Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2007., 14:37   #1
Izrasline, bradavice, dobroćudni tumori i sl. kod pasa

Pozdrav!

Zanima me da li i vaši stariji psi imaju kakve izrasline na koži?

Naime, ja imam desetipolgodišnju rottweilerkukoja po koži ima dosta bradavica i izraslina, a na trbuhu veliku izraslinu, kao kuglu ispod kože, ali koja je ne boli niti mijenja boju..i naravno da je pesica malo krupnija lokalni veterinari su rekli da to nije ništa i da je bolje ne operirati,a ovom vetu kojem idu moje mace je još nisam vodila..ja je svejedno ne bih baš dala na operaciju jer je, dok je imala godinu dana, operirana zbog upale maternice, i jedva su je uspavali (dali joj puno višu dozu nego što je trebalo) i još se teže probudila, a u međuvremenu je preživjela 3 piroplazmoze od krpelja, i vet je rekao da to dosta slabi srce, i od tada su joj i oke crvenije, a bojim se da se ne bi probudila kad bi išla još jednom na anesteziju...

jel ima tko slična iskustva s tim,pretpostavljam staračkim pojavama, na pesekima?
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 15:18   #2
Quote:
slonova noga kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zanima me da li i vaši stariji psi imaju kakve izrasline na koži?

Naime, ja imam desetipolgodišnju rottweilerkukoja po koži ima dosta bradavica i izraslina, a na trbuhu veliku izraslinu, kao kuglu ispod kože, ali koja je ne boli niti mijenja boju..i naravno da je pesica malo krupnija lokalni veterinari su rekli da to nije ništa i da je bolje ne operirati,a ovom vetu kojem idu moje mace je još nisam vodila..ja je svejedno ne bih baš dala na operaciju jer je, dok je imala godinu dana, operirana zbog upale maternice, i jedva su je uspavali (dali joj puno višu dozu nego što je trebalo) i još se teže probudila, a u međuvremenu je preživjela 3 piroplazmoze od krpelja, i vet je rekao da to dosta slabi srce, i od tada su joj i oke crvenije, a bojim se da se ne bi probudila kad bi išla još jednom na anesteziju...

jel ima tko slična iskustva s tim,pretpostavljam staračkim pojavama, na pesekima?
isto imam rotta starog 7 god. i ima na 3 mjesta takve izrasline to su ti masne nakupine koje su ako ne rastu benigne i nema potrebe za OP medutim ako rastu i velike su trebalo bi ih operirati (rijeci mog veta) tako da ne brini
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:06   #3
Quote:
nerabianca kaže: Pogledaj post
isto imam rotta starog 7 god. i ima na 3 mjesta takve izrasline to su ti masne nakupine koje su ako ne rastu benigne i nema potrebe za OP medutim ako rastu i velike su trebalo bi ih operirati (rijeci mog veta) tako da ne brini

