Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2009., 16:46   #61
slao sam vam već par puta upit na onaj vaš info e-mail no nema odgovora
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 21:51   #62
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
slao sam vam već par puta upit na onaj vaš info e-mail no nema odgovora
10 tak dana smo se borili s nekim virusom pa je moguće da nije stiglo. Javite se na PM da vam ispišem drugi mail mail.
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 07:15   #63
Evo počeli smo u Zagrebu sa RKC , info na PM
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 12:29   #64
Dobio jučer girju od 8kg iz Bjelovara. Sve pohvale glede jednostavnosti narudžbe, ljubaznosti kontakt osobe i brzini isporuke. Girja je za ženski dio moje obitelji.

Girja izgleda solidno i čvrsto. Ručka je dobro obrađena i ne proklizava niti zapinje za dlan kod vrtnje...taman kako treba. Završna obrada tijela girje nije baš kao ručka, ali to je manje bitno. Jedina veća zamjerka je na "međuosovinski" razmak, tj. razmak između "rogova" na girj, odnosno dužina hvatišta. Naime, rukice su poprilično "zgusnute" na hvatištu ukoliko se rade vježbe tipa dvoručni swing. Kako to nije velika težina, a i ženska ruka je nešto manja, stvar "fercera".

U klubu radimo s girjama od 16 do 24 kg. Ne znam koji je lijev (nit se previše u to razumijem), ali girje su jako fino obrađene, dobro leže u ruci, ugodno je raditi s njima, ručice su široke taman da se bez problema mogu raditi vježbe s dvije ruke, vježbe sa brzom izmjenom ruku...itd...

Dakle, zanima me, budući da vidim kako na forumu posta i osoba uključenja u proizvodnju domaćih girja, je li kod 12-ce, odnosno 16-ice taj razmak veći i ako je, koliki je?

Čisto da usporedim mjere. Hvala.
Kaeshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 12:06   #65
Postoje različite veličine i kombinacije ruskog zvona/kettlebella neka imaju veću ručku ali im je tijelo manje i nisu za sve vježbe, poput regenade rowa i sl. važnijih vježbi samim time su ograničene na vježbe bazirane na aerobic pokretima. Klasično RKC Pavel rusko zvono je upravo ovakvo ruskozvono.com, no kako svi pokušavaju zaraditi na zvonu, pogotovo u USA, kinezi danas svašta proizvode, od velikih ručki ugodnih za držati tijekom duljeg sata aerobica kettlbellima, do samo dizačkih kettlbella, no moje je uvjerenje da je najnaprednija varijanta RKC kettlebell jer pokriva gtovo sve varijante vježbanja i nema ograničenja kao neke druge vrste.

Npr. većina kettlbella što dolazi s istoka ili s istoka preko usa, pola tog je nefunkcionalno, npr. bojano epoxyem (to su one jako sjajne poput auta, vizuelno mrak izgledaju) koje nakon 2-3 swinga lete iz ruke na pod, kad se dlan oznoji pa do totalno nefunkcionalnih gumiranih i sl. varijanti. Nabitnije kod kettlbella je da svojim tijelom nasjeda na podlakticu kako ne bi došlo do povrde ručnog zgloba i tu je bitno da ručka ne bude ni prevelika ni premala.

Kettlebelli koji se proizvode u hr su po nacrtu RKC Pavel ketlbella i od nodularnog ljeva koji ne mora biti nešto wow no kad čovijek kupi tkao nešto za doma želi kvaliteno i pouzdano, sivi ljev je dno ljevova i može pucat pri padu na beton.
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 15:19   #66
Dakle, da ne rastežem priču ko guda kesu: doma imam 8kg girju iz Bjelovara i kvaliteta nije upitna. Definitivno se može ispaliti iz topa a da ne pukne.

U klubu su pak girje (stavio sam jučer očale u dvorani da mogu pročitat proizvođača) marke "360gears" koje su ofarbane hammerpaint-om, slično kao Hammeriteova farba sa sličnim efektom i nešto su glađe, al nisu opet tako skliske. Koji je ljev, stvarno ne znam.

Bitna razlika je nešto veća rupa na ručki (po širini) koja omogućave bolje hvatište kad se rade dvoručne tehnike i meni osobno takva ručka više paše. Nekome možda paše drukčiji oblik, stvar osobnoih preferenci.

