Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2015., 22:59   #1
Ljudi koji ne žele djecu

Pozdrav.
Evo jedna mi stvar nije jasna. Zašto naše društvo toliko zazire i mršti se kad netko spomene da ne želi djecu? Nedavno sam to rekla na večeri sa starcima i njihovim prijateljima i lik se zgrozio. Kako mogu to reć, kako ne želim? (as ti gospe mora da je maloumna)
Osobno mi nije jasno u čem je tolka špica? Kad čujem izjave u stilu "danas sam sinu kopo drek viljuškom da vidim jel proguo zub. ... djeca su najveće blago na svijetu" prisere mi se. Ja na to sasvim iskreno bez javnog izražavanja gađenja kažem da volim svoju slobodu, da želim uspjet na poslu i putovat s nekim i onda se odma opet namerače da " ti nemaš pojima ...."
Jebena drskost.
Što vi mislite, je li tolko nenormalno ne željeti nekom brisat dupe, hranit smrdljivim kašicama i odlazit na roditeljske sastanke? Jel to preveliki konfor ako ne želim strepiti za nekog 20 godina i sasut neznam kolko para za balete, engleske i nogomete? Jel si tolko sebičan ako ne želiš gazit lego kockice nego doć u pospremljen stan, leć na kauč i zapalit cigaru nakon radnog dana, a ne nakuhavat keljeve?
Neznam ja što je s ovom Hrvatskom, al glave su u banani.
veronika88 is offline  
Old 08.03.2015., 23:03   #2
Zasto? Zato sto ta doticna osoba zeli djecu, ili smatra da bi ih svi trebali zeljeti. Usto funkcionira po modelu 'kakav sam ja takvi moraju biti i drugi', pa stoga naravno da ce ti prigovoriti ako izrazis stav suprotan od njegovog.
Kad promislis, vidjeces da se isti obrazac vrti u gotovo svim temama (ne samo na temu djece)

Inace, glede tvog pitanja - normalno je jedno i drugo (i zeljeti i ne zeljeti), a ljudi koji razlicito misle cesce se sukobljavaju. Nes ti.
TincH is offline  
Old 08.03.2015., 23:07   #3
Da se sam ogradim nemam ja ništa protiv tuđe dece, poigram se s njima tu i tamo. Al svoje ne bi. A slučajno izostavih i, kako je rekao gospar na večeri "najljepši trenutak u ženinom životu" porod. hahahah.
veronika88 is offline  
Old 08.03.2015., 23:16   #4
Govorit ces drugacije kad upoznas covjeka svog zivota.

Ni ja ne zelim djecu. A zaboli me za tude zgrazanje.
__________________
-
Narikača is offline  
Old 08.03.2015., 23:18   #5
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Govorit ces drugacije kad upoznas covjeka svog zivota.

Ni ja ne zelim djecu. A zaboli me za tude zgrazanje.
Upoznala sam. Ne želi ni on. Tako mi je i baka pričala pa joj se sad poserem na izjavu
veronika88 is offline  
Old 08.03.2015., 23:25   #6
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

Inace, glede tvog pitanja - normalno je jedno i drugo (i zeljeti i ne zeljeti), a ljudi koji razlicito misle cesce se sukobljavaju. Nes ti.


Jedan od razloga zašto mi je razgovor s ljudima sve manje potreban. Ako se slažemo, osjećam se kao da pričam sam sa sobom. Ako smo suprotnih nazora, osjećam fizičku bol ravnu lupanju glave o zid. Ako prešutim svoj suprotan stav i kiselo se nasmiješim radi mira u kući, besmisleno mi je trošiti dragocjeno vrijeme na pretvaranja.
Rijetko se nađe osoba koja upotpunjava savršen kompromis u stavovima.


