Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2008., 16:35   #61
Quote:
MinnieMouse kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila tamo stan, još prošle godine. Već 10 rata kredita otplaćeno. S obzirom da investitor plaća kamatu, a ja samo glavnicu, ne uzbuđujem se što kasne. Kada su ti rekli da je useljenje?
Ako si kupila stan od Saxuma, kako možeš otplaćivati kredit kad zgrada još nema uporabnu dozvolu? Ja sam sklopila samo predugovor, dala učešće od
kojeg je 10% kapara i čekam sve potrebne dozvole kako bi mogla uopće
realizirati kredit.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 23:09   #62
Quote:
žena kaže: Pogledaj post
Ako si kupila stan od Saxuma, kako možeš otplaćivati kredit kad zgrada još nema uporabnu dozvolu? Ja sam sklopila samo predugovor, dala učešće od
kojeg je 10% kapara i čekam sve potrebne dozvole kako bi mogla uopće
realizirati kredit.
Pa preko PBZa je moguće dignuti kredit za stan u izgradnji. Kada dobijem vlasnički list moram dignuti hipoteku na stan. To mi je bilo povoljnije jer sam dala samo 5 % keša, a ostalo kredit. Uz to , investitor plaća kamatu do etažiranja. Sjećam se da se direktor Saxuma hvalio po novinama da pomaže ljudima koji su podstanari da dignu kredit .
(A i ja imam samo predugovor, ali ne onaj 30-70% nego 5 % odmah a 95% u roku od 30 dana kreditom PBZa. Ugovor ću potpisati kada i svi.)
Inače, da li si ih zvala u zadnje vrijeme? Krajem 8. mjeseca su mi rekli da se baš evo lakira parket na drugom katu. Pa isto to prije 2 tjedna. A lakirali su ga u prošli petak. I danas sam dobila obavijest da se 3 tjedna ne može u stan, kao završni radovi... Imam osjećaj da opako muljalju i pokušavaju to sakriti. I dalje stoje kod toga da je useljenje krajem 11. mjeseca.
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:44   #63
Quote:
MinnieMouse kaže: Pogledaj post
Pa preko PBZa je moguće dignuti kredit za stan u izgradnji. Kada dobijem vlasnički list moram dignuti hipoteku na stan. To mi je bilo povoljnije jer sam dala samo 5 % keša, a ostalo kredit. Uz to , investitor plaća kamatu do etažiranja. Sjećam se da se direktor Saxuma hvalio po novinama da pomaže ljudima koji su podstanari da dignu kredit .
(A i ja imam samo predugovor, ali ne onaj 30-70% nego 5 % odmah a 95% u roku od 30 dana kreditom PBZa. Ugovor ću potpisati kada i svi.)
Inače, da li si ih zvala u zadnje vrijeme? Krajem 8. mjeseca su mi rekli da se baš evo lakira parket na drugom katu. Pa isto to prije 2 tjedna. A lakirali su ga u prošli petak. I danas sam dobila obavijest da se 3 tjedna ne može u stan, kao završni radovi... Imam osjećaj da opako muljalju i pokušavaju to sakriti. I dalje stoje kod toga da je useljenje krajem 11. mjeseca.
Ja sam danas dobila obavijest poštom da se ne može 3 tjedna u stan jer kao
uređuju okoliš, pa je kao nemoguć pristup.
U mojem predugovoru piše (čl.4) da se prodavatelj obvezuje izgraditi zgradu
do 10.05.2008., te podnijeti zahtjev za uporabnu dozvolu.
Do sada ih uopće nisam zvala, zvali su samo oni mene ljetos u vezi pločica i parketa, ali baš ću ih sutra nazvati - 10.05. je već odavno prošao.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 18:03   #64
Quote:
žena kaže: Pogledaj post
Ja sam danas dobila obavijest poštom da se ne može 3 tjedna u stan jer kao
uređuju okoliš, pa je kao nemoguć pristup.
U mojem predugovoru piše (čl.4) da se prodavatelj obvezuje izgraditi zgradu
do 10.05.2008., te podnijeti zahtjev za uporabnu dozvolu.
Do sada ih uopće nisam zvala, zvali su samo oni mene ljetos u vezi pločica i parketa, ali baš ću ih sutra nazvati - 10.05. je već odavno prošao.
I ja sam dobila tu obavijest. Isti datum piše i u mome predugovoru. Ne znam kad bi bilo zgodno vrijeme da ih priupitamo za penale .
Meni je jučer stari bio na gradilištu i stanje je ovakvo:
1. kat - parketi gotovi, 2. kat - parketi postavljeni i prvi put polakirani. 3. kat parketi se bruse. 4. kat - suši se beton!
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 22:01   #65
Quote:
MinnieMouse kaže: Pogledaj post
I ja sam dobila tu obavijest. Isti datum piše i u mome predugovoru. Ne znam kad bi bilo zgodno vrijeme da ih priupitamo za penale .
Meni je jučer stari bio na gradilištu i stanje je ovakvo:
1. kat - parketi gotovi, 2. kat - parketi postavljeni i prvi put polakirani. 3. kat parketi se bruse. 4. kat - suši se beton!
Pa kad bude to onda gotovo, ak se tek suši beton?! Za penale sam si ja mislila,
ali su se dosta ogradili - tipa, da oni nisu odgovorni ako bla, bla, bla...a ja ti
se uopće ne kužim u građevinu. Ako kaj saznaš o istom, javi se.
Ja sam na drugom katu, znači imam parkete!!
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 14:37   #66
I ja sam na drugom .
Danas su prekopali Stonsku, mislim da vuku cijevi od plina.
Što se tiče penala, mislim da ih ništa ne može spasiti. Viša sila sigurno nije bila, a vjerujem da se lako može dolazati da nisu na vrijeme tražili i platili priljučke za plin, struju, vodu, itd... Al, nikad se ne zna...

