Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2014., 17:22   #61
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
ako je to "moderno" onda stvarno.. od fonta do slike u pozadini meni ovo izgleda preloše, kao dnevnik na Z1, ali s obzirom da su ako se ne varam neke Amere uzeli da im rade vizualni dio a oni za europskim tv kućama po tom dijelu jako kaskaju (ili barem nemamo "isti ukus" kad je u pitanju vizualni identitet TV kuća) onda se bojim da to neće dobro ispasti
Pa iskreno, što sve imamo prilike gledati na ostalim TV kanalima kao špice, ovo i nije tako loše.
Mislim, voljela bih vidjeti konkretniju grafiku od screenshota, tako da mi je teško išta reći.
__________________
Human after all.
Dulcinea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 12:28   #62
oni se okupljaju a gdje će svi ti ljudi raditi? još nigdje ni riječi o izgradnji ikakvog studija a kroz mjesec/dva bi trebali krenuti sa radom

Quote:
U SARAJEVU SE OKUPILI NOVINARI, KAMERMANI I UREDNICI
Ekipa TV kanala N1 priprema se za start



Grupa od sedamdeset i pet novinara, kamermana i urednika prvog regionalnog 24-satnog informativnog kanala N1 iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije okupila se u Sarajevu na šestodnevnom kursu intenzivne obuke uoči zvaničnog početka rada ovog televizijskog kanala, ekskluzivnog partnera CNN-a u regiji.

Neke od najpoznatijih ličnosti televizijske industrije iz Sarajeva, Zagreba i Beograda prvi put su radile zajedno, od kada je krajem prošle godine najavljeno pokretanje N1 televizije, koja će emitirati vijesti 24 sata .To su buduće zvijezde nove televizije, koje će u stilu brzog izvještavanja CNN-a, prenositi domaće, regionalne i svjetske vijesti gledateljima kablovskih televizija u sve tri zemlje.

- Trening u Sarajevu je savršena prilika da naši ljudi iz sva tri centra zajedno uče od vrhunskih svjetskih trenera, a da istovremeno grade duh zajedništva i posvećenosti najvišim profesionalnim standardima”, rekao je Amir Zukić, direktor programa N1 za BiH. “Nismo mogli zamisliti bolji start priprema za pokretanje našeg TV kanala. Treneri su mi prenijeli svoje oduševljenje potencijalom koji vide u timu koji smo okupili, a nakon ovakve obuke još sam sigurniji u uspjeh i visoke domete N1 - poručio je Zukić.

Voditelj Zoran Šprajc kazao je kako je siguran da će budući gledatelji nove televizije dobiti najbolji mogući news proizvod.

- Zapravo tek sad kad je cijela ekipa N1 kanala na okupu impresioniran sam koliko je ovo veliki projekt i da je doista riječ o koncentraciji vrhunskih novinara, urednika i producenata iz cijele regije - istakao je Šprajc, dok je za voditeljicu Maju Žeželj okupljanje cijelog tima N1 na jednom mjestu dragocijeno iskustvo.

- Sretna sam što sam se uvjerila da su se ljudi iz različitih država, gradova i redakcija, različitih godina i drugačijih iskustava tako brzo, lako i, slobodno mogu da kažem - prirodno, povezali u želji da pomere granice. Energiju koja je pokrenuta na obuci u Sarajevu dugo nisam osjetila i prezadovoljna sam što sam dio N1 priče.“

Tim od sedamdeset i pet ljudi TV N1, što je otprilike polovina ukupnog broja zaposlenih u ovoj mreži, prisustvovao je seminaru sa trenerima Thomson Foundation, koja ima 50-godišnje iskustvo u obučavanja novinara u oblasti etičkih standarda i kvalitetnog izvještavanja u preko 100 zemalja.

- Iskustva naših svjetski poznatih trenera su dokaz da uvijek ima prostora da se nauči nešto novo. Ljudi okupljeni oko projekta N1 su tim koji osvaja - rekao je Darko Savić, član tima N1 u BiH.

Cilj treninga bio je da se uposlenicima N1 na svim nivoima pruži bolje razumijevanje vještina koje su potrebne za rad informativnog kanala koji 24 sata emitira vijesti.

- Poseban naglasak na TV N1 biće stavljan na najnovije vijesti, tako da je od ključne važnosti da naši timovi nauče kako da maksimalno iskoriste fleksibilnost naših tehničkih mogućnosti - izjavio je Brent Sadler, generalni direktor N1 i bivši međunarodni izvještač CNN-a.