Nego, o temi...
Neki dan sam pogledao dokumentarac o Imoćanima. Kad je Imoćanin opisao jednog neoženjenog tipa koji je proputovao pola svijeta i osnovao vlastito poduzeće, kasnije je nadodao da nema ženu i djecu. "vidite, nema ništa".
A kad je opisivao brak jedne susjede. "imaju petero djece, dakle brak funkcionira". Lako moguće da muž bije ženu nakon par travarica ili da oni nemaju para prehranjivati djecu, ali "ako ih je 5, onda je to sve po pe esu".
Walkman is offline  
Old 09.03.2015., 01:01   #7
Quote:
veronika88 kaže: Pogledaj post
Osobno mi nije jasno u čem je tolka špica? Kad čujem izjave u stilu "danas sam sinu kopo drek viljuškom da vidim jel proguo zub. ... djeca su najveće blago na svijetu" prisere mi se. Ja na to sasvim iskreno bez javnog izražavanja gađenja kažem da volim svoju slobodu, da želim uspjet na poslu i putovat s nekim i onda se odma opet namerače da " ti nemaš pojima ...."
Jebena drskost.
Što vi mislite, je li tolko nenormalno ne željeti nekom brisat dupe, hranit smrdljivim kašicama i odlazit na roditeljske sastanke? Jel to preveliki konfor ako ne želim strepiti za nekog 20 godina i sasut neznam kolko para za balete, engleske i nogomete? Jel si tolko sebičan ako ne želiš gazit lego kockice nego doć u pospremljen stan, leć na kauč i zapalit cigaru nakon radnog dana, a ne nakuhavat keljeve?
Neznam ja što je s ovom Hrvatskom, al glave su u banani.

Prije svega, pravo si me nasmijala s ovim epitetima i opisima radnje vezane uz djecu..

Zašto sam boldao onaj dio.. Pa mislim da djeca i jesu najveće blago, a da taj dio probam argumentirati, ne bih zbog prevelike dužine posta..

Samo ću reći da, kad se govori o 'blagu' - nema za svakoga blago istu, po default, vrijednost.. Svatko od nas kreira sam sebi put na kojemu traži blago koje on misli da ima najveću vrijednost.. No , postoje i ona blaga koja dobivaju sasvim drugu vrijednost kako skupljamo ili gubimo mudrost tijekom proživljenih godina..

Za odgovor na tvoje pitanje - Ne! nije nenormalno ili blesavo ne željeti djecu.. To je , vrlo jednostavno, izbor na koji svaki pojedinac ima pravo.. Bez ikakvih označavanja i optuživanja da je manje vrijedna persona od ostalih..

Nažalost, društvo u cjelini nikako da prođe katarzu u kojoj bi shvatili da njihov pogled na život automatski ne znači da je to uputa ili obrazac po kojemu bi i ostali se trebali ponašati.. Puno je lakše se stopiti s većinskim , nazovi, 'prihvaćenim' stilom ponašanja, a biti drugačiji, imati osobne stavove, ili jednostavno biti svoj - je izvan svih pravila tzv 'normalnog' ponašanja..

Zlo i naopako, sto ćeš..



Ps. Ni istna da je to samo problem hrvatske glave.. I ostatak svijeta ima takve probleme.. Samo što je kod nas takvo tlo koje je plodno za te probleme da vrlo brzo niknu iznad površine..
__________________
"“No mistakes in the tango, darlin'. Not like life.. If you make a mistake, get all tangled up, you just tango on.”"

"..If no one ever hears it how we gonna learn your song..?"
Picopjevac is offline  
Old 09.03.2015., 01:15   #8
Nisi jedina koja ne želi djecu. Ni ja ne želim djecu. Pa ovaj svijet je iskvaren, zašto donosit djecu u ovakav kaotičan svijet gdje će proživljavat muku i doživjet nešto dobrih trenutaka koje će zaboravit ili o njima sanjati, a većinom će gledati kako sve oko njih propada i ništa im neće bit jasno. Da ne pričam o tome kako se na njih treba pazit i neki kreten (jer svijet je pun kretena) može djetetu uništit život. Mene zabrinjava činjenica da ako čovjek hoće bit solo, bez žene i djece da mu pada društveni respekt jer kao vlada nekakva idiotska premisa da oni koji se odlučuju za slobodan život bez obaveza su nekakvi društveni frikovi. Onaj koji nema ženu i djecu je manje vrijedan. Pa kad bi svatko imao djecu ne bismo se razlikovali od štakora. A svijet upravo to postaje, utrka štakora jer planet postaje premalen i resursi preskupi. Mislim da oni koji prave djecu u ovom trenutku nisu baš sasvim pri sebi. Ako imaju kompletno sređen život u svim aspektima, nek im je blagoslov, ali oni koji prave djecu jer misle da tako treba bez da su pametni i sređeni, čine štetu zapravo.
Uostalom ti koji se zgražaju da nećeš imati djecu su vjerojatno kreteni.
Ni ja ne bih dijete, hvala lijepo ali jok. Nema šanse.
fellow is offline  
Old 09.03.2015., 01:22   #9
Čvrstoća stava otvaračice teme je normalna stvar ali ona ne kuži da je čišćenje dječjih govana korisnije od pušenja cigareta. I kašice za djecu puno manje smrde nego dim cigarete kojim se ona tako ponosno diči kad dođe kući s posla. Da, radije bih imao dijete nego da svaki dan smrdim po cigaretama, to bi mi bilo puno zabavnije u životu.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Old 09.03.2015., 01:28   #10
Fellow kralj. Takvih kao tebe treba više.

