Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2014., 18:12   #41
Na free DVB-T sigurno neće, na DVB-T2 (evo) lako moguće, isto tako gotovo sigurno ide na kabel, satelit, iptv. To je standardan kanal kao i bilo koji drugi već postojeći news kanal tipa Al Jazeera Balkans, 24sata i sl. i uvršetenje u ponudu ovisi iskljucivo o operateru. Niti Al Jazeera te nije obavještavala gdje ćeš je moći pratiti prije njezinog starta, no sigurno im je pošto poto u cilju biti u što većem broju platformi i siguran sam da i hoće na kraju, pa makar ih vlasnik vezivo za Sport Klub (koji je kod nas svuda prisutan).

Start kanala u svibnju treba uzeti sa rezervom jer to se kod takvih velikih projekata stotinu puta prolongira (i start AJB je bio odgodjen) a i nešto su šutljivi zadnjih dana kad su datumi u pitanju.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 18:16   #42
Quote:
N1 - Lažni balkanski CNN
Najpoznatiji tajkunski dvojac u Srbiji, Vuk Hamović i Vojin Lazarević, dobio je dostojnu zamjenu u liku Željka Mitrovića i Dragana Šolaka, piše Slobodna Bosna. Srpski kraljevi struje Hamović i Lazarević nekada su tijesno surađivali i kao suvlasnici firme EFT suvereno gospodarili tržištem, no nakon razlaza i svađe postali su ljuti rivali koji se žestoko tuku za prevlast na regionalnom tržištu električnom energijom.

Donedavno su tijesno surađivali i Željko Mitrović, vlasnik PINK televizije, i Dragan Šolak, suvlasnik SBB-a i Telemacha, dva najveća kablovskog providera u regiji. Međutim, unazad 10-ak mjeseci, ne samo da su se poslovno razišli nego su krenuli u međusobni rat do potpunog istrebljenja.

Naravno, zavadili su se zbog novca, piše SB. Mitrović je navodno ukrao Šolakovu ideju o osnivanju velikog broja novih televizijskih kanala (PINK Extra, PINK Music, PINK Folk, PINK Film, PINK Live…) uspjevši u međuvremenu, u Šolakovom odsustvu, ugovoriti emitiranje ovih kanala preko vodećih kablovskih providera u regiji, osobito u Srbiji i BiH.

Suvlasnik SBB-a i Telemacha Dragan Šolak s malim zakašnjenjem krenuo je istim putem: osnovao je vlastitu televiziju N1 (koju lažno predstavlja kao balkanski CNN) s krajnjim ciljem da poput Mitrovića vlastitim TV kanalima "popuni" ponudu SBB-a i Telemacha, ali i ostalih kablovskih operatera u regiji.
(TeVe/Slobodna Bosna)
tek toliko o tom N1
SheldonCooperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 18:31   #43
što "toliko", ne razumijem? u tekstu osim bombastičnog i glupog naslova ne piše ništa što vrapci na grani ne znaju, i što na kraju krajeva nema nikakve veze sa našim tržištem ..
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 18:46   #44
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
što "toliko", ne razumijem? u tekstu osim bombastičnog i glupog naslova ne piše ništa što vrapci na grani ne znaju, i što na kraju krajeva nema nikakve veze sa našim tržištem ..
e i? ja sam to stavio pa neka čitaoci sami prosude, neka se upoznaju sa pozadinom N1(naravno oko je istina). meni je sve jedno
eto toliko o N1.(točka, nema se tu šta razumjet kada je točka, ništa, praznina)
SheldonCooperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 21:17   #45
hrt da napravi hrt4 pravim news kanalom i kojem bi intenzivno pokrivao hrvatsku i regiju bi sve ove news kanale nadmašio.imaju područje od 25 milijuna stanovnika i da ga stave na astru ili hotbird mogli bi ga i komercijalno pokrivati .agrokor,podravka,atlantic,ht,vip svi oni imaju regionalne interese od triglava do makedonije i svi bi se reklamirali na tom kanalu .

