Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2010., 16:40   #1
PC ne prepoznaje externi hard disk

imam OS sedmicu i PC mi ne prepoznaje uopće kada na USB priključim vanjski hard disk.hvala unaprijed za pomoć.
schummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 16:55   #2
prvo treba ustanoviti jel ti radi usb port, pa probaj nešto drugo uštekati. također, probaj neki usb port ostrag na matičnoj.

zatim probaj disk na nekom drugom kompu. i napiši točnu oznaku koji je disk...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 23:14   #3
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
prvo treba ustanoviti jel ti radi usb port, pa probaj nešto drugo uštekati. također, probaj neki usb port ostrag na matičnoj.

zatim probaj disk na nekom drugom kompu. i napiši točnu oznaku koji je disk...
radi usb port,kad nešto drugo uštekam,a ovo kao da ne postoji.wd 500gb externi hard radi na drugim pc-jima,a kod mene 0 bodova.
schummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 23:17   #4
desni klik na my computer - manage - disk management. Pa vidi vidis li tamo disk. Ako da, onda mu samo s desnim klikom dodjelis drive letter i trebalo bi raditi...
__________________
"Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof."
Jeftina napajanja? | PSU Calculator
aardwark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:45   #5
evo da ne otvaram novu temu...i ja imam isti problem!

danas mi je stigao hard sto sam dobio od T-coma za produženje ugovora...ali mi ga komp ne prepoznaje...ustekam i nista se ne dešava
nisam dobio nikakav cd sa njim niti nista.
švrljam po googleu u potrazi za nekim driverom ali ništa ne nalazim...iako sam pročitao da driveri za HD u većini slućaja nisu ni potrebni!
Marka je Western Digital...320 GB

Više stvarno neznam šta da napravim,jel ima tko kakav prijedlog ili možda ima iskustva sa slićnim stvarima?

Probao sam ovo sa my computer ali kada kliknem manage oda mi se dolje desno pojavi prozor u kojem pise nesto "corrupt file"


Zadnje uređivanje istipa622 : 06.12.2010. at 22:54.
istipa622 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 00:07   #6
problem riješen....instalirao sam Data Lifeguard diagnostic for Windows i to je riješilo problem
istipa622 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 09:20   #7
Quote:
istipa622 kaže: Pogledaj post
problem riješen....instalirao sam Data Lifeguard diagnostic for Windows i to je riješilo problem
isti problem isti hard disk..
instalirala sam taj program...što sad? idem na opciju smart scan?
chiyo-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 11:53   #8
Quote:
schummy kaže: Pogledaj post
imam OS sedmicu i PC mi ne prepoznaje uopće kada na USB priključim vanjski hard disk.hvala unaprijed za pomoć.
To se i meni dešavalo, samo uštekaj hard i restartaj komp i kad ti se digne win 7 učitat će ti se sa hardom . Meni je uspjelo javi ak i tebi
VaporeTCK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 23:28   #9
Pozdrav! Imam sličan problem.Naime kupio sam HDD ladicu i u nju stavio stari disk. Priključio sam ga na laptop ,no ne mogu očitat podatke. Naime kad odem na "Uređaji i pisači" pojavi se ikona "USB to Serial-ATA bridge" i kliknem desnim klikom "Pregledaj datoteke"- Izmjenjivi disk E: ,no ne mogu kliknuti na izmjenjivi disk E. U "Računalu" ne stoji mi ni USB ni hard koji je priključen,iako kad ga priključim čuje se zvuk. Data lifeguard diagnostic mi ne pomaže kao ni ponovno restartanje. Na drugim kompovima mi normalno očitava ,ali ne na laptopu. Koristim Windovs 7 Home Premium.

