Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 13:47   #3361
Naravno da može.
Ako imaš Win 10 Pro na početku od same instalacije biraj English. Jezici za tastaturu se naknadno neovisno dodaju i možeš ih imati gomilu bez obzira na jezik OS-a.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:25   #3362
Lmao! Sto da kompletno reinstalira Win 10 (i koji ce mu bog Pro verzija?) umjesto da samo promijeni Windows display language?

Quote:
pic kaže: Pogledaj post
...
Pic, ovdje idi i namjesti si EN da je display (mozda ce ti malo duze skidati language pack):


To najbrze otvoris tako da kliknes na jezik dolje desno i onda na Language preferences (kako god se zvalo na HR jeziku):


Evo ti i video za vise detalja ako ne znas kako rijesiti (mada je sve vrlo jednostavno i brzo, bez brige).
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 18:35   #3363
Keeper

Imam Win10 i aplikaciju keeper koja pamti lozinke koje su mi potrebne,
pošto nisam baš upoznat, recite mi koristi li tko tu aplikaciju i koliko je
zadooljan njome? Hvala!
trex1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 18:42   #3364
Preferiram KeePass. Open source, bug-free, odlican, mocan, jednostavan, lagan, cross-platform. Koristim ga vec valjda 10 godina bez ikakvog problema.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 22:05   #3365
Jel zna tko gdje se može promjeniti to da kad kopiram neki folder na desktop da mi ga ne gura na prvo mjesto (gore lijevo) umjesto "stalnih" ikona?
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 22:10   #3366
Kaj ne može desni gumb na desktop pa View i onda pogasiš Auto arrange i Aling icons... Mislim da bi to trebalo riješiti...
kezo2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 22:19   #3367
Nije auto arrange, no ispada da je allign icons to grid kvačica bila problem, hvala
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 22:25   #3368
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Nije auto arrange, no ispada da je allign icons to grid kvačica bila problem, hvala
Nema na čemu. Glavno da je riješeno.
kezo2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 20:56   #3369
Pozdrav. Imam win 10 home original, instaliran prije dva dana. Danas sam primjetio da mi umjesto 11.3 pokazuje 18.4 datum. Zašto se to promjenilo? Podešen je na automatsko preuzimanje vremena i datuma. Nakon što sam odznačio i ponovo označio tu opciju postavilo se kako treba.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 22:30   #3370
Zašto mi se Windows 10 pri podizanju sistema "teško" boota ?
Prije je taj boot trajao kratko a sad se točkić vrti 2 minute s win logom prije no što se pojavi desktop slika.
Fala...

Ništa nisam čačkao, nema malwarea.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 12:19   #3371
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
Zašto mi se Windows 10 pri podizanju sistema "teško" boota ?
Prije je taj boot trajao kratko a sad se točkić vrti 2 minute s win logom prije no što se pojavi desktop slika.
Fala...

Ništa nisam čačkao, nema malwarea.
Nitko ti ne moze reci sa sigurnoscu, ili je pun sranja hard disk znaci softverski ili je problem u samom hard disku, posto si ga napunio..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 16:14   #3372
ili dragi windows update pokupio neki update/driver, odlučio ga instalirat i pošemerio pola toga. to imam godišnje bar jedanput na par računala s desetkom
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 17:42   #3373
...a da poviriš na Task Menager / Startup što se sve podiže prilikom boota ...kod mene samo AMD CatajystCC i Windows Defender
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 09:17   #3374
Bok, moze li mi netko savjetovati koje od postojecih Windowsa 10 kupiti? Uopce to nikada nisam radio posto su mi dolazili s racunalom ali sada moram jer kupujem novi laptop bez njih i ne razumijem u cemu je razlika osim ovih nekih basic jezicnih stvari (definitivno bih radije engleski). Koristit cu laptop za posao i free time ako to cini nekakvu razliku kod odabira..
Neke od razlika su 32/64bit, dvd/usb, i onda ono glavno Home ili Pro.
Hvala na usmjeravanju
Tom Meighan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 09:36   #3375
64bit svakako, tu se nema što razmišljati.
Pro verzija ako planiraš koristiti neke naprednije stvari na Windowsima.
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 13:53   #3376
Hvala ONeill
Tom Meighan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 23:29   #3377
Pitanje oko Windows 10 OS-a

Pozdrav forumaši,
Imam par neodoumica u vezi sa ovom verzijom, pa ako netko zna da mi objasni, super bi bilo.