Glavni finansijski investitor N1 projekta je Junajted Grupa (United Group), vodeća “pay TV” platforma u jugoistočnoj Evropi, koja obuhvata i SBB, najvećeg kablovskog operatora u Srbiji, Telemach Sloveniju i Telemach BiH, najveće kablovske operatore u Sloveniji i Bosni i Hercegovini, kao i Total TV, najveću satelitsku platformu u regionu jugoistočne Evrope. U oktobru 2013.godine, vodeći svetski investicioni fond KKR sa sedištem u Njujorku preuzeo je Junajted Grupu, što predstavlja prvu direktnu investiciju KKR-a u jugoistočnoj Evropi.
avaz.ba
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 12:37   #63
Da li se barem zna hoće li to biti tri odvojena kanala za Hrvatsku, BiH i Srbiju ili će to biti jedan za sve poput Al Jazeera Balkans?

Ako je jedan, koji će biti službeni jezik i pismo? Valjda se nakon ovog treninga barem to zna.
GGG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 21:44   #64
Pretpostavljam da će jezik biti srpsko-bosansko-hrvatski kao na AJB. Program u globalu će biti identičan svuda, iako se priča da će glavne vijesti ići iz svakog studija posebno (za BiH iz centra u Sarajevu, za HR iz centra u Zagrebu itd), no to je sve na bazi "rekla-kazala", ništa se još ne zna konkretno.

Evo ga i RTL Grupa umiješala svoje prstiće

Quote:
2 April 2014 - Enex, Luxembourg
Enex signs cooperation agreement with Adria News/N1

Under a new partnership agreement signed between the international news provider Enex and Adria News, owner of N1, – the first 24-hour news network for the Adria region – N1 will share content and resources with the 41 other broadcast partners belonging to Enex worldwide.


N1, – the first 24-hour news network for the Adria region

N1, which will start broadcasting via cable and satellite in May this year, becomes Enex’s special affiliate in the region, giving it access to the video, live transmission and production facilities of the Enex network across the globe. Enex in turn gains access to N1’s video content, produced for an audience of over 15 million people across Serbia, Bosnia and Croatia. N1 will operate through three major news production centres in Belgrade, Sarajevo and Zagreb with smaller “news hubs” located in various cities across the region.

“Enex membership is an important milestone in launching N1 and we look forward to being part of this unique international network” comments N1 Network News Director Brent Sadler. Ralf Manthey, CEO of Adria News, comments: “It is particularly pleasing to have two Luxembourg-based companies in the TV broadcasting field working together, joined through their European and global perspective. This will also reinforce Luxembourg’s position as a European media hub.”

Henning Tewes, Enex Managing Director, says “We are delighted to welcome N1 to the Enex club. Our colleagues are undertaking a unique venture, combining the broader perspective of the Adria region with the local news hubs in individual countries. Together with our existing partner in Croatia, RTL Hrvatska, this will strengthen our newsgathering operation in the region. The positive momentum in in our partnership agreements testifies to the value Enex brings to its partner channels across the globe.”

Quote:
About Adria News/ N1
Adria News has its headquarters in Luxembourg and operates its TV programmes under a Luxembourgish license. The main financial investor behind Adria News, the owner of the N1 venture, is United Group, the leading pay-TV platform in South East Europe, which includes Telemach Slovenia and Telemach BiH, the largest cable operators in Slovenia and Bosnia and Herzegovina, SBB, the largest cable operator in Serbia, and Total TV, the largest satellite platform in the SEE region.
rtlgroup.com
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 00:11   #65
Nadam se da nece biti previse zastupljene teme svijet - rat u drzavi XYZ i muslimani. Volio bi kad bi vijesti bile kao nasi Dnevnici, samo zastupljeni svi narodi, a ne kako AJB to radi - 45 minuta o ratu u Libiji, i slicno..


iphone / tt
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 02:03   #66
Quote:
Dulcinea_ kaže: Pogledaj post
Kreće. Formira se i dalje ekipa trenutno.
točno. i ja dio iste.

a studiji i ostali prostori u zg se uređuju, polako..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 08:23   #67
znaš li možda točan datum početka emitiranja?
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 10:08   #68
Quote:
N1 standardises on Sony XDCAM to serve 20 million viewers in Adria regions first 24 hour news network
Posted: 07/04/2014

N1, the exclusive affiliate of CNN in Bosnia and Herzegovina, Croatia and Serbia is the first pan-regional news channel to broadcast 24-hour programming in HD by standardising its newsgathering and live broadcast operations on Sony's XDCAM HD camcorders, studio cameras, vision switchers and digital storage.

