Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2017., 19:33   #281
Ima li netko za preporučiti pedantnog keramičara kojem bi se dalo odraditi manji posao, zamjena dijela pločica na zidu ). Hvala unaprijed
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:28   #282
Vidim nekoliko upita za dobrog keramičara u RI;u subotu keramičar završio radove, sve odrađeno za 10.
Postav velikih pločica 120*60 =130knm/2, postav ostalih malih 90kn/m2 - samo ruke sve ostalo moje
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:06   #283
preuređenje kupaone - pločice

Voljela bih čuti vaše mišljenje.
Mjenjat ćemo čak i neke instalacije (cijevi u zidu koje su već vjerovatno dotrajale i sl...). Isprva smo govorili o skidanju pločica, blablabla....sad se nekima u obitelji javila ideja da se ide preko postojećih pločica, eventualno da ih se reže gdje bude trebalo i sl....
Znači, na kraju, nove pločice bi išle preko starih....ja bih radije sve digla, i onda stavljala nove, ali.......mala, tko te šiša....kao, ovako ćemo uštediti na vremenu i novcima....
Eto, zanimaju me vaša mišljenja....
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 01:29   #284
Ako su cijevi još željezo mijenjajte sve da ne bi za par godina opet kopali.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:38   #285
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
da se ide preko postojećih pločica, eventualno da ih se reže gdje bude trebalo i sl....
Uvijek mi je teško objašnjivo zašto ljudi tako malo cijene svoj novac i ovakve stvari zovu uštedom, radije bih sama stukla sve pločice dolje, iako je u moru cifri oko kupaone ta zanemariva... Pokušaj im ukazati da ako će dati toliko novaca za ofrlje stvar, da je možda bolje pričekati par mjeseci bolju situaciju za napraviti kako treba.

Ne govorim iz teorije, nego jer se s takvom kupaonicom borim već 8 godina, koju su samo prelijepili ružnim pločicama (da bude ljepša, jel), a mi smo svako malo ovdje imali majstore i 4 prsta crvene prašine jer je odlazio ventil po ventil, cijev po cijev, cijeli odvod i tak..
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:37   #286
Čitam malo tu cijene i tak, pa vidim kak je tu u Varaždinu još i super.

Keramičara možeš lako naći za 60-70 kn /m2.

Tako da....
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:45   #287
INSPEKTORR

[B]


Po mojoj slobodnoj procjeni, bez ovog mog cigancenja i tjeranja prodavaca da mi daju maksimalne rabate, mislim da bi dosli preko 90,000 kn po redovnim cijenama.




??
Svaka čast.

Moja je isto nova- vrhunska .
Tuš u razini poda, kada, veliki dio s umivaonikom 180 cm. Površina kupaone 10m2. Geberit. I sve skupa oko 25.000 kn

Tako da svaka čast na materijalima za 90.000 kn.

Ima se-može se.
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:23   #288
Quote:
nidi kaže: Pogledaj post
Čitam malo tu cijene i tak, pa vidim kak je tu u Varaždinu još i super.

Keramičara možeš lako naći za 60-70 kn /m2.

Tako da....
Razlike su velike, mogu pouzdano reći da su cijene gore često i duplo manje nego južnije. Zato se moja majka snebiva i uzrujava kad joj kažem koliko smo nešto platili vezano za adaptaciju, jer je gore to sve puno jeftinije, pa sam joj prestala govoriti.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 11:25   #289
Može li preporuka za dobrog keramičara u Splitu? Mjenjali bi pločice kupatilo hodnik i kuhinja nekih 25-30m2
Hvala unaprijed
__________________
"Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 00:47   #290
Odgodite za zimu mislim da se ne budete usrečili sada ni sa lošim a kamoli dobrim keramičarem.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 19:54   #291
Pozdrav svima!
Trebam informaciju kako se kreću cijene keramičarskih radova u Zagrebu. Koliko bi me sve skupa moglo koštati štemanje, odnosno skidanje prastarih duplo pečenih podnih pločica, stavljanje glazure i stavljanje novih podnih pločica na ukupno 10 kvadrata kuhinje plus 1 kvadrat cokla.
Hvala!
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 01:28   #292
Ako je cijena 100 kn po kvadratu, da li je to cijena po sistemu kljuc u ruke ili majstor naplacuje dodatno sto radi podlogu, pa skida i stavlja wc skoljku itd?

Pitam jer je meni tako naplacivo?

Oko 17 kvadrata, naplatio 650 eura.