Zahvaljujem na pomoći.
CHOBI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 01:23   #10
Instalirao ti se USB to Serial-ATA bridge driver? Pogledaj u device manager jel imaš kakvih upitnika i probaj UAC isključiti.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 20:19   #11
Poz svim vrijednim rješavačima tuđih briga i svaka čast.
Pa evo ako bi netko mogo ovo prokljuvit.
Dakle externi HDD Verbatim 320 GB. Radio super do nedavno kad se desilo ovo:
Praznio sam disk odnosno premještao nešto kad je nestalo struje i zgasio se komp.
Kad sam ponovo upalio disk je bio prazan odnosno nije ga bilo.
Htio sam ga formatirati jer mi nisu važne stvari gore al se neda. Windowsi vele da ne mogu formatirati disk.
Išo sam na komp(desni klik)>upravljanje>upravljanje diskovima i tamo ga vidi al ne mogu ništa s njim. Ne da ga ni pokrenuti ni inicijalizirati
a opciju formatiranja uopće ne daje. Ljudi ima li kakve ideje kako da to oporavim? HVALA!!
Evo fotka:
__________________
Svaka je zamisao lagana...kad se ne uzme u obzir stvarnost.
heedwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 20:40   #12
Probaj uz pomoc tiroxovog recepta:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...7&postcount=19

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...2&postcount=16

Ako ti ga Linux prepozna i dozvoli formartiranje, formatiraj HDD.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 00:46   #13
Moraš prvo kreirati particiju da bi je mogao formatirati, koliko vidim imaš prostor koji nije dodijeljen nikakvoj particiji.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 14:18   #14
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Probaj uz pomoc tiroxovog recepta:
Ok izgleda obećavajuće budem probao pa javim šta je bilo. Hvala na trudu.
__________________
Svaka je zamisao lagana...kad se ne uzme u obzir stvarnost.
heedwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 00:06   #15
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Moraš prvo kreirati particiju da bi je mogao formatirati, koliko vidim imaš prostor koji nije dodijeljen nikakvoj particiji.
Da ali ne da se kreirati uopće ne mogu ništa. Ili ima neki sistem da ga ne znam?
__________________
Svaka je zamisao lagana...kad se ne uzme u obzir stvarnost.
heedwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 14:57   #16
Što se desi kad ga pokušaš inicijalizirati? Neku grešku javi ili?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 15:11   #17
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Što se desi kad ga pokušaš inicijalizirati? Neku grešku javi ili?
Ništa uopće mi ne daje mogućnost da ga inicijaliziram.
__________________
Svaka je zamisao lagana...kad se ne uzme u obzir stvarnost.

Zadnje uređivanje heedwin : 28.08.2012. at 15:17.
heedwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 12:16   #18
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Probaj uz pomoc tiroxovog recepta:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...7&postcount=19

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...2&postcount=16

Ako ti ga Linux prepozna i dozvoli formartiranje, formatiraj HDD.
Pa evo nakon dana i dana što je PowerDataRecovery uspio je nešto podataka vratiti ali zanimljivo je da i dalje ne može prepoznati disk da ga inicijalizira kao da ga nema.

A ovaj Linux mi uopće neće ućitati kad pokrebem komp. Javlja neki eror, a kad ukljućim taj externi HDD pri pokretanju uopće s ništa ne otvara i Lap mi stoji na poćetnom HP znaku nonstop.

Ima li još tko kakve ideje prije nego ga zafrljucnem kroz prozor? Hvala!!
__________________
Svaka je zamisao lagana...kad se ne uzme u obzir stvarnost.
heedwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 12:22   #19
probaj ga uključiti na neki drugi kompjuter ili recimo reciver satelitski/digitalni ako imaš, ali čini se po svemu da je prducnuo. Nosi to na reklamaciju, to ima 100 godina garancije pa ćeš dobiti novi vjerovatno veći ako je ovaj davno kupljen.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 12:46   #20
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
probaj ga uključiti na neki drugi kompjuter ili recimo reciver satelitski/digitalni ako imaš, ali čini se po svemu da je prducnuo. Nosi to na reklamaciju, to ima 100 godina garancije pa ćeš dobiti novi vjerovatno veći ako je ovaj davno kupljen.
Ok thanks
__________________
Svaka je zamisao lagana...kad se ne uzme u obzir stvarnost.
heedwin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.