Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 15:40   #9361
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Matea Matošević je na svom vlogu snimila da za doručak pije čaj od đumbira, limuna, cimeta i meda, a radi si i zobenu kašu s chia sjemenkama i bananama. Prije dužinskih treninga jede kruh, med i maslac jer kašu treba pojesti bar 2 sata prije treninga.
Imam osjecaj da te kerefeke jedu samo ljudi kad to treba slikat ili nasnimit za instagram. Ili sam ja previše jednostavan kaj se jela tiče.

Prije utrke uvijek pojedem malo kruha i par šnita purecih prsa. To mi paše da me ne probada želudac od glada, a opet ne smeta. Najgora stvar na svijetu mi je trčat s punim trbuhom. Jednom sam pješačil 4 kilometra nazad do stana jer me želudac ubijal prilikom svakog poskoka, a ja sam budala mislil da će to proć kak ću dalje trčat.
kaksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:46   #9362
Quote:
nox kaže: Pogledaj post
nisam rekao da ljudi ne jedu nego da ne jedu puno. pitaj je jel jede zobene prije utrke, vjerojatno ih ne jede zbog vlakana. opet ponavljam, 100 ljudi 100 razlicitih prehrambenih navika i svakome nesto odgovara. meni ne odgovara ni na laganom treningu a kamoli na 3:30 tempu a netko moze pojesti 200 grama prsuta i sira i opet trcati brzo.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Aha sorry, krivo sam pročitala. I meni osobno isto previše hrane radi problem. Većina trkača koja brzo trče su prilično mršavi i jedu male porcije.
Ne znam ja Mateu osobno da je pitam što jede prije utrke. Ali zato Paula Radcliffe JEDE/JELA JE zobenu kašu prije utrke!!! Zobenu kašu s medom i bananama. Nemrem vjerovat Citat iz članka:
Quote:
My breakfast is the same as always on race day: porridge, banana and honey.
(http://www.paularadcliffe.com/serialisations-that-day/)


Eto Nox, ma kolko bio brz, nemreš nadmašit Paulu jer bi onda bio Parip. A Paripa nije nikad trenirao Janko.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:54   #9363
Quote:
kaksi kaže: Pogledaj post
Imam osjecaj da te kerefeke jedu samo ljudi kad to treba slikat ili nasnimit za instagram. Ili sam ja previše jednostavan kaj se jela tiče.

Prije utrke uvijek pojedem malo kruha i par šnita purecih prsa. To mi paše da me ne probada želudac od glada, a opet ne smeta. Najgora stvar na svijetu mi je trčat s punim trbuhom. Jednom sam pješačil 4 kilometra nazad do stana jer me želudac ubijal prilikom svakog poskoka, a ja sam budala mislil da će to proć kak ću dalje trčat.
Da, mislim da muški u većini izbjegavaju te "kerefeke". I imaš pravo, kad previše pojedem i odem trčati, to mi je gore mučenje nego kad sam gladna. Jedino kaj nisam živčana i nabrijana. S druge strane utrkivala sam se i poslije špeka i pršuta za doručak pa nije bio loš rezultat - jedino me mučila žeđ, ali utrka je bila od 5 km pa nije dugo trajao taj napor.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 16:37   #9364
Quote:
Bastard 007 kaže: Pogledaj post
čitajući neke javno dostupne članke/postove od Janka (premda nox i tomislav vjerojatno imaju i privatne konzultacije, pa su bolje upućeni)- on nikada nije rekao da se dužine trči natašte, već nakon laganog doručka (uz hrpu savjeta što jesti/piti za vrijeme takvih treninga, kada i što jesti poslije, odmor prije i poslije itd itd). Također, da se dugo i polako dobro slaže sa trkom na 5 km dan poslije.
Pa... kod njega je poznat futing i mislim da se na Durmitoru trči na prazan želudac i po 20 km, a i on obožava kenijske trkače koji također trče na prazan želudac: http://www.runningyourlife.nl/runnin...-diet-recipes/
Po meni je 15 milja dužina.

