Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2013., 23:56   #1
C.J.Sansom

C.J.Sansom je pisac kriminlističkih povijesnih romana. Većina njegovih romana događa se u XVI. stoljeću, a glavni lik je grbavi odvjetnik Matthew Shardlake koji radi kod Thomasa Cromwella. Njegov najnoviji roman Zima u Madridu je špijunski roman koje se događa u Madridu 1940. godine.


Raskol - Dissolution (2003)
Crna vatra - Dark Fire (2004)
Kraljevska krv - Sovereign (2006)
Revelation (Otkrivenje)
Heartstone

ostala djela:

Zima u Madridu (2006)

Neka mi netko opiše jesu li zanimljive te knjige ili suhoparne? Ima li mnogo likova, je li teško pratiti i sl. Je li potrebno čitati po redu knjige?
Znam da su njegove knjige bestseleri ali svejedno hoću pročitati neki komentar prije nego kupim neku njegovu knjigu.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 05:46   #2
Pročitao sam samo Raskol,i bio mi je odličan.Jako zanimljiv i dobro napisan,odličan krimić.Nije suhoparan niti se teško prati.Dosta su ga ljudi komentirali na raznim temama,svi uglavnom daju pozitivne ocjene.NAjbolje da kreneš sam čitati pa vidiš sam dali ti odogovara ili ne.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 08:25   #3
ja imam prve 4 i nikako da počnem čitati. dal se romani nastavljaju (ili djelomično) pa je bitan redoslijed čitanja?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 08:33   #4
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
ja imam prve 4 i nikako da počnem čitati. dal se romani nastavljaju (ili djelomično) pa je bitan redoslijed čitanja?
Ja bih preporučila čitanje knjiga po redu jer se neki djelovi nastavljaju. Tko voli povijesne trilere, romane, taj će uživati u čitanju Sansomovih knjiga.
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 08:53   #5
Tematika je slična - Engleska u doba Henrika VIII.
Romani su izuzetno štivo - povijesno minuciozno razrađeno s životnim karakterima,povijesnim likovima, zanimljivom radnjom...
Ne moraju se čitati po redu jer svaki roman ima svoju čvrstu strukturu.
Ali ako su pri ruci svi romani dobro je čitati ih kronološki.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 14:16   #6
Fora mi je grafički dizajn svih njegovih knjiga. Nekako baš u skladu s povijesnom misterioznošću.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 12:52   #7
zima u madridu? da li je ta knjiga izašla kod nas?
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 13:14   #8
Nije.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 08:20   #9
Thumbs up

