Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2012., 23:35   #21
Quote:
marqox kaže: Pogledaj post
Ajde, ajde... ti si prošao lišo jer još uvijek si na stranicama tvrdite da je "Za ovu nekretninu kupac nije u obvezi platiti agencijsku uslugu!" nekakva akcija
jedno od pravila marketniga:
ono što je normalno i očekivano napuši i opjevaj kao da je sami dar s neba neponovljivi.

iako ti se to zapravo gadi, šuti i piši Akcija!...
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 16:08   #22
da ne skrecem previse u offtopic jer to nije striktno tema ovog topica, ali samo da naglasim da doticna osoba nije kasnila par min (iako ni to u poslovnom smislu nije u redu, osobito kad se radi o ovakvom poslu), vec pola sata - i ne bi se ni pojavila na dogovorenom mjestu da je nismo zvali u agenciju i trazili njene kolege da je kontaktiraju da dodje jer se na nasih prvih 2,3 poziva nije ni javljala. kulturno bi bilo barem nazvati klijenta na vrijeme i reci da ce se kasniti, kako osoba ne bi cekala pola sata, izlazila s posla itd. sto se kao sto svi znamo redovito dogadja u poslovanju s nasim 'agencijama za nekretnine'.
NaniBanani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 17:04   #23
Quote:
NaniBanani kaže: Pogledaj post
da ne skrecem previse u offtopic jer to nije striktno tema ovog topica, ali samo da naglasim da doticna osoba nije kasnila par min (iako ni to u poslovnom smislu nije u redu, osobito kad se radi o ovakvom poslu), vec pola sata - i ne bi se ni pojavila na dogovorenom mjestu da je nismo zvali u agenciju i trazili njene kolege da je kontaktiraju da dodje jer se na nasih prvih 2,3 poziva nije ni javljala. kulturno bi bilo barem nazvati klijenta na vrijeme i reci da ce se kasniti, kako osoba ne bi cekala pola sata, izlazila s posla itd. sto se kao sto svi znamo redovito dogadja u poslovanju s nasim 'agencijama za nekretnine'.
Moram reći da se toplo nadam da kroz 3-4 godine više nećemo imati temu Agencije za nekretnine i da će ova tema tome pridonijeti.
Istu stvar bi trebalo pokretnuti i za odvjetnike a bome i za banke.

Istinita informacija je svemoguća. Kad je vidi onaj tko je treba.
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 16:45   #24
Quote:
l2f kaže: Pogledaj post
Mislim da imena agencija koje su ok ( Rivalitas, Euro interijeri) uopće ne treba uvlačiti u ovu rubriku, da ne bi netko krivo shvatio.
Ajmo spominjati samo negativce
Naravno da su negativci tema, i mislim da informacija nece biti krivo shvacena, jer podatak je jako koristan.
Vesna8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 09:02   #25
Question a što je sa pozitivnim iskustvima

molila bih vas sve koji ste više upoznati sa cijelom pričom oko agencija nekretninama na području grada Zagreba da mi na PM pošaljete preporuku dobrih i profesionalnih agencija koje mi neće naplatiti proviziju. Željela bih pronaći stan u Zagrebu za najam.

puno vam hvala!

__________________
Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg
cvijeta na svijetu!!!
Toffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 13:26   #26
U proljeće sam gledao jedan stan, investitor ga je prodavao za 45000 Eura, sad vidim taj isti stan prodaje agencija NEXUS NEKRETNINE za 70000 eura tijekom mjesec dva cijena je porasla dakle za 25000 eura
Tipični preprodavači i dileri u crnim vodama.
Dakle svima kupcam je jasno to kod stanova vam je slično kao i kod auto dilera.
Kupi jeftino prodaj skupo, žalosno je da kupci nasjedaju i puše tu spiku, a takva prodaja i takvi posrednici će postojati sve dok postoje naivni kupci.
Sve agencije treba zaobilaziti u širokom luku jer su oni povezani kao mafija koja određuje tržišnu vrijednost nekretnina, a da nekažem da su im cijene debelo prenapuhane i pri kupovini trebate 20 % spustiti cijenu.
bronz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 15:39   #27
ja sam ovo išla gledat...govori čovjek ma bila tu neka agencija poslikali i oni nesto

usporedi cijene vlasnika i agencije

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-4718527

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-5861278

i još bi da im platim i proviziju...mlatimudanti nista drugo....ko da je narod glup i nepismen

