Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2017., 18:49   #181
Moji nalazi spolnih hormona.
Fsh 0,7-11,1 34,7
Lh 0,8-7,6. 18,2
Estradiol 0-206. 77
Progesteron 0-2,38. 1,20
Prolaktin 53-360. 239
Testosteron 4,56-28,2. 6,70
Kao sto se moze vidjeti iz nalaza totalno poviseni fsh i lh,a nizak testosteron.Dijagnoza mi je primarni hipogonadizam i endokrinolog mi je rekao da uzimam testosteron depo 1 injekcija prva dva mjeseca pa potom dvije u mjesecu.Molim vas ako imate neki komentar ili nesto jer taj testosteron depo mi se ne svidja zbog posljedica ali ona kaze da je to jedini nacin,spomenuo sam i klomifen kao opciju ali rekla je ne..molim za neki komentar.
Merm23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 20:50   #182
Klomifen se koristi kod sekundarnog hipogonadizma gdje su vrijednosti LH i FSH preniske, a kod tebe to nije slucaj. Jednostavno klomifen ne bi doveo do povecanja testosterona jer su vrijednosti LH i FSH vec povisene, a testosteron nizak.

Koliko ti je godina, u koje doba dana si vadio nalaze, koje psihofizicke simptome hipogonadizma imas, sve je to bitno kod lijecenja.

Koristenje direktnog testosterona u ampulama dovodi do smanjenja fertiliteta jer se vlastita proizvodnja testosterona iskljucuje, ali u slucaju dijagnoze primarnog hipogonadizma je terapija testosteronom neizbjezna.

Samo pazi, morat ces regulirati i razine estrogena te ostale hormone. Arimidex i slicno, al to najbolje provjeri sa endoom.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 00:19   #183
Jel testosteron utjece mozda na povecanje muskog spolnog uda (penisa) u pubertetu?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 04:29   #184
Quote:
1brato kaže: Pogledaj post
Klomifen se koristi kod sekundarnog hipogonadizma gdje su vrijednosti LH i FSH preniske, a kod tebe to nije slucaj. Jednostavno klomifen ne bi doveo do povecanja testosterona jer su vrijednosti LH i FSH vec povisene, a testosteron nizak.

Koliko ti je godina, u koje doba dana si vadio nalaze, koje psihofizicke simptome hipogonadizma imas, sve je to bitno kod lijecenja.

Koristenje direktnog testosterona u ampulama dovodi do smanjenja fertiliteta jer se vlastita proizvodnja testosterona iskljucuje, ali u slucaju dijagnoze primarnog hipogonadizma je terapija testosteronom neizbjezna.

Samo pazi, morat ces regulirati i razine estrogena te ostale hormone. Arimidex i slicno, al to najbolje provjeri sa


endoom.
Hvala puno za pojasnjenje u vezi klomifena.Imam 25 godina nalaze sam vadio ujutro,simptomi su mi veliko povecanje masnog tkiva a smanjenje misicnog,povecanje dojki uz tu svu masnocu,manjak snage energije,los osjecaj iznutra,totalno losa koordinacija i koncentracija,tj.da bolje pojasnim ono sto netko skuzi i uradi otprve ja moram jedno deset puta i ulagati velike napore kad je proces razmisljanja u pitanju.Sve se slazem ali endokrinolog mi je rekao samo depo jedanput mjesecno 2 mjeseca a potom dva puta mjesecno..
Merm23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 19:37   #185
Posjeti još kojeg endokrinologa te traži savjet, koristiti testosteron depo u srednjim 20-tim, odnosno fertilnim godinama je jako nezgodno, odnosno težak je povratak.

Najbolje bi bilo na neki način povratiti vlastitu funkciju proizvodnje testosterona jer su injekcije doživotna terapija.

Znam da je trenutno katastrofa, ja sam rješio svoj problem više - manje, kod mene je problem sekundarni hipogonadizam pa je klomifen djelovao, ali uz promjenu prehrane, hrane bogate cinkom i omega3, vježbom, hladnim tuševima itd.

Bilo bi dobro da skontaš zašto su testisi zakočili, odraditi dodatne analize, sve što treba jer jednom kad kreneš sa depom teško je nazad.

Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
Jel testosteron utjece mozda na povecanje muskog spolnog uda (penisa) u pubertetu?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Testosteron je glavni odgovorni za rast penisa u pubertetu.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 17:42   #186
Pozdrav svima,
S obzirom da ima puno ljudi koji su ocito nezadovoljni svojim endokrinolozima i njihovom sklonoscu prepisivanja terapije, da li bi netko iz Zagreba tko je od svog endokrinologa dobio Nebido terapiju mogao napisati o kojem je doktoru rijec?
Nazalost i ja sam ih prosao nekoliko koji me samo uvjeravaju da su minimalne referentne vrijednosti normalne. Sada su mi vrijednosti u opadanju i osjecam se sve gore (manjak koncentracije, konstantan umor, bezvoljnost, depresija, libido nestaje, erekcije padaju) a endokrinolog mi kao pomoc predlaze Viagru, jer eto to svi rade?!
Unaprijed hvala!
doobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 20:15   #187
Quote:
doobie kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
S obzirom da ima puno ljudi koji su ocito nezadovoljni svojim endokrinolozima i njihovom sklonoscu prepisivanja terapije, da li bi netko iz Zagreba tko je od svog endokrinologa dobio Nebido terapiju mogao napisati o kojem je doktoru rijec?
Nazalost i ja sam ih prosao nekoliko koji me samo uvjeravaju da su minimalne referentne vrijednosti normalne. Sada su mi vrijednosti u opadanju i osjecam se sve gore (manjak koncentracije, konstantan umor, bezvoljnost, depresija, libido nestaje, erekcije padaju) a endokrinolog mi kao pomoc predlaze Viagru, jer eto to svi rade?!
Unaprijed hvala!
Nisu endokrinolozi jedini koji prepisuju nebido. Urolozi također mogu prepisati nadomjesnu terapiju testosteronom.
IvanSP3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:47   #188
Super, imas mozda nekog za preporučiti?
Ovaj kod kojeg sam ja bio me je samo prebacio kod endokrinologa
doobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 10:00   #189
mjerenje razine testosterona

dobar dan , po naslovu vec mozete zakljuciti sta me zanima , znaci ako neko ima iskustva sta me najvise zanima je di , kome sse treba javiti za te pretrage koliko dugo se ceka i ako neko ima slicna iskustva sa niskom razinom da li ju je uspio rijesiti i kako?

p.s. bonus pitanje isto me zanima ta mjerenje razine serotonina i endorfina.
Janjetina11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:37   #190
1- za pretrage,doktoru opče prakse uz uputnicu za endokrinologa. (sa njime popričati o problemima) . 2- iz vađenja krvi ujutro(porad razine Testoterona,koja je najmanja uveče) , par onih ampulica, nalaze češ dobiti za par dana ,ja konkretno na Rebru. 3- Ne radi se samo o Hypogonadizmu, več i o onome što sekundarno vuče nedostatak toga hormona,kao problemi sa plučima, razina CA-pošto su sinergisti, učestali lomovi pošto kosti postaju ostepenične,a kasnije i porozne (imao preko 45 lomova do sada). Jedva nabavljam taj lijek Tetsoteron,kako bi mogao samo iole funkcionirati,ali doktor -endokrinolog se sjetio novoga lijeka NEBIDA - za kojega me ubija procedura i te njihove komisija ,pošto ampula košta CCa 900 kn. Pa to sa papirima,uz moju doktoricu ispada čitava birokracija. Kaka je procedura sa Vama koji aplicirate Nebido? Inače si sam nabavljam i apliciram Testoteron depo -250 mg. i.m. (intramuskularno ,gornja četvrtine glutealnoga mišića tj. guze). Sretno svima,koliko Vas ima!
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:08   #191
Tražim savjet, molim vas ako neko nešto zna o ovome da mi odgovori! Naime nakon dijagnosticirane azospermije radi li smo kontrolu hormona i rezultati su sljedeći LH 69, FSH 10,5 a testosteron 0,4! Ne mogu nikakvo slično iskustvo pronaći jer je obično i FSH povišen sto kod nas nije slucaj! Hvala unaprijed
Azoivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:11   #192
Jeste malo cudno za FSH, ali i 10.5 je blize gornjoj referentnoj vrijednosti, svejedno je povisen.

