Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 17:47   #2821
Je rekao nam je nakon tjedan dana
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 11:28   #2822
Moj je nedavno bio na kastraciji, vadili smo konce nakon 10 dana. Ja sam isto mislila nakon tjedan dana, al rekla mi vetica da za 10 dana dođemo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:37   #2823
Mojoj su nakon sterilizacije vadili konce za 7 dana,samo nisam znala da li za sve vade u isto vrijeme
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:09   #2824
@pos, post ti je prebačen na temu Plava šapa poklanja/traži. na pdf-u Plava šapa.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 15:31   #2825
Ljubimcoljupci, vrijeme je za chat! - Vol. 2

Minijaturnog se nije moglo izvuci na pisanje dok su zadnjih dana padale kise ili snijeg. Sad kad se spustio sibirski val zimogrozljiv gospodin se valja po snijegu i zajebava sve oko sebe.
Yorkie umislio da je polarac

Jucer se kupao i cijelo podne tugaljivo sjedio pred vratima i smilujem se te ga pustim na par sekundi da obavi svoje i vrati se nazad. Nema sanse, lovio sam ga 15 minuta na -10C i na kraju sutnuo da mu uopce stepenice nisu trebale - samo mi jos treba tjedan dana veterinara i njegovo samrtno hroptanje.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 10:06   #2826


Predobri su mi koliko se raspamete na snijeg. Smrzla sam se jučer ko p...., al pseto je uživalo. I izvedem ga poslije ponoći samo na piš, na kraju zaglavim pol sata jer je džubre uživalo pa mi ga bilo žao odvući kući. Pozdrav susjedima, ja sam ona luđakinja koja u pol 1 navečer trči i ganja se sa psom po livadi.

Jutros je gospon zaključio da mu je ipak malo visok snijeg (možda ga ima 20-tak cm, ako ovako nastavi padati do kraja dana će mu samo glava viriti iz snijega ) pa je fino pametnjaković hodao po utabanom i mislio si vjerojatno kako sam blesava što hodam tamo di nije utaban ili očišćen snijeg.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 10:21   #2827
Prethodni pekinezer je obozavao moskovskih -25C.
Nikako mi nije bilo jasno kako moze direktno iz toplog krevetica iskociti na vanjski frizider
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 10:55   #2828
Ne znam zašto toliko obožavaju. Primjećujem da su svi raspamećeni ovih dana, pustiš ih i ne znaju di bi sa sobom od sreće. Kad gledaš djecu i pse koliko se vesele tom bijelom govnetu bude ti žao što ga nema cijelu zimu. Opet s druge strane ide mi na živce jer je sve okolo smrznuto i ceste su katastrofa.

Bome moj dobije kaputić ili vesticu čim je minus. Jest da me sprdaju moji, ali meni nije normalno da iz plus 20 ide vanka na -10 i da mu nije hladno. Druga stvar da mi je pas većinu vremena vanka pa se navikao na hladnoću, ovako ja njega obućem. Rađe tako nego da mi završi kod veta jer se prehladio. Viđam sve više i većih pasa da su obućeni, vjerojatno iz istog razloga kao što je i moj, cijeli dan su na toplom i onda hops na minus ne znam koliko.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 14:38   #2829
tražim baš i čini mi se da nema tema o literaturi o psima..

zanima me općenito o knjigama koje ste pročitali o dresuri, ponašanju.. ima li tko preporuku neku da im se svidjela knjiga, pomogla im u rješavanju problema?
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 15:17   #2830
Npr.
Alexandra Horowitz "Svijet iz pseće perspektive"
Mirta Jambrović "Kako psi komuniciraju"
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 17:12   #2831
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Npr.
Alexandra Horowitz "Svijet iz pseće perspektive"
Mirta Jambrović "Kako psi komuniciraju"
od horowitz sam čitala, super mi je knjiga. Odlična je i "being a dog: following a dog into the world of smell"

kako psi komuniciraju nisam, hvala na preporuci!
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 18:43   #2832
Vjerujem da će ovdje više ludi pročitati post.

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nismo dugo čekali: link.
Rok se bliži. 12. ožujka posljednji je dan kada ovdje možete reagirati i poslati svoje primjedbe i prijedloge na nacrt Odluke, a ovdje vam je i obrazac.

Ja sam svojih 10-ak stranica poslala sinoć. I ne, nije u pitanju samo 13. članak kojim se vlasnici obvezuju na kastraciju kućnih ljubimaca, a ostavlja se slobodan prostor štancerima, nego je više od polovice članaka ili loše ili pogrešno sročeno, a nailazi se i na materijalne pogreške. Jedan je od primjera, recimo, da se vlasnika "opasnoga psa" dovodi u ćorsokak ako se razboli ili odlazi na put: nije izričito rečeno, ali ne dopušta mu se da drugome povjeri psa na čuvanje ili da ga izvede u šetnju.

Vremena još ima. Ako netko želi sudjelovati, a misli da bi mogle biti od koristi primjedbe i prijedlozi koje sam objavila na jednoj od društvenih mreža, neka mi se javi privatnom porukom da mu pošaljem link.

Ponuđen nam je traljavo i šlampavo sastavljen tekst čije ćemo odredbe, prihvate li se, trpjeti godinama: zna se da je loše teže popraviti nego dobro pokvariti.

Što nas se više javi, bolje će nas čuti!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 11:34   #2833
Jel vaše živine normalno obavljaju nuždu u zadnjih par dana?