Centar Nekretnina Zagreb - nisam gledala jesu legalni...al da su kreteni bome itekakvi
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 09:32   #28
Quote:
NaniBanani kaže: Pogledaj post
Na popis ovih muljatora koji cim ih nazoves prvo kazu da ce ti naplatiti 2 % provizije slobodno dodajte i OPERETA nekretnine. Steta, imaju i dobrih nekretnina kod sebe, ali moj poziv nece dobiti.
Ovo je istina, cisto da potvrdim.bio sam osobno u uredu njihovom tam na tresnjavci, voditelj ureda Vedran mislim da se zove je to potvrdio , da je njima HGK dala (njima kao agencijama) da naplate proviziju i od kucpa i prodavatelja,.
Rekao sam mu da se ne slazem s tom tvrdnjom ,malo smo popricali, ovak nije los covjek nemogu rec ali s tim staovm da se naplacuju s obje strane je u isti kos s ovim ostalim agencijama.

edit:a vidim da ih je i marqo naveo u svom popisu
zalosno da ja eksuli trebam usluga agencija , vezano uz jdno poljoprivredno zemljiste, ali se jednostavno bojim prepustiti to nekom od tih salabajzera koji ce trazit od kupca proviziju, nece me izvjestavat o tome sto kupci nude i sl.

Quote:
Tipični preprodavači i dileri u crnim vodama.
Dakle svima kupcam je jasno to kod stanova vam je slično kao i kod auto dilera.
Kupi jeftino prodaj skupo, žalosno je da kupci nasjedaju i puše tu spiku, a takva prodaja i takvi posrednici će postojati sve dok postoje naivni kupci.
Moram se na ovo osvrnurti, buduci da se iz zabave bavim autima.
Dali ti mislis da je isto kad netko gleda aute, nade neki za koji smatra da je povoljan, spusti cijenu koliko moze i odna ga ide prodavati, sa SVIM rizicima koje to nosi (kvarovi??) i kad neka agencija samo uzme pdoatke od nekog stana (to je kao da ja uzmem podatke od auta), eventualno ga poslika, i onda stavi u prodaju ?
Nije bas isto, jel.

Zadnje uređivanje MMachéte : 26.10.2012. at 09:45.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 12:10   #29
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ovo je istina, cisto da potvrdim.bio sam osobno u uredu njihovom tam na tresnjavci, voditelj ureda Vedran mislim da se zove je to potvrdio , da je njima HGK dala (njima kao agencijama) da naplate proviziju i od kucpa i prodavatelja,.
Rekao sam mu da se ne slazem s tom tvrdnjom ,malo smo popricali, ovak nije los covjek nemogu rec ali s tim staovm da se naplacuju s obje strane je u isti kos s ovim ostalim agencijama.
Nema što HGK njima davati ili ne davati da naplaćuju proviziju.
U zakonu lijepo piše kome se naplaćuje. NALOGODAVCU
Uvaljuju spiku.




Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Moram se na ovo osvrnurti, buduci da se iz zabave bavim autima.
Dali ti mislis da je isto kad netko gleda aute, nade neki za koji smatra da je povoljan, spusti cijenu koliko moze i odna ga ide prodavati, sa SVIM rizicima koje to nosi (kvarovi??) i kad neka agencija samo uzme pdoatke od nekog stana (to je kao da ja uzmem podatke od auta), eventualno ga poslika, i onda stavi u prodaju ?
Nije bas isto, jel.
Nije to baš tako. Za stan postoji vlasnički list kao jedini mjerodavan i važan dokument.
Svaka agencija mora provjeriti stanje na vlasničkom listu, postoje li kakve plombe, sudski sporovi ili neke druge zapreke za nesmetan prijenos vlasništva. kod preuzimanja stana i opet neposredno prije dogovorene prodaje.
Ali to je već za generalnu temu o agencijama.
Ovdje bi trebala biti lista ilegalaca , kako bi ljudi znali koga se trebaju čuvati
traybl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 20:08   #30
zanima me jedna stvar : u današnje vrijeme, a kako svi kažu kriza je, nije mi jasno da agencije za prodaju nekretnina posluju tako kako posluju (da ja imam svoju agenciju trgala bih se za kupce i pružila bih uslugu kako je po zakonu struke).
Naime, svako moje iskustvo s agencijama ostavlja me s upitnikom iznad glaven. Ne mogu shvatiti da mi netko prodaje stan, a da ne zna ništa reći o tome već mi samo pokaže tu je soba, tu kuhinja, balkon...što i sama vidim. Kad pitaš za nešto više od rasporeda u samom stanu, samo slegnu ramenima i ono kao nisam ja odavde... ??? Već mi je glupo zvati te kvazi agencije i dogovarati razglede stanova, jer dosta njih i ne zna u kojoj ulici se nalazi dotični stan, pa nema ključeve već su kod susjede, pa nema ovo pa ono...ali jako dobro znaju odmah preko telefona reći da je provizija 2%.

Ujedno samo još jedno: nisam shvatila, odnosno vidim razna mišljenja, da li je to uzimanje provizije od kupca ilegalno? Moram priznati da je glupo da kupac plaća proviziju na ono što netko drugi želi prodati...

Jedino, koliko toliko pozitivno iskustvo, imala sam s ženskom iz Delta Centar nekretnine koja je znala beknuti više od rasporeda čak mi je naknadno poslala i mail s drugim nekretninama. NO, već njezin kolega nije bio takav prilikom jednog drugog ogleda stana i rekao je da će mi poslati još neke stanove, ali evo do danas (a prošlo je mjesec dana) jadan nije stigao....
lp svima
cleo3101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 20:30   #31
Quote:
cleo3101 kaže: Pogledaj post
Ujedno samo još jedno: nisam shvatila, odnosno vidim razna mišljenja, da li je to uzimanje provizije od kupca ilegalno? Moram priznati da je glupo da kupac plaća proviziju na ono što netko drugi želi..
Da, vecinom kako se to iziskuje je nelegalno.
Vise o detaljima procitati na zadnjih par stranica opcenite teme o Agencijama za nekretnine.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 15:11   #32
da se ne ponavljamo, no ukratko, iz zakona o posredovanju u prometu nekretninama, a izmedju ostalog i nekoliko presuda (da ne bi bilo samo na papiru) je jasno postavljeno da agencije smiju naplatiti svoje usluge od

a) samo prodavatelja
b) samo kupca

ili
c) oboje

u maksimalnom iznosu od 6 % vrijednosti nekretnine, sto znaci da ukoliko se npr naplacuje od oba, zbroj pojedinacnih postotaka ne smije biti vise od 6 %, npr. 3 % + 3 %.

MEDJUTIM,

a tu dolazimo do ili cinjenice da agencije namjerno ili iz neznanja krivo tumace (da, krivo, sto je potvrdio i vrhovni sud) izvjesni clanak u kojem se ovi detalji vezani za postotke provizije spominju.

dakle, clanak samo definira maksimalne iznose provizije, a oni ga tumace kao da potvrde da smiju naplacivati proviziju od koga zele, sto uopce nije tema clanka. u zakonu je jasno definirano da se provizija u svakom slucaju smije naplatiti samo od nalogodavca, dakle onoga tko je angazirao agenciju da za nju obavi kakav posao, npr.

