Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 15:29   #21
moja je stara skoro kao tvoja, u februaru je napunila sest godina. krece u septembru u prvi razred. visoka je 114cm, i teska takodjer 20 kila. od stalnih zubica ima samo donje dvije jedinice koje tek izbijaju.
niko mi do sada nije spomenuo nista ni u vezi visine, ni u vezi kilaze ni u vezi zubica
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 15:58   #22
Pa nije kilaža bitna; inače bi se neka djeca upisivala u školu s 3 godine, a neka s 10! Bitno je da je dijete zrelo za školu i socijalizirano.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 16:17   #23
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
Pa nije kilaža bitna;
je, dijete koje kreće u prvi razred ne bi smjelo imati manje od 18 kg
tako su meni rekli kad sam upisivala malca prije dvije godine
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 16:22   #24
Moja mladja cura polazi ove godine.

18 kg?

Ova moja je povisoka doduse za svoje godine (u sijecnju napunila 6), i ima 28.5 kg, debela bas nije - pa se pitam kako izgleda prvasic od 18 kg...

PS. Tijo, ja nekad zaboravim da imas dvoje djece...
Ljubac za T.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 16:28   #25
Kod nas u Mkd uopste nisu bitni ni tezina nit pa zubi jel ima mlecne ili ne ima li karijes ili ne kod nas su bitne samo godine,i ne shvacam sto je to bitno dal je karijes popravljen ili ne i koliko kg ima, kad je i tu pitanje genetike evo na posljedni sistematski moja ima 6,4 god ima 22 kg i 122 sm dok njena prva sestricina ista uzrast 19kg i 125 sm dok treca ima 40 kg i sve su prvi razred,mislim djeca su razlicita tako to mora biti i zato mi je ovo sa kilazom i zubima mi je stvarno
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 16:29   #26
moj sin je isto u veljači napunio 6.
ima sve mliječne zube tj.izgleda da mu još neko vrijeme neće ispadati.
žgoljav je i ako fino papa ali je i hiperaktivan.
znam da ih školska doktorica nešto i pita,sad kakva su to pitanja?
to me isto brine jer mislim da on s njom uopće neće htjeti komunicirati.
on veli da su njemu takva pitanja uvijek dosadna,mislim općenito kad ga bilo tko
šta ispituje.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 16:30   #27
Kod moje isto jos uvijek svi mlijecni zubi na broju, nista se jos ne klima.

Upis je doduse tek u 5. mjesecu, pa cemo vidjeti dotle hoce li sta biti.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 22:45   #28
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
- pa se pitam kako izgleda prvasic od 18 kg...
moj brat je krenuo u školu sa 19 kg a na kraju prvog razreda je imao 17, kost i koža. Kaže mama da je barem mogla znati kako će joj sin sad izgledat da se nikad ne bi brinula sad je na dijeti
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:25   #29
ma jooooj mene...ne znam kaj bih rekla, oko čega se vi zamarate...? Moj sin kad je krenuo u školu ( sad je peti razred ) uopće nije trebao potvrdu od zubara. kasnije u prvom razredu došla je stomatologinja i tamo lijepo u razredu pregledala djecu. Kakve zube imaju i u kakvom stanju, da li trebaju nositi možda aparatić i tako to. Ako je imala kakvu primjedbu - to je napisala i djeca su donijela kući. Nakon toga smo lijepo onda išli kod stomatologa da to i popravi ( što je ona recimo napomenula ).
Moj sin nije ništa naravno dobio, a što se tiče mliječnih zubiča, čini mi se da samo prva dva gornja nisu bila mliječna a svi drugi jesu. To sa kakvim zubima ide dijete u školu nema nikakve veze niti koliko je dijete teško.
Kod tog prvog pregleda prije upisa u školu , doktorica če samo izmjeriti visinu , težinu eventualno neko cjepivo ako treba , vid, uši, stopala upisati sve u karton i to je sve. Kolika mala dječica sa ogromnim torbama pa idu u školu. I malička i mršava ali po zakonu - ide se.
Recimo, u razredu mog sina je dijete koje je krenulo sa 5,pol godina to recimo po meni je stvarno pre rano ali on nema nikakvih apsolutno problema, zadovoljni su nastavnici,djeca a i mi drugi roditelji.
Ništa se ne zabrinjavajte
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 10:21   #30
Moje zlato ima 25 kg, 6,5 godina i sve mlijećne zube. Nju brine šta su se curama u vrtiću počeli klimati zubi a njoj ništa. Ali jedinice donje već izgledaju čudno, kaoda će ispasti svaki tren ali stoje još čvrsto.
Inače ima volje učit slova i sva je i naučila, priča priče, pjesme živa ludnica. A koliko sam se živcirala šta je kasno počela pričati mislim oko treće godine.
Šta se može oko svega se živciramo pa to na kraju bude sve ok, a ako se ne živciramo onda sumnjamo u sebe da li smo dobre mame pa opet ne valja.
Joooj
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 13:34   #31
Quote:
eurosuper kaže: Pogledaj post
Za zdravstveni pregled između ostalog je potrebno donijeti i potvrdu o stanju zubi, inače je naša teta zubarica sasvim OK ali na pregledu se dogodilo to da je princezicu nazvala bebom jer još nema trajne zube (niti u erupciji, ništa) i poprilično nezdovoljstvo izrazila po pitanju izdavanja potvrde. Na kraju je to ipak napravila ali i naglasila da je to prvi put da izdaje takvu potvrdu. Da li je netko imao sličnih iskustava jer i mama je sada poprilično . I strah me je uopće liječničkog pregleda je smo visoki čak 115 cm i teški 20 kg i da napunili smo 6 godina (22.3.) i jako želimo ići u školu.
Imam sina koji je rođen 10.04.2002. i nije bio na popisu za školu, suprug i ja smo podnijeli zatjev da se uvrsti u popis za školu. Sad će ići na pregled u školsku medicinu i treba donijeti potvrdu od stomatologa i karton od pedijatra.
Mislim da stomatolog nema ključnu riječ da li će dijete u školu a i vaša curica svakako spada u razdoblje za polazak u prvi razred. Najviše se gleda kako dijete fonološki i vizualno raspoznaje slova (ne mora znati sva slova ili čitati), pojmove ispred, iza, kratko, dugačko i sl. spajanje točaka isl.
__________________
goga
goga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 13:39   #32
[QUOTE=eurosuper;13248430]Sve mi je to jasno mene samo zanima da li imaš još djece u toj dobi samo s mliječnim zubićima ili je moja princeza neki fenomen.[/QUOT

