Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2014., 23:11   #81
Meni osobno tematika nije previše bila zanimljiva, ali je Daniel Bruhl zato više nego dobar razlog da se pogleda (tko ga voli).

Izvrstan glumac......jos od vremena svog prvog uspjeha sa Goodbye Lenin (2003), preko sjajnih The Edukators (2004), Joyeux Noel (2005) i The Countess (2009).

Mora se ipak priznat da djeluje puno prirodnije kad igra u svojim njemačkim ili čak i španjolskim filmovima (posto je rodjen u Barceloni i tečno ga govori), ali ovdje kad mora koristiti austrijski naglasak, jednostavno ga prilično sputava (i sam Lauda je u najnovijem interviewu rekao da je Njemcu vrlo zahtjevno glumiti Austrijanca upravo zbog naglaska).
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 02:00   #82
Quote:
Krscho kaže: Pogledaj post
Postoji dvo i pol satni iflm/dokumentarac o Senni

Plus prerano je po meni napraviti Senna film, to ce neke buduce generacije za 20,30 godina
Postoji ih nekoliko, imam ih većinu na laptopu. Pogledao sam i ovaj iz 2010 (Pretpostavljam da na njega misliš), i nije baš lagan film za bilo koga tko imalo voli F1 ili se sjeća Senne. Rush je emotivan ali sa Sennom iz 2010. je neusporediv.

On topic:

Nakon drugog gledanja ipak me je malo zasmetao manjak karakterizacije njih dvojice sa barem još par detalja no i dalje mi ostaje kao najbolji film godine.
__________________
E tan, e epi tas.
Makaveli23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 02:54   #83
Quote:
Makaveli23 kaže: Pogledaj post
Postoji ih nekoliko, imam ih većinu na laptopu. Pogledao sam i ovaj iz 2010 (Pretpostavljam da na njega misliš), i nije baš lagan film za bilo koga tko imalo voli F1 ili se sjeća Senne. Rush je emotivan ali sa Sennom iz 2010. je neusporediv.

On topic:

Nakon drugog gledanja ipak me je malo zasmetao manjak karakterizacije njih dvojice sa barem još par detalja no i dalje mi ostaje kao najbolji film godine.
Film nije ni trajo ni 2 sata. 1h i 50-ak min samo. Steta. Mogli su jos vise postici sa vise vremena.
Btw jesi gledao Vuk s Wall Streeta? Jer ako nisi, nemoj odma zakljucivati da je Rush najbolji film godine. I ja sam nakon Rusha mislio da je najbolji, ali nakon Vuka ipak ne.
navie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 02:58   #84
Odličan film, moj favorit za Oscara.
f.gibbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 06:15   #85
Quote:
f.gibbs kaže: Pogledaj post
Odličan film, moj favorit za Oscara.
+1, ali bojim se da uz crnacku tematiku batlera i 12 years te kapetana Philipsa bas i nema prevelike izglede.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 10:24   #86
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
+1, ali bojim se da uz crnacku tematiku batlera i 12 years te kapetana Philipsa bas i nema prevelike izglede.
Batler neće dobiti vjerojatno nijednu nominaciju jer je film relativno loš, a Captain Phillips nije nikakav favorit i šanse su mu iznimno male dok će 12 years a slave dobiti Oscara i to itekako zaslužuje. Rush možda ni ne dobije nominaciju.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 10:30   #87
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Batler neće dobiti vjerojatno nijednu nominaciju jer je film relativno loš
S ovim se slažem, film je prepovršan. No, čak i takav ima miris i okus drštvene angažiranosti, podsjetnik je na ''slavnu'' povijest i to će ga zasigurno pogurati. Pitanje je hoće li uistinu nešto i osvojiti, ali mogao bi povući nominacija.