Molim odgovor.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 07:33   #293
to je stvar ponude i potražnje itd je nesvršena izreka:čiji materijal koje sanitarije viseći vodokotlić, montaža vodokotlića, daske , možda i umivaonika, hodroizlacija podloge.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 09:47   #294
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
to je stvar ponude i potražnje itd je nesvršena izreka:čiji materijal koje sanitarije viseći vodokotlić, montaža vodokotlića, daske , možda i umivaonika, hodroizlacija podloge.
Moj materijal naravno. Samo ja sam misluo da 100kn po kvadratu znaci sve gotivo
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 11:07   #295
Pokusavam otvorit temu ali ne ide..

Dakle ovako, za oko 15 kvadrata postavljanja plocica majstor mi rece da je cijena 100 kn po kvadratu, ja se slozim misleci da to podrazumijeva kompletno zavrsen poso. Medjutim on je u mom odsustvu mojim stsrim roditeljima naplatio 650 €. Stalno je ocito izmisljo neke dodatne radove, te naplatio cak i svaki dolazak 100 kn, plus i hranu i pice je imao sto se naravno nismo pogodili. Nikakav ugovor niti racun im nije ostavio.

Ima li tko kakav savjet kome se mogu zaliti a razmisljem i da ga tuzim.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 12:18   #296
Quote:
J-C kaže: Pogledaj post
Ako je cijena 100 kn po kvadratu, da li je to cijena po sistemu kljuc u ruke ili majstor naplacuje dodatno sto radi podlogu, pa skida i stavlja wc skoljku itd?

Pitam jer je meni tako naplacivo?

Oko 17 kvadrata, naplatio 650 eura.
Molim odgovor.
100 kn /m2 ti jos i dobra cijena samo za plocice, ide i do 150 kn/m2 u Rijeci. Posebno se naplacuje sve ostale, podloge, hidroizilacije, sokli, demontaza i montaza sanitarija i spina obicno 200-350 kn po komadu, fugiranje ti posebno naplacuju, silikoniranje oko sanitarija itd tako da si dobro jos i prosao.

Racunaj za ruke 70 kn hidroizolacija, 300 kn za montazu sanitarija po komadu, posebno 20 kn po m2 za fugiranje, 35 kn po duznom metru silikoniranja, podloge i skidanje starih plocica i sanirarija kako se dogovoris, obicno 40kn/m2 i 150 kn po komadu sanitarija za skidanje. Ugradnja kade ti obicno bude 500-700 kn pa zbrajaj.....skup posao je kad radis kupatilo...
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 12:28   #297
Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post
100 kn /m2 ti jos i dobra cijena samo za plocice, ide i do 150 kn/m2 u Rijeci. Posebno se naplacuje sve ostale, podloge, hidroizilacije, sokli, demontaza i montaza sanitarija i spina obicno 200-350 kn po komadu, fugiranje ti posebno naplacuju, silikoniranje oko sanitarija itd tako da si dobro jos i prosao.

Racunaj za ruke 70 kn hidroizolacija, 300 kn za montazu sanitarija po komadu, posebno 20 kn po m2 za fugiranje, 35 kn po duznom metru silikoniranja, podloge i skidanje starih plocica i sanirarija kako se dogovoris, obicno 40kn/m2 i 150 kn po komadu sanitarija za skidanje. Ugradnja kade ti obicno bude 500-700 kn pa zbrajaj.....skup posao je kad radis kupatilo...
Nije bilo starih plocica a od sanitarija je staviosamo wc skoljku, kotlic i tus bateriju.

Stvar je u tome da nije uopce nista rekaoo svim tim dodatnim troskovima, nikakav ugovor, racun...nista
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 17:23   #298
A to je tako, pitao si koliko za postavljanje plocica i rekao je cijenu, kasnije se dodalo dosta posla bez pitanja za cijenu i on je samo zbrajao....
Cesto takjo bude i nekad razumijem i majstore, ja kad sam renovirao sam bio u slicnoj situaciji ali sam znao da cu dodatno platiti. Svaki dan bi majstoru dodao nesto, ajde mi stavi tu jednu uticnicu, ej mozes pomaknut sinu 10 cm, mozes napraviti nisu u tusu za sampone, ajde staviti cemo alunijiski prag na vrata, mozes samo ubaciti ventile na spine i vodokotlic i znao sam da cu platiti punooo vise od samih plocica.
Krivo ste se dogovarali, da imas ugovor onda bi ti on odradio samo ono sto pise u ugovoru. poljepio plocice i to je to, ako ti je podloga neravna bi rekao poravnaj podloge pa me zovi itd.
Ako si preuredjivao neko malo kupatilo to ti tako ispadne. Za ubuduce sad znas kako se dogovaras oko cijene i opsega radova.
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 19:51   #299
Pa zar on ne bi kao poduzetnik trebao svakom ponudit ugovor jer sve drugo ispadne sranje. Ovo mi lici na bezobrazluj i prevaru. Kakve su mi sanse da ga tuzim?
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 20:17   #300
Jesi zadovoljan odrađenim?
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.