Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2013., 09:26   #1
Kakva ti je to ocjena, jebote?

Ovo je topic na koji će biti preseljeni svi postovi koji imaju potrebu biti zbunjeni nečijom tuđom bodovnom ljestvicom ocjena pogledanih filmova, kao i rasprave koje će proizaći iz toga.

Topic nije za pisanje, bit će zaključan, nego samo sa grupiranje takvih postova na jednom mjestu, znači.
__________________
Listen to the thunder

Zadnje uređivanje Mr Smoogj : 28.01.2014. at 16:29. Reason: Objašnjenje topica
Mr Smoogj is offline  
Old 28.01.2014., 14:58   #2
Quote:
Preach kaže: Pogledaj post
Film mi se nije dopao al realno nekih 7.5/10 .
E, Boze. Nikad necu razumeti ovakve izjave. Ja kad mi se film ne dopadne dam mu najvise 2/10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Old 28.01.2014., 15:02   #3
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
E, Boze. Nikad necu razumeti ovakve izjave. Ja kad mi se film ne dopadne dam mu najvise 2/10


To ti se zove objektivno ocjenjivanje.
interstellar is offline  
Old 28.01.2014., 15:13   #4
U čemu je problem pametnjakovići?

Rekao sam da mi se film ne sviđa i da definitivno ne zaslužuje nikakvih 10/10.
Ako mi film nije pogođen, isto tako ne mora značiti da je za 2.
Preach is offline  
Old 28.01.2014., 15:18   #5
Quote:
Preach kaže: Pogledaj post
U čemu je problem pametnjakovići?

Rekao sam da mi se film ne sviđa i da definitivno ne zaslužuje nikakvih 10/10.
Ako mi film nije pogođen, isto tako ne mora značiti da je za 2.
Ili si glup ili se pravis budala pa jesi li corav ? Cemu ti sluze ocene ispod 7 ako 7 dajes filmu koji ti se ne svidja

7 je previsoka ocena za film koji ti se ne svidja. Koju ocenu onda dajes filmu koji ti se svidja 12/10 a filmu koji ti je remek-delo 15/10

Quote:
Preach kaže: Pogledaj post
U čemu je problem pametnjakovići?

Rekao sam da mi se film ne sviđa i da definitivno ne zaslužuje nikakvih 10/10.
Ako mi film nije pogođen, isto tako ne mora značiti da je za 2.
Upravo to.

Bolje da koristi ocene od 1 do 5 jer ovako mu ocene 6,5,4,3,2 i 1 nicemu ne sluze kad 7 daje filmu koji u se ne svidja.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Old 28.01.2014., 15:20   #6
Quote:
Preach kaže: Pogledaj post
U čemu je problem pametnjakovići?
Zašto množina? Pa ja se u potpunosti slažem s tobom, ni meni se nije svidio toliko ali bi mu objektivno (koliko god je to moguće) dao 7/10.

Jacob, trkeljaš gluparije.
interstellar is offline  
Old 28.01.2014., 15:59   #7
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Ili si glup ili se pravis budala pa jesi li corav ? Cemu ti sluze ocene ispod 7 ako 7 dajes filmu koji ti se ne svidja

7 je previsoka ocena za film koji ti se ne svidja. Koju ocenu onda dajes filmu koji ti se svidja 12/10 a filmu koji ti je remek-delo 15/10
Kao prvo, doma si starom pričaj da se pravi glup.
Skužio sam da onaniraš na navedeni film...
Napisao sam 7.5 jer mislim da je to realnija ocjena filma, i ne mislim da je nikakav junk (bez obzira što me nije oduševio i bez obzira što ne preferiram taj žanr).
Znači, na imdb-u ima 8.6 a ja sam napisao da po meni zaslužuje 7.5.

Zadnje uređivanje Preach : 28.01.2014. at 16:09.
Preach is offline  
Old 28.01.2014., 16:00   #8
Quote:
interstellar kaže: Pogledaj post
Zašto množina? Pa ja se u potpunosti slažem s tobom, ni meni se nije svidio toliko ali bi mu objektivno (koliko god je to moguće) dao 7/10.

