Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2018., 11:33   #4641
Pozdrav svima,

imam pitanje vezano uz Synesis. Da li je nekako moguće prilikom upisivanja cijene staviti 0 kuna u robe/usluge ili možda 100% rabata na neki proizvod prilikom ispisivanja ponude? Naime, neki proizvodi su dodaci na druge proizvode, ali svejedno imaju svoju posebnu šifru pa me zanima može li se nešto što se tiče toga napraviti.

Hvala unaprijed.
__________________
Love can sometimes be magic. But magic can sometimes... just be an illusion.
Joie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:20   #4642
Molim pomoć oko parametara u Synesisu.Počinjem raditi i moram biti sigurna jesu li dobro postavljeni.Modul maloprodaja,konto koje klase treba upisati za "zaduženje trgovine za ostvareni promet?
7?
odel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:36   #4643
Quote:
odel kaže: Pogledaj post
Molim pomoć oko parametara u Synesisu.Počinjem raditi i moram biti sigurna jesu li dobro postavljeni.Modul maloprodaja,konto koje klase treba upisati za "zaduženje trgovine za ostvareni promet?
7?
Kto 1020 ako radite većinom gotovinom. Ako radite i karticama onda ćete morati na kraju mjeseca temeljnicom to isprebacivati po kontima jer nema mogućnosti unosa dva konta u parametre.
Jer čim unesete prodaju u tom danu on će vam staviti to u blagajnu.

Tu se znači stavlja konto koji se odnosi na to kako ste prodali robu,odnosno na koji način ju prodajete u većini slučajeva.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:34   #4644
Quote:
odel kaže: Pogledaj post
Molim pomoć oko parametara u Synesisu.Počinjem raditi i moram biti sigurna jesu li dobro postavljeni.Modul maloprodaja,konto koje klase treba upisati za "zaduženje trgovine za ostvareni promet?
7?
Kod mene je 1009. Tako knjižim uplatnicu u blagajnu na dugovnu i preko izvoda polog gotovine na potražnu.
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:42   #4645
Da,uglavnom gotovina.Puno hvala na pomoći konto12345 i ini5 :-)
odel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:07   #4646
Bog! Ima li tko ovdje s iskustvom od Micronis -Kiss da mi kaže neš o tome ? na njemu bi radili agencijske usluge i usluge prijevoza. Hvala!
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 09:20   #4647
Pozdrav, imam amatersko pitanje i molim vas za pomoc. Ima li zakonskih zapreka za prijenos svih knjigovodstvenih podataka iz ranijih godina u novi knjigovodstveni program?
cajmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 20:52   #4648
Quote:
odel kaže: Pogledaj post
Molim pomoć oko parametara u Synesisu.Počinjem raditi i moram biti sigurna jesu li dobro postavljeni.Modul maloprodaja,konto koje klase treba upisati za "zaduženje trgovine za ostvareni promet?
7?
1020
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 21:34   #4649
Smile pomoć za synesis

Pozdrav synesovci,

ugl, radim u knjigovodstvenom uredu koji ima synesis, kominent također ima synesis koji vodi robno i prodaju doma, ali ima i trgovinu u kojoj ima synesispos i maloprodaju.
Pošto bi trebali biti svi povezani i prenositi podatke iz maloprodaje u veleprodaju te sve te podatke nama u knjigovodstvo, da li je to moguće razmjenom(kako čitam je),a praksa?

Nadalje, je li moguće izdati u synesispos R1 račun plaćanje putem transakcijskog računa (ne bi ga trebao fiskalizirati) te da li odmah skida stanje sa zaliha, ili se to mora preko računa vp i prijenos na veleprodaju? Ali šta onda u tom trenutku izdati kupcu?

