Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2018., 21:12   #481
Ima li tih tableta protiv trakavica za mačke u zoo cityu ili pet centru ?
razor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 22:38   #482
U pet centru ima raznih vrsta, za ostale shopove ne znam.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 12:59   #483
Pozdrav, moje štene od 2 mjeseca vjerojatno ima trakavicu. Nisam sigurna ali u izmetu nalazim komadiće kao riže ili neke sjemenke pa sam čitala da tako izgledaju jajašca trakavice? Dobili smo drontal plus. Koja je opasnost za ljude? Da li bi trebalo nešto poduzeti po tom pitanju? Hvala
lunar3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 12:23   #484
Kujica mi zbog kilaže treba 2 tablete protiv parazita, ali sam zaboravila doziranje jel joj ih trebam uvaliti odjednom ili jednu ujutro, a jednu navečer? Ili tek drugi dan ovu drugu? :mozak na standbyu:
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 12:36   #485
Koliko ima kila? Daješ po kilaži, sve odjednom
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 12:39   #486
Oko 21kg. A fak, znaci trebala sam joj dati sve odjednom. Probat cu joj sad ugurati ovu drugu
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 20:09   #487
Onda ide 2 tablete plus 1/4. Moj ima oko 12 i dobije jednu plus 1/4. Macka ima 3 i nesto sitno i dobije pol tablete. Meni su rekli na svakih 2,5 kg ide 1/4 tablete.

Dajes sve odjednom i ako nije preventivno ponavlja se za 2 tjedna
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 15:10   #488
Jucer sam dala psicu carniverm i cijelu noc je povracao i imao proljev. Jel moguce da tako reagira na tabletu?inace nije nista jeo sto inace ne jede,cak nije bio ni u doticaju sa drugim psima jer u setnji nismo nikog sreli

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 16:41   #489
Moguće je. Kad prethodni put čišćen od unutarnjih parazita?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 18:27   #490
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Moguće je. Kad prethodni put čišćen od unutarnjih parazita?
Ciscen je prije 4 mjeseca..danas je bolje,al je iscrpljen i slabo jede!sto im vi dajete protiv glista i parazita..citala sam da postoji neka pasta..mozda je to bolje

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 18:39   #491
Quote:
fashfit kaže: Pogledaj post
Ciscen je prije 4 mjeseca..danas je bolje,al je iscrpljen i slabo jede!sto im vi dajete protiv glista i parazita..citala sam da postoji neka pasta..mozda je to bolje
Banminth pasta upotrebljava se za štence. Pokušaj ubuduće davati nešto drugo.

P. S. Ja svojima dajem Milprazon. Iz taktičkih razloga.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2019., 19:23   #492
Pozdrav. Bio sam danas po "nešto" za male štence, doktorica je dala banminth pastu i rekla da im dam tek kad budu 6 tjedana...
Na pitanje za prvo cijepljenje, rekla je sa 8 tjedana.
-Nemam razloga da joj ne vjerujem iako mi se čini dugo, i za pastu i za cijepljenje.
Na netu ima šarenih informacija, kakva su vaša iskustva?
__________________
"You're a trophy wife? What contest in hell did I win?" -Frank Barone
Majk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2019., 21:11   #493
Pastu im možeš dati već s 10 dana ili s dva tjedna, onda ponavljaš opet za dva tjedna i još jednom, tjedan ili dva prije prvog cijepljenja. Ovih osam tjedana štima, pa ponavljaš cijepljenje (docjepljivanje) za četiri tjedna i opet za četiri tjedna, s time da im dva tjedna prije cijepljenja daješ pastu. Tu su zapravo već dovoljno veliki da mogu dobiti i tablete.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2019., 11:03   #494
Pes od 4mj, cijepljen, docijepljen, bjesnoca itd..i vet ni a ni b o tim tableticama za protiv parazita


Sta se podrazumijeva da odnekud znam?

Koja je prica s tim? Otkud paraziti? Jel zato sto vani svasta lizne, tudji drekec i to?
A otkud paraziti bebama u kucnom leglu?

Ok..onda nakon pocetnog ciscenja koje su odradili vlasnici uzgajivacnice, sto bi ja trebala i svako koliko?

Je li pod normalno, redovno ili ako primjetim napuhnut trbuh. Muz kaze da su to gluposti..da pes nema nametnike jer je cist kucni pas i da ne treba nis.

Kad citam neke "clanke" stjecem dojam da su svud oko nas bolesti koje samo vrebaju...

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2019., 11:39   #495
Ja ću odgovoriti nestručno. Netko neka ispravi.
Dakle, u uzgajivačnici uzgajivač treba tretirati štenad i "očišćene" predati novom vlasniku.
Štenad se zarazi preko kuje sisajući preko mlijeka ili preko krvi kao plod.
Pas bio kućni ili "avlijaner", podrazumijeva se da iziđe tu i tamo van u šetnju ili igru, u park, dvorište, bilo gdje.
Dakle, ližući/jedući travu, lišće, zemlju, izmet, unjeti će u sebe ličinke npr. gliste kad tad pa se odraslim psima daje terapija svaka 3 mjeseca.
Mislim da je nemoguće držati psa u takvim uvjetima da ne fasuje crijevne parazite.
I nije se s tim za igrati, jer je neposredna opasnost i za čovjeka samog.

Edit - Nakon dehelmintizacije, obavezno je nekoliko dana sakupljati izmet psa i neškodljivo ga ukloniti. (Gdje god je to moguće, naravno)
__________________
"You're a trophy wife? What contest in hell did I win?" -Frank Barone
Majk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2019., 11:59   #496
+ lizanjem može pojesti buhu koja u sebi ima jajašca trakavice.
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2019., 12:39   #497
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Pes od 4mj, cijepljen, docijepljen, bjesnoca itd..i vet ni a ni b o tim tableticama za protiv parazita
Čak ni uz cijepljenje protiv bjesnoće?

Moje gadure dobivaju Milprazon (moj odabir) svaka tri mjeseca, četiri ako zaboravim. I uvijek mi uvaljuju nešto što moraju eda bi se psi bar jednom godišnje dehelmintizirali, a mislim da im je najveća briga trakavica. Meni je blesavo cijepiti pa neočišćenog od parazita, ali sam odustala od objašnjavanja. Pokupim tablete - ionako su uračunate u cijepljenje - pa dam nekoj udruzi.

Ostalo su ti već drugi odgovorili.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2019., 21:45   #498
Poz, gdje kupujete Pratel tablete?
zvonchica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2020., 10:20   #499
Bok,
nabavili smo 2 maćića starosti 2,5-3 mjeseca koji nisu bili tretiran protiv parazita niti bilo čega drugog.

Stolica im je "čista" pa me zanima dal bi bilo dobro preventivno im dati Caniverm tabletu 0,7g ( 1/4 tablete svakome) koje su nam ostale od čišćenje psa ?

Dal im to ne bi "štetilo" i izazvalo neke probleme ?

Dal je potrebno još kakvo tretiranje mačić te starosti(cijepljenje....)?

Samo da napomenem da neće živjeti u kući već "vani"(spremište).
ajmo samo jako is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2020., 11:47   #500
Ako će živjeti vani i dolaziti u kontakt s drugim mačkama, ja bih svakako cijepila protiv svega mogućeg, a detalje će ti reći Amaric ili Corduroy.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.