vrijeme i lomljena space-time kontinuuma su vizualno impresivno napravljene; pogotovo dizajn neprijateljskih Shangri'la jedinica je za prste oblizat, sve u creepy stilu starinskih hindu-statua. Zaplet i rasplet radnje su (relativno) plauzibilni, i nakon prvih dvije-tri epizode cak i Haruka (koja je kao lik stvaaaaarno nepotrebna u inace zanimljivoj prici) prestaje biti tolko iritantna da ju se ne bi moglo ignorirati.

U svakom slucaju, ako volite kombinaciju SF/anime, nebute fulali ako potrosite par sati na ovu seriju.

Sincerely yours,

Hood
__________________
You can never have too many knives, his father had told him. Unless they're pointed at you, and by people who don't like you much. ~ Last Argument of Kings
Hood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 01:21   #16
Ne volim anime *skriva se iza kauča*

Inače se ne bih javljao na anime-lovin' threadu, ali samo sam htio napomenuti da mi se Cowboy Bebop jako, jako sviđa. A ne volim takve stvari (iako su mi Japanci idejno genijalni, izvedba je ono što me uvijek iznova odbija, koliko god se trudio prihvatiti ju).

Pomislio sam da bi bilo zgodno ubaciti pozitivnu misao osobe koja ne voli takfe stfari.

*nastavi se skrivati iza kuača*
__________________
Blog koji sakriva mnoga čuda, među njima i Jazavce.
Nighthawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 14:47   #17
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
ahem, kad smo kod avatara...(al to je vise zato sto sam lijen mijenjati ga)...

hellsing i nije bas tako novija anima. meni je definitivno najdraza Trinity Blood (koji je dosta slican Hellsingu), ali po meni daleko bolji...
Za mene je svaki anime nastao poslije 90-tih, noviji anime, pa tako i Hellsing . Odrastao sam na anime serijama, gledam ih od osamdesetih, tako da.....Za mene je definitivno noviji
slavonac_1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 00:44   #18
Nighthawk, koliko animea si pogledao? (šta ne valja s izvedbom, moguće je da si, osim CB-a, gledao samo ono loše?)

Hellsing npr meni ima jednu od najboljih animacija ikad (pogotovo OVA-e), samo šta kad mi radnja ne valja... ali animacija je stvarno superodlična, boje, stil i sve, da ne ispadne da uvijek samo kritiziram...
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 09:06   #19
Quote:
Camaria kaže: Pogledaj post
Nighthawk, koliko animea si pogledao? (šta ne valja s izvedbom, moguće je da si, osim CB-a, gledao samo ono loše?)

Hellsing npr meni ima jednu od najboljih animacija ikad (pogotovo OVA-e), samo šta kad mi radnja ne valja... ali animacija je stvarno superodlična, boje, stil i sve, da ne ispadne da uvijek samo kritiziram...
Slažem se s Camariom.Isto tako serija X ima vrlo dobru tehničku izvedbu.Preporučam ti ju da je pogledaš.
bojki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 21:47   #20
Imam ja sve od dragon balla i još nešto animea ako nekoga zanima nek se javi na pm.
__________________
Devils never cry.
http://img87.imageshack.us/img87/461...orumsiggc2.png
Buby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.