Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2010., 12:22   #21
Quote:
maya13 kaže: Pogledaj post
taman sam se vratila sa MR pa me zanima dal je netko imao nekih privremenih posljedica tipa mučnine?
ja idem 5.1.

u kojoj si bolnici bila i koliko čekaš nalaz?

mene je neurologica naručila 10.1. jer nema nijedan slobodan termin do 2. mjeseca,ali ne znam hoće li mi nalaz biti gotov za 5 dana
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 18:24   #22
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
ja idem 5.1.

u kojoj si bolnici bila i koliko čekaš nalaz?

mene je neurologica naručila 10.1. jer nema nijedan slobodan termin do 2. mjeseca,ali ne znam hoće li mi nalaz biti gotov za 5 dana
napisala sam u jednom topicu o magnetnoj da se nalazi u medikolu dobiju odmah, e nije više tako. bila sam u jedan četvrtak, rečeno je da dođem po nalaze u ponedjeljak, ali su se smilovali kad sam rekla da drugi dan s tim nalazima moram na kontrolu kod onkologa i neurokirurga, pa sam pričekala sat vremena i dobila ih.
a možda to i nije njihova susretljivost, samo pranje savjesti jer mi zbog "kvara" , koji je usput rečeno već trajao tri mjeseca, nisu mogli napraviti pretragu za koju sam se 6 mjeseci prije naručila.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 21:54   #23
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
napisala sam u jednom topicu o magnetnoj da se nalazi u medikolu dobiju odmah, e nije više tako. bila sam u jedan četvrtak, rečeno je da dođem po nalaze u ponedjeljak, ali su se smilovali kad sam rekla da drugi dan s tim nalazima moram na kontrolu kod onkologa i neurokirurga, pa sam pričekala sat vremena i dobila ih.
a možda to i nije njihova susretljivost, samo pranje savjesti jer mi zbog "kvara" , koji je usput rečeno već trajao tri mjeseca, nisu mogli napraviti pretragu za koju sam se 6 mjeseci prije naručila.
a to je na uputnicu ili uz plaćanje?

mene tako strah rezultata nek se javi netko kome su nalazi MR mozga bili uredni da me malo utješi
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 22:08   #24
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
a to je na uputnicu ili uz plaćanje?

mene tako strah rezultata nek se javi netko kome su nalazi MR mozga bili uredni da me malo utješi
Ja sam bila u Medikolu na magnetskoj mozga i dobila sam nalaze nakon nekih 5 dana. Molila sam da mi ih odmah netko očita usmeno ali su mi rekli da im to nije praksa. Nije to opasna pretraga i ne možeš imati posljedice ali nije niti ugodno ležati nekih pola sata u tunelu i dok ti bubnji po glavi i svakako traži da ti daju deku, meni je bilo strašno hladno. Ako ideš u Medikol, morat ćeš na žalost čekati nalaze, no svakako im skreni pažnju da imaš naručen pregled kod neurologa i da ti do tada trebaju.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 22:51   #25
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
a to je na uputnicu ili uz plaćanje?

mene tako strah rezultata nek se javi netko kome su nalazi MR mozga bili uredni da me malo utješi
to je na uputnicu, ako platiš na redu si za par dana.

eto, utješit ću te ja, meni je zadnja dva puta nalaz bio uredan.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 22:53   #26
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
to je na uputnicu, ako platiš na redu si za par dana.

eto, utješit ću te ja, meni je zadnja dva puta nalaz bio uredan.
I meni
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 23:11   #27
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Ja sam bila u Medikolu na magnetskoj mozga i dobila sam nalaze nakon nekih 5 dana. Molila sam da mi ih odmah netko očita usmeno ali su mi rekli da im to nije praksa. Nije to opasna pretraga i ne možeš imati posljedice ali nije niti ugodno ležati nekih pola sata u tunelu i dok ti bubnji po glavi i svakako traži da ti daju deku, meni je bilo strašno hladno. Ako ideš u Medikol, morat ćeš na žalost čekati nalaze, no svakako im skreni pažnju da imaš naručen pregled kod neurologa i da ti do tada trebaju.
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
to je na uputnicu, ako platiš na redu si za par dana.

