Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2012., 15:33   #81
Tamo ti je 300kn sat vremena. Ja sam išla jednom tjedno.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 12:58   #82
tražim konkretne info- terapija KBT! gdje, koliko , kontakt? preporučite mi! može i u inbox, hvala
ELICEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 12:01   #83
http://cabct.hr/edukacija/sto-je-bkt

Bihevioralni i kognitivni terapeuti su obično zdravstveni radnici, kao što su medicinske sestre, psiholozi, liječnici, socijalni radnici, savjetnici i sl.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 09:49   #84
ako itko zna gdje se u ZG može preko socijalnog dobit KBT molim u inbox
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 00:17   #85
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ako itko zna gdje se u ZG može preko socijalnog dobit KBT molim u inbox
i mene to zanima!
ELICEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 00:10   #86
Mislim da ne, jedino ak ste studenti..
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 12:44   #87
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Mislim da ne, jedino ak ste studenti..
ja jesam... ali gdje?
ELICEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 14:14   #88
Evo, ak si u Zg-u nazovi nekog od ovih kontakata , pa se malo raspitat, ne znam ni ja točno detalje..ja sam prošle godine pričala sa jednom gospođom (jednom od tih) jer sam tražila isto to al nisam bila formalno student pa sam otišla privatno...rekla je da oni daju kbt studentima...ne mogu reć da se baš sjećam detalja. Al svakak nazovi, posavjetuj se, oni će ti znat najbolje reć.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 18:17   #89
hvala!!
ELICEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 18:29   #90
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Evo, ak si u Zg-u nazovi nekog od ovih kontakata , pa se malo raspitat, ne znam ni ja točno detalje..ja sam prošle godine pričala sa jednom gospođom (jednom od tih) jer sam tražila isto to al nisam bila formalno student pa sam otišla privatno...rekla je da oni daju kbt studentima...ne mogu reć da se baš sjećam detalja. Al svakak nazovi, posavjetuj se, oni će ti znat najbolje reć.
i ja sam student

Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
hvala!!
jesi li zvala?
idem odmah poslat mail svojoj "kolegici" s ffzga
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 10:47   #91
ne znam kakva je situacija s KBC Rebro (Klinika za psihijatriju i Klinika za psihlošku medicinu)...ništa ne košta raspitat se
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 20:34   #92
što kažu stručnjaci o kbt

Depresija, J. Holmes
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:17   #93
kbt nije psihoterapija nego dresura

KBT je tehnika brzog otklanjanja simptoma u ime dugoročne štete.
grgurmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:38   #94


klik na sliku...kad vam se otvori image shack, klikajte dalje na next, to je tekst o kbt i metodama liječenja koje se upotrebljavaju u kbt...

Zadnje uređivanje ray of light : 05.05.2012. at 19:45.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:48   #95
Quote:
grgurmali kaže: Pogledaj post
KBT je tehnika brzog otklanjanja simptoma u ime dugoročne štete.
budući da sama idem 9. godinu na psihoanaltičku terapiju, znam da kbt nije i ne bi bila za mene, no čitanjem ove ozbiljne literature, može se zaključiti da je za neke pacijente djelotvorna, tako da više nisam zadrta pri svom dosadašnjem stajalištu...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 21:18   #96
@rejoflajt

www.acat.me.uk

Sent from my HTC Rhyme S510b using Tapatalk 2
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:53   #97
KBT-kognitivno bihevioralna terapija

Sve više zauzima mjesto u terapiji paničnog poremećaja i raznih fobija. meni se čini da je u tim slučajevima i učinkovita.
Za razliku od psihoterapije, gdje je naglasak na jednoj dubljoj analizi počev od djetinjstva u kognitivno bihevioralnoj terapiji se nastoje promijeniti obrasci ponašanja i mišljenja.
Što to konkretno znači:
Panični poremećaj:
Radi se o situacijskom izlaganju. Putem ove metode podučava se bolesnik da se postupno izlaže stvarnim životnim situacijama koje izbjegava,počinjući sa situacijama koje izazivaju najmanje anksioznosti, te napredujući prema situacijama koje su sve izazovnije. jednostavno ako netko ima panični poremećaj sa agorafobijom i boji se gužve u tramvaju,nek uđe na okretištu tramvaja i vozi se jednu stanicu. Svaki dan ili svaki drugi dan trebao bi se voziti sve dulje i dulje.
Glavne bihevioralne tehnike za liječenje samih paničnih napada jesu uvježbavanje disanja za kontrolu akutne i kronične hiperventilacije.
Po istraživanjima i studijama na pacijentima uspješnost je 80% u 12 tjednom liječenju.
Možete u slučaju napada panike ili socijalne fobije pokušati sa dubokim disanjem,ili zatvorite na trenutak oči i zamislite da ste na nekom liojepom mjestu. Bitno je opustiti se, a ovo su različite tehnike koje vam mogu pomoći.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 19:08   #98
meni se to više čini kao jedna metoda promijene ponašanja i razmišljanja koja ostaje na površini, bez dubinskog rješavanja problema.
prije 2 godine sam imao panične napadaje, strašnu anksioznost i pomoglo mi je shvaćanje uzroka mojih tegoba. nakon toga je prestalo.

