Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2012., 21:50   #81
Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post
...te jeftinoće produkcije, serija definitivno zabavi.
Pa, ne bih rekao da je serija imala jeftinu produkciju. Mislim, setovi su bili odlični, od golemih plazmi/LCD-a, snimanja na lokacijama, pa do rekvizita.

Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ponovit ću, prva sezona je sranje, kao i sve uključujući i TNG te DS9,a tek kasnije počne bolje.

Zašto uvijek iznova tkao,teško je reći...
TOS ima dugu, ali ne baš pamtljivu prvu sezonu, TNG-ova je prva sezona bila u štihu TOS-a (dakle, manje-više smeće ), DS9 ima, po meni, čak i dobru prvu sezonu, VOY najbolju, a ENT-ova je za čisti zaborav.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 12:15   #82
na Axn opet repriza Entreprise
giovanni006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 20:26   #83
Jako dobra mi je 4. epzoda u drugoj sezoni kada se Enterprise pokvari pa šalju sos poziv u pomoć. Nakon kojega se pojavljuje automatska stanica za popravke sa "neobičnim" upravljačkim kompjuterom. U toj epizodi se posada prvi put upoznaje sa replikatorom.

Nakon epizode je ostao misterij o toj čudnoj rasi!
fijesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 10:52   #84
ST Enterprise je nabolji ST, po mom skromnom misljenju. Izuzetno mi je zao sto su snimili samo 4 sezone, zna li iko pravi razlog toga i da li postoji bar trunka sanse da se mozda snimi jos nesto? T'Pol je verovatno najbolji lik ikada, a prati je Seven of nine
Hakunamatata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 12:59   #85
Quote:
Hakunamatata kaže: Pogledaj post
ST Enterprise je nabolji ST, po mom skromnom misljenju. Izuzetno mi je zao sto su snimili samo 4 sezone, zna li iko pravi razlog toga i da li postoji bar trunka sanse da se mozda snimi jos nesto? T'Pol je verovatno najbolji lik ikada, a prati je Seven of nine
slaba gledanost su razlog ukidanja serije
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 06:51   #86
U prvoj sezoni Voyagera nisam našao iole impresivniju epizodu. Sve su na neki način loša kopija epizoda koje smo vidjeli u TNG. Osim mase iritantnih liova. Apsolutno svi glavni likovi od kapetanice, doktora, preko čakotaja , tuvoka imaju takve karaktere da ih nebi poželio gledati u sledećoj sezoni. Prva sezona Enterprisea je remek djelo za prvu sezonu Voyagera. Trekiji su vjerovatno ostali fascinirani nepoznatim kvadrantom i dokotorom hologramskom projekcijom pa nastavili gledati dalje.
fijesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 22:33   #87
Pročitao knjige koje su direktan nastavak serije i jedino što mogu reći
da su Ameri debili. Knjige su odlične ima materijala za bar još dvije napete
sezone.
__________________
They are my responsibility, my comrades, and my conscience.
Sebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 00:27   #88
Quote:
Sebo84 kaže: Pogledaj post
Pročitao knjige koje su direktan nastavak serije i jedino što mogu reći
da su Ameri debili. Knjige su odlične ima materijala za bar još dvije napete
sezone.
daj reci ukratko o čem se radi

jel istina da se objašnjava porijeklo Borgova
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 22:39   #89
Ukratko nema veze s Borgom uopče se ne spominju.
Sve četiri su u vezi rata s Romulancima i Tripovom radu
za "sekciju 31". Početak i kraj rata,osnivanje federacije
i Tripove dogodovštine u neprijateljskom području.
Moj dojam kao da sam čitao direktan nastavak serije.
__________________
They are my responsibility, my comrades, and my conscience.
Sebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 19:22   #90
baš sam neki dan skužila da na AXN-u daju Enterprise.....zaboravila sam koliko je ova serija bila dobra, gledala sam je u srednjoj školi. Trip i T´Pol su mi najbolji par u svim Star Trek franšizama.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 06:02   #91
Quote:
Sebo84 kaže: Pogledaj post
Ukratko nema veze s Borgom uopče se ne spominju.
Sve četiri su u vezi rata s Romulancima i Tripovom radu
za "sekciju 31". Početak i kraj rata,osnivanje federacije
i Tripove dogodovštine u neprijateljskom području.
Moj dojam kao da sam čitao direktan nastavak serije.
Mislim da je taj odapeo na kraju serije pa ne može biti direktan nastavak. To su neke paralele. Tako mu i treba kad spominje kako srbohrvati nisu izmislili WARP
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 11:47   #92
Završio sam s gledanjem kompletnog ENT-a po treći put i stvarno mogu reći da mi je ovo najdraži serijal.
Da se razumijemo, svaki serijal je poseban za sebe, ali ENT mi je nekako baš prirastao srcu i gledat ću ga ponovno za nekih godinu dvije.