Imam sve do sad koje su izašle i super su. Zanimjive i napete. Žao mi bude svaki put kad se bližim kraju čitanja, jer se navučem, a nema više...
mini28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 18:38   #10
Prve 4 sam pročitala i stvarno su odlične. Mislim da je tip odvjetnik, ali nekako mi je poznato i da ima doktorat iz povijesti ili nešto tako da zna o čemu piše, a radnja ti je zanimljiva, krimići u doba Tudora i on to vješto razrađuje. Svakako mogu preporučiti
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 13:26   #11
Pročitala sam Raskol i Crnu vatru. Sada čitam Kraljevu krv. Knjige su savršene u svim segmentima. Savršeno dočaran život i smrad :-) Srednjec vijekA bez dugih i dosadnih opisa. Na svakoj stranici neka radnja.
Najtoplije ppreporučam. Sansom me oduševio - jednako dobar kao i Follet.
mranor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 15:58   #12
Počeo sam čitati cenu vatru.Naravno da je odlična,ali me kvaliteta tog pisaca ne iznenađuje previše-ipak je britanac a oni uglavnom imaju kvalitetne pisce krimića.Eto sad vidim da je 2014. izašla i peta knjiga iz serije o Shardalakeu pod nazivom "Lamentation.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 11:32   #13
Sansom mi je odličan, iako me Shardlake ponekad živcira. Napeto je i zanimljivo, povjesno dobro potkovano. Pročitala sam ih sve, najslabija mi je Kraljevska krv jer se rastegnula, ali izuzev toga nemam zamjerki.
zekosslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 09:43   #14
Nekako me podsjeća na SPQR od John Maddox Roborts, dakle detektivske priče smještene u prošlost
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 18:33   #15
odličan je i ne znam zašto mi je ovako dugo trebalo da počnem čitati. jedino me živcira što sam u prvoj na polovici knjige a u drugoj već u prvih 50-tak strana skužila glavnog krivca. pošto sam već uzela treću u ruke nadam se da će poraditi na tome.
ali čak mi ni to nije smetalo da uživam u knjigama, nema dosadnih opisa, sve, ali baš sve mi je bilo zanimljivo! doslovno sam imala osjećaj da uranjam u taj svijet i kao što je neko iznad napisao, da,možeš osjetiti smrad ulica, rijeke i krvi
uglavnom, velike preporuke!
znanje je dosada izdalo 5 knjiga, nadam se da će i šestu uskoro!
Soleiol is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:25   #16
ne izgleda teško za čitanje, no vrlo je pomno i minuciozno razrađeno, poznavanje povijesnih detalja, ne samo o konkretnim događajima i kronologiji vladavine onog vremena, nego i socijalnog miljea, staleža, tehničkih detalja i načina života i mišljenja. daleko od površnost. spqr ni slučajno u tom rangu. po kvaliteti, načinu pisanja dinamičan, logičan, bez skretanja u nepotrebne digresije, a opet, slike su cjelovite, detalji jasni, razrađeni, nema sladunjavosti tipa većina kvazi/povijesnih romančića a la filipa gregori (iako je i ona mila majkka prema ostalim ljigama). možda bih ga usporedila sa somozinom spiljom ideja ili monaldi-sorti ekipom, no onak, samo lagani touch.
nije stvar krimi napetosti, nego odličnog, čvrstog i jasnog stila.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 09:26   #17
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
ne izgleda teško za čitanje, no vrlo je pomno i minuciozno razrađeno, poznavanje povijesnih detalja, ne samo o konkretnim događajima i kronologiji vladavine onog vremena, nego i socijalnog miljea, staleža, tehničkih detalja i načina života i mišljenja. daleko od površnost. spqr ni slučajno u tom rangu. po kvaliteti, načinu pisanja dinamičan, logičan, bez skretanja u nepotrebne digresije, a opet, slike su cjelovite, detalji jasni, razrađeni, nema sladunjavosti tipa većina kvazi/povijesnih romančića a la filipa gregori (iako je i ona mila majkka prema ostalim ljigama). možda bih ga usporedila sa somozinom spiljom ideja ili monaldi-sorti ekipom, no onak, samo lagani touch.
nije stvar krimi napetosti, nego odličnog, čvrstog i jasnog stila.
slažem se s većim dijelom napisanog.
Monaldi-Sorti su mi daleko ispod Sansoma - razvučeno,bez žarišta i vrlo često sapuničasto štivo.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 16:30   #18
Otkrivenje je bilo super
Raskol mi je bio ok. Uopće mi nije smetalo što Crnu vatru i Kraljevsku krv nisam pročitala. Nadam se da budem uskoro :klap:
Mareizbare is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:25   #19
Prvo sam pročitala Raskol, knjiga je bila ok, zanimljiva, ali opet ništa posebno. Crnu vatru sam čitala s napetošću i oduševljenjem, a sad trenutno čitam Kraljevsku krv i malo zapinjem, već tjedan dana čitam, tek sam pročitala nekih 12 poglavlja...
__________________
Ono što je iza nas i ono što je ispred nas, sitnica je u odnosu prema onome što je unutar nas.
memory keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 11:23   #20
Quote:
memory keeper kaže: Pogledaj post
Prvo sam pročitala Raskol, knjiga je bila ok, zanimljiva, ali opet ništa posebno. Crnu vatru sam čitala s napetošću i oduševljenjem, a sad trenutno čitam Kraljevsku krv i malo zapinjem, već tjedan dana čitam, tek sam pročitala nekih 12 poglavlja...
Meni Kraljevska krv bila najbolja. Otad je sve nizbrdo.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.