smatram da kbt donosi kratkotrajne i privremene rezultate i da samo zakamuflira simptome.
ali to je moje mišljenje
realself is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 09:45   #99
Quote:
realself kaže: Pogledaj post
meni se to više čini kao jedna metoda promijene ponašanja i razmišljanja koja ostaje na površini, bez dubinskog rješavanja problema.
prije 2 godine sam imao panične napadaje, strašnu anksioznost i pomoglo mi je shvaćanje uzroka mojih tegoba. nakon toga je prestalo.

smatram da kbt donosi kratkotrajne i privremene rezultate i da samo zakamuflira simptome.
ali to je moje mišljenje
KBT ti pomaže u konkretnoj, najvaznijoj situaciji, a to je kad dobiješ PA. Tad ti nece pomoci prisjećanje na razgovor sa psihicem koji stalno gleda na sat
Razgovor o djetinjstvu bi mozda mogao pomoci nekom drugom, ali ne meni , jer sam panicni poremecaj naslijedio od mame.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 16:42   #100
Bihevioralna terapija daje prilicno dobre rezultate za kratko vrijeme. Narocito kod posebno disponiranih osoba navikavanje ide brzo, pa isto tako i dobro ljecenje nekih manjih neurotskih ili drugih psihickih poremecaja.

Ali, Uvjerio sam se sam na puno primjera da postoje ekvivalenti energije. Ako je neki neurotski simptom iznos energije, ako se ta energija ne otkloni posebnim dubinskim procedurama sa pogresnog mjesta, onda se ona pojavi sa simtoma na drugo mjesto, bilo trenutno bilo poslije izvjesnog vremena.

Bihevioristicko ucenje misli da neuroza nastaje zbog simptoma, a psihoanaliticko ucenje misli da simptomi nastaju zbog neuzore. Uzroke neuroze treba traziti u dubini licnosti a simptomi ce sami da se povuku ako se promjeni karakter licnosti. Biheviorizam to negira, i pravi jednostavni recept, premazati lijepu farbu preko hrdje i tako vjerovati da se problem otklonio. Psihoanaliza ide putem smirglanja te hrdje i onda premazivanje zastitnom farbom.

Jedna osoba se zalila na ulcerozni kolitis, tako je bio intenzivan da je onesposobljavao socijalne performanse, nastao je u trenutku kada se reaktiviralo staro neugodno sjecanje povodom nekog aktuelnog konflikta. Osoba je prilicno u isto vrijeme bila svjesta svega i podjednako nesvjesna( djelimicno svjesna) . Somatski simptomi su bili udruzeni sa neurotskim aranzmanom karaktera i osoba je to koristila kao izgovor i bjeganiju od zivotnih pitanja. U posebnim razgovorima dolazilo je do ostrog suprostavljanja toj neurozi posebnim interpretacijama, i ta osoba je ''nesvjesno'' morala napustiti obrazac psihosomatske neuroze i zamjniti je necim drugim. Kada su se povukli simpromi u.kolitisa i zalopoljke, odjednom se pocela javljati anksiozna neuroza sa elementima fobije i hipohondrijaze( misljenje da je kontamiran radijacijom neki predmeti sa kojim je bilo ranije kontakta ) Ovo misljenje je udvrdilo uvjerenje da je osoba ozracena i da se sprema losa buducnost. Ovo misljenje nije imalo psihoticni kvalitet, cisto neurotski aranzman lijepo spakovan i uvijek primjenjivan kao majstorija u trenutcima kada je to potrebno. Razgovorom napadanje na te simptome i uzroke misljenja bile je tesko, ali poslije izvjesnog vremena posebnim procedurama osba je morala napustiti i taj aranzman. Odjednom je nestala hipohondriska anksioznost i fobicnost i doslo je do ekvivalencije simptoma u klasicni oblik depresije ( manje jacine, neurotska) , u trenutcima depresivnosti dolazilo je do povlacenja i introvertnosti iz socij. okruzenja i zadataka, a u danima dobrog zaspolozenja , uocljivo je odabir posebnih tema i hobija za razgovor, a to je apstraktna teoriska fizika i filozofiranje o zivotu. U ovim oblastima je uocljivo betoniranje pesimizma i davanje sebi opravdanja da se treba socijalno povuci i biti na distanci jer ovim izgovorima se moze dobro napraviti opravdanje za sve soc. neuspjehe u zivotu i ne aktivnosti , a neuspjesi su inace posljedica neurotskog karaktera koji se hronicno povlaci kroz zivot. Simptomi su se mjenjali iz godine u godinu i veliki broj ekvivalencija je uocljiv, a jezgro neuroze koje je deformiralo karakter cesto ostajalo intaktno.
U ovom slucaju do poboljsanja je doslo kada su se razradije neke stvari iz licne historije i objelodanile . Saznavanje sebe i svoje sjene prosiruje svjest i tako sprijecava neurozi da se aranzira.

Ove dubinske interpretacije imaju manu, jer traju vise godina, a bihevior. procedure krace i daju dobre rezultate, cesto privremeno.

Mislim da se stvar do licnosti, relativno je sta je efektivnije !
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.