Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2012., 15:59   #41
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Naravno da ne, ali mi je benzinac od 90 konja u Pro Ceed-u ostavio bolji dojam, razumijes sad na sta mislim?

Dizel bi trebao biti bolji zbog veceg momenta ali izgleda da ga jebe mala kubikaza, a mozda ga i mjenjac gusi, vrag ce ih znati sta su iskemijali, ja znam da nema teorije da kupim taj motor.
jebiga, to ti je za štedljivce..mala potrošnja+ niže osiguranje.
kontam da će taj biti i najprodavaniji.
decimation is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 16:12   #42
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Meni ovako po cjeniku 1.6 GDI LX Dynamic (135ks) 120.990 izgleda najbolja kupnja... ta oprema sigurno ima sve što treba, ok, 1.6 i 135 ks nisu neko čudo, ali sumnjam da je neka ljenčina.
Taj s direktnim ubrizgavanjem ima i 11 N/m više ali na 650 rpm više od moga staroga gamma 1.6.A iskustvo mi govori da VVTI kod Kie nije ni sjena staroga VTEC-a tako da od "jurnjave" nema ništa.I prijenosni omjeri u mjenjaču su za moj pojam predugi,sve je podređeno manjoj potrošnji,i tu su uspjeli.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 16:36   #43
A valjda će i oni jednog dana početi raditi male turbake...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 17:04   #44
Taj 1.6 sa 135 konja je u Velosteru teska banana (vozio sam ga), ne vjerujem da ce biti ista bolje u Ceed-u ili u i30.

Ja ionako ove godine necu nista kupovati, tek nagodinu i to dizela, do tada ce valjda rijesiti djecije bolesti i spustiti cijene na nivo na kojem bi trebale biti jer ovo sad je ipak visoko, ali ok, novi je model i to je normalno u pocetku.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 18:24   #45
KIA JE HIT

Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Pričao sam sa frendom koji bio na prezentaciji vani i njegov opći dojam (u tom kratkom susretu vani) jest da je Kia "preteška" odn. teža nego prošli model. A tu je i novi mjenjač koji vjerojatno dodatno pridonosi tome dojmu.

Za dizele ne znam, ali prošli od 90 ks je bio 1.6, ovaj sad je 1.4... vjerujem da i tih 200 kubika igra nekakvu ulogu u elastičnosti.

Meni ovako po cjeniku 1.6 GDI LX Dynamic (135ks) 120.990 izgleda najbolja kupnja... ta oprema sigurno ima sve što treba, ok, 1.6 i 135 ks nisu neko čudo, ali sumnjam da je neka ljenčina. Pa onda bolje i da ima 135 ks umjesto 115, osiguranje je ionako isto


@Zeleni - uvjeren sam da će Hyundai uskoro korigirati nešto kod sebe nakon što Cee'd dođe u prodaju. Da li će cijene ići dole ili će izjednačiti opremu ostaje da vidimo. Trenutno Cee'd nudi više
izgleda da smo mi s i30 prešli na KIJU! Ovakvu opremu nude i u Sloveniji, više paketa nego kod i30! oprema je bogata, ali koliko vidim cijena dizela je jako visoka! Jel na to idu kakvi popusti-jockeri? zadnja kija dizel 115 ks-FRESH oprema je bila oko 115.000,00 kn-to je prihvatljivo! Ovo je malo previše za nas jer bi rata bila mi prevelika? KADA ĆE IZAĆI NJIHOV SLUŽBEBI CJENIK?
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 18:41   #46
po zadnjem cjeniku, sada stari ceed(facelift iz 2011), dizel od 115 ks, fresh oprema, košta 139 tkn.
ako tu ide neki popust pa dođemo do te cifre od 115 tkn...opet treba imati na umu da je to model star 5 godina

cijene su povoljnije nego kod prijašnjeg ceeda, rekao bih izvrsne...a popusti tek slijede
decimation is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 19:32   #47
cjenik ceeda

