Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2007., 20:47   #41
Sinus se operira u lokalnoj anesteziji,hospitalizacija je nepotrebna. Stvar se riješava ambulantno. Sve je gotovo za sat vremena i doma si. I da,rana se zatvara šavima a ne otvorenim metodama iz 18st.Šavi se drže cca 10-ak dana. No big deal!
Starlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 23:32   #42
jedni govore jedno drugi drugo....zasto me onda kirurg poslao na operaciju?
super ako nista kasnije ne bol igadi mi se sama pomisao reza a tek bolničkih kreveta....fuj
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 10:44   #43
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
jedni govore jedno drugi drugo....zasto me onda kirurg poslao na operaciju?
super ako nista kasnije ne bol igadi mi se sama pomisao reza a tek bolničkih kreveta....fuj
Ma rijesi to, meni su prosli dani u bolnici ful brzo, mozes lagano setat tako da nije problem, uzmes si neki radio il nesto da citas i posjete dodju.. i prodje ti tik tak.
Evo ja sam opet bio na previjanju i uzeo prije nesto za bolove i nis nisam osjetio, e da sam bar prije tako

I za ovo da je ambulantno rijeseno bez operacije nema sanse, evo http://www.kc-bl.com/sr-SP-Latn/Default.aspx?TabID=1545

netko bude manje u bolnici neko vise, ovisi ali operacija je potrebna ako je kirurg rekao, sigurno mu nije dosadno pa se zajebava
Toni185 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 13:27   #44
nadam se da ce zarast do kraja 6 mjeseca?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 15:12   #45
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
nadam se da ce zarast do kraja 6 mjeseca?
Pa ako odes sto prije hoce, ali mislim da 10 dana poslije operacije zaraste ili tako nesto, ali meni su otvorili jedan sav pa ce trebat mjesec dana. Znaci sigurno ces stic, pa ti odluci, pozdrav
Toni185 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 17:37   #46
hvala na odgovorima vidjet cu s njima..sutra idem na ekg... i moram anesteziologa obavit jer imam alergiju i to bas sad neke pojačane kožne smetnje pa cemo vidit sve skupa!
tnx
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 21:13   #47
kod privatnika operacija košta 7000 kn cirka! ide se sutra doma!
što mislite?
vjerujem da su pažljiviji sa čovjekom koji im masno plati...
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 22:56   #48
meni je 3 puta radila doktorica ovo,
prvi puta mi je dala lokalne 2 injekcije i malo mi rezala i nesto cistila i ja isao na previjanje, odem na kontrolu kaze mora se ovo operisati i uspavati.kaze doci za 7 dana a za to vrijeme kisaliti u vodi ranu.dosao ja na kontrolu i ona mene odvede u malu salu, kaze necu te perisati pravo necu te uspavljivati samo cu ti malo dublje ocistiti i dala mi 3 injekcije i utrnulo mi, cistila cistila strugala nista nisam osjetio, na previjanje 15 dana, dosao na kontrolu kaze eto ga za 3 dana skini zavoj i to je to bas mi bilo zaraslo.proslo 5 dana ja u skoli sjedim vidim ja nesto me pocelo malo ono boliti, ja kod kuce navece malo vise boli kad sjedam i to, sutra u skoli boli malo jos vise, dosao ja kuci ma jedva da mogu sjesti ja da vidim kakvo mi je kad nabubrilo,i trpio ja trpio kad navece ja lezim ustade se nesto vidim ne boli me, ode da vidim kakvo mi je na ogledalo kad vidim krv, puklo i ja potrosio 5 pakovanja maramica dok sam zaustavio krv makar malo i odem sutra kod doktorice, legnem u maloj ambulanti dadne mi 2 injekcije i malo mi rezala oko rane i ocistila i sada idem na previjanje svako drugi dan ima jedno 15 dana evo veceras gledao kakvo mi je, ko bradavica kaze mama na gazi samo malo ima umrljano od curkanja mozda nakon previjanja,sutra cu opet na previjanje dok mi ne zaraste vidicemo sta ce biti.

Ipak 3 puta mi radila a nije velika rana mozda 1 cenat nije ni toliko, ne znam sto mi je oteklo bilo a rana bila zacjelila potpuno.
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 08:56   #49
1cm? meni su rekli 10.....neznam sta misle kroz to vadit...
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 12:56   #50
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
kod privatnika operacija košta 7000 kn cirka! ide se sutra doma!
što mislite?
vjerujem da su pažljiviji sa čovjekom koji im masno plati...