eto, utješit ću te ja, meni je zadnja dva puta nalaz bio uredan.
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
I meni
ma u državnu bolnicu idem tako da je mala šansa da će nalaz biti gotov tako brzo,još je između i vikend
a zašto vas tako često šalju na MR,kontrolirate nešto ili....?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 23:27   #28
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
ma u državnu bolnicu idem tako da je mala šansa da će nalaz biti gotov tako brzo,još je između i vikend
a zašto vas tako često šalju na MR,kontrolirate nešto ili....?
To nema nikakve veze, stvar je dogovora u ustanovi. Na nekim odjelima mora biti gotov sutradan.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 07:39   #29
Lua

Molim te ako mi možeš reći u kojoj bolnici si se uspjela naručiti na magnetsku i koliko dugo si čekala preko uputnice?
Možeš mi odgovoriti i u privatnoj poruci.

Koliko sam vidjela u tvojim postovima na magnetsku ideš radi glavobolja. Koliko dugo imaš glavobolje?

Mene isto muče povremeno dosta jake glavobolje. Vjerojatno ću morati ići i na magnetsku, to mi je već i preporučeno ako se glavobolje i dalje nastave. Koliko puta si bila na EEG-u? Ja sam bila na EEG-u prije skoro 10 godina i prvi puta je bilo nekih manjih promjena, pa mi je preporučeno da za par mjeseci ponovo napravim EEG. Nakon nekoliko mjeseci ponovila sam EEG i bio je u redu. Tako da poslije više nisam išla na EEG.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 11:44   #30
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
a zašto vas tako često šalju na MR,kontrolirate nešto ili....?
čemu "vi" ? nisam tol'ko stara.

zbog tumora na mozgu i recidiva, MR svakih 6 mjeseci, ukoliko ne bude recidiva u slijedećih par godina onda jednom godišnje, i tako cijelog života.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 11:53   #31
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Molim te ako mi možeš reći u kojoj bolnici si se uspjela naručiti na magnetsku i koliko dugo si čekala preko uputnice?
ne pitaš mene, ali ajde...
unazad dvije i pol godine što se tiče liste čekanja na uputnicu:
poliklinika nemetova - 3 mjeseca
medikol - oba puta 4-5 mjeseci
poliklinika neuron - 8 do 9 mjeseci
poliklinika vuka (u karlovcu) - kada sam se u studenom naručivala veljača je bila skoro popunjena.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 14:42   #32
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Lua

Molim te ako mi možeš reći u kojoj bolnici si se uspjela naručiti na magnetsku i koliko dugo si čekala preko uputnice?
Možeš mi odgovoriti i u privatnoj poruci.

Koliko sam vidjela u tvojim postovima na magnetsku ideš radi glavobolja. Koliko dugo imaš glavobolje?

Mene isto muče povremeno dosta jake glavobolje. Vjerojatno ću morati ići i na magnetsku, to mi je već i preporučeno ako se glavobolje i dalje nastave. Koliko puta si bila na EEG-u? Ja sam bila na EEG-u prije skoro 10 godina i prvi puta je bilo nekih manjih promjena, pa mi je preporučeno da za par mjeseci ponovo napravim EEG. Nakon nekoliko mjeseci ponovila sam EEG i bio je u redu. Tako da poslije više nisam išla na EEG.
idem u klaićevu,čekala sam 1,5 mj šta je zapravo vrlo kratko s obzirom da se čeka i do 10 mjeseci
nisam dijete,ali sam još uvijek osigurana preko roditelja jer se školujem tako da su me bez problema primili
prije MR-a bila sam jednom na EEG-u i neurologica mi je rekla da se vidi nekakva nepravilnost u radu mozga,kao ne bi trebalo biti ništa opasno,ali preko EEG-a ne može točno vidjeti o čemu se radi pa me šalje na MR
a glavobolje nisu tipične glavobolje tipa migrene...mene boli s desne strane,prvo je počelo na vrhu glave,sad me zna i niže i to tako da zaboli,drži par sekundi i pusti,i tako par dana,pa onda 2 tjedna ne osjetim apsolutno ništa i tako se vrtimo u krug,nekad osjetim i žmarce kao kad noga utrne
odmah čim sam osjetila otišla sam neurologu jer mi se nikako ne sviđa što uvijek prožigava na istom mjestu
a inače,nemam problema s koncentracijom,ravnotežom,refleksima,sve je ok
sad samo molim boga da mi ne raste neka živina u glavi
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
čemu "vi" ? nisam tol'ko stara.

zbog tumora na mozgu i recidiva, MR svakih 6 mjeseci, ukoliko ne bude recidiva u slijedećih par godina onda jednom godišnje, i tako cijelog života.
ma na množinu sam mislila,par je forumašica pisalo pa je pitanje bilo namjenjeno svima
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 14:57   #33
C71

Hvala ti za odgovor.