A ovaj ispod svega se od svega napisanog uvtio jebene cigare. Jer vjerojatno, ako ćemo ić radikalno, dječje govno miriše bolje od dima.MMMM
veronika88 is offline  
Old 09.03.2015., 01:39   #11
Quote:
veronika88 kaže: Pogledaj post
A ovaj ispod svega se od svega napisanog uvtio jebene cigare. Jer vjerojatno, ako ćemo ić radikalno, dječje govno miriše bolje od dima.MMMM
Da, ić ćemo radikalno. I svoju guzicu čovjek treba oprati i oprati ruke, pa često smo u kontaktu s govnima. Istuširati se i biti mirisan pa za 15 minuta zasmrditi sve s cigaretama je poprilično smiješan odraz slobode, bilo bi bolje da nas neka tajna vojska pazi pa da budemo neki super mirišljavi svijet.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Old 09.03.2015., 01:42   #12
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Da, ić ćemo radikalno. I svoju guzicu čovjek treba oprati i oprati ruke, pa često smo u kontaktu s govnima. Istuširati se i biti mirisan pa za 15 minuta zasmrditi sve s cigaretama je poprilično smiješan odraz slobode, bilo bi bolje da nas neka tajna vojska pazi pa da budemo neki super mirišljavi svijet.
Imaš i duhana s mirisom i okusom što ti dosta umanji smrad cigareta. A i zakon ti ide ruku pod ruku za nepušaće pa nesmiješ više duvat u kafiću, restoranu, itd. Ak ti smeta doma pošalješ pušaća ispred stana, ne... Tajna vojska je suvišna
veronika88 is offline  
Old 09.03.2015., 01:46   #13
Djecu više ne možeš ni tuć po dupetu moraš im "objasnit" da se nešto ne smije. Počinju buljit u tablete i kompjuter i mobitel s godinu dana i gledaju koznakakve crtiće koji ih peglaju u mozak. Seru i vrište i hoću sve. Da, djeca su fantastična. I onda odrastu i ne mogu nać posao i krive te što si me donijela na ovakav svijet pa idu radit u inozemstvo u roblje. Rađe bi i ja zapalio cigaru i gledao u plafon nego imao dijete. Makar ne pušim, ali samo kažem
fellow is offline  
Old 09.03.2015., 01:51   #14
Zar nije više sexy kad se bebica uljuljuška u kinderbed pa se čovjek uljuljuška dragoj u krevet i zapuhne ga miris kokosa? Onda bebica zaplače, žena ustaje i smiruje bebicu, vraća se a muškarac osjeti na prsima kosu s mirisom kokosa.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Old 09.03.2015., 01:55   #15
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Zar nije više sexy kad se bebica uljuljuška u kinderbed pa se čovjek uljuljuška dragoj u krevet i zapuhne ga miris kokosa? Onda bebica zaplače, žena ustaje i smiruje bebicu, vraća se a muškarac osjeti na prsima kosu s mirisom kokosa.
Iskreno, meni je bolje kad se neko s mirisom kokosa može fino i u miru pojebat samnom kak bog zapovjeda bez da to prekine dračenje djeteta ili da ja moram gurat glavu u jastuk.
veronika88 is offline  
Old 09.03.2015., 02:01   #16
Bolje da guraš glavu u jastuk zbog drečanja djeteta nego da guraš glavu u jastuk kad čuješ prazne priče s televizije i drečanje glupandera s Dnevnika.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Old 09.03.2015., 02:04   #17
Quote:
veronika88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Evo jedna mi stvar nije jasna. Zašto naše društvo toliko zazire i mršti se kad netko spomene da ne želi djecu? Nedavno sam to rekla na večeri sa starcima i njihovim prijateljima i lik se zgrozio. Kako mogu to reć, kako ne želim? (as ti gospe mora da je maloumna)
Osobno mi nije jasno u čem je tolka špica? Kad čujem izjave u stilu "danas sam sinu kopo drek viljuškom da vidim jel proguo zub. ... djeca su najveće blago na svijetu" prisere mi se. Ja na to sasvim iskreno bez javnog izražavanja gađenja kažem da volim svoju slobodu, da želim uspjet na poslu i putovat s nekim i onda se odma opet namerače da " ti nemaš pojima ...."
Jebena drskost.
Što vi mislite, je li tolko nenormalno ne željeti nekom brisat dupe, hranit smrdljivim kašicama i odlazit na roditeljske sastanke? Jel to preveliki konfor ako ne želim strepiti za nekog 20 godina i sasut neznam kolko para za balete, engleske i nogomete? Jel si tolko sebičan ako ne želiš gazit lego kockice nego doć u pospremljen stan, leć na kauč i zapalit cigaru nakon radnog dana, a ne nakuhavat keljeve?
Neznam ja što je s ovom Hrvatskom, al glave su u banani.
u potpunosti se slazem s tobom, pogotovo nakon sto mi je bratova zena bila u trudnoci bliska,i pricala o tome svemu,i onda najbolja frendica, ma curi joj krv ,curi joj mlijeko,ne smije se kupat,razrezali su joj ˝špangulju˝ ima šavove ,boli kad ide na wc,stomak joj izgleda kao da ju je pregazio valjak, sad ce neki rec sve je to prirodno,ma je da,nemam ja nista protiv,al onda mi ti iznosi to dijete i rodi mi ga i nemam toliko prigovora,i sad nakon tog poroda sve ti je razstimano dolje,i jos nema normalnog spavanja,jer vrištalo stalno nešta hoce, ma daj fuj..sto je rekla ona treba tri vrste pelena, za bebu,za sebe,i za sise kad curi...i dala ona meni to dijete da drzim,i ja gledam u to i nije mi jasno sta tu ljudi vide i tepaju,joj malo slatko,meni nije,sam pljucka i bacaka se ko riba,i bebe uopće ne mirisu,bas naprotiv,smrde po nerazvijenom tkivu....ja cu se rade drzat macaka, i kad vidim 5,6 malih cuda prirode kako bauljaju slijepi i traze toplinu mame, eto nek sam luda, jebiga,mrzim ljude
sabriel77 is offline  
Old 09.03.2015., 02:06   #18
maloumni ljudi naviknuti na stare tradicije
eto to ti je odgovor