7000 kuna ? radje daj nesto para za lasersku depilaciju da ti se to ne vrati opet nego da tako glupo potrosis pare za nis.
Pa nista ne boli operacija i to, a za ovo ako ti se upali i zagnoji uzmes nesto protiv bolova prije previjanja i odlicno je..
Stvarno je puno para, ajde da je neka vazna operacija ali ovo je sitnica.. Ps i bolje da to sad rijesis nego se pogorsa do tvog koncerta, i plus da ides rijesit to po ljeti, lezao bis u bolnici par dana po onoj sparini, a i nista od mora dok se previja.. sretno i nadam se da ces sad ici, pozdrav
Toni185 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 18:27   #51
hvala ti, sutra idem na kontrolu i mozda mi vec sutra to srede ako je malen zahvat! ako ne za par dana valjda.
nakon koliko ću moć hodat jer imam neke važnije datume za obaviti sad u 3 pa...prvi je 10,3,? to necu moci hodati?
koliko dugo se ide na previjanje i jel to boli?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 21:56   #52
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
hvala ti, sutra idem na kontrolu i mozda mi vec sutra to srede ako je malen zahvat! ako ne za par dana valjda.
nakon koliko ću moć hodat jer imam neke važnije datume za obaviti sad u 3 pa...prvi je 10,3,? to necu moci hodati?
koliko dugo se ide na previjanje i jel to boli?

Ma nista, imamo isti problem pa sam tu za pomoc, a ovaj vidjet ces, meni cak nije nikad nis curilo, a ni 2 tjedna prije operacije nije bilo krvi na wc papiru i sve se smirilo, a kad sam dosao tamo kazu kao velik, a je.. ga.

Pa mozes hodat odmah dan nakon operacije samo sve ovisi naravno ako ti bude dobro rana ili ne kao meni, sretno na tome i ne brini za previjanje, to ces kasnije rjesavat, npr s painkillersima po potrebi
Toni185 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 23:22   #53
Quote:
covpa kaže: Pogledaj post
Jos malo i idem na operaciju istoga,zanima me dali ko imao iskustva s tim,koliko traje hospitalizacija(posto mi je kirurg rekapo da ce se radit u totalnoj anesteziji)i kolika je uopce kompleksnost cjelokupnog zahvata,znaci oporavljanje,previjanje itd itd..
ha, sada si me podsjetio. imala sam do sada jednoga pacijenta s tim. i buduci da sam jako dobro znala o cemu se radi, poslala ga na kirurgiju na operaciju. mladi decko je dosao drugi dan natrag i s VAC terapijom (to je specijalna terapija rane, da se tak' prosto izrazim) je nakon nekih desetak dana bilo sve gotovo.

forumas schwaler je inace kirurg, pa ti moze poblize napisati.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 23:28   #54
e sad kazes kad sutra idem hehe!
znas sta to me stvarno već živcira ta guta je dobila previše moje pažnje, ma nemoj! želim da mi to sutra izvade, isčupaju, ma šta god samo da se rješim tog više.
pitat ću ih da mi to daju u formalinu (jer inače to nebi bio ja hjehe) i da slikaju dok budu radili!
ok znam da sam lud al uopće nema veze!
wish me luck
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 23:41   #55
ma sve bu bilo dobro. za tjedan dana se bus smijal kak' te bilo frka.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 15:51   #56
Slučajno sam naletila na ovu temu.

Pil. sinus sam prvi puta operirala 1999/1999 godinu, ne sjećam se tačno kada.
prvo sam primjetila da mi se pojavila neka kuglica, koja je naglo počela da raste. Onda sam svakim danom sve teže hodala i kretala se. Na kraju nisam smjela ni pomisliti da ležim na leđima, jer bi bol bila neizdrživa. Ne znajući o čemu se radi otišla sam dr, gdje su mi domah to odstranili.

UŽAS
Nisam dobila niti jednu injekciju niti išta, cijeli zahvat je trajao oko 10-15 minuta, a ja sam se tako derala da je cijela bolnica bila na nogama.

Odmah su me pustili kući, gdje sam pila antibiotike i redovno odlazila na previjanja.

2005. godine, iznenada mi se pojavila ta kuglica. Bila sam u zagrebu na jednom seminaru (Inače sam iz sarajeva). za tih par dana je jako narasla ali nekako unutra ne vidi se sa vana.
Čim sa došla u Sarajevo otišla sam dr,koji me je uputio u Vojnu bolnicu.
Dr koji me je primio je bio divan, ali je rekao da mi se prvo mora uraditi ta incezija ili tako nešto (bez injekcija i ičega), jer je upala jaka, nakon čega par dana moram piti antibiotike, izvaditi sve nalaze i vratiti se u bolnicu gdje će me operirati pod totalnom anestezijom (narkozom).
Pored svih veza i štela, i svih silnih dr, svi su rekli da ne mogu dobiti nikakvu
anesteziju, osim injekciju, koja će samo malo ublažiti bol. Dr je bio divan, ali injekcijA, NA ŽALOST, NIJE DJELOVALA.