Zadnji izvještaj s gradilišta, posebno s 2. kata: stanovi su zaključani, postavljena su vrata unutra, kupona je gotova. Stubište je popločano, farbaju se zidovi. Vrata na liftu su postavljena (pa pretpostavljam i kabina). Stavljaju neke ploče u "dvorištu" - ne znam koliko će ostati zelenila.

Jedino još samo na drugom katu nisu postavili pregrade po balkonima.
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 16:54   #67
Quote:
MinnieMouse kaže: Pogledaj post
I ja sam na drugom .
Što se tiče penala, mislim da ih ništa ne može spasiti.
Susjeda, izgleda da smo u lovi!
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 19:22   #68
Bok društvo !

Izgleda, da je drugi kat najaktivniji na forumu.
I ja sam na drugom.
NetMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 22:36   #69
Pozdrav, susjedu!

Frendica (koja je btw isto na drugom katu ) je zvala jučer Saxum. Kažu da su predali papire za etažiranje i da će useljenje biti 15.11.
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 17:43   #70
Hvala na info.
No, prije useljenja se potpisuje kupopr. ugovor. Kad je termin za to ?
NetMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 13:36   #71
Quote:
NetMan kaže: Pogledaj post
Hvala na info.
No, prije useljenja se potpisuje kupopr. ugovor. Kad je termin za to ?
Nemam pojma. Iskreno, ja im ništa ne vjerujem, jer su mi više puta lagali.

Bila sam jučer u stanu, zajedno sa stolarom koji će mi raditi kuhinju i ugradbene ormare. Postavljene su pločice po hodnicima, poštanski sandučići, lift... Stan trebaju još jednom prefarbati i na kraju još jednom prebrusiti i polakirati parkete (to valjda rade zadnje nakon što se sve očisti.) Ali nisu spojeni niti plin, niti struja (za vodu ne znam). Baš su u petak bili neli električari po ulazu, pa pretpostavljam da će uskoro struju spojiti.
Kupaona je skroz gotova, stavili su neku ružnu plafonjeru

Stavit ću par slika
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 13:18   #72
Question Saxum stanovi

Bok,

Zanimam se za jedan stan na 5/5 katu, Saxumova zgrada. Stan je velik 83m2. Ali cijena mi je astronomska, 2490 eura/m2. Zanima me po kojoj ste vi cijeni kupili stanove? Jer kako sad svi govore o smanjenju cijena neznam dali se isplati pričekati jer mi se stan stvarno sviđa pa me strah da ga nebi netko drugi čopio. Nadalje me zanima što mislite o zadnjem katu? Hoće li biti problema s vlagom ili prokišnjavanjem? Kakav je izvođač? Hoće li se još koja zgrada raditi bliže bundeku? Odgovore možete slati i na privatne poruke.
Rui Costa 10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 16:37   #73
Quote:
Rui Costa 10 kaže: Pogledaj post
Bok,