Ali to su kenijci... moja osobno mišljenje je da nema nikakve koristi od tog.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 16:47   #9365
Nisam vidio izvještaje s Durmitora, al sam vidio preporuke da se prije ozbiljnih treninga dužine (kod njega je to min.25 km) uzme nesto lagano (probavljivo), da se dan prije jede obroke bogate ugljikohidratima, ranije legne itd itd. Kao i preporuku da se ti rijetki treninzi iskoriste kao proba (prije i za vrijeme) sto jesti, piti, po pitanju gelova i sl. Kenijce svatko cijeni, uz napomenu da su genetski predodređeniji za neke stvari, poprilično lakši i odrađuju sve treninge na 2000+ metara nmv. A u krajnjoj liniji, mi smo totalni amateri i rekreativci
Bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 19:55   #9366
Quote:
Bastard 007 kaže: Pogledaj post
čitajući neke javno dostupne članke/postove od Janka (premda nox i tomislav vjerojatno imaju i privatne konzultacije, pa su bolje upućeni)- on nikada nije rekao da se dužine trči natašte, već nakon laganog doručka (uz hrpu savjeta što jesti/piti za vrijeme takvih treninga, kada i što jesti poslije, odmor prije i poslije itd itd). Također, da se dugo i polako dobro slaže sa trkom na 5 km dan poslije. Ali, nitko se kod njega ne sprema za tu trku dan poslije, već je ta trka samo dio priprema (kontrola, malo "divljanja") za maraton zajedno s ovim treningom dužine (ukoliko je kombinacija trčanja/hodanja ili eventualno dug trčanje u jednoličnom laganom tempu). Nakon maratona, obično idu koliko shvaćam intervalni treninzi- smanjuje se kvantiteta na račun kvalitete, a da bi se dobilo na svježini i brzini za razno-razne kraće utrke (ali opet polumaratoni, a ne 5k). Još jednom također, dužine jesu napomenute kao fundamentalni dio priprema za maraton (i duže trke), ali ih se dozira i radi vrlo postepeno (od kombinacija trčanje/hodanje do progresivnih kako se bliži maraton za koji se tempira forma), tako da ih svi osim ultraša skupe maksimalno 8-10 godišnje. Uz sve što sam pohvatao, taj dio se odnosi samo na maratonce, oni koji se spremaju za kraće utrke, uopće nisu "dužni" raditi treninge preko 20-25 km, a pogotovo ovi koji samo žele otrčati 5 km. Njima savjetovati "jer je Janko tako rekao" da uoči trke na 5k otrče dužinu od 30 km je (s oproštenjem) žešća pi*darija.
U pravu si, za 5 km ,nema potrebe raditi vise od 20, za HM i 10 k vise od 25-27.
HARRY JACKSON is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 07:22   #9367
Samo kratko o uzimanju hrane, gelova i sl za vrijeme duzih utrka. Postoji dosta ljudi koji trce bez gelova i iceg drugog. 100 ljudi, 100 navika i sl
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:39   #9368
Quote:
janis2102 kaže: Pogledaj post
Samo kratko o uzimanju hrane, gelova i sl za vrijeme duzih utrka. Postoji dosta ljudi koji trce bez gelova i iceg drugog. 100 ljudi, 100 navika i sl
Moj prijatelj roka 1:25 half bez vode i ičeg kad nije vrućina.
kaksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 02:24   #9369
Molila bih konkretne preporuke za foam roller, malo meksi bih. Gledala sam samo u polleo sportu, ali meni se to cini pretvrdo, prenjezna sam. Najvise trebam za fleksore.

Hvala.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 08:38   #9370
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
Molila bih konkretne preporuke za foam roller, malo meksi bih. Gledala sam samo u polleo sportu, ali meni se to cini pretvrdo, prenjezna sam. Najvise trebam za fleksore.

Hvala.
Meni je onaj u Polleo premekan

A nije poanta da ti bude ugodno dok se rolaš...
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 18:58   #9371
Jel ima netko da bi prodao startninu za Hendrixa po ranoj uplati?
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 19:46   #9372
WTF zašto netko ovo radi?

https://www.marathoninvestigation.co...g-attempt.html
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:28   #9373
Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Jel ima netko da bi prodao startninu za Hendrixa po ranoj uplati?
Također sam kupac navedene startnine.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:25   #9374
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Također sam kupac navedene startnine.
joooj,,,kak sta komplicirani
ja si stavim ispod majice "rezervni" broj na kome nema previše onih reklama(ak me kakav naifac pita za broj)
pa odustanem stotinjek metara prije cilja
i pišem si 20,5 Km (ak su dobro izmjerili stazu)
__________________
Cijepljen živom vakcinom o vlastitom trošku. Molim HZZO povrat troškova vakcinacije,,,,,,,,,,
NEKsezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:37   #9375
Quote:
NEKsezna kaže: Pogledaj post
joooj,,,kak sta komplicirani
ja si stavim ispod majice "rezervni" broj na kome nema previše onih reklama(ak me kakav naifac pita za broj)
pa odustanem stotinjek metara prije cilja
i pišem si 20,5 Km (ak su dobro izmjerili stazu)
Je, ali ja hoću medalju. Pošto će mi to biti prvi polumaraton istrčan, nek bude uspomena na zidu
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:03   #9376
danas je nešto izašlo o skorom otvaranju prijava za ZG jesenski (polu)maraton, pa sam se sjetio da sam nešto načuo o totalnoj promjeni rute. Da li netko zna nešto o tome?
Bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:20   #9377
Pozdrav svima Evo ja sam prvi put na ovoj temi, trčim zadnje 3 godine. Zadnjih 2 tjedna imam bolove u desnoj potkoljenici, koliko sam čitala-tetive. Kad trčim bude mi kao ok, al ne mogu brzo povlačit nogu pa sam spora, i kad stanem i ako počnem nakon minutu trčati opet, šepam prvih 10 koraka i kao bude ok. Sad sam smanjila trčanje jer sam čitala da je jedini lijek odmor, al me zanima jel imao tko kakva iskustva? KOliko treba vremena za oporavak? Jer taman sam ulazila u formu za Hendrix :/
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:21   #9378
Quote:
Bastard 007 kaže: Pogledaj post
danas je nešto izašlo o skorom otvaranju prijava za ZG jesenski (polu)maraton, pa sam se sjetio da sam nešto načuo o totalnoj promjeni rute. Da li netko zna nešto o tome?
Čekamo vijesti

__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 15:02   #9379
Quote:
Bastard 007 kaže: Pogledaj post
danas je nešto izašlo o skorom otvaranju prijava za ZG jesenski (polu)maraton, pa sam se sjetio da sam nešto načuo o totalnoj promjeni rute. Da li netko zna nešto o tome?
Navodno će trasu provući kroz Maksimir.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 16:37   #9380
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
Čekamo vijesti

7 krugova na Jarunu i sendviči umjesto graha
__________________
kajjaznam
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.