Jacob, trkeljaš gluparije.
Odnosilo se na postove iznad tvojeg .
Preach is offline  
Old 03.02.2014., 15:20   #9
napišeš savršen film i onda 9/10?
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Old 07.02.2014., 10:59   #10
Quote:
mary89 kaže: Pogledaj post
La prima notte di quiete (1972)
Zamjenski profesor Daniele (Alain Delon), zaljubljuje se u ucenicu Vaninu (Sonia Petrovna). Problem u cijeloj prici ucitelj je nesretno ozenjen, a ucenica je u vezi s nasilnikom, koji je clan zlogasne bande.
Iako ne los film, nije mi bio nesto jako zanimljiv, sto ja znam ne bi ga bas preporucila, neinteresantna karakterizacija likova, prica vidjena a kraj predvidljiv.
5/10
Cemu tako nista ocena ? Ajde da je rec o filmu nakon 2000-te pa da razumem ali ovako
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Old 16.02.2014., 20:50   #11
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
"I Give It a Year" - britanska romantična komedija o mladom bračnom paru koji ubrzo nakon vjenčanja shvaća da to možda i nije bila najbolja odluka... Film me i više nego ugodno iznenadio. Očekiavo sam nekakvu generičku romantičnu komediju, ali ovo je puno, puno više od toga. Britanski humor na visini zadatka, a i priča je uspješno izbjegla upasti u klišeje žanra. Kraj jedan od luđih koje sam vidio u ovakvim filmovima.

"Samsara" - dokumentarac bez ijedne izgovorene riječi o... o čemu? o ničemu i svemu (sad ga i ja serem). Izmjenjuju se kadrovi prirode te ljudskih života, aktivnosti i tvorevina. A ti kadrovi su u najmanju ruku spektakularno snimljeni te čak i tvore nekakvu priču, tj. nisu baš nasumce pobacani. Iako mi je na par mjesta nedostajalo objašnjenje što to točno gledam, ali Ron Fricke (koji se inače specijalizirao za ovakve filmove) je odlučio to nam uskratiti.
Možeš li ti koji put ocijeniti film, ili previše tražim? Uopće nemam vizualizaciju, dal je tebi to loše/dobro/odlično/preloše.. nedefinirano u svakom slučaju
10 000 is offline  
Old 16.02.2014., 20:53   #12
na osnovi onakvog opisa nisi shvatio valjaju li mu filmovi?
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 16.02.2014., 20:56   #13
ne
10 000 is offline  
Old 16.02.2014., 21:11   #14
Quote:
Film me i više nego ugodno iznenadio. Očekiavo sam nekakvu generičku romantičnu komediju, ali ovo je puno, puno više od toga. Britanski humor na visini zadatka, a i priča je uspješno izbjegla upasti u klišeje žanra. Kraj jedan od luđih koje sam vidio u ovakvim filmovima.

Quote:
"Samsara" - dokumentarac bez ijedne izgovorene riječi o... o čemu? o ničemu i svemu (sad ga i ja serem). Izmjenjuju se kadrovi prirode te ljudskih života, aktivnosti i tvorevina. A ti kadrovi su u najmanju ruku spektakularno snimljeni te čak i tvore nekakvu priču, tj. nisu baš nasumce pobacani. Iako mi je na par mjesta nedostajalo objašnjenje što to točno gledam, ali Ron Fricke (koji se inače specijalizirao za ovakve filmove) je odlučio to nam uskratiti.
treba li ti što još nacrtat?
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 30.03.2014., 11:26   #15
Quote:
mary89 kaže: Pogledaj post
Léon (1994)
Poprilicno predvidljiv film, ali ipak simpatican, emocionalan i zanimljiv. Likovi iako ne originalni i par put vidjeni, u ovom filmu su spojeni u zanimljiv tim sto filmu daje "sarm".
Iako je film odlican i bez greske, ocjena na IMDB-u je ipak previsoka.
7/10
kako se došlo do ovakve ocjene ..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 29.10.2014., 14:42   #16
Quote:
~*MiSs-AnDy*~ kaže: Pogledaj post
Into the storm 2014
U filmu glume Lori iz The Walking Deada, Thorin iz Hobbita i Petar Pan. Odjednom se pojavi neki random lik kojeg bar ja nisam skužila prije. Gluma je bila prosječna, isto kao i film. Specijalni efekti su bili ok, naravno da nisu ništa spektakularno, ali mogu proći. Nećete ništa propustiti ako ga ne pogledate.
5/10
ma film je smeće, ne znam šta si ti to gledala. prvo kažeš da je film prosječan, a onda kažeš možete ga i zaobići, a daješ mu 5/10. daj odluči se.