Quote:
decimation kaže: Pogledaj post
po zadnjem cjeniku, sada stari ceed(facelift iz 2011), dizel od 115 ks, fresh oprema, košta 139 tkn.
ako tu ide neki popust pa dođemo do te cifre od 115 tkn...opet treba imati na umu da je to model star 5 godina

cijene su povoljnije nego kod prijašnjeg ceeda, rekao bih izvrsne...a popusti tek slijede
Prije su imali jedan akcijski cjenik ! Sada imaju osnovni, pa akcijski, pa na to "đokere" kao u Sloveniji! kada sam išao prolejtos u salon kao poten.kupac, sve smo se mogli dogovoriti za 1.6 CRDI-fresh oprema, i ispala je ta cijena! ovaj novi ima ESP, a ne znam da li ima i nešto novo u sličnom paketu ( aut.klima, LED). Prema ljutoj konkurenciji to mi ne izgleda povoljno, dok ne krenu akcije! problem je kod korejanaca što ne drže vrijednost kao EU! Za 150 tis kn, kupiš full opremljenu škodu octaviju 1.6 TDI !!!
Koliko sam vidio na kia slovenija- nemaju opcije kupovine izvan paketa (npr. aut.klima+tempomat isl)!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 19:40   #48
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
izgleda da smo mi s i30 prešli na KIJU! Ovakvu opremu nude i u Sloveniji, više paketa nego kod i30! oprema je bogata, ali koliko vidim cijena dizela je jako visoka! Jel na to idu kakvi popusti-jockeri? zadnja kija dizel 115 ks-FRESH oprema je bila oko 115.000,00 kn-to je prihvatljivo! Ovo je malo previše za nas jer bi rata bila mi prevelika? KADA ĆE IZAĆI NJIHOV SLUŽBEBI CJENIK?
Mislim da nitko ni na što ne prelazi već samo komentira

Za cjenik još ne znam, no pošto EURO počinje slijedeći tjedan i KIA je sponzor vjerujem da će se pojaviti slijedeći tjedan. Za Jockere nemam pojma, pisati će na sajtu, nazvati ćeš ili otići u salon pa saznati. Ipak auto tek dolazi u prodaju i pitanje je koliko će ih uopće imati na lageru. Inače, prije se moglo točna vidjeti cijena... sad imaš normalni cjenik, cjenik s lagera, pa onda milion jokera i generalno bez odlaska u salon je teško izračunati stvarnu cijenu
U tekstu iz kojeg sam prenio cijene je spomenuto i dodavanje opreme po želji, neće biti uvjetovana paketima opreme, dakle još jedan plus. Mislim da je automatski mjenjač za 1.6 GDI oko 10tkn.

Quote:
decimation kaže: Pogledaj post
po zadnjem cjeniku, sada stari ceed(facelift iz 2011), dizel od 115 ks, fresh oprema, košta 139 tkn.
ako tu ide neki popust pa dođemo do te cifre od 115 tkn...opet treba imati na umu da je to model star 5 godina
Cijene starog modela bi trebalo gledati u kontekstu stanja na lageru. Lako moguće da nečemu čega nema dignu cijenu da bi se riješili onoga što imaju na lageru...


No, ionako mislim da će tek iza ljeta biti nečeg konkretnijeg
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 20:53   #49
NOVI BROJ AUTO_MOTOR SPORTA

Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Mislim da nitko ni na što ne prelazi već samo komentira

Za cjenik još ne znam, no pošto EURO počinje slijedeći tjedan i KIA je sponzor vjerujem da će se pojaviti slijedeći tjedan. Za Jockere nemam pojma, pisati će na sajtu, nazvati ćeš ili otići u salon pa saznati. Ipak auto tek dolazi u prodaju i pitanje je koliko će ih uopće imati na lageru. Inače, prije se moglo točna vidjeti cijena... sad imaš normalni cjenik, cjenik s lagera, pa onda milion jokera i generalno bez odlaska u salon je teško izračunati stvarnu cijenu
U tekstu iz kojeg sam prenio cijene je spomenuto i dodavanje opreme po želji, neće biti uvjetovana paketima opreme, dakle još jedan plus. Mislim da je automatski mjenjač za 1.6 GDI oko 10tkn.



Cijene starog modela bi trebalo gledati u kontekstu stanja na lageru. Lako moguće da nečemu čega nema dignu cijenu da bi se riješili onoga što imaju na lageru...