When N1 broadcasts its first report, the network will be using Sony live production equipment throughout the channel's news centres based in Belgrade, Sarajevo and Zagreb.

Sony has supplied live production equipment and cameras to equip three studios and three control rooms in the capitals of all three countries, as well as XDCAM HD422 camcorders for electronic newsgathering. In total, N1 has acquired 25 PMW-200 camcorders, nine HXC-D70 studio cameras, three MVS-3000A HD vision switchers, and a Sony ODA library with 73TB capacity, offering a minimum 50 years archive lifetime.

At the announcement of the development of the channel, N1 CEO and former award-winning CNN correspondent Brent Sadler, reinforced the importance of Sonys newsgathering infrastructure. "Our cutting-edge technology and teams of dedicated professionals will establish our credentials and our reputation," said Sadler. "N1 will stand for reliable news 24 hours a day."

N1 also has the advantage of the 12 NXL-IP55 live production units, which enable multiple video data streams to be transmitted over an IP network. This allows N1 to use remote production over distances of more than 300km, saving production cost.

Pro Video, working in partnership with Sony, has supplied the equipment. The main supplier for N1s news system is Orad/Mosart, and another Sony partner, Xen Data middleware, has interfaced the archive library to the news system. The complete news system offers a combination of flexibility using industry-standard equipment, and value.

"Ours is a unique set-up in the region and possibly in Europe," said N1s Chief Technical Director, Igor Jovic. "Our newsgathering and broadcasting operations need the highest professional standards from day one, as well as co-ordination between three production centres, and that is what we get by standardising on Sony equipment."

"XDCAM is a proven high quality acquisition format," adds Dragan Lazic, Key Account Manager, Sony Professional Services Europe. "Also the NXL-IP55 is a unique product, without which they could not have realised this ambitious concept. A multi-site 24-hour HD newsgathering and broadcasting operation like this offers unusual challenges. We are proud that N1 has standardised on Sony equipment with the help of Sony's partners."
broadcastshow.com
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 10:30   #69
Quote:
djtino kaže: Pogledaj post
znaš li možda točan datum početka emitiranja?

Ne


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 12:27   #70
A gdje će u Zagrebu imati studio, ako nije tajna?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 22:03   #71
Heh, mogo bi ti/vam sve reći (sd i/ili hd, pay tv i/ili fta, kroz koje sve platforme/comm. kanale, kad cca. start i gdje su studiji), al moram prvo pitat kaj (ni)je tajna iz ovog ili onog razloga, vrlo su tu decidirani ovi sa cnn-a, a poso mi se baš i ne gubi..


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 09:45   #72
da ja probam pogađat

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
sd i/ili hd,
SD na satelitu, HD kroz kabli

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
pay tv i/ili fta,
vjerojatno FTA na satelitu, kakav je to ozbiljan news kanal koji je kodiran? .. iako kod nas je sve moguće pa tako i da ga kodiraju.

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
kroz koje sve platforme
SBB, Telamach, Total TV, Bnet, Vip - 100%, MAX TV je druga priča pošto nemaju toliku povezanost sa samim vlasnicima N1 pa oni možda ne uvrste na samom početku, ali ako i ne uvrste odmah budu kroz neki period 100%

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
comm. kanale
misliš komunikacijske kanale sa gledateljima? TV, internet (online besplatni streaming), vjerojatno i kakve aplikacije za mobitel

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
kad cca. start
šesti mjesec

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
i gdje su studiji),
e to ne znam
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 15:48   #73
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
da ja probam pogađat : zubo :


SD na satelitu, HD kroz kabli - netočno.


vjerojatno FTA na satelitu - vidjet će se...


SBB, Telamach, Total TV, Bnet, Vip - 100%, MAX TV je druga priča pošto nemaju toliku povezanost sa samim vlasnicima N1 pa oni možda ne uvrste na samom početku, ali ako i ne uvrste odmah budu kroz neki period 100% [B]- blizu si[B]


šesti mjesec - kad je svjetsko nogometno? a onda posle i godišnji?
hmmmm.... zajebano marketinški, za sam launch.



e to ne znam - ajd, evo, nzg.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 17:04   #74
Mogu li i ja pogađati?