synesispos i maloprodaja nam je nepoznata, pa trebamo pomoć, cijeli naš krug

tnx
Ana011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 10:16   #4650
Kupili smo modul u Synesisu ZAVRŠNI RAČUN u 2018.g. i instalirali ga .Napravili smo završni za 2017 i kad želimo povući bilancu u 2018.ne povlači nam prethodnu godinu 2017. Da li netko ima iskustvo sa ovime i savjet mozda? Hvala puno!!
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 10:32   #4651
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Kupili smo modul u Synesisu ZAVRŠNI RAČUN u 2018.g. i instalirali ga .Napravili smo završni za 2017 i kad želimo povući bilancu u 2018.ne povlači nam prethodnu godinu 2017. Da li netko ima iskustvo sa ovime i savjet mozda? Hvala puno!!
Ako u 2017.godini nije bila knjižena cijela godina od 01.01.2017.-31.12.2017. onda vam neće. Povlači samo ako je prethodna godina kalendarski cijela. Pričate o bilanci u modulu "završni", jel tak?
A ako vam neće i ako zadovoljavate taj uvjet da je bila cijela godina onda na glavnoj stranici kliknete na Podaci o knjizi i desno imate Knjiga prethodne godine i Poslovna godina. Ponovno izaberite knjigu iz 2017. u prethodnu i probajte nakon toga.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 10:50   #4652
Hvala najljepša.sve smo to probali i ne ide..Čak smo njima slali više puta upite i knjige same ali neće da odgovore, neobično,inače se znjau potruditi..Hvala svakako na pomoći !Puno hvala!
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 20:08   #4653
Puno nas ima Synesis..molim još jednom za pomoć
parametri kod PKV prometa: konto koje klase upisujete za povratnu naknadu naplaćenu od kupca?
odel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2018., 19:19   #4654
Pozdrav.

Trebam pomoć oko Synesis POSa, kucala sam račun na admina a ne na svoju šifru, da li je potrebno radi takvih greškica stornirati račun pa opet naplatiti art pod svojom šifrom tj imenom. Ne bih htjela imati problema sa inp a opet niš nisam zeznula s vrstom plaćanja tj iznosom. Ne znam da li se u slučaju takvih greškica treba tj smije raditi storno?

Ako netko zna unaprijed hvala.
Pozz
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2018., 20:50   #4655
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Trebam pomoć oko Synesis POSa, kucala sam račun na admina a ne na svoju šifru, da li je potrebno radi takvih greškica stornirati račun pa opet naplatiti art pod svojom šifrom tj imenom. Ne bih htjela imati problema sa inp a opet niš nisam zeznula s vrstom plaćanja tj iznosom. Ne znam da li se u slučaju takvih greškica treba tj smije raditi storno?

Ako netko zna unaprijed hvala.
Pozz
Imama njihov POS već 8 godina,knjigovodstveno nigdje ništa ne mijenja ime blagajnika,tako da ne bih brinula.Glede fiskalizacije isto nije problem,sigurno niste jedina koja kuca na admina.Kad pregledavate promet stavite "svi blagajnici" i sve ok:five
odel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 14:00   #4656
Synesis

Poštovana ekipa, molila bih pomoć. Kao potencijalni budući korisnik programa na stranicama Pupille kod narudžbe nudi posebno saldakonti, pa me zanima zar to nije obuhvaćeno u modulu financijsko ?
Pokušala sam ih dobiti na navedene telefone, ali ne uspijevam
confused77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 15:38   #4657
Quote:
confused77 kaže: Pogledaj post
Poštovana ekipa, molila bih pomoć. Kao potencijalni budući korisnik programa na stranicama Pupille kod narudžbe nudi posebno saldakonti, pa me zanima zar to nije obuhvaćeno u modulu financijsko ?
Pokušala sam ih dobiti na navedene telefone, ali ne uspijevam
Nemaš saldakonti ni objašnjeno. naruči financijsko
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 15:41   #4658
ZEDXL - hvala na odgovoru )
confused77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 18:00   #4659
Što je sa Synenisom u zadnje vrijeme, ne radi mu update, kaže da se ne može spojiti na www. ...? Jel vama radi, odnosno jel to tako OK? Inače svaki tjedan izbace novu verziju, a ovo traje već par tjedana .
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 10:40   #4660
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Što je sa Synenisom u zadnje vrijeme, ne radi mu update, kaže da se ne može spojiti na www. ...? Jel vama radi, odnosno jel to tako OK? Inače svaki tjedan izbace novu verziju, a ovo traje već par tjedana .
ne radi.....isto kaže
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.