Ono na što se moram osvrnut i dat kritiku je razlog zbog kojeg sam u k*** svaki put kad finem s gledanjem ENT-a - zašto pobogu moraju ubit Tripa?? Ne mogu pronać nikakav razuman razlog za to. Znam da je serija "nasilno" završena i da je posljednja sezona relativno sklempana zbrda zdola, ali to nije razlog da režiser/producent/tko već ubije core člana posade. Ponekad mi dođe da u nekakvom programu tipa sony vegas ili čemu već editiram taj posljednji nastavak i izbrišem onu scenu gdje oni debili ulete na brod i ubiju ga...
__________________
https://t.me/pump_upp
Sargeras is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 02:02   #93
baš razmišljam nešto... gledajući STID skužio sam kako mi četvrta sezona ENT-a ima gotovo pa Abramsovu vibru - puno akcije, reference na TOS, ljudsko-vulkanska romansa... jako mi se sviđa koncept malih story-arcova iz te sezone. i još jednom me uhvatila tuga što je ENT prerano završen. toliko je potencijala taj serijal imao za nastavak
trekkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 08:29   #94
Quote:
trekkie kaže: Pogledaj post
baš razmišljam nešto... gledajući STID skužio sam kako mi četvrta sezona ENT-a ima gotovo pa Abramsovu vibru - puno akcije, reference na TOS, ljudsko-vulkanska romansa... jako mi se sviđa koncept malih story-arcova iz te sezone. i još jednom me uhvatila tuga što je ENT prerano završen. toliko je potencijala taj serijal imao za nastavak
5.6,7 su jos sigurno trebali snimit pa bi vidjeli i te fampzne romulanske ratove a i Shrana u stalnoj postavi
giovanni006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 10:15   #95
Quote:
trekkie kaže: Pogledaj post
toliko je potencijala taj serijal imao za nastavak
ja ti kažem ozbiljno - svaki put kad finem s gledanjem ENT budem sljedećih par dana u lošem raspoloženju olitiga po naški u k****

BTW što se tiče nekakvog nastavka, za što šansa iznosi manje od 1%, negdje sam čitao kao da bi se čak mogao i snimit kakav 2-hour netflix special ako bi postojao veliki interes na tom servisu. Po meni, to je mlaćenje prazne slame...
__________________
https://t.me/pump_upp
Sargeras is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 11:50   #96
Quote:
trekkie kaže: Pogledaj post
pa nisu prve dvije sezone uopće loše, mislim da se često nepravedno podcjenjuju
Pa prve dvije sezone su odlično prikazivale baš taj ulazak čovječanstva u svemirsko prostranstvo. Naivni, znatiželjni, sve im je nepoznato, bez pravila koja bi ih vodila, bez zaštite i pomoći napredne tehnologije, ostalih brodova, prve dvije sezone Enterprisea možemo gledat kao na pionirstvo kasnijeg Star Treka.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 12:13   #97
Mene su u ENT-u kupili glumci, tj. likovi. Svi odreda su mi bili super, Malcoma i Tripa bi mogla gledat sto epizoda, toliko su različiti kao osobe a imaju super kemiju kao frendovi...i sporedni likovi su bili dobri, pogotovo Shran. Trebali su ga više iskoristit. Onaj rat u trećoj sezoni je fenomenalno napisan i prikazan, baš je svaka epizoda zanimljiva i napeta.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 18:04   #98
ST ENT na Tele 5

Večeras na njemačkom satelitskom kanalu Tele 5 u 20:15, dvije epizode Star Trek Enterprise-a.

Prikazuje se svakog četvrtka (nakon čega slijedi Battlestar Galactica u 22:15).

Sinkronizirano na njemački jezik (provjeriti da li postoji i originalni engleski zvučni kanal - zaboravio sam provjeriti prošli četvrtak).
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 23:06   #99
Pa serija završava epizodama o Terri Prime, ona zadnja epizoda je zapravo holonovela u TNG eri i može se uzeti toliko referentno ko film 300 o antici...

A i po nekim izvorima Tripova smrt je iscenirana da bi ga se ubacilo među Romulance.
__________________
You can't go to bed with the devil without having sex.
vjeko1701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 22:39   #100
Šteta što je ukinuta. Valjda će biti nekih novih serijala.
BORO1054 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.