Je li dizajn ručke originalni Pavelov, Cotterov, Maxwellov, Matin, Jurini ili Stipin, to me ne zanima...ako je npr. ručka 16-ce takva da je mogu komotno uhvatiti s dvije ruke (kao na 360gears) stvar je rješena.

Mene samo zanima (poradi eventualnih budućih nardužbi) ima li npr. domaća 16-ca veću rupu od 8-ce koju ja imam kući, tj. mogu li komodno staviti dvije ruke na ručku?
Kaeshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 23:40   #67
Rješeno. Sjetio sam se da je moj znanac prije par mjeseci naručio domaće 16-ce, pa sam ga zamolio da izmjeri ručku. Dužina ručke u ravnom dijelu je cca 9.5 cm, a unutarnji razmak između "rogova" u najširem dijelu je cca. 13 cm. Taj zadnji podatak mi je značajan, jer 8-ca nema više od 10cm. Nadam se da su podaci manje više točni.

Zadnje uređivanje Kaeshi : 16.10.2009. at 23:48.
Kaeshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 13:40   #68
http://ruskozvono.com/dim.png

Dimenzije Ruskog Zvona
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 22:48   #69
[QUOTE=Pres;23104002]http://ruskozvono.com/dim.png

Dimenzije Ruskog Zvona[/QUOTE

pravi link http://www.ruskozvono.com/kettlebell.png
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 23:27   #70
Da, to je tu negdje. Ako je vanjski razmak 204 mm, minus 2*promjer ručke (cca 34 mm na 8-ci) dobijemo najveći unutarnji razmak negdje oko 136 mm. Ako je na 16-ci promjer ručke nešto veći onda je razmak još nešto manji.
Hvala na informaciji.
Kaeshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 00:39   #71
Ručka na većim modelima je fi 38mm adresa proizvođača [email protected]
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 15:06   #72
Quote:
Pres kaže: Pogledaj post
Ručka na većim modelima je fi 38mm adresa proizvođača [email protected]
Proizvodite li girje od 12kg?
Kaeshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 16:57   #73
Quote:
Kaeshi kaže: Pogledaj post
Proizvodite li girje od 12kg?
upravo je gotov model 12tice s RKC ručkom vrlo elegantan stil i ergonomija.

proizvodnja kreće za koji tjedan.
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:18   #74
Quote:
Pres kaže: Pogledaj post
upravo je gotov model 12tice s RKC ručkom vrlo elegantan stil i ergonomija.

proizvodnja kreće za koji tjedan.

Odlično. Nije mi hitro. Za koji mjesec naručim 12-cu.
Kaeshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 22:55   #75
cijena

Kolika je cijena preko ruskozvono.com?
za 12 kg i 16 kg?

hvala
dabolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 16:41   #76
mene zanima da li ima neka kniga o radu sa zvonom, koliko tesko zvono za nekog tko nije u formi i da li postoji teretana sa nekim tko bi pokazao rad sa istim? danke
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 14:38   #77
Quote:
dabolino kaže: Pogledaj post
Kolika je cijena preko ruskozvono.com?
za 12 kg i 16 kg?

hvala
da,i mene to zanima,ima li netko tko zna ?
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 18:12   #78
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
mene zanima da li ima neka kniga o radu sa zvonom, koliko tesko zvono za nekog tko nije u formi i da li postoji teretana sa nekim tko bi pokazao rad sa istim? danke
probaj tu:
http://www.powerbypavel.com/
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 13:07   #79
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
mene zanima da li ima neka kniga o radu sa zvonom, koliko tesko zvono za nekog tko nije u formi i da li postoji teretana sa nekim tko bi pokazao rad sa istim? danke
O Ruskom Zvonu ili eng. Kettlebellu (girija) imaš dosta knjiga, ugl. na engleskom npr. na stranicama dragondoor.com no imaš i dosta prikaza vježbi na Youtube, samo oprez nisu svi profesionalci i ne izvode svi vježbe ispravno. Jako dobri su instrukcijski filmovi Mike Mahler-a kojeg bih preporučio.