Lua

Puno hvala i tebi za odgovor. Mene boli glava u sljepoočnicama, zadnji puta s desne strane, nekada i slijeve strane. Ljetos me više nekako bolilo lijevo oko i glava iznad tog oka. Prije dva tjedna me jako bolila glava, sada je trenutno mirno razdoblje i ne boli me. Ali prije dva tjedna mi niti dva andola od 300 mg nisu pomogli, bolila me glava od jutra do večeri. Bojim se da se tako nešto opet ne ponovi. I inače me glava boli po nekoliko puta mjesečno, nikada ne boli baš stalno. Kod neurologa nisam još bila. Napravila sam jedino vidno polje koje je u redu. To sam usmeno saznala da je u redu, pismenu interpetaciju nalaza niti nemam. Jučer sam bila vrlo kratko na pregledu za oči, bila je gužva i nisam ništa niti pitala. Sada mi je naravno krivo, da je to jučer tako prošlo. Još je doktor nešto spomenuo da mi ne bi sada davao neku terapiju, a uopće ne znam na što je točno mislio. Tako da sam u nedoumici i radi toga. Prije dva i pol mjeseca sam upućena na to vidno polje, ali nikakva terapija za oči nije spominjana. I to vidno polje je tako subjektivna pretraga, meni je to bilo prvi puta da idem na to, pa i nisam imala nekog iskustva. U bolnici sam naručena tek početkom 6. mjeseca, pa ću vjerojatno dok čekam taj datum otići još negdje privatno i sve provjeriti (očni tlak, možda i OCT). Imala sam prošle godine problema sa lijevim okom radi kojih sam bila na laserskoj fotokoagulaciji (ruptura periferije mrežnice). Meni jako smeta i gledanje televizije, tako da zadnja dva tjedna niti ne gledam TV više od sat vremena u komadu. Nosim naočale ili leće jer sam kratkovidna.

Zadnje uređivanje prilika : 29.12.2010. at 15:21.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:26   #34
ti bar znaš da ti je povezano s očima,možda ti dioptrija ne odgovara
a ja jedino oči mogu eliminirati,bila sam kod okulista,nemam dioptriju tako da je s te strane sve ok,a za sve ostalo mogu samo sumnjati
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:35   #35
Ma stvar je u tome da ja mislim da bi ipak moglo biti vezano za oči, iako doktor kaže da vjerojatno nije. Dioptrija mi je dobra i dobro vidim sa tim naočalama ili lećama. Jučer je spominjao nekako neodređeno da mi ne bi davao neku terapiju. Ne znam kakvu terapiju, na šta je uopće mislio, jer do sada nije bilo nikakve terapije, osim tog lasera prošle godine. Nisam skoro ništa jučer pitala, gužva je bila, puno starih ljudi. Sve je bilo na brzinu. Otići ću ja još negdje privatno u 1. mjesecu sve provjeriti i pitati sve što me zanima. Ne ide mi se baš odmah na CT ili MR mozga, bolje da prvo detaljnije provjerim oči. Napravila sam samo to vidno polje. Očni tlak mi je provjeren još prije dva i pol mjeseca, poslije više nije. A imam i tu godišnju kontrolu u bolnici početkom 6. mjeseca, pa ću do onda imati valjda sve nalaze, tako da mogu sve pokazati. U bolnici sam bila i na laseru.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 13:56   #36
Ja sam početkom 12. poslala mailom uputnicu i povjest bolesti u Medikol i na sveti duh, i u medikol su me naručili početkom veljace, a na sv.duh krajem prvog. posto sam prije par god na Sv. duhu obavila CT neurologica mi je rekla nek idem opet gore.