svi nesto ocekuju da se brzo spare mladi i odma stvore obitelj...
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Old 09.03.2015., 02:07   #19
Quote:
sabriel77 kaže: Pogledaj post
u potpunosti se slazem s tobom, pogotovo nakon sto mi je bratova zena bila u trudnoci bliska,i pricala o tome svemu,i onda najbolja frendica, ma curi joj krv ,curi joj mlijeko,ne smije se kupat,razrezali su joj ˝špangulju˝ ima šavove ,boli kad ide na wc,stomak joj izgleda kao da ju je pregazio valjak, sad ce neki rec sve je to prirodno,ma je da,nemam ja nista protiv,al onda mi ti iznosi to dijete i rodi mi ga i nemam toliko prigovora,i sad nakon tog poroda sve ti je razstimano dolje,i jos nema normalnog spavanja,jer vrištalo stalno nešta hoce, ma daj fuj..sto je rekla ona treba tri vrste pelena, za bebu,za sebe,i za sise kad curi...i dala ona meni to dijete da drzim,i ja gledam u to i nije mi jasno sta tu ljudi vide i tepaju,joj malo slatko,meni nije,sam pljucka i bacaka se ko riba,i bebe uopće ne mirisu,bas naprotiv,smrde po nerazvijenom tkivu....ja cu se rade drzat macaka, i kad vidim 5,6 malih cuda prirode kako bauljaju slijepi i traze toplinu mame, eto nek sam luda, jebiga,mrzim ljude
Da pa normalno da se žena sjebe. A ne ko ovaj Tabako drkađija koji gura glavu u jastuk kad djete plaće. Zato i jesu svi razmaženi i bahati.
Ma nema ljepše stvari u životu od vlastitog konfora.
veronika88 is offline  
Old 09.03.2015., 02:20   #20
Imao sam male mačiće, tek došle na svijet, nisam ni znao da je moja mačka trudna, samo je jedno jutro plakala pod mojim pokrivačem i tijekom dana rodila 4 mačića. Ali sam i vozio bebu u kolicima (ne svoju) i dobro sam se osjećao. Dobro sam se razumio s tom bebom, bolje nego s ovim odraslim komplikacijama.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.