btw, the walking dead? hobbit? petar pan? što je to?
GroverTMuldoon is offline  
Old 29.10.2014., 14:48   #17
Quote:
GroverTMuldoon kaže: Pogledaj post
ma film je smeće, ne znam šta si ti to gledala. prvo kažeš da je film prosječan, a onda kažeš možete ga i zaobići, a daješ mu 5/10. daj odluči se.
nisam gledala film, ali ima apsolutnog smisla sto je rekla. kaze da je film prosjecan, daje mu ocjenu 5/10, sto je neka sredina pa bi mogao biti prosjek (da ne uvlacimo gaussovu krivulju u ovo ) i na kraju kaze da ga se moze zaobici (jer je takvih prosjecnih filmova ocito.. more. pa zasto ne?)
__________________
Her shadow never reflects her shape, and is tangible, like velvet. Her realm is a chaotic, constantly changing mass of colors and strange objects and shapes, and contains a sundial with the inscription Tempus Frangit.
Oswin Oswald is offline  
Old 29.10.2014., 14:53   #18
Quote:
Oswin Oswald kaže: Pogledaj post
nisam gledala film, ali ima apsolutnog smisla sto je rekla. kaze da je film prosjecan, daje mu ocjenu 5/10, sto je neka sredina pa bi mogao biti prosjek (da ne uvlacimo gaussovu krivulju u ovo ) i na kraju kaze da ga se moze zaobici (jer je takvih prosjecnih filmova ocito.. more. pa zasto ne?)
po mom kriteriju 5/10 nije prosjek, nego ispod prosjeka. prosjek bi mi bio recimo 6/10.

prosječnih filmova ima, ali ne previše, evo najnoviji primjer kojeg bi nazvao prosjekom "a most wanted man" (6/10). iako takvih filmova ima, daleko od toga da ih ima puno. nema!

ona, a sad i ti, morate si srediti nešto u glavi. ili imate toliko dragocjen ukus za filmsku umjetnost da se isti ne smije zagađivati prosječnim filmovima koji su u daleko manjem broju od onih koje zovem smećem?
GroverTMuldoon is offline  
Old 29.10.2014., 14:58   #19
Quote:
GroverTMuldoon kaže: Pogledaj post
po mom kriteriju 5/10 nije prosjek, nego ispod prosjeka. prosjek bi mi bio 6/10.
iako takvih filmova ima, nisu za baciti. ona, a sad i ti, morate srediti nešto u glavi. ili imate precious taste pa gledate samo spektakle?
ne slazem se. smatram da je prosjek 5.7.

ja ne moram srediti nista u glavi, rekla sam, nisam gledala film. a ni spektakle ne volim, koriste previse efekata da bi prekrili krzljave price. volim treš.

do sada si bio u krivu. u svemu. a procitala sam samo dva posta. sad mi dodje da idem citat i druge, cisto da izvucem prosjek neki iz njih.
__________________
Her shadow never reflects her shape, and is tangible, like velvet. Her realm is a chaotic, constantly changing mass of colors and strange objects and shapes, and contains a sundial with the inscription Tempus Frangit.
Oswin Oswald is offline  
Old 29.10.2014., 15:01   #20
Ali zar nije "prosjek" isto sto i "sredina", sredina od 10 je 5.
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.