Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2010., 12:08   #21
Ako ti se zapali neki dreck tipa masne krpe u motoru ili komadićainstalacije (dimi) - ima neke šanse da se ugasi sa 2-3kg - otvoriš nomalno haubu i gasi di tinja, ako bukne lajtung goriva i sl (plamen izbija) bježi kako znaš iz auta i zovi 93 bolje kupovat novi auto nego ljes...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 12:11   #22
Ja to nemam pa ti ne mogu rec, al mislim da nije sve zatvoreno od ispod ako ga imas.
Ja bas i ne bi isao dizat haubu koja je u plamenu
0404 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 12:14   #23
Kroz masku, pa tek onda otvarati!! Nema drugog načina! Svi drugi pristupi motoru su zatvoreni! Jedino ako je vatra već otopila zaštitnu plastiku ispod motora (ako je lim onda ništa) ! Naravno, ovisi i o tipu aparata! Prah možda ne pomaže, ali zato bi CO2 pomogao svakako, jer gasi na drugi način! Pjena isto možda ne pomaže kako je I wonder rekao zbog silnih hladnjaka ne može doći do vatre!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 12:56   #24
Kod nas jos puno auta uopce nema zatvoreni donji dio motora, a i da imaju ne vjerujem da je motor potpuno izoliran da ne moze proci cijev od aparata.
Ja recimo na autu imam masku za hladnjak, ali i na donjem dijelu branika imam "rešetke" iza kojih nema nista i moze se bez problema kroz taj otvor aktivirati aparat.
0404 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 14:02   #25
Quote:
0404 kaže: Pogledaj post
Kod nas jos puno auta uopce nema zatvoreni donji dio motora, a i da imaju ne vjerujem da je motor potpuno izoliran da ne moze proci cijev od aparata.
Ja recimo na autu imam masku za hladnjak, ali i na donjem dijelu branika imam "rešetke" iza kojih nema nista i moze se bez problema kroz taj otvor aktivirati aparat.
Nemaju svi aparati cijev! Zapravo, mislim da manji aparati nemaju cijev! Veliki imaju svi!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 14:39   #26
Ja našao u Lidlu po 77 kuna, od 1 kg, prah, s pokazivačem tlaka. Kupio jutros dva, za ženu i sebe.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 15:14   #27
tako je, mali aparati, barem kakvog ja imam, nema crijevo tak da nemreš crijevo gurnut kroz rupu. Kaj bi trebal leć pod auto koji gori, da bi našel rupu ( pa da mi padne komad gorućeg materijala plastike-filca-platna na lice ) ??
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 15:29   #28
neki dan sa na obilaznici kod opatije imao priliku gasit auto,već je bio u razbuktaloj fazi i prednja hauba je jednim djelom progorila tako da sam tamo uspio ugurati paraha,nazalost nakon 1 min auto je poceo ponovo goriti i taman su doslji vatrogasci

(pohvala policajcu koji je na motoru njemo gledao i nije radio ništa)
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 15:33   #29
Kaj bi trebal za svoju plaćicu skakati na nečij auto, da ostane bez glave? Pa ni on vatrogasac da se miješa u takve stvari.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 16:37   #30
mogao je bar pomoci zaustaviti kombi ili kamion da daju aparat za gašenje,udaljiti ljude od auta,pomoći vozaču koji je bio u šoku. ovako sam ja u civilu sve to radio
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 19:52   #31
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ja našao u Lidlu po 77 kuna, od 1 kg, prah, s pokazivačem tlaka. Kupio jutros dva, za ženu i sebe.
koja je marka aparata?
gt3 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 19:53   #32
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
I automobilima sa ugrađenom plinskom instalacijom.
jel ovo tocno?
gt3 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 21:20   #33
Quote:
gt3 kaže: Pogledaj post
koja je marka aparata?
http://www.anaf.biz/estintori.php?ids=14&ext=70

Gledao sam i ja u Lidlu ali mi izgleda premali za ugasiti nešto veće od čika
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 21:44   #34
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
http://www.anaf.biz/estintori.php?ids=14&ext=70

Gledao sam i ja u Lidlu ali mi izgleda premali za ugasiti nešto veće od čika
Koliko mu je vrijeme pražnjenja? Malo mi je litra, još ako se isprazni za par sekundi....
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 22:02   #35
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
tako je, mali aparati, barem kakvog ja imam, nema crijevo tak da nemreš crijevo gurnut kroz rupu. Kaj bi trebal leć pod auto koji gori, da bi našel rupu ( pa da mi padne komad gorućeg materijala plastike-filca-platna na lice ) ??
Da, istina, nemaju cijev. A kak bi ti onda taj aparat aktivirao kroz 15 cm dignutu haubu? S jednom rukom bi drzao dignutu haubu iz koje plamen ide, a s drugom aparat?
Ili bi bio tak pametan pa "legao" pod haubu koja gori, kak si napisao??
Ne znam zasto bi trebao leci, sta bi ti to fora bilo?
Motor nije hermeticki izoliran od vanjskog svijeta.

Cak i na golfu bi nasao "rupu" kroz koju bi aktivirao aparat


Sad sam si bas nabavio malo veci aparat za svaki slucaj...
0404 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 22:29   #36
Aj, de bi na ovom golfu našel rupu. Znajući da tom govnetu od 1-2kg treba možda cca 8sek da se isprazni, dakle ako fulaš ili ne pogodiš rupu, isprazniš ga bezveze.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 22:38   #37
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Koliko mu je vrijeme pražnjenja? Malo mi je litra, još ako se isprazni za par sekundi....
7,2 sekunde-imaš na dnu linka pdf download sa specifikacijom
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 22:40   #38
Imas ispod i iznad registracije otvore.
Iznad je kiler, ispod je mozda jos malim dijelom kiler, a ostalo je praznina.
Ako tu ispraznis cijeli aparat, prostor oko motora ce ostati bez kisika, jel ostali otvori nebi bili dovoljni za ulazak kisika za odrzavanje vatre, ako ima podnicu.
Recimo na mom autu iza tih donjih resetaka nema nista, ali ni podnicu nemam pa bi mozda bilo lakse gasiti.
0404 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 22:41   #39
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
7,2 sekunde-imaš na dnu linka pdf download sa specifikacijom
to je slabo ja imam aparat od 3 litre! Baš me interesira vrijeme pražnjanja!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 23:43   #40
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
to je slabo ja imam aparat od 3 litre! Baš me interesira vrijeme pražnjanja!
valjda si mislil napisat da imaš aparat od 3 kile...

pa valjda je vrijeme pražnjenja oko 20-ak sekundi ak je ovaj od 1 kile cca 7 sekundi. a 20-ak sekundi je vjerojatno dovoljno za ugasit požar u motornom prostoru.

kod mene na GP-u kolko sam gledal, baš i nema rupa na braniku kud bi gurnul cijev od aparata. jedino bi mogel od ispod jer nemam šuspleh. ustvari, imam, ali ne pokriva cijeli motorni prostor pa se vjerojatno može gasit od ispod. uostalom, ne bi ni htel probati dal se može il ne

ma kupil bu onaj od 9 kg i taj bu sigurno dosta za ugasit kaj god da se zapali . baš mi je jedan takav pred vratima stana i ispravan je jer svakih 6 mj. ide na servis
__________________
Tutorial - kako pokrenuti auto-pojačalo kod kuće?! KLIK ZA DOWNLOAD
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.