Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2007., 11:38   #1
Question Neuralgija trigeminusa

Dobila sam dijagnozu da su moji uzasni napadi glavobolje, samo na jednoj strani glave- neuralgija trigemini.. trazim savjete i objasnjenje, lijepo molim ako netko ima slicnih problema... pozdrav
lilihip is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 11:45   #2
poremećaj trigeminalnog živca. iskreno, žao mi te je.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 12:39   #3
Unhappy

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
poremećaj trigeminalnog živca. iskreno, žao mi te je.
e sad, priznajem uplasio si me. Tako je lose ? Pa valjda ima neki lijek.. nisam jos napravila sve pretrage, pa nemam ni lijecenje..
lilihip is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 14:57   #4
ma nije "loše", da će ti nešto "biti", ali to su grozni bolovi. drži se.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 23:14   #5
Nemam osobno iskustvo, ali cujem da je strasno bolno. Ima lijeka. Karbamazepin iliti tegretol pomaze.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 14:55   #6
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Ima lijeka. Karbamazepin iliti tegretol pomaze.
A kad kemija ne pomogne, onda operacija.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 10:54   #7
Hvala sto se se javili, izgleda da nema nikoga na forumu s istim problemom. I bolje, fakat boli i prognoze nisu bas nesto. Pocela sam piti Tegretol, koliko bi trebalo proci da terapija djeluje ? Boli stalno uz nekoliko uzasnih napada dnevno, valjda bi se trebalo poboljsati ? Napravila sam sve pretrage osim MR ( cekam ) i svi nalazi u redu ??? Zanima me dali se tko izlijecio i kako ? Pozdrav svima
lilihip is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 11:07   #8
Neuralgija trigemini je opaka stvar, ali ne i neizlječiva. Osobno sam vidio poboljšanja do potpunih izliječenja na Svetom Duhu - dr. Savić radi akupunkturu. Pokušaj, može ti samo pomoći.
medex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 11:27   #9
Quote:
medex kaže: Pogledaj post
Neuralgija trigemini je opaka stvar, ali ne i neizlječiva. Osobno sam vidio poboljšanja do potpunih izliječenja na Svetom Duhu - dr. Savić radi akupunkturu. Pokušaj, može ti samo pomoći.
Hvala ti, svaki savjet je dobrodosao, malo sam u komi ovih dana...probati cu
lilihip is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 14:15   #10
Quote:
lilihip kaže: Pogledaj post
Hvala sto se se javili, izgleda da nema nikoga na forumu s istim problemom. I bolje, fakat boli i prognoze nisu bas nesto. Pocela sam piti Tegretol, koliko bi trebalo proci da terapija djeluje ? Boli stalno uz nekoliko uzasnih napada dnevno, valjda bi se trebalo poboljsati ? Napravila sam sve pretrage osim MR ( cekam ) i svi nalazi u redu ??? Zanima me dali se tko izlijecio i kako ? Pozdrav svima
Nemam isti problem, ali sam osjetila što to znači kroz druge probleme...npr.nakon vađenja umnjaka ili upale srednjeg uha. Odvratnije boli nije bilo u mom životu! Pogotovo noćno plakanje od bolova ...Ajme, ne ponovilo se više!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 21:55   #11
Neuralgija trigeminusa

Ljudi, može li mala pomoć???

Vec neko vrijeme imam strašne bolove u desnoj strani lica. Pocelo je nakon što mi je stomatolog popravio peticu i šesticu i isprva se činilo da je to samo preosjetljivost na netom popravljeni zub (na hladno, toplo, slatko...). Nedugo nakon toga popravljao mi je donju šesticu i dok mi je davao anasteziju mi je iglom pogodio krvnu žilu..neću vam niti govoriti koliko je to bolilo, peklo, imala sam osjećaj da mi je cijela strana lica izgorila..
I tako nakon nekog vremena u kojem mi se preosjetljivost tih popravljenih zubi nije smanjila, slikao mi je te zube i ponovno otvarao šesticu i nalaz rentgena je bio uredan, zubi su zdravi i nije vidljiv nikakav granulom. I od tada PAKAO!!! Bol se proširila u cijelo lice, uho, sljepoočnicu, čeljust i ja otišla liječniku. Pogledala mi je uho i rekla da imam laganu upalu i dala mi je Klavax tablete i Garasone kapi. Nakon svega toga---NIŠTA BOLJE!! Bol se razbukta do neviđenih razmjera kada mi bilo šta takne ta dva popravljena zuba, a cijelo vrijeme podmuklo boli.
Danas sam ponovno otišla k njoj i ona kaže da je uho zdravo i da me upućuje na pregled otorinolaringologu. Napomenula mi je da je bio bilo kakav upalni proces da bi ga klavax smirio i da bi bolovi prestali, ali po simptomima joj to sliči na neuralgiju živca.
Da li je itko od vas imao sličnih iskustava i ima li tko nekakav savjet???
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 00:19   #12
Čuj, postoji nešto što se zove neuralgija trigeminusa (živac na faci) i to boli kao sam vrag, trebala bi otići neurologu. Nadam se da nije to, a svakako ne bi trebalo nastati zbog injekcije koja je greškom završila u žili. Eventualno ako je oštetio živac...
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 00:29   #13
Quote:
ivy002 kaže: Pogledaj post
.......... slikao mi je te zube i ponovno otvarao šesticu ............
slično sam ja prošla sa osmicom
zub je bio na onoj maloj slički OK, a bolila me cijela desna strana, vrat, uho, oko,... sve
prestrašno nešto
slikala nekoliko puta, zub otvaran nekoliko puta,...
onda sam fino promijenila zubara, našla bolje opremljenu i na povećanoj slici A4 formata se vidjelo da korjeni nisu do kraja popunjeni, falio je nit milimetar
žena mi sredila zub i napokon je zavladao mir
nekoliko mjeseci mi je vražji zub upravljao životom

