Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2011., 23:09   #41
evo jedna starija koja mi se čini vrlo dobra... komentari svih vrsta dobrodošli


Get over it! by OPTi_Mystic, on Flickr

EDIT: evo još jedna...


Beams by OPTi_Mystic, on Flickr
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:

Zadnje uređivanje OPTi Mystic : 16.11.2011. at 23:15.
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 11:13   #42
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
evo jedna starija koja mi se čini vrlo dobra... komentari svih vrsta dobrodošli


EDIT: evo još jedna...
Dok nisam vidio onu lampu na prvoj, mislio sam da se radi o nekakvoj pisti Zanimljiva perspektiva uglavnom

A za Beams me zanima jel postojala mogućnost da se ufotka neki dio koji nema ove reflektore, dobro mi izgledaju te "štange", al bilo bi i bolje da nema refletkora. I ona donja (doljnja ) kontra linija je mooožda malo pre blizu donjem rubu. Al to je manji problem...
xjointx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 22:45   #43
neznam baš kolko spiralne metalne stepenice spadaju pod arhitekturu



a pošto su ionak sive pretvorila sam u cb
__________________
Hobi je nešto besplatno što te skupo košta.
Arien is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 23:30   #44
Bio malo u Zaprešiću. Novi dvori, zapravo.

Ovo je Vršilnica - gospodarska zgrada nulte spomeničke kategorije, najstariji takav objekt u Hrvatskoj, potječe iz 17 st, kaže info-tabla na ulazu.







iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 09:36   #45
I naravno da je neki debil to ukrasio sprejem..
*igor* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 14:30   #46
Quote:
*igor* kaže: Pogledaj post
I naravno da je neki debil to ukrasio sprejem..
Grafita no ovoj zgradi ima začuđujuće malo, u odnosu na okolne ruševine koje čekaju na restauraciju. Moram priznat da mi se ovaj "Long" na neki način čak i uklapa. Tko god je to našarao (ne opravdavam ga), mislim da je pažljivo izabrao poziciju.
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 19:27   #47


__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 09:57   #48
Pozdrav,
eto, muke po arhitekturi

Dakle, imam Olympus E510 s kit objektivima. I ne mogu kadrirati arhitekturu, nikako, nikako, nikako, već sam luda od toga!!!
I molim pomoć

Kad je cijela građevina u pitanju još i uspijem nekako, ovo je moja najuspjelija fotka građevine kao takve:




Ali kad gledam vaše fotke na kojoj npr. svi prozori stoje ravno, pod kutem od 90, i odem u fotošetnju i pokušam dobiti isto, dobijem ovo:



I ne mogu ne mogu ne mogu shvatiti u čemu je fora!

Probala sam s oba objektiva, približi se, odmakni se, digni fotić, spusti, lijevo, desno, što god da sam probala nemam rezultat.
Jednostavno sam tupko za arhitekturu. Ili mi fali ključna informacija.

Pomoć!
Oilvera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 10:13   #49
Hm, sad kopam po netu u nadi da ću naći odgovor. Ok, na najdužem kraju dobit ću ravne linije.
Ali u nekim se situacijama jednostavno nemaš gdje odmaknuti, konkretno na ovoj neuspjeloj fotki nisam se mogla previše odmaknuti zbog stabala. Ima li pomoći?
Oilvera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 11:07   #50
Tilt shift objektivi..
*igor* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 12:50   #51
Tilt-shift objektivi jesu jedno od rješenja, al vjerojatno nisu samo oni dovoljni.

Olivera, probaj staviti fotić na stativ, tak da stoji 100% ravno, ove distorzije koje dobiješ su uglavnom posljedica nagnutosti optičke ravnine - oće reć, fotić ti vjerojatno ne stoji ravno, nagnut je na neku od strana. Ili, popravi kasnije u fotošopu.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 16:20   #52
Širina objektiva uzrokuje zakrivljenje linija.
Asti Gospe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 18:17   #53
ili se uspenji na visinu objekta koji fotkaš (npr. na stablo koje ti je stalo na put )
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 01:31   #54
a da netko preporuči perspektivni crop u photoshopu (kvačica u gornjem tabu kad izabereš crop tool) ili ispravljanje distorzija u lightroomu (develop mod, desni tab, pri dnu)?

usput, najmanje distorzija bi trebala imati na 150mm
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 15:24   #55
Quote:
Oilvera kaže: Pogledaj post
Hm, sad kopam po netu u nadi da ću naći odgovor. Ok, na najdužem kraju dobit ću ravne linije.
Ali u nekim se situacijama jednostavno nemaš gdje odmaknuti, konkretno na ovoj neuspjeloj fotki nisam se mogla previše odmaknuti zbog stabala. Ima li pomoći?
da izbjegneš efekt perspektive, moraš imati fotićev senzor paralelan sa onom ravninom koju fotkaš. Ako stojiš pored zgrade i fotkaš ju šircem prema gore, sve će ti ispasti piramidasto. Ekipa ovdje dobiva ravne linije ili time da pažljivo kadrira, ili ne koristi širce, ili ispravlja ravnine u šopu ili lightroomu. Sumnjam da ima baš puno njih koji koriste tilt shift objektive (koji su inače najbolja stvar za fotkat arhitekturu izbliza nakon prave velkoformatne tehničke kamere).
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 16:46   #56
Thumbs up

dr.Killpatient, ove su mi naj.Za ovaj tip arhitekture pogodil si, po mom mišljenju,kompoziciju,kadar,nagib.Prava fotka moderne arhitekture.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 20:46   #57
hvala
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 12:22   #58



phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 10:58   #59

A game by Voritex, on Flickr
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:34   #60
@mljac1 Genijalna!


walls 2 by MargaritaP., on Flickr
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.