Opet sam vrištala i plakal, a moj suprug je cijelo vrijeme bio uz mene i čuvao me. Nakon toga mi je stavljen neki manji koji nije bio vidljiv dren i morala sam redovno dolaziti na previjanje

Kasnije, par dana, možda nekih 10-ak dona, sam smještena u bolnicu. Operirala su me 3 dr sve do jednog divni ljudi. Poslije operacije sam imala neki dren (crijevo i neka bočica) koji sam imala cijelo vrijeme dok sam ležala u blnici. Nakon 7 dana mi je izvađen dren, a ja sam puštena kući. Nakon par dana kada je sva rana bila OK došla sam i izvadili su mi konce. Nakon toga sam redovno morala ranu prati sa Acidi borici vodom i rivanolom, mazati je sa bepanten kremom, ali sam kupila i Jomelop koji mi je pomogao da rana omekša i izblijedi.

U bolnici, kao i kasnije kući sam dugo vremena ležala stalno na trbuhu, i to mi je bio veliki probl em, još ako se uzme u obzir da imam velike grudi...užas.
Sa sjedenjem sam imala isto poteškoća, ali smo u ljekrani koja se bavi ortopedskim pomagalima, kupili neki posebni jastuk,na napuhavanje koji izgleda kao mali šlauf, ali puno čvršći, na kojem sam dugo vremena sjedila. Tako da nisam imala nikakav pritisak na ranu.

Za sada nemam nikakvih problema, i nadam se da mi se ovo neće ponoviti.
Urica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 15:54   #57
Moja rana je veličine 10-ak cm i nalazi se malo iznad anusa pa prema gore.

Izblijedila je, ali je nekako sva ružna. I sada kada sa svojim dragim mužićem vodim ljubav( s leđa ), uvijek imam osjećaj da on gleda u tu ranu, i da mu se gadi
mada znam da nije tako,
ali jebi ga tako meni djeluje
Urica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 20:14   #58
Uf tvoja prica je bas horor, mene ovo previjanje tj kad mi stavljaju te glupe papire u ranu boli ko ludo, ajde ne vise kad pijem voltaren ali prije je stvarno dosta bilo, mogu samo zamislit djelic koliko boli ta operacija, nebi volio bit na tvom mjestu tada, dobro da se sada izmjenio postupak kod nas
ja moram ic previjat ranu svaki dan do 2 mjeseca kaze doc, sa nekim aquacel flasterima ili sta su vec.. Ali kad to prodje Makar sam smrsavio u bolnici i upoznao ful lijepe sestre, u svemu losem ima neceg dobrog

Btw neko kaze da laserskim micanjem dlaka se to moze opet vratiti ili nemoze? zna netko mozda, jer necu opet ovo.
Toni185 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 13:12   #59
eee ekipa evo mene sredio ja sinus
jučer išao na kontrolu privatno i kaže doktor ,da sinus sa 4 otvora kao mora se operirat! želiš danas ja reko da, želim!
i oni mene smjestili u bolnicu koja he nalik na hotel. tv u sobi, klima, modean krevet sa daljinskim za namještanje isine uzglavlja, i cijelog kreveta, imao sma zvono za sestru koja je došla odma čim pozvonim..ma sve 5.
to je dakako privatno! u bolnici mi rekli rez 10cm, ležanje tjedan dana i otvorena rana.
ovdje je rez duplo manji, zašili su ga, NIŠTA me ne boli (jedino osjećam ubog u leđima za anesteziju)!

došao ja u dvoranu i počeo se trest od straha...viču oni kao smiri se reko lako vama govorit.
nagnuo se zabili u leđa anesteziju i dali mi "kisik"!
taj kisik je zapravo bila anestezija koja ti oduzme svijest, ja se ničega ne sjećam! zadnja stvar što sam vidio je doktor kako mi pokazuje tanku ali 13ak cm dugu iglu anestezije u leđa. iduća slika..ja se budim u sobi!
i da skratim ni za 24 sata od operacije evo mene doma! ništa ne boli, mogu hodati, dren su izvadili nakon 1 dan (ujutro kad su me previjali)! tu sma se derao jer je osjećaj neugodan!
operacija je jako skupa, ali zaista se isplati jer eto sama činjanica da sam nakon 20ak sati doma i da hodam bez beda.....
pažnja je za 5, osoblje super sve ti objasne...ma hvala im volim ih!

al zadao sam i ja muke: ubili su se dok su me odepilirali
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 10:16   #60
Svaka cast da si se toga rijesio Samo mi je zao sto si platio puno, ali sta ces, ako ti se isplatilo onda odlicno.

Imas srecu, nije ti se ni rana zagnojila, nije fer

A salim se, uzivaj, meni je doc rekao da mogu ici u teretanu i sve samo trcanje naravno ne pa sam zadovoljan
Toni185 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.