hrvatski je lingua franca u bivšoj jugi i to treba iskoristiti za gospodarsku i kulturnu dominaciju.plus hrvatska ima ogroman interes u turističkim kapacitetima,nekad smo imali 10 milijuna posjeta iz bivše juge. samo iz turističke takse bi se vratio novac za takav projekt.

plus bi pokrivali dijasporu koja želi vijesti i program iz hr. neka pogledaju kako to radi trt turk sa turcima po europi.
milken is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 22:12   #46
Teško da bi neki "HRT News" imao prođu na teritoriju bivše YU, isto vrijedi i za svaki drugi nacionalni kanal sa ovih prostora. Jednostavno politički pogledi nam se previše razlikuju a takvi nacionalni kanali ne bi mogli držati "distancu" od nekih vijesti i namjerno ih zaobilaziti (ili ublažavati) kako neka strana tom informacijom ne bi bila povrijeđena, dakle ono što danas radi AL Jazeera Balkans i ono što će sutra raditi N1. Zamisli vijest - oslobođenje generala Gotovine, kako bi tu vijest trebao neki HRT News (koji pretendira na cijelo područje bivše YU) prezentirati a da sve strane budu zadovoljne? Ako sa ushićenjem dočeka tu vijest (kao što bi i trebao kao nacionalni kanal RH) - onda će od tih 25 milijuna stanovnika (iako ih ima manje) povrijediti barem 10mil njih, ako je prezentira sa nekom distancom - onda pak stvara negodovanje u Hrvatskoj. Dakle obje strane ne možeš zadovoljiti, a ako jednom jednu stranu povrijediš - gubiš kredibilitet u njezinim očima i za sve druge informacije koje prenosiš i uvijek će te zaobilaziti i tražiti informaciju od "nekog svojeg". Zato danas kad malo bolje pogledaš HRT-ov program se u regiji cijeni više-manje zbog bogatog stranog programa i tu i tamo neke domaće (NE-političke!) emisije, dok se politika debelo zaobilazi. Ona je u očima tih ljudi pristrana, da ne kažem proustaška i sl. Da, čak i danas nakon toliko godina od svih ružnih zbivanja na ovom prostoru.

Uz to, informativni program je preskup, a taj HRT News ako bi htio biti zanimljiv i nekom strancu trebao bi kvalitetno obrađivati zbivanja i van Hrvatske, slati svoje ljude na licu mjesta .. teško bi to išlo samo tako. No slažem se da bi HRT mogao odličan informativni program napraviti u okviru Hrvatske, zapravo taj program već ima samo ne zna kako ga prezentirati u okviru nekog informativnog kanala.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 22:26   #47
isto tako rt ili cnn nekoga vrijeđa sa svojim stavom ali ga i dalje gleda jer želi informaciju iz tog kuta. stvar je nacionalnog interesa da naše tvrtke prodaju svoje proizvode na tom tržištu gdje jedino i mogu, da naš turizam dobije još turista iz bliže okolice,da film,kultura i jezik budu dominantni u regiji koja razumije taj jezik.u vrijeme informacijski ratova i soft powera tako se vode ratovi. a u današnje vrijeme hrt bi trebao imati dopisnika u svim gradovima regije i dovoljan ti je za dopisnika,jer imaš skype,twitter,facebook i digitalnu kameru. plus imaš novinske dopisnike a možeš iskoristiti i hinu. moje mišljenje je da za jaki hrt news uopće ne treba veliki novac i da ga hrt ima i može brzo pokrenuti.

