Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2007., 08:57   #21
tak nešt u tom smislu.više se ne sjećam šta je točno bilo u igri.pitaj
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 12:17   #22
On je njima kao plišana igračka

Uf...krenimo dakle...Jučer sam bio kod frendice (ona ima belgijskog ovčara), da se naša dva prasca malo istrče i izdivljaju.
Kada sam išao k njoj u stan, pažnju mi je privuklo izuzetno tužno zavijanje psića iz susjednih vrata (stanovi su raspoređeni dugačkim hodnicima). Ispričala mi je kako su ti , strahovito bogati susjedi, prije kojih godinu dana, nabavili malog preslatkog bišona, iz najkvalitetnijeg legla, no da ga je ona svega 3 puta u životu vidjela vani, i da joj se svaki put srce para od tužnog cvileža koji se prolama hodnikom dok sa svojim psom ide u šetnju.
O čemu se radi. Ta obitelj si je nabavila psa, malu vrstu , jer je too kao kućni pas, a njima izgleda pojam "kućni pas" je ekvivalentan plišanoj igrački, jer ga oni u mjesec dana možda jednom izvedu van da se izigra, a svo ostalo vrijeme je u kući, i to večćinom sam jer im glave obitelji rade, dok djeca studiraju i idu u školicu. Pasić poput mačke ima kutiju sa pijeskom u kojem piški i kaka, te prostor za kretanje u obliku jednog stana koji dijeli sa 5 ljudi.
Frendica je rekla kako već dugo razmišlja da h prijavi, no nije sigurna kome i čime će to uopće rezultirati. Imaju li udruge za zaštitu životinja pravo da nekome oduzmu psa? Što će biti sa tim psićem koji je evidentno nesocijaliziran, no tako umiljat i cvili od radosti kad ga se u toj jednomjesečnoj šetnji sretne.
Frendica živi u španskom, znam točnu adresu i prezime tih ljudi, i iako ne tuku psa, itekako ga zlostavljaju kućnim ropstvom. A da ne pričam o tome kako nitko od njih nema ni najmnanjeg pojma o dogoju i prehrani psa.
Zgrožen sam. Imate li kakav savjet?
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 12:29   #23
Što uopće reći na ovo?! Jadan mali usamljeni psić
Ne znam je li glupo,ali prvo što mi pada na pamet je da možda netko iz kakve udruge razgovara s njima da mu barem nabave još jednog za društvo ili da se tvoja frendica (ako joj nije bad) ponudi za prošetati ga koji put kad vodi svoga???
m@l@ pl@v@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 13:03   #24
Mah, pokušala je ona razgovarati sa njima, i sa prijateljicama njihove mlađe kćeri (2. razred osnovne), groteskno je vidjeti da se djeca od 8 godina zgražaju, a poslovni čovjek to smatra normalnim. I cjelokupna obitelj. Mama i ta mlađa kćer se strahovito boje pasa, pa je jedan od razloga nabavke malog bišona bio i taj, igračke se ne boje A za šetnju teško jer belgijanac od frendice ne podnosti druge muškiće pa izbijaju svađe, a da ne pričam kako mama i ta mlađa, kada ju sretnu sa psom počnu vrištat i bježat, jer je to opasni veliki vuk koji jede malu djecu
Suludo i nadrealno.
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 13:10   #25
ajme, ovo je pregrozno... pa što su nabavljali psa ako se ne misle brinuti o njemu?
pa nek nađu nekoga tko će ga prošetati svaki dan... pa makar bilo za 20-30 kn, samo malo da ga se prošeta... nije on veliki pas, potrebno mu je barem MALO šetnje, i bit će sretan pas...
ako ne, nek ih prijavi... ne znam što da kažem...
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 13:38   #26
Mislim da nije stvar u tome da se nema vremena za psa : Mlađa kćer ide u 2 osnovne, sin im je u gimnaziji, a kćer studira. Mama i tata rade, no vrijeme se uvijek može tako organizirati da ga bar netko prošeće malenoga, uvijek je netko doma. Nego je problem u tome što oni očito misle da njemu NE TREBA šetnja, niti igra vani, ni trava, sunce, ništa. Ne znam, možda je čak stvar njihove vjere. Subotari su. Jedna od karakteristika je t da nakon zalaska sunca u petak, i cijwelu subotu, ne izlaze nigdje osim u crkvu. Koliko sam uspio shvatiti, subotari vjeruju da će se ponovno desiti opći potop, te da će samo oni, zahvaljujući svojoj vjeri biti spašeni, životinje su čini se nekoliko stepenica niže od čovjeka...Ja zaista ne bih želio nikoga uvrijediti svojim nepoznavanjem vjerskih načela određene crkve, niti pristupam s predrasudama zbog ortodoksnosti, samo pokušavam naći razloge, kako se desi da jedna obitelj može kolektivno sudjelovati u tako monsturoznom činu. Možda se ne radi o deranju kože psu, no ponavljam da je to itekako zatočeništvo.
Frendica je rekla da će pokušati srediti nešto preko brata, jer starija kćer hoa sa njegovim gimnazijskim kolegom, pa možda on...hmmm
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 14:02   #27
to onda definitivno nije u redu...
nadam se da će uspjeti srediti to...
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 15:48   #28
Cekaj, a tvoja si je frendica dobra s tim ljudima kad zna da pas ima pijesak za mace i da se nekvalitetno hrani itd..,bila je kod njih i to? sta im onda ne udjeli neki savjet.ne znam,ne cini mi se da je pas zlostavljan,mozda ima puno vise ljubavi nego neki pas koji je stalno vani,ne opravdavam,ja sam definitivno za to da pas je pas kakve god velicine i da mora u setnju ali mozda on ide van a da ga tvoja frendica nije vidjela,tj.nisu se sreli na stubistu kada su ovi isli s njim van.a di zive u spanskom?mozda ih znam,ja sam od tamo...
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 16:13   #29
U kojoj si ulici? Možda ih znaš, i da, slažem se sa tobom o zlostavljanju, no ipak sam ostao potresen činjenicom da maleni rijetko kad izlazi. Frendica je u normalnim susjedskim odnosima sa njima, pozdrave se, u liftu popričaju, pokušala je nešto suptilo reći :ali odgovor je bio :ma to ti je mali pas. Ona nije u tako prisnim odnosima da ih posjećuje, no curice iz kvarta, prijateljice te mlađe kćeri su joj rekle da je situacija baš takva, no to je uzela sa rezervom imajući na umu da djeca nekad vole preuveličavati, jel , no nažalost tu činjenicu joj je potvrdila i druga susjeda, koja je dobra s frendicom , i sa njima, da je situacija takva, te da oni odbijaju prihvatiti da su možda i u krivu, dapače, planiraju se preseliti na nekakvo imanje, i tamo bi u dovrištu imali irskog vučjeg hrta za gušt, a mali9 bi i dalje bio igračka za po kući
Ovo mi debilno zvuči : susjed ovo, susjed ono...
Uglavnom, baš zbog toga što si i ti sama rekla, da je taj pas možda sretan i zadvoljan, zato smo u takvoj dilemi. mislim da je ipak najpametnije normalno popričati sa ljudima a ne pozivati udruge i ne znam što sve ne. Obrazovani su i dragi, nisu primitivne seljačine, pa će valjda saslušati kakav savjet. Obraćanje udrugama bi bilo predrastično. Zadnji korak.