sin će mi najesen u školi i svi su mu zubi MLIJEČNI pa šta!!!!!!!!
__________________
goga
goga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 22:31   #33
Noćna mora je završila

Bez obzira na brojčano stanje princezinih mliječnih zubića u jesen krećemo u prvi razred. I upravo kako ste i rekli i liječnica na pregledu nije apsolutno ništa vidjela čudno u tome što još ima samo mliječne zubiće, niti je to predstavljalo problem, ali naravno mama mora paničariti
eurosuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 16:52   #34
podižem malo temu pošto ove godine krećemo u školu
Zanima me otkuda uopće krenuti? Da li se prije odlaska školskom liječniku moraju prikupiti sve te potvrde? I što nam sve treba?
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 10:21   #35
zar nema nikoga tko je prošle godine upisao dijete u 1.razred???
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 07:00   #36
na kućnu adresu će vam stići poziv za liječnika školske medicine i na njemu će pisati što sve trebate donijeti sa sobom. mi smo nosili cijeli karton od pedijatrice, potvrdu od zubara i to je to.sam pregled je brz, malo razgovora s klincem i pikica.to je to.nakon toga vraćate karton pedijatrici.
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 11:30   #37
ja sam svog vodila u skolu na taj neki predupis koji je trajao dva tjedna...dobili smo raspored sa tocnim datumima i satima kad se krv vadi,kad je ljecnicki i kad je psiholog...uz raspored smo dobili papir u koji treba stomatolog upisat stanje zuba...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 13:07   #38
nama nitko ne zna točno reći, samo su rekli da od 1.2. počinju pregledi za djecu školske obveznike, ali nikakvih drugih informacija nemam
Da li za zubiće potvrdu izdaju svi stomatolozi ili samo određeni?
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 13:12   #39
pa onaj stomatolog kod kojeg je upisano, dakle odabrani stomatolog. ida na kućnu adresu dolazi poziv od škole, napravi se pred upis i onda dolazi poziv za pregled na školskom dispanzeru , na koji treba donijeti krvni nalaz, i karton od pedijatra.sva uputstva pišu na tom pozivu, dakle, kuda i kada treba ići.
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 16:16   #40
Nama nista nije stiglo na kucnu adresu,jos uvjek nit znam ikog kom je ista doslo na kucnu adresu sto se tice skole...
Ja cula na lokalnom radiju da je predupis od 20.2. do 28.2. i da se roditelji jave u skole u koje ce djete ici.Tak sam i napravila....
A i djeca koja su u vrticu tamo su obavjestena...
Vjerojatno i to kako di...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.