Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2018., 21:27   #701
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post

gledam bar tu uštediti, obzirom da će nas na komunalnom i vodnom doprinosu odrati.
naslusah se prica o jeftinim geodetskim snimcima

to ti je kao jeftin auto, najcesce te odveze do kuda hoces ali cesto zajebaje

po meni je bolje uzeti nekoga kome platis normalnu cijenu pa su vece sanse da ce sve dobro proci
tako je sa svim majstorima......
ni vodoinstalatera necu uzeti najjeftinijeg, a samo treba cijevi postaviti, pa to znam i ja
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 21:54   #702
Kakav god bio, ako ne promaši česticu sve će biti OK, ali treba provjeriti koliko kasnije košta upis. Može biti da je sad 500kn, a kasnije 5000kn, pucam bezveze, jer je ovo za 500kn čisti fuš za kojeg se ne isplati izlaziti na teren već se eto nešto precrta s geoportala i eventualno ubaci "markica" od arhitekta. Zapravo te najjeftinije ponude idu u paketu (arh+geo).
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 22:03   #703
ok, tnx.
morat ću malo bolje s njima ispregovarati.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:23   #704
Poštovanje svima

U planu imam gradnju kuće na parceli 500m2 , ona će se iznajmljivati ljeti turistima ( vila sa bazenom ).

Do nje mislim sagraditi pomoćnu zgradu do 50m2 , zanima me dali ju mogu koristiti u stambene svrhe ( ne mora biti zakonito , odnosno može na crno ) , te ako ne mogu dali će me netko kontrolirati tu ( ne poznajem materiju ) odnosno ako sam ju legalizirao kao pomoćnu zgradu a živim tu nekoliko mjeseci kakve su kazne ?
Također koja je situacija s instalacijama vode , struje , plina u njoj , dali je dopušteno to u pomoćnoj zgradi ?

Inače pomoćnu od osnovne zgrade mislim zagraditi nekim zelenilom , dali postoji ograničenje u visini tog zelenila ili neke montažne ograde ako bi umjesto toga stavio ?

Hvala unaprijed na odgovorima
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:29   #705
Legalizirati se može ono što je bilo sagrađeno do 06.2011.

Ovo što ti navodiš možeš sagraditi ako ishodiš građevinsku dozvolu, a u postupku ishođenja iste će projektant iz prostornog plana saznati što se smije graditi na tvojoj čestici.

Naravno, možeš sve to sagraditi i bez ikakvih dozvola za što su kazne propisane Zakonom, na tebi je što ćeš napraviti.

Ove visine ograda, vrste ograda i sl. su ti definirane prostornim planom. Saznaj koji je prostorni plan na snazi za tvoje područje i u njemu piše sve o tome.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 00:34   #706
Ma smijem to graditi to znam već , nisam na to mislio s pitanjem nego pomoćna zgrada ako živiš u njoj onda ona ide u stambene svrhe i nije više pomoćna već jednostavna zgrada i onda moraš platiti vodene i komunalne doprinose za nju , inače se plaća fiksna naknada od 500 kn samo.

Zanima me kakve su kontrole ako ju klasificram kao pomocnu hoće li me netko kontrolirati u tome pod uvjetom da me nitko od susjeda neće prijaviti i kako to izgleda sa priključcima vode , struje i plina ?

Da za ograde mi je jasno , hvala.
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:36   #707
Jedno pitanje ako netko zna, na geoportalu su uslikani zidovi od podkrovlja, iza avionskog snimka je stavljena ploča, arhitekt mi kaže da se neče moči legalizirati jer u tom trenutku objekat nije bio završen, a dio objekta navodno se nemože legalizirati več čitav objekt, na istom mjestu je od 1975 godine tu je bio veči objekat koji nije bio legalan i nije ucrtan u katastar ali je imao struju i vodu iza rata sam ga srušio i napravi prvo prizemlje i tu stanovao zatim kat i 2009 počeo graditi potkrovlje, ploča od potkrovlja je stavljena tjedan-dva iza avijonskog snimka, dali je to moguče legalizirati?
ivan-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:44   #708
Ne, odnosno teško.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 12:39   #709
Molim pomoć o legalizaciji

Kupio sam kuću koja je u domovinskom ratu oštećena i devastirana, nije upotrebljiva te bi je obnovio odnosno ugradio prozore,ulazna vrata te krov koji su skinuti tijekom rata, da se zastiti od propadanja kada budem u mogucnosti. U državnom arhivu pronalazim dokumente o kući te dobivam kopije: Rješenje o odobrenju za građenje, Elementi arhitektonskog oblikovanja, Uvjerenje o uvjetima uređenja prostora,Položajni nacrt ,Rješenje o električnoj suglasnosti.Kuća gradena 1987.g., ucrtana je u katastarskom planu.