Moje pretpostavke proizlaze iz činjenice da je vlasnik SBB.

Kako je SBB, između ostalog, i vlasnik Sportkluba čini mi se da će raditi na isti način kao i ti kanali. Centar u Srbiji, lokalizacija u glavnim gradovima regije, a distribucija istim operaterima kao i SK.

Ono što mene zanima, a još nitko nije odgovorio je da li će koncept biti kao Al Jazeera, dakle jedan kanal za "celi region" džabe na satelitu i bez reklama i u osnovnom paketu svih operatera. Ili će biti zasebni kanali za svaku državu, s reklamama i u dodatnim paketima.

Imam svoje mišljenje oko toga, ali bih ga za sada zadržao za sebe.
GGG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 18:07   #75
Šprajc na fejsu zna točan datum ali neće reći
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 18:17   #76
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
da ja probam pogađat


SBB, Telamach, Total TV, Bnet, Vip - 100%, MAX TV je druga priča pošto nemaju toliku povezanost sa samim vlasnicima N1 pa oni možda ne uvrste na samom početku, ali ako i ne uvrste odmah budu kroz neki period 100%
Od svih onih silnih Uskoro kanala na EVOTV ostao je sada samo Test na 102 odmah iza 24 sata, pa je moguće da za njih čuvaju
qwert79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 19:14   #77
Quote:
djtino kaže: Pogledaj post
Šprajc na fejsu zna točan datum ali neće reći

Nema (još) točnog datuma, samo ciljani vremenski okvir.
A i to je podložno mogućim promjenama..


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 21:40   #78
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
šesti mjesec
kad je svjetsko nogometno? a onda posle i godišnji?
hmmmm.... zajebano marketinški, za sam launch.
Marketinški? Pa kakav je to news kanal koji ovisi o marketingu? Ili su to oni zabrijali da rade filmski a ne news kanal?

Pravi news kanal mora biti neovisan o sponzorima, eventualno tu i tamo koja reklama turističkih zajednica kao što ide na CNN-u, ali da gledam reklame za Konzum na njemu, wtf? Milić je jednom lijepo rekao baš na tu temu reklama i news kanala (on je konkretno govorio za AL Jazeeru) kako to jedno sa drugim naprosto ne može ići, ne mogu sad pronaći na netu o tome ali baš je majstorski to onako posprdno opisao.

Inače šesti mjesec sam rekao iz razloga što se on najviše spominje po medijima kao start N1, a i na nekim forumima su se pojavile neke insider informacije ljudi koji tvrde da rade za N1 pa također spominju taj šesti mjesec, iako kužim da je to sve još uvijek na razini rekla-kazala jer vjerujem da ni oni sami na N1 još to točno ne znaju.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 23:09   #79
N1, kreće novi regionalni CNN

Lega, zabrijao si malo na krivi kolosijek u vezi marketinga , mislio sam na marketing u smislu promocije (ne prodaje oglasnog prostora), boom oko datumskog launcha, start-upa baš na taj određeni dan i šušura oko toga, kužiš, to je samo jednom i bok..

ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 23:56   #80
Pa sad, "boom" za samo pokretanje news kanala neće imati nikada, pa da ne znam kojeg datuma startaju. Em zbog toga što su news kanal odnosno obrađuju tematiku koja nikako nije "WOW" za široke mase, em što su kabelski i dostupni malom broju ljudi, em što na kraju krajeva niti nisu hrvatska kuća pa njihovo postojanje u Hrvatskoj neće biti ništa veći "pojam" od postojanja recimo jedne AJB (a znamo da dan danas brdo ljudi nije ni čulo da postoji taj kanal, a kamoli da im nešto puno znači njegovo postojanje). Tako da se komotno mogu i u sred kolovoza pokrenuti jer njihov start neće biti neki big deal u Hrvatskoj. Koji člančić u medijima i to je to..

Da je riječ o kanalu sa nacionalnom koncesijom, kolažnog tipa, e to bi bila druga stvar.. tada bi bilo skroz logično tražiti pravi datum za taj "boom, evo nas" efekt, ovako je to više-manje nebitno
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.