tak da možda probaš kod nekog drugog zubara
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 08:08   #14
U ponedjeljak idem kod ORL i tamo će mi još jednom slikati cijelu čeljust. Stomatolog ima super modernu opremu, na kompu mi je gledao cijelu vilicu i ništa, čak je i kolegu pozvao i zajedno su gledali i činilo se da je sve u najboljem redu. Sinoć sam opet morala prije spavanja ubiti jedan voltaren forte, bol mi se počela širiti i u vrat. Ljudi moji, nedao Bog da vam se to desi! Sad nakon svega bi htjela da je neka jaka upala uha jer i to manje boli, a i lakše se liječi. Uho me rastura iako nije upaljeno..Sinoc sam malo kopala po netu u vezi te neuralgije i nisam bila baš najsretnija sa onim šta sam pročitala!! E, a ako mi je oštetio živac sa injekcijom.........ne piše mu se dobro! Morat će mi kupit novu jetru ako me ovako nastavi bolit i ako budem morala piti još tableta za bolove
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 09:00   #15
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Čuj, postoji nešto što se zove neuralgija trigeminusa (živac na faci) i to boli kao sam vrag...
Jest, trigeminus ima (sam naziv govori) tri grane i kad krene bol je stravična
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 09:29   #16
Pomozi mi Bože nadam se da nije to!!
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 11:00   #17
Quote:
ivy002 kaže: Pogledaj post
Pomozi mi Bože nadam se da nije to!!
I ja se nadam da ti to nije to. Ja sam nedavno imala iste takve simptome, i dobila sam lijekove baš za neuralgiju - ne znam kako se zove, a sad ne mogu naći kutiju, ali mi nisu ništa pomogli jer se ispostavilo da u mom slučaju to ipak na svu sreću nije bila neuralgija iako su bolovi bili apsolutno nepodnošljivi . No na kraju su utvrdili da je ipak sve od zubiju i dva upaljena živca.
Meni su svakako savjetovali da uzimam i b-complex kad su mislili da je neuralgija, pa si barem to sad malo uzimaj (ako već ne uzimaš), ne znam koliko će ti pomoć, ali ti sigurno neće štetit.
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 14:50   #18
Znaš Ivy ova tvoja muka i tvoje nedoumice su me potakle na opravdanu sumnju u stručnost tvoga stomatologa,ali i na njegovu etičnost.
Dakle 1 nepažnja kod davanja anestezije (iglom pogađa krvnu žilu)
2ON ti slika zube ON otvara šesticu ON radi rengen i naravno ON čita nalaze i naravno ON kaže da je sve u redu
Koji zaključak možeš iz ovog izvuć. Naravno da je po njemu sve OK jer je ON najveći i jedini krivac tvojim mukama.Moj savjet ti je da PROMIJENIŠ zubara bez obzira na opremljenost ordinacije,a možda da poduzmeš i neke druge korake o kojima si nešto natuknula i sama.
cocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 00:51   #19
Quote:
cocker kaže: Pogledaj post
Znaš Ivy ova tvoja muka i tvoje nedoumice su me potakle na opravdanu sumnju u stručnost tvoga stomatologa,ali i na njegovu etičnost.
Dakle 1 nepažnja kod davanja anestezije (iglom pogađa krvnu žilu)
2ON ti slika zube ON otvara šesticu ON radi rengen i naravno ON čita nalaze i naravno ON kaže da je sve u redu
Koji zaključak možeš iz ovog izvuć. Naravno da je po njemu sve OK jer je ON najveći i jedini krivac tvojim mukama.Moj savjet ti je da PROMIJENIŠ zubara bez obzira na opremljenost ordinacije,a možda da poduzmeš i neke druge korake o kojima si nešto natuknula i sama.
dragi cocker, ajde ne pricaj o stvarima o kojima nemas pojma....
Sto se tice pogadanje krvne zile prilikom davanja anestezije....tu ne postoji pravilo...ne zna se gdje idu zile, jedino se zna gdje treba ubost...prilikom toga, postoji mogucnost da se pogodi krvna zila, i to nije NIKAKAV problem u zdrave osobe ukoliko se aspirira. Aspiracija je najjednostavniji i najbolji test za to....dakle, ubodes iglu dokle treba i povuces....ako se nista ne aspirira, dobro je, ako se aspirira krv, povuce se igla nazad i malo promijeni smjer te se ponovi procedura. Ubodi iglom u krvne zile su neizbjezni jer ne postoji nacin da stomatolog zna dal je ispod zila ili nije. Jedino se ne smije desit da se anestetik ubrizga u zilu...
Sto se tice njegove strucnosti...pa naravno da on sve radi...pa nece valjda zaposlit osobu da otvara zube, pa osobu da slika, pa osobu da cita nalaze itd....o cem ti pricas???
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 16:07   #20
Hvala ljudi na savjetima, puno mi je pomoglo da znam da ima još ljudi koji su imali slične probleme.. sutra idem na pregled specijalisti ORL da isključimo uho, pa ćemo vidjet šta dalje!
Vendella, kako su tebi ustanovili da imaš neuralgiju?? Može li se to isčitati iz rentegnske slike ili?? A i poslušat ću vaš savjet šta se stomatologa tiče, pa da barem dobijem drugo mišljenje..a bolovi ne prestaju, tako da pothitno moram nešto poduzeti..
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.