a) kupac angazirao agenciju da mu nadje stan
b) prodavatelj angazirao agenciju da mu nadje kupca
c) nesto trece, tipa pravne, administrativne poslove itd koje nalogodavac zeli da agencija za njega obavi i to zatrazi od agencije

u biti bi jedina situacija u kojoj bi one mogle naplacivati proviziji od oba i prodavaca i kupca neka utopijska situacija u kojoj u agenciju dodju i prodavatelj i kupac, jedan je angazira za prodaju stana, drugi za kupnju nekog stana koji je bas takav kakav ima ovaj prvi i onda ona njih spoji i posreduje u njihovoj kupnji.

nadalje, agencije su po zakonu i ugovoru koju su sklopile s prodavateljem stana OBVEZNE postivati pravila struke i obveze koje za nju kao angaziranog nalogoprimca proizlaze iz ugovora o posredovanju, dakle imaju opet naglasavam OBVEZU da obavijeste prodavatelja o potencijalnim ponudama, da zivkaju potencijalne kupce, da im pokazuju stan itd itd.

kao i u svim poslovima NALOGA nitko vam ne moze naplatiti proviziju za koju ga niste angazirali, tj NALOZILI mu da za vas obavi odredjeni posao. ako ste samo stranka u svojstvu kupca koji se javlja na oglas, to vas nicime ne obvezuje da placate agenciji ikakve novce niti da koristite njene usluge, stovise ona je DUZNA po ugovoru i zakonu odgovoriti na vase upite, pokazati vam stan i taj svoj posao ona naplacuje prema ugovoru s prodavateljem s kojim je sklopljen ugovor o nalogu. njihove spike kako oni ne rade besplatno i kako oni ZA VAS nesto rade pa zele i od vas proviziju su ocigledno iskoristavanje neznanja kupaca (cak bi i ugovori kakve u takvim slucajevima podvaljuju kupcima u principu se moglo obarati na temelju obmane, nepostenog ugovora itd itd) i krsenje zakona o posredovanju i ugovora sklopljenog sa svojim nalogodavcima.

doista me nervira cijela ta prica i voljela bih da se ljudi informiraju o svojim pravima i da znaju prepoznati kada netko mulja i krsi propise...

u svakom slucaju, narodne novine su nas prijatelj ja sam odlucila ubuduce pred agencije dolaziti samo s primjerkom zakona i tel brojem drzavnog inspektorata u mobitelu pa da vidimo
NaniBanani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 14:33   #33
Thumbs up

u svakom slucaju, narodne novine su nas prijatelj ja sam odlucila ubuduce pred agencije dolaziti samo s primjerkom zakona i tel brojem drzavnog inspektorata u mobitelu pa da vidimo [/QUOTE]


e taj dio mi se posebno svidio ...kako najbolje doskoćiti muljaži nego suočiti ih s papirom i slovom Zakona....
cleo3101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 13:01   #34
Evo još jedne

095 8372 791- oglas samo sa brojem mobitela

Razgovor:

Na moje pitanje gdje se stan točnije nalazi , pita da li zovem za manji li veći stan-očito vrti samo dva stana.
Kažem veći i pitam da li je ona vlasnik . Kratka pauza....Ne ja sam agencija.
Pitam zašto nije objavila ime agencije u oglasu.
Odgovor: " Da li vas to zanima ili stan? "
Zanima me zašto niste u oglasu objavili ime agencije.
Nakon toga mi spusti slušalicu.

Uskoro će državni inspektorat dobiti popis ilegalaca he he
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 15:47   #35
Quote:
Toffy kaže: Pogledaj post
molila bih vas sve koji ste više upoznati sa cijelom pričom oko agencija nekretninama na području grada Zagreba da mi na PM pošaljete preporuku dobrih i profesionalnih agencija koje mi neće naplatiti proviziju. Željela bih pronaći stan u Zagrebu za najam.

puno vam hvala!

Bilo bi i vrijeme, sve samo negativa, malo da sirim i ljubavi...

Ja sam kupio preko Rivalitasa i nisu mi naplatili ni lipe. A i prodavatelj kaze da su mu oni najjeftiniji (2% koliko znam)

Dakako ako zelis da ti oni obave upis nekretnine, te prijenos rezija i tehnikalije - naplate ti 1% vrijednost nekretnine. Dakako - mozes to i sam, pa te ne kosta nis. Posteno...