edit--> to za nekvalitetno hranjenje ipak ne bih želio ulaziti, jer se to ne može protumačiti na temelju nekolio susreta u dućkasu, s košarom punom pedigra i chappia...(meni je to npr. nekvaliteetna ishrana, ali dobro)
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 16:32   #30
Mislim da bi kod njih upalilo jedno ''ljubavno'' pismo neke udruge. Nemaju im pravo uzeti psa (to mogu jedino ako je pas udomljen preko udruge, što ovaj nije). Ako je čistokrvan i iz dobrog legla - obavjesti njegove uzgajivače. Oni će vjerovatno reagirati, tj.znati što treba. Doći do njihovog broja (uzgajivača) vjerojatno nije teško, pravi se da i ti želiš nabaviti psa od njih.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 16:46   #31
Trebalo bi saznat tko je uzgajivač tom jadnom psu i obavijestit ga o uvjetima u kojima se pas drži,ako ga je imalo briga potrudit će se nešto napravit
nella_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 20:47   #32
ok, tebi i meni to je nezamislivo.
no znam pudla koji mrzi biti vani. kao mali je volio, onda ga nešto ćopilo i sad mu nakon par minuta pun kufer i bježi doma. ako ga izvuku na duže, neće ih ni pogledati nakon toga, duri se, reži i ne da se opet toj osobi van.
možda to ovdje je slučaj, možda nije, ali eto...
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 21:57   #33
Tu se na žalost ne može puno napravit u našoj državi.
Jedina mogućnost je da skužite ko je uzgajivač pa da ga kontaktirate i ispričate kako stvari stoje...