I moja ima dvije takve masne nakupine. Kad je vodimo cijepiti vet. ih pregleda, mi pazimo da se ne mjenjaju i za sada sve u redu.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:42   #4
hvala vam,utješile ste me
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 20:48   #5
Moj bivši peso(13g) je imao par tumora. Imala je veću kuglicu na uhu i otraga kod guze, ali smo sve uspješno operirali zadnji je imala unutra, na maternici, ali smo i to uspješno operirali Mislim da su naši veterinari stvarno dobri...
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 23:56   #6
Ma stari pesi su ko stari ljudi, pa im počnu izrastat kojekakve "stvarčice". Moja pokojna je sva bila sirota kvrgava i bradavičasta zadnjih par godina. Kvrge sam preispitala kod vetova i nisu bile tumori već kao što je rečeno masne nakupine, čak mi je rečeno lojne žlijezde. Neke su nestale, neke nisu. To je normalno.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 00:11   #7
A koliko košataju te operacije bilo ćega ?
blondee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 11:06   #8
Quote:
blondee kaže: Pogledaj post
A koliko košataju te operacije bilo ćega ?
na desetke tisća eura.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 14:55   #9
Vjerojatno ovisi kako kod kojeg veterinara i naravno o komplikaciji zahvata. Čini mi se da smo mi za operaciju tumora na maternici i vanjskog na uhu izdvojili cca 1500kn, s tim da je nakon toga morala jesti i specijalnu hranu. A to je bilo cca 30-ak kn/dan.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 19:39   #10
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ovisi kako kod kojeg veterinara i naravno o komplikaciji zahvata. Čini mi se da smo mi za operaciju tumora na maternici i vanjskog na uhu izdvojili cca 1500kn, s tim da je nakon toga morala jesti i specijalnu hranu. A to je bilo cca 30-ak kn/dan.
Mojoj je bradavicu na kapku za badave skinula, zapravo samo ogulila s kapka. Ovisi o cemu se radi i naravno kome ides.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 13:02   #11
Ja imam rotvicu staru 8 godina i na trbuhu joj je izrasla kvrga koja je rasla i vet je rekao da se ne operira dok ne smeta ali se je otvodila i ugnojila i bila je ružna velika ko šaka. Doveli smo je na operaciju i onda su je i sterilizirali i platila sam 800 kuna (dala bi i više makar bila gladna) i eno je sada je ko nova ima tu i tamo neke kvržice bradavice i slično ali je odlično.
jasnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 13:00   #12
Moj pesonja koji ima 15 godina ima izraslinu odmah kraj analnog otvora, na korjenu repa. To mu se pojavilo nedavno i veterinar je rekao da ne bi on to dirao jer je riskantno uspavati ga. Rekao mi je da ne bi htio da ga uspava i da se više nikad ne probudi jer je velika vjerojatnost da se to dogodi. On ne pokazuje da ga nešto boli. Inače ima i dvije te masne nakupine ispod kože, ali jako male. Hoda dobro, podnosi šetnje od sat vremena, zna se i natrčat kad se igra sa drugim psom. Tak da ne znam što mi je činiti. Jedino, skužila sam nedavno da je počeo piti ogormne količine vode i da ne može izdržati par sati u boksu (zatvoren je za radnog vremena) a da se ne popiša. Tak da mu moram svakodnevno čistiti boks, a dok je bio mlađi nikad se nije popišao u boksu. Al ovo s vodom mi je fakat postalo čudno. Stavljamo im deset litranu kantu vode svakom i on kroz dan popije skoro pola.

Inače pročotala sam prije koji mjesec u novinama 24 sata da ima neki pas mješanac u Istri koji je star 24 godine. Jel to moguće?
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:26   #13
Unhappy HITNO POMOĆ!!