Zanimam se za jedan stan na 5/5 katu, Saxumova zgrada. Stan je velik 83m2. Ali cijena mi je astronomska, 2490 eura/m2. Zanima me po kojoj ste vi cijeni kupili stanove? Jer kako sad svi govore o smanjenju cijena neznam dali se isplati pričekati jer mi se stan stvarno sviđa pa me strah da ga nebi netko drugi čopio. Nadalje me zanima što mislite o zadnjem katu? Hoće li biti problema s vlagom ili prokišnjavanjem? Kakav je izvođač? Hoće li se još koja zgrada raditi bliže bundeku? Odgovore možete slati i na privatne poruke.
Ja sam kupila stan za 2390 €/m2, prije godinu dana. U onoj drugoj zgradi je cijena još veća, ako se ne varam. Nekak sumnjam da će padati cijena, ali tko zna?
Što se tiče kvalitete, samnom u stanu je bio nadzorni inženjer i rekao je da super izvedeno sve. Dobro, krov nije gledao.
Tamo na uglu kod mosta će isto biti stanova, mislim da bi to trebao graditi Konstruktor Split (bar je to nekad bilo njihovo zemljište). Oni će sigurno biti jeftiniji.
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 18:23   #74
minnie

ima li štogod novog u vezi s konačnim ishođenjem uporabne dozvole?
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 18:43   #75
Quote:
žena kaže: Pogledaj post
minnie

ima li štogod novog u vezi s konačnim ishođenjem uporabne dozvole?
Nemam pojma.
Stanje na gradilištu:
-postavljaju vanjske jedinice klime
-skinuta ograda oko zgrade
-stavljaju stakla na poslovne prostore
-rade cestu i parking
-drugi kat već neko vrijeme gotov (osim zadnjeg lakiranja parketa koje ide kas se završe svi radovi u zgradi)
-na četvrtom katu u tijeku postavljanje parketa
-struja priključena
-voda i plin ne
-radnici kažu da su oni gotovi sa svim do 10.11.
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 00:32   #76
Quote:
MinnieMouse kaže: Pogledaj post
Nemam pojma.
Stanje na gradilištu:
-postavljaju vanjske jedinice klime
-skinuta ograda oko zgrade
-stavljaju stakla na poslovne prostore
-rade cestu i parking
-drugi kat već neko vrijeme gotov (osim zadnjeg lakiranja parketa koje ide kas se završe svi radovi u zgradi)
-na četvrtom katu u tijeku postavljanje parketa
-struja priključena
-voda i plin ne
-radnici kažu da su oni gotovi sa svim do 10.11.
Hvala!
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 13:07   #77
Minnie, imaš li nove informacije u vezi rokova na Središću (Saxum) ? S obzirom na radove, koji su u tijeku, meni se ćini, da ove godine ništa od useljavanja.

Pozdrav
NetMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 17:18   #78
Quote:
NetMan kaže: Pogledaj post
Minnie, imaš li nove informacije u vezi rokova na Središću (Saxum) ? S obzirom na radove, koji su u tijeku, meni se ćini, da ove godine ništa od useljavanja.

Pozdrav
Zvala sam ih ja neki dan. Rečeno mi je da će useljenje biti nešto prije nove godine.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 16:21   #79
Quote:
žena kaže: Pogledaj post
Zvala sam ih ja neki dan. Rečeno mi je da će useljenje biti nešto prije nove godine.
pa to mi je u skladu s mojom osobnom procjenom stanja na gradilištu:
-99% stanova gotovo
-postavljene ploče na ulazne stepenice
- izasfaltirana južna cesta (još parkirna mjesta treba)
- poravnat dio ispred ulaza - ploče koje će slagati stoje tamo u bloku
- plin priključen (u zgradu, u stanove ne znam)
-konačno su postavili sve pregrade i klime na balkonu 2. kata
-općenito svaki puta kad tamo prođem vidim napredak i radnike, tako da vjerujem da bi radovi mogli završiti za mjesec dana...
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 18:36   #80
Ok društvo, hvala na info. Nadajmo se, da ćemo slaviti Novu godinu, mislim 2008./2009. , u svojim novim stanovima.
NetMan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.