U pitanju je primarni hipogonadizam, uz povisene FSH i LH, a testosteron u tragovima (vjerojatno ovo 0.4 od strane nadbubrezne zlijezde).
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 17:18   #193
Quote:
1brato kaže: Pogledaj post
Jeste malo cudno za FSH, ali i 10.5 je blize gornjoj referentnoj vrijednosti, svejedno je povisen.

U pitanju je primarni hipogonadizam, uz povisene FSH i LH, a testosteron u tragovima (vjerojatno ovo 0.4 od strane nadbubrezne zlijezde).
Puno hvala na brzom odgovoru! Koliko ste sigurni u ovu dijagnozu i po čemu to znate?
Azoivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:21   #194
Quote:
Azoivi kaže: Pogledaj post
Puno hvala na brzom odgovoru! Koliko ste sigurni u ovu dijagnozu i po čemu to znate?
I sam sam prošao kroz hipogonadizam, samo što je kod mene bio sekundarni, odnosno LH i FSH su bili na oko 1-2 te posljedično i nizak testosteron.

Već na vrijednostima tih hormona od preko 5 testosteron se praktički udvostručio pa tako smatram da FSH od 10.5 je dovoljno visok.

U svakom slučaju preporučujem posjetu endokrinologu s ovim nalazima i stručno mišljenje.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:41   #195
Quote:
1brato kaže: Pogledaj post
I sam sam prošao kroz hipogonadizam, samo što je kod mene bio sekundarni, odnosno LH i FSH su bili na oko 1-2 te posljedično i nizak testosteron.

Već na vrijednostima tih hormona od preko 5 testosteron se praktički udvostručio pa tako smatram da FSH od 10.5 je dovoljno visok.

U svakom slučaju preporučujem posjetu endokrinologu s ovim nalazima i stručno mišljenje.
Poslala sam vam privatnu poruku, pa ako možete odgovoriti vezano za simptome, neću vas vise mučiti samo to me zanima kad vec imate iskustva s tim
Azoivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 14:15   #196
Quote:
Azoivi kaže: Pogledaj post
Poslala sam vam privatnu poruku, pa ako možete odgovoriti vezano za simptome, neću vas vise mučiti samo to me zanima kad vec imate iskustva s tim
Pogledajte inbox. Imate PM od mene
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 13:38   #197
Smile