Prvo, da li Microsoft Visual C++ Redistributable verzije (2010,2012,2013,2017) x64,x86, dolaze preinstalirane ili ih mi sami moramo instalirati ?
Drugo, da li DirectX dolazi preinstaliran, ili i njega moramo sami instalirati ?
Trece, ako mi je program instaliran na jednom disku, a na drugom mi je operativni sistem, da li to moze biti razlog zašto mi taj program crasha uz odgovor kako mu fale neki Microsoft Directx ili c++ fajlovi ?

Razlog zbog kojeg pitam je taj što: Sve ovo gore navedeno, imam instalirano na racunaru (tako bar piše na kontrolnoj ploci pod programima),medjutim tih par programa što sam skinuo i instalirao na drugom disku (prvi disk je zapravo SSD koji nema ništa drugo nego OS i neke još fajlove od programa koji se valjda automatski tu instaliraju, ostatak tih programa je na HDDu) mi konstantno kreša bez ikakve poruke, ili pokaze poruku kako fali neki od fajlova koji pripadaju Visual C++ ili DirectX-u.

Googlao sam ovaj problem, i uspio sam naci odgovor da je to zato što nemam instalirane Microsoft Visual C++ verzije, što je opet nelogicno, jer vidim da ih imam.

Edit : Na prijašnjim windowsima ti isti programi su radili bez problema, od kako koristim 10, ti programi prave gore naveden probleme, cak sam nedavno kupio novi racunar koji koristi 10, i naravno opet krešaju, ako ništa, bar znam da ima neke veze sa Windows 10
tareeq is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 06:32   #3378
ovdje je tema https://www.forum.hr/showthread.php?t=839148&page=168
Skydisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 15:30   #3379
Pozdrav forumaši,
Imam par neodoumica u vezi sa ovom verzijom, pa ako netko zna da mi objasni, super bi bilo.

Prvo, da li Microsoft Visual C++ Redistributable verzije (2010,2012,2013,2017) x64,x86, dolaze preinstalirane ili ih mi sami moramo instalirati ?
Drugo, da li DirectX dolazi preinstaliran, ili i njega moramo sami instalirati ?
Trece, ako mi je program instaliran na jednom disku, a na drugom mi je operativni sistem, da li to moze biti razlog zašto mi taj program crasha uz odgovor kako mu fale neki Microsoft Directx ili c++ fajlovi ?

Razlog zbog kojeg pitam je taj što: Sve ovo gore navedeno, imam instalirano na racunaru (tako bar piše na kontrolnoj ploci pod programima),medjutim tih par programa što sam skinuo i instalirao na drugom disku (prvi disk je zapravo SSD koji nema ništa drugo nego OS i neke još fajlove od programa koji se valjda automatski tu instaliraju, ostatak tih programa je na HDDu) mi konstantno kreša bez ikakve poruke, ili pokaze poruku kako fali neki od fajlova koji pripadaju Visual C++ ili DirectX-u.

Googlao sam ovaj problem, i uspio sam naci odgovor da je to zato što nemam instalirane Microsoft Visual C++ verzije, što je opet nelogicno, jer vidim da ih imam.

Edit : Na prijašnjim windowsima ti isti programi su radili bez problema, od kako koristim 10, ti programi prave gore naveden probleme, cak sam nedavno kupio novi racunar koji koristi 10, i naravno opet krešaju, ako ništa, bar znam da ima neke veze sa Windows 10
tareeq is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 19:21   #3380
Quote:
tareeq kaže: Pogledaj post

Prvo, da li Microsoft Visual C++ Redistributable verzije (2010,2012,2013,2017) x64,x86, dolaze preinstalirane ili ih mi sami moramo instalirati ?
Drugo, da li DirectX dolazi preinstaliran, ili i njega moramo sami instalirati ?
Trece, ako mi je program instaliran na jednom disku, a na drugom mi je operativni sistem, da li to moze biti razlog zašto mi taj program crasha uz odgovor kako mu fale neki Microsoft Directx ili c++ fajlovi ?
1. Neke da neke ne
2. Da
3. Ne

Ovako, uz većinu programa u instalacijskoj mapi bi trebao naći mapu Prerequisites ili nešto slično. Unutra bi trebale biti sve instalacije C++, Visual Basic, dotNET... koje su potrebne za ispravan rad tog programa. Pa kreneš redom, pokreni svaku instalaciju, ako ti nudi samo uninstall ili repair onda prekini, to imaš. Ako fali onda to instaliraj. Moguće da ti fali x86 verzija, a ti imaš x64 ili verziju iz druge godine ili nešto slično.
U tim mapama se često nalazi i directx instalacija ali preporučio bi ti da to ne instaliraš, pusti windows update da se pobrine za to.

Ako to sve ne pomogne napiši koji su to točno programi i koju poruku izbacuje kao grešku.
Zyzx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.