Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 16:04   #81
Pa lopatice cijelo vrijeme miješaju krumpir dok se peče i tako se to ulje smao rasporedi po svemu.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 16:13   #82
Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
Pa lopatice cijelo vrijeme miješaju krumpir dok se peče i tako se to ulje smao rasporedi po svemu.
OK, to mi je jasno, ali da li i kod pohanja mesa se koriste te lopatice ili se one izvade? Ako se izvade kako se onda ulje rasporedi, da li je dovoljno na svaki komad kapnuti par kapi ulja sa te žličice ili sve ulje uspen na jedno mjesto pa se nekom ventilacijom ono rasprši?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 17:59   #83
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
OK, to mi je jasno, ali da li i kod pohanja mesa se koriste te lopatice ili se one izvade? Ako se izvade kako se onda ulje rasporedi, da li je dovoljno na svaki komad kapnuti par kapi ulja sa te žličice ili sve ulje uspen na jedno mjesto pa se nekom ventilacijom ono rasprši?
A treba pogledati upute ali u biti ti možeš sama odlučit dali ćeš i kada koristiti lopatice. Dio masnoće se sigurno raširi zbog vrućeg zraka koji cirkulira ali ako nećeš koristiti lopatice logično je da ćeš politi po svuda tog ulja. Isto je i sa ponfritom. Imaš onaj video i vidi se kako to ulje onako lagano izlijeva po cijeloj pećnici. ISto tako ta žlica koja se dobije sa fritezom je veća od klasične žlice za juhu pa to i nije tako malo ulja.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 18:23   #84
Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
A treba pogledati upute ali u biti ti možeš sama odlučit dali ćeš i kada koristiti lopatice. Dio masnoće se sigurno raširi zbog vrućeg zraka koji cirkulira ali ako nećeš koristiti lopatice logično je da ćeš politi po svuda tog ulja. Isto je i sa ponfritom. Imaš onaj video i vidi se kako to ulje onako lagano izlijeva po cijeloj pećnici. ISto tako ta žlica koja se dobije sa fritezom je veća od klasične žlice za juhu pa to i nije tako malo ulja.
Hvala!
Nemam još ActiFry doma, tek razmišljam da ga kupim pa skupljam informacije i postavljam možda glupa pitanja
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 19:16   #85
Ima li kakva razlika između ova tri proizvoda?
Tefal Actifry (http://www.tefal.com.hr/All+Products...ry/ActiFry.htm)
Friteza Tefal FZ 7000 39 (http://www.prodaja-ponuda.com/fritez...anski-aparati/)
FRITEZA TEFAL FZ 7000 N1 (http://www.konikom.hr/p7142/friteza-...duct_info.html)

Meni to sve izgleda isto
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 10:54   #86
Koliko bi dugo trebalo u ActiFry fritezi peći Ledo krokete od krompira, one panirane i treba li izvaditi mješalicu?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 16:20   #87
dva pitanjca:
1. nema one mrežice za ocjeđivanje znači da pomfrit ili štogod se peče "popije" tu žlicu ulja ili ipak ostane ulja na dnu?
2. ima kakvih iskustava sa friganjem lignji u tom čudu?
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 11:20   #88
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Ima li kakva razlika između ova tri proizvoda?
Tefal Actifry (http://www.tefal.com.hr/All+Products...ry/ActiFry.htm)
Friteza Tefal FZ 7000 39 (http://www.prodaja-ponuda.com/fritez...anski-aparati/)
FRITEZA TEFAL FZ 7000 N1 (http://www.konikom.hr/p7142/friteza-...duct_info.html)

Meni to sve izgleda isto
To i je sve isto, Actifry FZ7000, sada ima i neka veća verzija za 1,5 kg AH9000. Ne znam koliko se kroketi peku, ali dobro je da uzvadiš lopaticu jer ona se vrti pa se bojim da bi skašila nešto tako osjetljivo kao što je kroket..mislim da bi im do 10 min max bilo dovoljno, obzirom da smrznutom pomfritu treba nekih 12-14 kod mene i dala si mi dobru ideju za te krokete, to još nismo probali raditi unutra!