a vjeruj mi da svi u regiji gledaju u hrvatsku i žele biti kao mi. svuda sam bio i sa svima radio i znam.kad te taksist u skopju pita za neke naše zvjezdice onda stvarno vidiš moć televizije i snagu sličnosti slavenskih jezika. inače je nova tv bila najgledaniji program u skopju .
milken is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 23:22   #48
Pa ne bih baš stavljao u isti kontekst CNN sa nekim budućim HRT News-om. CNN i ako uvrijedi nekoga oni su opet "na cijeni" jer predstavljaju mišljenje/stav najutjecajnije nacije na svijetu i njihovo mišljenje je uvijek važno pa čak i kad ti direktno pljuju u facu, sa druge strane naše mišljenje/stav u regiji nema ni upola toliku težinu. Općenito i da gledamo na cijelom europskom nivou imaš možda 2-3 nacije čije mišljenje po važnosti se može usporediti sa američkim, odnosno da bi kroz neki svoj news kanali mogli imati utjecaja na neku drugu zemlju u Europi.

Sve u svemu mislim da si malo previše uzdigao važnost Hrvatske i da nije to ni upola tako. Koliko je austrijskih firmi pokupovalo toga po Hrvatskoj pa koliko ima dodira Hrvatska sa austrijskom političkom scenom i koliko je jednom "malom Hrvatu" važno što Austrijanci kažu, koliko ih uopće zna nabrojati nekog političara u Austriji? (a da nije Kurc ) Ali nećemo u politiku sad
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 23:51   #49
stvarno misliš da austrijanci prepuštaju javno mišljenje u hr bez svog utjecaja. imaš styriju preko vecernjeg i vip i bnet preko tv.

svaki poslovni interes se štiti preko medijske slike.nitko nije isključen iz toga,ni korporativno -putem reklama ili posjedovanjem medija a ni državno putem državnih medijskih servisa.

razlika između cnn i hrt news je samo u području zahvata. cnn je globalan a hrt može biti regionalan.
primjer kojim bi se mi trebali voditi je italija-rai i turska trt. dobar primjer je i poljska koja tako kulturno i gopodarski obrađuje,litvu,slovačku,ukrajinu i bjelorusiju preko tvp.čak imaju program na bjeloruskom belsat tv.

posebnost hrvatske je jezik-slavenski i lingua franca u regiji i turizam koji ima potencijal 20-30 milijuna turista godišnje a imamo ih trenutno 11.a televizija je najbolji medij za predstavljanje turizma
plus hrt ima već sve elemente da takav kanal uspostavi ,od ljudi,do tehnike i ono što je najbitnije svi u regiji su bili upoznati sa rtz u bivšoj jugi.
milken is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 16:13   #50
Ja se radujem ovom kanalu jer vidim da će biti dobri novinari i spikeri , kad kažem dobri mislim da neće biti držanja "svoje strane" ma koja ona bila.
Nravno da svi mediji imaju određenu bar malu zavisnost od vlasnika , ali mislim da to ovde neće biti slučaj jer jedini uticaj vlasnika može biti guranje nekog u ekonomskom smislu a nikako političkom iliti nacionanom.

Meni lično je jako bitan nezavisni izvor o događanju u mojoj zemlji , jer kad godinana gledaš domaće kanale bili oni državni ili privatni tačno se primeti vremenom da neko i osim urednika uređuje vesti.

Tako da mislim da to na ovom kanali N1 neće biti slučaj , ne u tako izraženom smislu nacionalnih politika već samo u ekonomskom.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 11:52   #51
Šprajc na svom twitter profilu


http://twitter.com/zsprajc/status/44...853825/photo/1

ako je to "moderno" onda stvarno.. od fonta do slike u pozadini meni ovo izgleda preloše, kao dnevnik na Z1, ali s obzirom da su ako se ne varam neke Amere uzeli da im rade vizualni dio a oni za europskim tv kućama po tom dijelu jako kaskaju (ili barem nemamo "isti ukus" kad je u pitanju vizualni identitet TV kuća) onda se bojim da to neće dobro ispasti
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 14:15   #52
Quote:
DOSADAŠNJA GLAVNA UREDNICA INFORMATIVNOG PROGRAMA BHT1
Suzana Stambol prešla na televiziju N1


Suzana Stambol (BHT1)

Regionalna news televizija N1, nastala u suradnji s globalnim partnerom CNN-om, a koja počinje s emitiranjem do ljeta ove godine, postigla je dogovor o angažiranju Suzane Stambol na novom TV kanalu.