U svakom slucaju - imaju mnogo strpljenja i hitri su i poduzetni, napisu profesionalne predugovore i kp ugovor tako da ne moras placat izradu biljezniku prije solemnizacije (dakako solemnizirat moras ako dizes kredit, ali to je druga prica). Za preporucit. I mogu rec da su stvarno zaradili tih 2% jer smo ih i ja i prodavatelj navozali sim tam posteno za te pare

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 14:46   #36
Šimić nekretnine -Bellus d.o.o.

Ovaj prevarant se ne da, a oglasnik se pravi lud što se tiče njegovih objava
U Hgk egistru posrednika ne postoji takva tvrtka, znači nisu dobili odobrenje ministarstva da se bave poslom posredovanja.
http://www.oglasnik.hr/oglasi/nekret...-13912988.html
traybl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 13:50   #37
Agencija Rost d.o.o. - naplaćuje proviziju i od kupca i prodavača. Stanove koji su vlasnici prodali mimo njihove agencije i dalje uredno oglašavaju ne bi li se dočepali nekakve provizije makar na prevaru.

Adria sektor nekretnine - bezobrazni, arogantni, ako ih se pita išta što im nije po volji smiju se na slušalicu i poklapaju.


U svakom slučaju, planiram kupnju stana unutar idućih godinu dana i ne pada mi na pamet zvati agencije (tko god plaćao proviziju - briga me).
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 14:32   #38
Kaj si ih pitao?
Ma strašno je da tako odgovoran posao rade takvi primitivci.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 09:24   #39
Pozdrav svima! Želim vas upozoriti da izbjegavate agenciju sara-nekretnine.Imam jako loša iskustva,zanima ih samo vlastita zarada.
Maryen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 21:55   #40
Opet provizija

Agencija je trgovačkko duštvo za koje Zakon kaže da mu je svrha da radi u cilju proizvodnje, prometa robe i usluga i OSTVARIVANJA DOBITI.Agencija ne može opstati naplaćujući se od jedne strane. Tko ne shvaća ili misli da je sve to tako lako zarađen novac, ponavljam godinama po 100x, nek otvori agenciju i bude Agent.
Da netko prodaje stan i da mu agent kaže 4-5-6% provizija za prodaju stana (a da se od kupca ne naplaćuje) pao bi u nesvijest.
Zato se provizija naplati i od kupca . Realno gledajući kod kupoprodaje agencija više ima posla oko kupca pa je red da i on nešto plati.
U ostalom svakom kupcu prije izlaska na teren mora biti naglašena provizija od 0% ,1, ili 2%. Ili 10%. Na kupcu je da odluči hoće li poslovati sa tom agencijom ili ne. U ostalom većina kupaca nakon obilaska stanova kad vide da je agencija kvalitetna hoće u bliskoj budućnosti suradnju i da im se pronađe adekvatna nekretnina. I sad da ne naplatim svoj trud? hm.

Tamo gdje kažu da se od kupca ne naplate kako ne, u konačnici opet kupac plati a da i ne zna. Zanimljivo je kako u ovoj našoj državi ljudi vole čuti *gratis parkirno mjesto*, *provizija se ne naplaćuje* i sl.

Kad kao kupac netko ode u banku po kredit za kupovinu stana ili kreditzanešto interesantno je isto kako se klijent ne buni za naplaćivanje "obrade kredita", "interkalarnih kamata", "solemnizacije ugovora o kreditu", "procjene" i sl. ....

I slažem se da treba agencije koje ne posluju profesionalno na crnu listu ali realno gledajući ako će agencije raditi bez provizije onda ta crna lista i nema nekog smisla.

I ova crna lista je napravljena za agencije koje NE RADE PROFESIONALNO ili za agencije koje ne/naplaćuju provizije?

Bilo i bit će: koliko para toliko muzike.

Zadnje uređivanje pistacija : 14.11.2012. at 22:03.
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.