No, ionako mislim da će tek iza ljeta biti nečeg konkretnijeg
jel se danas pojavio na kioscima? Gledam najave broja na net-u--- nema ništa o kiji ceed2! Vidim samo test i30! jel cjenik negdje unutra i ima li kakav veći test o npr. 1.4 -100 ks i boljem paketu opreme?
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 01:46   #50
Strana br. 16, dole lijevo.... mali članak, ovo što sam napisao...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 13:04   #51
Također jedan od zanimljivijih kompakata na tržištu, ...zanima me kad će biti na raspolaganju turbodizelaš sa onim dual-clutch automatskim mjenjačem (zaboravih naziv DCT, ili TCT ???), koji je najavljivan u preview-ima po auto magazinima..., te koliko će biti nadoplata u odnosu na ručni mjenjač...???
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 13:49   #52
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Strana br. 16, dole lijevo.... mali članak, ovo što sam napisao...
Za ispravak strana 14. dolje desno

Oprosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 13:51   #53
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Također jedan od zanimljivijih kompakata na tržištu, ...zanima me kad će biti na raspolaganju turbodizelaš sa onim dual-clutch automatskim mjenjačem (zaboravih naziv DCT, ili TCT ???), koji je najavljivan u preview-ima po auto magazinima..., te koliko će biti nadoplata u odnosu na ručni mjenjač...???
Po AMS 10.200 kuna uz 1.6 GDI motor, ne piđe jel ide i uz druge motore
Oprosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 14:05   #54
Po specifikacijama ide i u 1.6 dizel http://www.kia.hr/novi_ceed/
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 22:36   #55
Oho, ...10k kuna za dual-clutch automatiku?, ...to je fer cijena, ...jaaako dobro...!!!

Baš me zanima tho im je dobavljač za tu 'ajmo reći inačicu DSG-a...???
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 00:21   #56
novi pro ceed (navodno)
http://kia-ceed.net/gallery/showimag...&c=3&userid=21
trazimstan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 01:23   #57
Meni to lici na PS Astre GTC.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 07:54   #58
CIJENE NOVE KIA CEED

Quote:
decimation kaže: Pogledaj post
svašta zeleni, ne očekuješ valjd od 90 ks dizela da te oduševi?
taj motor je taman za normalnu vožnju i ništa više.

stari ceed dizel od 125 ks najjačim paketom opreme je koštao oko 145 tkn kad je izašao..
tak da su mi ove cijene ok.
imam servis idući tjedan pa ću vidjeti može li se šta iskombinirati..uzeo bi na jesen benza od 100 ks i ostavio starog,uz nadoplatu.

bok loborek
Ne znam kakve će konačne cijene za dizele biti nakon popusta-jockeri isl., ali 133 tis. kn za verziju koja bena aut.klimu+ledice+tempomat isl ipak u odnosu na konkurenciju je puno (1.6 crdi 110ks)! Izgleda da ni kija ne želi biti jeftina! Velika kriza nas očekuje na jesen pa ne znam kako će ići prodaja auta! Danas je najjači paket ( s navigacijom, kožom, svim par.senzorima, idr.) još skuplji! Već za te novce dobijete škodu octaviju dizel isl, a ipak je ovo kompaktni auto! Mislim da bi dizel verzija (1.6 CRDI s 110/128 ks) s full opremom (aut.klima, tempomat, naslon) bez kože trebata koštati max. 130.000,00 kn jer preko toga će se manje prodavati, kada je nažalost veliki gubitak cijene u postprodaji!

DA li će za vrijeme EU nogometa kao sponzor davati kakave akcijske popuste na neke modele ( do 10000 kn)?

lp
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 08:52   #59
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Već za te novce dobijete škodu octaviju dizel isl, a ipak je ovo kompaktni auto!
lp
Pa i Octavia je kompakt također.Platforma je od Golfa.
A cijene...heh,treba čekati popuste.U početku su uvijek skuplji,pa kad prođe onaj prvi val kupaca onda cijena ide dole.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 09:36   #60
USPOREDBA

Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Pa i Octavia je kompakt također.Platforma je od Golfa.
A cijene...heh,treba čekati popuste.U početku su uvijek skuplji,pa kad prođe onaj prvi val kupaca onda cijena ide dole.
Octavija je za naše pojmove limuzina niže srednje kalse, bez obzira što je na platformi golfa! Sjedni u nju i vozi se pa vidi dojam! Bunker ju iziže na viši nivo! Puno firmi iam OCTAVIJE za službene aute, a kije baš i ne, zar ne?
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.