Dosadašnja glavna urednica Informativnog programa Javnog RTV servisa (BHT1) Suzana Stambol imenovana je za izvršnu producenticu N1, a ujedno će biti i zamjenica Amira Zukića, direktora programa i vijesti N1 za Bosnu i Hercegovinu

Suzana Stambol je dugogodišnja urednica i novinarka BHT1. Karijeru je počela na nekadašnjoj TVBiH, nastavila na Federalnoj televiziji, a posljednjih 10 godina radila je kao urednica vijesti, magazina i dijaloških emisija na BHT1. Znanje je sticala u BiH i inostranstvu, a za svoj rad nagrađena je prestižnim priznanjima. Uporedo sa zadacima direktorice vijesti javnog servisa, zadnjih godina uređivala je i vodila emisiju «Treća strana» i niz specijalnih emisija.

«Moja odluka da postanem dio tima N1 nije bila nimalo jednostavna, jer nakon gotovo 20 godina napuštam javni televizijski servis, medijsku kuću koja mi je dala znanje i u kojoj sam naučila i postigla sve do sada. Ali u novinarstvu, učenju i izazovu nikada kraja, kao ni u proizvodnji adrenalina koji informativni program donosi. CNN, kao partner ovog projekta, od kojeg ćemo sticati nova znanja, a vijesti proizvoditi s najsavremenijom TV tehnologijom veliki su poticaj za svakog novinarskog profesionalca. N1 i sjajna ekipa koja se okuplja je prilika koja se ne propušta, a sama činjenica da postajem dio regionalnog tima me čini još angažovanijom u nastavku moje novinarske karijere. Želim reći hvala na dosadašnjoj saradnji svim svojim kolegama sa BHRT-a, neka ostanu uspješni profesionalci kakvi su bili i do sada", kazala je Suzana Stambol, izvršna producentica N1 za BiH.

N1 je potpisao partnerski sporazum sa Turner Broadcasting System Europe Limited, matičnom kompanijom CNN Internationala, što ga čini ekskluzivnim partnerom CNN-a za regiju. N1 će program emitirati iz tri informativna produkcijska centra u Sarajevu, Beogradu i Zagrebu.

Generalni direktor N1 TV kanala je Brent Sadler, više puta nagrađivani novinar i urednik CNN-a, koji je kazao kako ga dolazak Suzane Stambol u tim N1 veoma raduje.

“Suzanino uredničko, reportersko i producentsko iskustvo, kao i znanje i energija koju donosi sa sobom, veliki su dobitak za našu televiziju. Njenu dosadašnju karijeru odlikuju visoki profesionalizam, posvećenost, marljivost, i etičnost. Siguran sam da će sve te kvalitete biti prepoznate i visoko vrednovane od naših gledatelja”, izjavio je Sadler.
avaz.ba


Quote:
N1 angažovao još tri novinara iz BiH


Darko Savić (RTRS), Ajla Alihodžić (TV1) i Amir Krivošija (BHT1)

Regionalna news televizija N1 postigla je dogovor o angažiranju Darka Savića, Ajle Alihodžić i Amira Krivošije na novom TV kanalu.

Jedan od poznatijih voditelja informativnih emisija u Bosni i Hercegovini, Darko Savić, napušta Javni RTV servis Republike Srpske i pridružuje se timu N1. "Ovo je prilika koja se ne propušta. Radujem se dolasku u N1. Zahvaljujem svim gledaocima RTRS-a, kolegama i koleginicima s kojima sam godinama radio. Uskoro se vidimo u novim vijestima", kazao je gledaocima Darko Savić.