Imam kuju sibirskog haskija već 9 godina! Okotila je 3 legla po 8 kom! Nema pedigre jer je kućni ljubimac. U 1.mjesecu smo ju morali dati operirati jer je imala tumor na mliječnoj žlijezdi, nakon toga se potpuno oporavila. U zadnje vrijeme jako puno spava i slabije jede. Sad smo joj opet napipali jednu kvrgu ispod prednje noge i odveli veterinarki, koja kaže da treba opet operirati! Znam da to puno košta, a mi živimo od jedne plaće.
Zanima me da li je netko imao sličan slučaj i da li se ti tumori tako brzo vraćaju?
Da li se to isplati operirati? Šta da radimo?
Molim hitan odgovor!
__________________
njuškalo: daca5
daca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 18:21   #14
Ako je stručna osoba tj veterinarka rekla da treba onda očito treba. Ne kužim kako misliš da ti netko ovdje da bolji odgovor nego što ti je dala osoba koja je psa pregledala?!
A ovo o okotima bolje da ne komentiram
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 19:27   #15
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Ako je stručna osoba tj veterinarka rekla da treba onda očito treba. Ne kužim kako misliš da ti netko ovdje da bolji odgovor nego što ti je dala osoba koja je psa pregledala?!
A ovo o okotima bolje da ne komentiram
Također sam se suzdržala komentara kao i pitanja koje mi nikad neće biti jasno; šta znaći da "pas nema rodovnicu jer je KUĆNI ljubimac" Ko klinka sam imala kokera, jedini pas sa rodovnicom prije ovog sad, i također je bio SAMO kućni ljubimac.
Po pitanju dali da operirate; naravno, i jasno mi je da je to teret s financijske strane no pokušajte se nekako dogovoriti sa veterinarom, da platite u ratama. Nije valjda pitanje usmjereno na : dali da operiramo ili da ostavimo pa kak bude, bude jer ipak, devet godina je dosta za psa, eto, obavila je svoje, kotila se tri puta pa je sad njena mislija završena.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 19:57   #16
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Ako je stručna osoba tj veterinarka rekla da treba onda očito treba. Ne kužim kako misliš da ti netko ovdje da bolji odgovor nego što ti je dala osoba koja je psa pregledala?!
A ovo o okotima bolje da ne komentiram
Hvala na odgovoru! Naravno da budemo operirali psa samo me zanima da li se to stalno vraća, jer teško nam ju je gledati takvu jer ju stvarno puno volimo...
Što se tiče okota dva puta smo ju pustili jer nam je također veterinar preporučio jer je toliko zavijala da noćima nismo spavali a treći put je pobjegla i vratila se nakon 3 dana ...ne znam u čemu je problem
__________________
njuškalo: daca5
daca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:05   #17
u tome da si ju mogla sterilizirati.
i da promijeniš veterinara.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:06   #18
Quote:
daca2 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru! Naravno da budemo operirali psa samo me zanima da li se to stalno vraća, jer teško nam ju je gledati takvu jer ju stvarno puno volimo...
Što se tiče okota dva puta smo ju pustili jer nam je također veterinar preporučio jer je toliko zavijala da noćima nismo spavali a treći put je pobjegla i vratila se nakon 3 dana ...ne znam u čemu je problem:confused:
Nemoj se ljutiti, nisu ovo zlonamjerna pitanja i konstatacije; ali veterinar koji preporuča da ju sparite, tek toliko da prestane tuliti, nije dobar veterinar, a pogotovo vam nejde u prilog to što vam je treći put pobjegla ( tokom tjeranja ) i vratila se nakon tri dana! Kujice koje nisu uvrštene u neku od pasminskih uzgajivačnica, registriranih, trebale bi se sterilizirati. U suprotnom , dobiješ ovo što se vama desilo, u njenih devet godina 8x3 štenaca što je 24 pasa koji se ne mogu registrirati pod pasminu kojom ih ti nazivaš! A to 98% članova ovog foruma ne zagovara!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:07   #19
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Također sam se suzdržala komentara kao i pitanja koje mi nikad neće biti jasno; šta znaći da "pas nema rodovnicu jer je KUĆNI ljubimac" Ko klinka sam imala kokera, jedini pas sa rodovnicom prije ovog sad, i također je bio SAMO kućni ljubimac.
Po pitanju dali da operirate; naravno, i jasno mi je da je to teret s financijske strane no pokušajte se nekako dogovoriti sa veterinarom, da platite u ratama. Nije valjda pitanje usmjereno na : dali da operiramo ili da ostavimo pa kak bude, bude jer ipak, devet godina je dosta za psa, eto, obavila je svoje, kotila se tri puta pa je sad njena mislija završena.
Dobili smo ju bez rodovnice , i nismo to nikad tražili niti se kužim u to.
Naravno da ćemo ju operirati makar kruha ne imali jer je ona član obitelji, ali da li netko ima iskustva s tom bolesti , da li se to stalno vraća?
I neznam više čemu služi ovaj forum? Čovjek dođe ovdje pitati za savjet a vi to ili krivo shvatite ili jedva čekate da nekoga popljujete. Samo sam tražila još koje mišljenje ali očito na krivom mjestu. Jako nam je teško jer nam je kujica bolesna a i financijski smo dosta loše i to nas baca još veći očaj, ali pomoći ćemo joj jer ju volimo.
__________________
njuškalo: daca5
daca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:13   #20
zato jer nije u redu to što radite.
nije nikako u redu! da vidiš za što se moj dečko i ja sve mučimo, kako se trudimo oko štenaca! i onda dođe netko poput tebe, zasvrbi ga džep jednom, pa drugi put pa treći! i ujebe cijelu pasminu!! znači, ti si zaslužna za 24 psa bez rodovnice i to najmanje! jer će se sigurno naći još netko tko će ju pariti.
a naći će se netko tko će pariti dedu sa unukom jer nema pojma odakle su i jedan i drugi!! i događaju se defekti!

i to nije u redu! a ne mi!
uvijek ću pomoći nekome kome treba pomoć, neću se izdrkavati niti to želim. ali totalno nepotrebno su bila ta tvoja legla! čemu?
nadam se da si ih bar onda podijelila a ne prodala.

i nadam se da će ti kujica biti dobro i želim i tebi i njoj svu sreću svijeta.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.