Znači kod nas je napadalo snijega jedno 30-tak cm, n to je zveknula ledena kiša i napravila se ledena kora na snijegu debela par mm. On po cijeli dan trpi i neće kenjati (jer on ima svoja mjesta di kenja, neće bilo di, a to je sad pod snijegom pa drami ) jer kad si zakorači tamo di hoće propadne i onda trči vanka. Popizdit ću dok se ne otopi ovo, vidim da ga tjera i da traži mjesto al rađe će trpiti dok baš ne zašarafi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 14:20   #2834
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel vaše živine normalno obavljaju nuždu u zadnjih par dana?

Znači kod nas je napadalo snijega jedno 30-tak cm, n to je zveknula ledena kiša i napravila se ledena kora na snijegu debela par mm. On po cijeli dan trpi i neće kenjati (jer on ima svoja mjesta di kenja, neće bilo di, a to je sad pod snijegom pa drami ) jer kad si zakorači tamo di hoće propadne i onda trči vanka. Popizdit ću dok se ne otopi ovo, vidim da ga tjera i da traži mjesto al rađe će trpiti dok baš ne zašarafi.
B obozava snijeg, tako da ni vrsenje nuzde nije nikakav problem.
I kod nas ima puno snijega, pa on uziva... kopa, roni, gura glavu u snijeg, valja se, skace... nista ga ne smeta, ni korica od ledene kise... ma jednom kad odemo van, ne da mu se unutra, ja se smrznem ko guzica, a on bi jos bio vani...

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 16:28   #2835
Ljubimcoljupci, vrijeme je za chat! - Vol. 2

Jutros moj izjuri kao raketa i nakon dvije stepenice skuzi da je malo premokro za njegov ukus vrati se pod dekicu jednako brzo kao i kad je izletio
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 18:37   #2836
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
tražim baš i čini mi se da nema tema o literaturi o psima..
zanima me općenito o knjigama koje ste pročitali o dresuri, ponašanju.. ima li tko preporuku neku da im se svidjela knjiga, pomogla im u rješavanju problema?
Baš sam nedavno razmišljala o tome...
već sam pisala ovdje o Control Unleashed (Puppy Program). Knjižica T. Rugaas On Talking Terms with Dogs je odlična, svi vlasnici, pa čak i potencijali bi je trebali pročitati.
Upravo čitam Scaredy Dog! Understanding and Rehabilitating Your Reactive Dog.
How to Behave so Your Dogs Behaves je sveobuhvatna - o procesu učenja, međusobnoj komunkaciji pasa, odnosu čovjek - pas...
Druge su za rješavanje određenih problema.
Ovdje je free online verzija On the Other Side of The Leash - nisam daleko dogurala.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 07:10   #2837
Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
Baš sam nedavno razmišljala o tome...
već sam pisala ovdje o Control Unleashed (Puppy Program). Knjižica T. Rugaas On Talking Terms with Dogs je odlična, svi vlasnici, pa čak i potencijali bi je trebali pročitati.
Upravo čitam Scaredy Dog! Understanding and Rehabilitating Your Reactive Dog.
How to Behave so Your Dogs Behaves je sveobuhvatna - o procesu učenja, međusobnoj komunkaciji pasa, odnosu čovjek - pas...
Druge su za rješavanje određenih problema.
Ovdje je free online verzija On the Other Side of The Leash - nisam daleko dogurala.
e super
ja sam također našla puno knjiga online (skinula ih u paketu) i sad me zanima na koju da krenem Mislim da je među njima i "On the other end of the leash" pa budem tu. "Dont shoot the dog" mi se isto čini zanimljiva, ako je netko čitao?
Meni je super "What the dog knows" od Cat Waren, isto se može naći online.
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 08:54   #2838
Ja trenutno čitam Pigs can fly, mislim da mi ju je Andrej poslao. Dobra je, vezana je uz odgoj ovih malo tvrdoglavijih pasmina.
Dok pročitam sve knjige koje planiram pseto će mi ostariti.

Lady gdje si skinula te sve knjige? Može link? Ajd mi pošalji please na pp (mislim da ne smijemo o tome javno).


Što se tiče snijega, ma i moj ga obožava dok ne počne upadati u njega. Ovo mu je sad preduboko, ne može hodati, dođe mu snijeg do stomaka i mislim da mu nije napeto previše. kad je niži raspameti se sav. Kenjanje obavlja kad ga jako stisne jer su mu mjesta di on inače obavlja sada pokrivena tim dubljim snijegom i neće tamo.
Joj jedva čekam da se sve ovo potopi, sve je smrznuto i samo gledam kako ću se razlijepiti negdje. Da nije bilo ledene kiše bilo bi super, ovako je horor.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 12:49   #2839
Leeloo i moja je naucena da nuzde obavlja samo na travi pa joj je ovaj snijeg isto bio sok. Prvi dan je 20min kruzila i trazila gdje ce obaviti pisanje, a za broj 2 joj je trebalo jos toliko
Sad se koliko toliko privikla, ali i dalje se malo teze namjesti.
Samo me strah da joj ne ostane ta navika da cucne bilo gdje kada se snijeg otopi.
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 13:04   #2840
Moj jedva da se doće popišati uz putić, nema šanse da kenja tamo. Sva sreća pa nije napadalo pol metra snijega, ne znam di bi taj kenjao kad tako izmišlja.

Netko mi je rekao da oni malo se pogube i što se tiče orijentacije, sve im bijelo i prekriveni su svi mirisi snijegom pa dok pokopčaju di im se šta nalazi. Nemam pojma jel stoji to, ali ima mi malo logike.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.