Dali je netko bio na Sv. duhu na MR....

p.s. dali je stvarno tako zima, mozda da ponesem svoju deku?
Nikad nisam išla na MR pa ne znam proceduru.....

moj glavni problem je sto kad trebam biti mirna onda me sve počne svrbiti, tako da ne znam kako ću pol sata bit mirna...

Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Ja sam bila u Medikolu na magnetskoj mozga i dobila sam nalaze nakon nekih 5 dana. Molila sam da mi ih odmah netko očita usmeno ali su mi rekli da im to nije praksa. Nije to opasna pretraga i ne možeš imati posljedice ali nije niti ugodno ležati nekih pola sata u tunelu i dok ti bubnji po glavi i svakako traži da ti daju deku, meni je bilo strašno hladno. Ako ideš u Medikol, morat ćeš na žalost čekati nalaze, no svakako im skreni pažnju da imaš naručen pregled kod neurologa i da ti do tada trebaju.
__________________
Zlo nikada ne nadvladava onog tko čini dobro
jaga-jaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:30   #37
Quote:
jaga-jaga kaže: Pogledaj post
Ja sam početkom 12. poslala mailom uputnicu i povjest bolesti u Medikol i na sveti duh, i u medikol su me naručili početkom veljace, a na sv.duh krajem prvog. posto sam prije par god na Sv. duhu obavila CT neurologica mi je rekla nek idem opet gore.

Dali je netko bio na Sv. duhu na MR....

p.s. dali je stvarno tako zima, mozda da ponesem svoju deku?
Nikad nisam išla na MR pa ne znam proceduru.....

moj glavni problem je sto kad trebam biti mirna onda me sve počne svrbiti, tako da ne znam kako ću pol sata bit mirna...
Ja sam se bojala da ću kašljati i kihati jer sam bila baš tada jako prehlađena. Ali nisam nijednom. Kad uđeš u taj tunel jednostavno si mirna sama po sebi i zaboraviš na sve i jedva čekaš da završi. Meni su dali deku u Medikolu, sama sam tražila jer sam vidjela da je imaju sa strane. Ne znam hoće li tebi biti zima kao i meni, no vjerujem da imaju svoje deke za svaki slučaj.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:38   #38
Quote:
jaga-jaga kaže: Pogledaj post
p.s. dali je stvarno tako zima, mozda da ponesem svoju deku?
Nikad nisam išla na MR pa ne znam proceduru.....

moj glavni problem je sto kad trebam biti mirna onda me sve počne svrbiti, tako da ne znam kako ću pol sata bit mirna...
ne treba ti deka, nije toliko zima, dovoljna ti je majica dugih rukava.
samo pazi da nema metalnih dijelova, uključujući i rajferšlus zbog čega na mr idem u trenirci.

jednom sam bila neprikladno obučena pa sam se morala skinuti u majicu kratkih rukava. prvi dio sam se jedva suzdržavala od drhtanja, a nakon kontrasta su mi dali deku.

e da, tako to je, taman kad te uvlače u cijev nešto zasvrbi.
zato se ja prije ulaska počešem , preventivno, po kritičnim mjestima.

i ako ti ne ponude, traži strunjaču/jastuk za pod noge.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 15:25   #39
meni se jučer doktor smijao jer je morao čekati 5 minuta da se sva dobro počešem i sve je bilo brzo gotovo,20 minuta mi je prošlo ko 5 ali da nisam imala slušalice ne vjerujem da bi izdržala buku,baš gadno tutnji,kao da mi traktor vozi oko glave
od robe sam samo trebala skinuti grudnjak i nije bilo teoretske šanse da mi bude hladno jer sam imala 3 majice

znate li mogu li oni odmah vidjeti nešto tijekom pretrage na onim svojim monitorima?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 15:47   #40
Pitanjce.

Ima li koga ovdje da je išao na MR zbog migrene?

Naime, patim od migrene, a imam trombofiliju, pa me neurologica poslala na MR da se vidi imam li kakav ugrušak.

Sad sam odradila hematološku obradu, i sve je ok, a i zadnje vrijeme nemam napadaje.
Sve je kristalno čisto.

Brijem da će mi i MR biti ok.
Ima li smisla da "isprovociram" migrenu prije MR pregleda?
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.