Ne znam da li je ona izgrađena u skladu sa izvedenim stanjem temeljem akta o legalitetu odnosno je li legalna ili je potrebna legalizacija. Ne znam na koja vrata da pokucam i pitam, tj.koga trebam angažírati u svezi istog da utvrdi činenicno stanje sa dokumentacijom i stanjem na terenu, odnosno sto moram napraviti i koliko trebam platiti. Hvala
titi24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 17:40   #710
U rješenju za odobrenje građenja (dobio si kopiju) bi se trebali nalaziti nacrti ili opis građevine sa mjerama.

Možda nema nacrta ali bi onda trebalo pisati nešto tipa "a u skladu sa projektom izrađenom od strane bla,bla,bla" pa onda pokušati pronaći taj arhitektonski projekt

Ako je kuća izvedena po tome onda si legalan
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 21:16   #711
Poštovani,
U rješenju o građenju nema nacrta niti opisa s mjerama, već u elementima arhitektonskog oblikovanja navodi se kako bi trebala izgledati građevina, od cega ce objekt biti izgraden,kroviste, kote,prozori itd., ali se ne spomninju mjere kuce ( sirina, duzina) također se ne spominje da je izgraden od strane xxxx i yyy, osim polozajnog nacrta da je izgraden od strane Geodeskog zavoda
titi24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 08:09   #712
postoje li u položajnom nacrtu mjere objekta ?
ako u svim tim papirima nema opisa/nacrta ja bi sa tim papirima otišao na lokalni urbanizam, našao šefa i pitao ga kako i kuda dalje, kako doći do dimenzija kuće iz rješenja za odobrenje građenja
sigurno nisi jedini kome je kuća u ratu devastirana u tom području, mora imati neka iskustva sa takvim slučajevima
jer i ako kreneš u legalizaciju, u njoj mora biti naveden volumen po rješenju (legalno) a ako nema dimenzija onda ne možeš niti znati legalan volumen
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 15:35   #713
Poštovani,
hvala vam na informacijama
-u položajnom nacrtu ne postoje mjere objekta već samo polozaj objekta te udaljenost od međa

- da razgovarao sam s referentom u upravnom odjelu za prostorno uređenje, gdje je predan zahtjev za legalizaciju, te nisam dobio precizne upute već je odgovor bio, da netko treba izađ na teren i utvrditi cinjenicno stanje pa akoje stanje objekta po dokumentaciji ,ne treba legalizacija, već uporabna dozvola kad se objekt obnovi, a u protivnom da je potrebna legalizacija

- ako sam dobro shvatio u legalizaciju idem ako kuća nije izgrađena prema dokumentaciji te će u postupku legalizacije biti naveden volumen prema dimenzijama objekta sto će se utvrditi sa situacijom na terenu, jer ako je objekt legalan nije potrebna legalizacija već po obnovi traziti uporabnu dozvolu za objekte izgrađene do 1. Listopada 2007.

-Iz tog razloga sam i postavio upit koga trebam angažírati u svezi istog da utvrdi činenicno stanje sa dokumentacijom i stanjem na terenu, odnosno sto moram napraviti i koliko bi to trebao platiti

-Imate li kakav prijedlog u svezi istog, odnosno tko bi morao izaci na teren da utvrdi cinjenicno stanje i da to bude važece
titi24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 09:05   #714
Pozdrav, imam pitanje ali ne znam da li sam na dobrom mjestu, otac mi je govorio za svoju kuću da ima građevinsku i uporabnu i da je građena 11x10 ali ucrtano je samo 10x10... Pretpostavljam da bi to bio problem ako bi se dizao kredit za uređenje kuće ili korištenje nekih subvencija? Molio bih smjernice ako netko zna kuda krenuti da to bude ispravno uneseno
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 13:21   #715
Pozdrav, ima li tko mozda informaciju sta se to desava na podrucju opcine marcana u istri di gradevinski inspektor masovno ostavlja table sa zatvaranjem gradilista na objektima koji su u fazi legalizacije
Liza.68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 04:26   #716
Quote:
Liza.68 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li tko mozda informaciju sta se to desava na podrucju opcine marcana u istri di gradevinski inspektor masovno ostavlja table sa zatvaranjem gradilista na objektima koji su u fazi legalizacije
gradiliste na temelju kojeg dokumenta jer je legalizacija za objekte do 6 mj 2011.
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 11:50   #717
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
gradiliste na temelju kojeg dokumenta jer je legalizacija za objekte do 6 mj 2011.
Očigledno se ljudi igraju i dalje divlje gradnje, građevinska inspekcija ne zatvara bez veze gradilišta, biti će da se radi mimo zakona.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 22:46   #718
da li je baš pojedino gradilište ili svima stavljaju da bi ih odvratili od legalizacije?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 09:11   #719
Znaci stavljaju table zabrane gradnje tj zatvaranja gradilista na objekte koji su zatrazili legalizaciju u produzenom roku do 6.mj 2018.
Liza.68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 10:56   #720
valjda da ljudi ne grade. Makar ljudi ionako grade bez obzira na legalizaciju i rokove.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.