Rusko zvono je alat za vježbanje dosta drugačiji od utega, prosječna osoba može započeti vježbati ili s 12kg ili s 16kg, za 16kg kažu da je najidealnija težina za 70% ljudi što se i pokazalo istinito jer svatko tko je uzeo 12kg ubrzo je tražio 16kg no ono s 16kg vježbaju i godinu dana stom kilažom. naravno nije cilj ljud eopelježiti i uzeti im lovu za hrpu Ruskih Zvona. Za žene idealno može biti 4kg ili 8-10kg.

Vježbanje u prosjeku traje cca 15-20min, možeš vježbati svaki ili svaki drugi dan, a težina se ne mjenja kao na bućicama, jer kad uzmeš 16kg to ti je idealno za vježbanje bar za godinu dana ako ne i više - ne dižeš kilažu nego ideš na kompleksnije i kompleksnije vježbe, kako napreduješ. U početku radiš jednostavne vježbe kasnije sve kompleksnije, ima bar 50 ako ne i 100 različitih vježbi.

Nemaš neko posebno ugrijavanje, a kad zamahneš s Ruskim Zvonom 2-3 puta imaš u par minuta osjećaj da si već pretrčao krug na igralištu.

Dva Ruska Zvona možeš držati ispod krevata ili u kutu, nisu kao fitness sprava koja zauzme pola stana i skuplja prašinu, nego možda i najidelniji alat za vježbanje doma, možeš ih nositi u vikendicu, na more, držati u firmi, kod kuće, voziti u bunkeru auta. U fitnessu se ugl. stvljaju u dvoranu za aerobic jer ako kugla izleti među vježbače na spravama.... boom i ozljediš nekog!

Također nemoj upadati u razne klanove vježbanja, pošto je u zemljama poput USA kettlebell zbog masovnosti ovo vrlo unosan posao imaš konstantnu "borbu" između dvije škole vježbanja ona Pavel's Russian Kettlebell Challenge (RKC) i American Kettlebell Cluba Valery Fedorenko (Fedorenkova škola). RKC je masovniji, više okrenut fitnessu i širem korištenju ruskih zvona za rekreaciju i sport, konačno Palev je osoba koja je prva polularizirala Rusko Zvono u USA i šire dok je Fedorenkov više okrenut natjecateljskom dizačkom stilu vježbanja, profesionalnom natjecateljskom sportu s Ruskim Zvonima, koji nije velik broj vježbi nego uži krug vježbi, ugl. natjecateljski stil dizanja i natjecanja.

Mislim da nema naboljeg stila nego da je sve dobro i da sve treba probati, ne slijepo slijediti nekoga. Osobno RKC stil smatram pristupačniji širim masama rekreativaca i sportaša.

U hr dizačka Ruska Zvona dolaze iz Slovenije, a projeklom su iz Kine, kod njih je problem da imaju kvadratnu ručku koja nije predviđena za velik broj vježbi već za natjecateljski način vježbanja (nekoliko vježbi), također često su modeli manjih težina polu/šuplji iznutra pa je upitno težište i balans, da li je to kao tradicionalnog i RKC zvona? Koliko je dobro za vježbanje vrijeme će pokazati...

Ono što treba paziti je na razne čudne varijante zvona s tankim ručkama koje su opasne za ručni zglob, opet nefunkcionalne za vježbanje, gumirane varijente ili plastične koje stvaraju trenje u šaci pri vježbanju i nemoguće je vježbati s njima, također epoxy varijante koje izlete iz ruke jer su skliske. Plastificirana zvona, gdje su istio neke skliska no ima i ok varijanti sve dok ne izleti iz ruke i ošteti se. Bilo je dosta uvoza iz kine gdje su pucale ručke zbog sivog ljeva niske kvalitete.

Također bilo je jako dobrih Zvona iz Mađarske (uvoz iz Kine) no epoxy varijente i varijante s elipsastom ručkom gdje je ok držati takv ketllebel u ruci bolje od okruigle ručke no kod vježbanja je problem elipsasti oblik oretati u ruci.

Potom uz RKC stil zvona imaju i novije varijante Free style zvona koja imaju veče ručke što osigurava veći hvatova i širi način vježbanja, opet ista mogu biti nestabilna kod vježbi poput "Regenrade row" i sl.

Tradicionalni oblik RKC ruskih zvona opet nema toliko široku ručku no možda je i nafunkcionalniji.
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 16:18   #80
kakvo je rusko zvono kaj se tiće povečanja mišićne mase?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.