Pozdrav!Novi sam na forumu.Imam 35 god i po nalazima imam primarni hipogonadizam.Radio sam nalaze prije 7 mj.i fsh je bio 19,6,lh 13 a testosteron 9.91.
Sugerisali su mi nebido,ali nisam se odlucio radi neplodnosti i atrofije testisa-jer tijelo onda ne proizvodi testosteron.Radio sam bio i spermiogram-nije bio dobar ali ne i tako los tako da su neki i sumnjali u njega.Otad pio fertil plus i nalazi su fsh 14.1 lh 7.93 testosteron 15.53-gornja granica je 25.2.Inace rekli su mi da su mi testisi manji.Vecih promjena nisam osjetio osim da imam vise energije i manje sam bezvoljam.Što se erekcije tiče slaba je i ne traje dugo.Dobio sam juče od doktora novaldex pa cu testirati opet nalaze.Ako ima ko kakav savjet i iskustvo,tipkovnica je vaša.
Wolf777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 22:35   #198
Meni je Endokrinolog prvo ,što sam godinama na Testoteronu,ponudio nekaku novu kremu koja se namaže te navodno brzo djeluje preko stanica kožnih epitela, poradi žene sam odbio jer se ona nije složila sa time, da dodirom nebi prešla možebitna dlakavost isl. na nju, predložio mi novi lijek "Nebido" , ali to mi je bila tola peripetija i zafrkacija sa dokt. opče prakse ( svako malo pisanje zamolbi komisiji ,kopiranje ua par primjeraka ,pa čekanje da ona pošalje ,uza svu gužvetinu koju ona ima, nakon toga sam se na svoju ruku vratio testotetorenu, sada krajem 4 mj. imam kontrolu kod endokrinologa,pa če bbiti zanimljivo kada mu pojasnim sve peripetije zdravstvenoga sustava ( ispada,ka da pacijent ,sam treba tražiti svoj lijek propisan od specijaliste...).
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 23:00   #199
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Meni je Endokrinolog prvo ,što sam godinama na Testoteronu,ponudio nekaku novu kremu koja se namaže te navodno brzo djeluje preko stanica kožnih epitela, poradi žene sam odbio jer se ona nije složila sa time, da dodirom nebi prešla možebitna dlakavost isl. na nju, predložio mi novi lijek "Nebido" , ali to mi je bila tola peripetija i zafrkacija sa dokt. opče prakse ( svako malo pisanje zamolbi komisiji ,kopiranje ua par primjeraka ,pa čekanje da ona pošalje ,uza svu gužvetinu koju ona ima, nakon toga sam se na svoju ruku vratio testotetorenu, sada krajem 4 mj. imam kontrolu kod endokrinologa,pa če bbiti zanimljivo kada mu pojasnim sve peripetije zdravstvenoga sustava ( ispada,ka da pacijent ,sam treba tražiti svoj lijek propisan od specijaliste...).
Nebido djeluje 3 mjeseca,ali ima nuspojave-jetra,atrofija testisa,neplodnost.Nije bas za long term.Kreme su kao ok,ali moze biti iritacija na mjestu aplikacije.Pročitao sam da je andriol najsigurniji,nema tih nuspojava za jetru a ako se uzima u manjih dozama ne prekida ni prirodno generiranje testosterona,samo je nezgodniji jer vrijednosti cesce variraju.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Wolf777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 18:53   #200
Ja sam prešao s Nebida na Depo. Sada primam svaka 3 tjedna 250 mg. Nadam se da će mi staviti to na svaka 2 tjedna, jer mi je ovo premalo.

Što se tiče Nebida, na njemu sam bio 7 mj. Nisam bio zadovoljan, čak niti nakon one faze punjenja. Zadnjih 40-ak dana prije nove terapije, imao bih iste simptome kao i prije (zapravo još gore, jer mi je sada skroz suzbio ono malo prirodno testosterona što sam radio). Osim toga, bio je bolan i često bi imao otok na mjestu injekcije (no ovo mi ne bi niti najmanje smetalo, da je djelovao kako treba 3 mj. (što kod mene nije bilo niti približno 3 mj.).
Već sam nakon 3 injekcije Nebida primjetio da su mi se testisi značajno smanjili, ali zbilja značajno.

Inače, na Nebido sam prešao sa androgela, koji uopće ne preporučam, jer sam imao osip po koži (na mjestu aplikacije), proljeve (ako bih ga aplicirao na trbuh), a ono najgore što sam primjetio od njega je da mi je skočio Estradiol (trostruko).

Što se tiče samog prepisivanja Nebida, tj. naručivanja. Kod mene nije bilo apsolutno nikakvog problema. Doktorica je vidjela nalaz specijaliste, te je iz veledrogerije naručila Nebido, koji bi stigao za 1-2, to bi ona platila iz svog proračuna, a onda bi joj HZZO refundirao (valjda na sljedećoj isplati). Pred sljedeću injekciju, ja bih nazvao nju i rekao da treba naručiti, pa bi procedura išla tako (glatko i bez ikakvih problema - cijena koju su joj naplaćivali je bila oko 750,00 kn).

KKS i PSA su skroz uredni (i nakon Nebida, kao i nakon adrogela). Nije bilo povećanja hamatokrita, hemoglobina, a pogotovo ne PSA. Ove tri stvari primarno moramo paziti. Što se pak tiče jetrenih enzima, oni su se čak malo i popravili nakon Nebida, tj. pali su (prije terapije su bili nešto povećani).

Inače, za sada sam najzadovoljniji ovim Testosteron Depo (Enenthate, od 250 mg). Vjerojatno će mi se testisti još smanjiti ali to sam očekivao. I dalje očekujem KKS i PSA normalnim.
TM1984 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.