Quote:
Rush možda ni ne dobije nominaciju.
S obzirom na sve kikseve koje Akademija broji, ovo će, ako se dogodi, bit još samo jedna kap u moru.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 10:41   #88
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
S ovim se slažem, film je prepovršan. No, čak i takav ima miris i okus drštvene angažiranosti, podsjetnik je na ''slavnu'' povijest i to će ga zasigurno pogurati. Pitanje je hoće li uistinu nešto i osvojiti, ali mogao bi povući nominacija.



S obzirom na sve kikseve koje Akademija broji, ovo će, ako se dogodi, bit još samo jedna kap u moru.
Ovo je odlična statistika s bodovima s obzirom na broj dosadašnjih nominacija i broj osvojenih nagrda. Prema tome Butlera nema ni u 10 najboljih, a bit će i manje nominiranih. Najviše šansi za nominaciju ima Oprah.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 10:58   #89
That's it. Dižem kredit na 58 godina i kupujem si formulu.

Nemam što novoga dodati u vidu hvalospjeva gotovo svemu u ovom filmu, stvarno je adrenalinski i emotivni rollercoaster, za divno čudo s mozgom.

Još mi nije jasno kako su pobogu uspjeli postići da netko (ja, naime) tko uopće ne prati taj sport, a auti i njihova mehanika me zanimaju koliko i poljoprivreda Ugande počne hiperventilirati i držati se za rub stolice samo zato što se u kadru pokreću klipovi motora i sagorijeva benzin.

Velite da se ono Huntovo šoranje novinara nije dogodilo?
Ma, dobro, od svih neistinitih gluposti koje su mogli izmisliti i ubaciti (a obično se to nemilice radi), ovo stvarno ima smisla i odlično funkcionira.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 11:50   #90
Quote:
karnivor kaže: Pogledaj post
ako se ikad bude ekraniziralo Senna-Prost rivalstvo, nadam se da ce to biti u vidu visokobudzetne mini-serije, jer je film prekratak medij da se obuhvati razdoblje od Senninog dolaska u McLaren, do Prosta kao pallbearera na Senninom sprovodu, i sve između toga


inace, Rush, dobar film
Nisam siguran koliko bi funkcionirao film zasnovan na odnosu Senne i Prosta. Potonji je bio preracionalan, hladan, izvan piste ljudski gotov dosadan. Pogledaj Sennu... u srcu vatren, a u očima beskrajno melankoličan. To je materijal za film!
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 12:08   #91
Super je film. Uživao sam svake sekunde.
MessingWithAKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 14:12   #92
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Ovo je odlična statistika s bodovima s obzirom na broj dosadašnjih nominacija i broj osvojenih nagrda. Prema tome Butlera nema ni u 10 najboljih, a bit će i manje nominiranih. Najviše šansi za nominaciju ima Oprah.
Meni je The Butler zapravo sasvim dobar film, ali definitivno ni blizu ostalim igračima. Da, Oprah je najveća šansa, no uz Blachett i Bullock čisto sumnjam da može išta postići. Ali znate kako kažu, i sama nominacija je svojevrsna pobjeda.

Rush bih volio vidjeti nominiranog, ali čisto sumnjam jer se bavi tematikom relativno nezanimljivom američkoj publici. Mogao bih još argumentirati s time da nije oscar bait, već crowdpleaser, ali neću trčati pred rudo jer u zadnje vrijeme, pogotovo od kad su proširili broj Best Picture nominacija na 10, se nađe dosta "običnih" filmova.

A kad se već razbacujemo najdražim filmovima godine, da ja i svog konja u utrku stavim -- Captain Phillips. Ne znam, taj film me uspio iz nekog razloga pogoditi više od svih drugih. Da, draži mi je i od Rusha, i od Vuka, i od 12 Yearsa, i od Prisonersa i od svega ostalog. Apsolutno sam oduševljen do krajnjih ranica sa napetošću u zadnjih 45 minuta, i emotivnošći zadnjih 5 minuta. Sve pohvale Greengrassu. Sjećam se još kad sam izlazio iz kina još u nekom polu-šoku, i pričam frendu "Ovo mi je uzbudljivije od Gravitya " Hanks je maestralan bio, i samo za tih par minuta mislim da zaslužujem bar nominaciju.