riumanka, nema nikakve košarice, nema ulja, kakvo ulje spominješ na 1 kg krumpira ide 1 žlica to je sve kaj krumpir popije nema nikakvih ostataka ulja, a što se tiče lignja, može se frigati, zgodno je
jabito is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:42   #89
hvala jabito... sad još samo da upadne kakvo prigodno sniženje
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 15:23   #90
Imam jedno pitanjce, dali vi koji koristite tefal posude, eto navest ću onu koju mi imamo, a to je gril tava, dečko ju je kupio u namjeri da može se pržiti piletina bez ulja, e sad uvijek kad tako hoćemo obično začini zagore pa i samo prženje moguće je jedne ture pa pranje, a ako se stavi malo ulja onda to sve šprica gdje griješimo, dali vi stavljate ulja ili pržite bez ulja?
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 14:35   #91
Molim info, htjleli bi kupini actyfry od 1,5 kg u slo ali nigdje je ne možemo neći, da li netko zna gdje ih ima za kupiti????
__________________
13.08.2007 Ema, 18.09.2010..Ana
Ribekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 14:44   #92
Quote:
Ribekica kaže: Pogledaj post
Molim info, htjleli bi kupini actyfry od 1,5 kg u slo ali nigdje je ne možemo neći, da li netko zna gdje ih ima za kupiti????
u zagrebu
peroperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:15   #93
ola... dobio sam Actifry FZ 7000, a ne treba mi... pa ako netko treba slobodno ponudite cijenu da ne kupujete u dućanu bzvz
samo budite ozbiljni, nisam ju ni otvorio nikad, nova nova
slonic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 20:03   #94
kupio actifry cudo i do sada probao pomfrit i lignje. pomfrit je ispao ok. vise je kao krumpir iz pecnice nego kao pomfrit.
lignje sam kupio zaledjene ociscene. prvo sam ih odledio iako je jos bilo malo zaledjenih i ubacio ih bez ulja. nakon cca 12 min kao da su mi se malo pocele gorjet pa sam ubacio pola zlicice ulja i pekao ih jos cca 8min. ispale su nikako. preslane su bile. mozda sam ih trebao prije isprat. i bile su tvrdaste/gumaste. krakovi su bili posebno tvrdi, kao da su sirovi.
kako vi radite lignje? stavite zaledjene ili odledite prije?
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 23:39   #95
Gdje se to čudo točno može kupiti, ja bi
Ja5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 20:27   #96
ja sam uzeo preko webshopa. ne znam vise koje trgovine. googlaj pa ces nac brdo toga
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 17:52   #97
maroni kupljeni u lidlu i napravljeni po ovom videu http://www.tefal.com.hr/tefal/flash/...ryKesteni.html su ispali odlicno i svaka preporuka svima koji imate actifry da probate.
qwert79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 22:40   #98
Jel ima netko TEFAL EDITO grill tavu, jel valja što?
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 23:02   #99
Quote:
mamajana kaže: Pogledaj post
kakvi novi recepti? imam sada njihovu novu kiharicu pa ako trebaš, pošaljem
kako izgleda ta nova kuharica?
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 17:58   #100
Quote:
tini-nini kaže: Pogledaj post
na prezentacijama za Actifry cura mi dala recepte..

Pileći bataci s krumpirima
Porcije: 4
Priprema: 15 min
Kuhanje: 50 min

Sastojci:
• 0,5 kg pilećih bataka
• 60 dag krumpira
• 10 dag crvenog luka
• 1,5 dag soli
• 5 dag slanine
• vegeta i papar po želji
• 1,5 ActiFry žlice biljnog ulja

Priprema:
1.Pileće batke operite i obrišite te ih posolite. Krumpir ogulite i operite te narežite na četvrtine. Crveni luk očistite i prerežite u četiri dijela, a slaninu izrežite na ploške. Krumpir i crveni luk po želji posolite i popaprite te posipajte vegetom.

2.Batke posložite u ActiFry fritezu i oko njih poslažite krumpire, crveni luk i slaninu. Zalijte biljnim uljem. Pecite 50 min.

3.Poslužite toplo.


Biftek sa šampinjonima
Porcije: 4
Priprema: 20 min
Kuhanje: 20 min

Sastojci:
• 1 kg bifteka
• 40 dag šampinjona
• 5 dag maslaca
• vegete po želji
• soli po želji

Priprema:
1.Biftek operite i očistite od suvišne masnoće i žilica te ga izrežite na odreske debljine oko pola centimetra. Šampinjone očistite, operite i narežite na ploške.

2.U ActiFry fritezi prvo rastopite maslac i potom stavite odreske koje posolite i posipate vegetom. Pecite 15 min i tada dodajte šampinjone, još malo posolite i pecite još 5 min.

3.Poslužite odmah s tim da šampinjone prelijte preostalim umakom od pečenja.
Eto da se i ja pohvalim na vašoj stranici za fritezu actyfry,kupljena u konzumu,radila oko 9 mjeseci zatim napukao poklopac i za nekoliko dana pukla lopatica za mješanje,poslana na servis i onda kažu da je taj napuknuti poklopac i lopatica potrošni materijal ,zatim mješalicu zamjene a poklopac ne izgovarajući se da je to od lošeg održavanja i da tu oni ništa ne mogu(jadno za jednu takvu firmu).ovo pišem ovdje a napisati ću i po forumima pa neka ljudi znaju šta ih očekuje kada iskeširaju cca. 1500 kn za jedan ovakav uređaj koji ima garanciju 2 godine.zanimljivo je da na internetu piše po stranim forumima kako su ljudima isto pucali poklopci i mješalice te friteze te ih je tefal uredno zamjenjivao,pa se ja pitam dali mi živimo u europi i dali za nas sve važe pravila kao i za ostale europljane(očito ne).Eto toliko od mene .Poz...
zgusteri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.