Ajla Alihodžić na N1 prelazi sa TV1, gdje je radila kao voditeljica i reporterka. "Angažman na N1 je logičan slijed moje karijere i poziv koji nisam mogla odbiti. Iako mi je bilo teško napustiti TV1 i tim u kojem sam stekla svoja prva novinarska znanja, za nekog mojih godina, biti dio regionalnog tima profesionalaca je nevjerovatan izazov. N1 je projekt za koji sam sigurna da će opravdati očekivanja svih naših budućih gledatelja", kazala je između ostalog Ajla Alihodžić.

Urednik, reporter i voditelj Javnog RTV servisa Bosne i Hercegovine (BHT1) Amir Krivošija također postaje dio tima N1. "Raduje me svaki novi izazov, a rad na N1 je i više od toga. Sretan sam zbog mogućnosti dokazivanja na regionalnom i svjetskom nivou. BHRT-u zahvaljujem na ukazanom povjerenju i uspješnoj saradnji. Kolegama želim da ostanu profesionalci, jer se definitivno svaki pošten rad isplati", poručio je Amir Krivošija.

Brent Sadler, generalni direktor N1, kazao je da su potencijal, ambicija i energija koju vidi u timu u Sarajevu impresivni. "Kad naši novinari prođu vrhunsku CNN-ovu obuku prema najvišim standardima modernog novinarstva, bit će u stanju da sve zadatke obave na najbolji mogući način. Darko, Ajla i Amir se izvanredno uklapaju u tim N1", izjavio je Sadler.
teve.ba
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 18:46   #53
Meni je slika bas uredu, samo me zanima ima li barem okvirni datum kada bi televizija krenula?
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 21:36   #54
e moj HRT, najbolje ljude gubite

Quote:
OD TRAVNJA
Sandra Križanec odlazi s HTV-a!



Nakon Zorana Šprajca i Anke Bilić Keserović s HTV-a na N1 odlazi i Sandra Križanec

Bivša šefica dopisništva u Osijeku i nekadašnja voditeljica središnjeg 'Dnevnika' javne televizije, Sandra Križanec, prelazi na N1, a to su nam potvrdili i s HRT-a.



'Prošlog tjedna je definitivno dogovoren njezin prelazak, a na HRT-u ostaje do kraja ožujka', rekla nam je glasnogovornica Dorotea Lazanin Jelenc.



Sandru Križanec pokušali smo kontaktirati, međutim nije se javljala na naše pozive. Kako doznajemo, na novoj televizijskoj regionalnoj mreži, balkanskom CNN-u koji s programom kreće početkom svibnja, vodit će vijesti i biti reporterka u Informativnom programu.
tportal.hr
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 21:52   #55
umjesto da šprajc,bilićka i križanec i ostali etablirani voditelji imaju svako svoju emisiju na hrt4tipa stduio4 ,tamo vijesti i emisije vode mlade snage sa faksa na posao.mada ima zgodnih voditeljica,mora se priznati.
milken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 10:24   #56
Sve što vodi Merlić mora propasti.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 21:29   #57
ŠPRAJC preko Twittera:
Mašenka Vukadinović, novinarka HRTa, prelazi u N1
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 22:14   #58
navodno i tina kosor s nove tv dolazi na n1...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 17:16   #59
Jeste li sigurni da to kreće..Možda da je patka,nitko ne bi mislio?
Kao naprave sve,a onda odustanu na pola puta..?Ne bi bilo ništa čudno..
Ne Hun kao Tarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 17:19   #60
Quote:
Ne Hun kao Tarr kaže: Pogledaj post
Jeste li sigurni da to kreće..Možda da je patka,nitko ne bi mislio?
Kao naprave sve,a onda odustanu na pola puta..?Ne bi bilo ništa čudno..
Kreće. Formira se i dalje ekipa trenutno.
__________________
Human after all.
Dulcinea_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.