Sirota beba
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 01:02   #34
ne vjerujem da ih znam,u spanskom vecina zgrada nema liftova jer su sve niske osim trga I.K. ili ak zive u novim posovim zgradama.po meni je najbolje da se ljudima da koji savjet,porazgovara s njima i to je to.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 02:21   #35
Žive u Pupačićevoj ulici. Hmmm, mislim da je ovo sa uzgajivačem dobra ideja, ništa, prenijet ću frendici, pa nek se pravi blesava i raspituje, dobra je u muljažama
Da, baš siiroti mali peso
Javit ću vam kako se situacija razvija
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 07:59   #36
Ako je pas perspektivan, to znači da uzgajivač nije tamo neki bezveze. Vjerojatno se brine o leglima i stalo mu je kako im je pas. Tako da njega prvog treba pitati za pomoć.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 09:41   #37
Sve se meni cini da od svega toga nema nista.

tj. oni ne misle da rade ista lose, i tesko ce prihvatiti bilo koji savet.

Jer da ih je zanimalo raspitali bi se na vreme...

a mozda pas samo ne voli biti sam jer da ne cvili, ne bi ni znali da se ne seta dovoljno.....
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 16:04   #38
Žao mi je psa, ali ne vjerujem da ćeš moći puno učiniti.
Znam i ja za dosta takvih primjera koji se ne odnose samo na male pse nego i na one "velike" koji su cijeli dan sami i vezani ili zatvoreni negdje.
Prije nego što nešto poduzmeš moraš biti 100% siguran da je sve baš tako da ne ispadne da psa šeću, a ti i prijateljica to niste vidjeli ili nešto slično.
 
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 15:59   #39
Kome se obratiti i prijaviti zlostavljanje pasa?

Već sam se obratila vet. inspekciji, te 2 udrugama za zaštitu životinja. Nitko ništa.

Radi se o psu vezanom na metar i pol lanca, vezanog za kućicu. NIKAD ga ne puštaju s lanca. Kućica je skroz neprimjerena. Premala, sklepana od trulih dasaka. Umjesto zdjelica ima hrđave lonce u kojima mu je stari kruh. I zimi i ljeti je tamo. Tamo i obavlja nuždu, a kako je prostor mali, onda leži između svojih izmetina.

Vidim ga bar 1 tjedno jer pored te kuće prolazim kad idem u dućan. Prošli put sam ga pozvala. Začudo, usprkos neživotinjskim uvjetima života, nije agresivan. Mahao mi je repom pa sam mu dobacila par psećih keksića (i ja imam psa).

Ne moram ni naglašavati kako mu je sad na plus 40.

Vet. inspekcija mi je odgovorila da će provjeriti o čemu se radi. To je bilo prije 3 mj. Udruge ništa. To mogu razumijeti jer ionako nemaju sredstava za svoje pse, a kamoli da sakupljaju tuđe.

Ako netko ima adresu, neki kontakt neke udruge ili osobe ili institucije kojoj se mogu obratiti, bila bih zahvalna.

Inače, ako će ovo pročitati netko od odgovornih grada Zagreba, radi se o psu u Dugavama. Hrelićka 26. U istoj ulici ima još sličnih slučajeva, ali ovom je psu tamo najgore.

Hvala unaprijed
ORBI77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 16:14   #40
Udruga ionako ne moze bez vet inspekcije uzeti psa jer bi se to tretiralo kao kradja. Dakle, opet vet inspekcija, zovi ih svaki dan, dosadjuj dok ne dodju vidjeti stanje. Probaj slikati da bude dokumentirano kako to izgleda, pa ako vet inspekcija kaze da je to OK onda se imaju argumenti za ici dalje, na vise instance
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.