Zadnje uređivanje RoboWarrior : 03.01.2014. at 14:20.
RoboWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 15:55   #93
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Meni osobno tematika nije previše bila zanimljiva, ali je Daniel Bruhl zato više nego dobar razlog da se pogleda (tko ga voli).
kako ne zanimljiva, zanimljiva do boli meni koja ne pratim F1 ( ajde, ko klinka sam je znala tu i tam pogledat )
stvarno sam se uživjela u film
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 18:57   #94
Dobar film, al falilo mi je malo onog iskrenog kontakta između Bruhla i Hemswortha (kao što je scena na kraju kod aviona) i ne bi škodilo malo više ulaska u psihu i jednog i drugog. Mislio sam da će Howard bolje poraditi na tom rivalstvu i da ga neće prikazati samo površno.

Početak malo zbrzan i amerikariziran, ali od nesreće na dalje film dobiva na kvaliteti.

Bruhl maestralan.

Minus - pretjerivanje sa komentatorima, ne možeš uživati u scenama vožnje.

7 / 10
__________________
I can feel the heat coming 'round
springsteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 02:24   #95
Moglo je to puno bolje...

Očekivao sam kvalitetniji film, ali Ron Howard još jednom razočarao. Odnos Hunt - Lauda je jako površno napravljen, likovi su krajnje jednodimenzionalni i nerazrađeni. Toliko je i drugih likova/scena odrađeno tako nespretno, brzo, uz krajnje loš editing i puno stry archova koji nigdje ne idu...

Čak mi ni CGI nije bio nešto posebno, možda je film bolje izgledao na velikom platnu, to mogu pretpostaviti...

Glazba - Zimmer klasični na autoplay modu - dosadno i neuvjerljivo.

Daniel Brühl je zapravio bio jako dobar Lauda, ali jednostavno sam imao osjećaj da su likovi slabo razrađeni...ne znam...možda sam to samo ja.

I da, jesam/bio sam veliki Formula 1 fan godinama...

Budući da se o filmu pričalo da je fantastičan, meni je ovo razočarenje...

6/10
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 13:20   #96
Gledo sam ga neki dan i pokusavam i trudim se od tad ga dozivjet kao "film godine" i glavnog za oskara kako ljudi neki pisu al neide...jednostavno ne vidim zasto..jer bas ovo sto pise Randall..sve mi je nekako povrsno napravljeno i nije tolko doprlo do mene..
Jedino Zimmer opet briljira
fillip is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 13:26   #97
pogledao ga ponovo u jednom društvu. ovaj film možeš pustit baš svakom.
koja adrenalinska bomba
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 13:35   #98
Quote:
fillip kaže: Pogledaj post
Gledo sam ga neki dan i pokusavam i trudim se od tad ga dozivjet kao "film godine" i glavnog za oskara kako ljudi neki pisu al neide...jednostavno ne vidim zasto..jer bas ovo sto pise Randall..sve mi je nekako povrsno napravljeno i nije tolko doprlo do mene..
Tko piše da je glavni kandidat za Oscara?

Kod ovog filma je najbolje upravo to što nije rađen kako bi se svidio Akademiji (vijeću staraca).

Rađen je za publiku. Evo vam, pa uživajte, briga me za ostalo.

Mislim da Ron Howard jako dobro zna točno što je trebao napraviti, kojim trikovima se poslužiti kako bi ovo ispao Oscarovski film, ali nije to učinio.
Ostavio je radije turiranje nego close-up nečije uplakane i izmučene face.

Hvala Bogu.

Može dobiti eventualno za montažu ili tako nešto.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 13:47   #99
Nažalost film neće konkurirati nijednom važnijem Oscaru, što je velika šteta. Radi se o odličnom filmu, Ron Howard je napravio odličan posao.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 14:15   #100
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Ostavio je radije turiranje nego close-up nečije uplakane i izmučene face.
solomon
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.