Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2017., 17:23   #3001
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Hmm....mislio sam da ces barem ti skontati, da nisam mislio ozbiljno.
A nema tu sto shvatili, nema grada iznad 100.000 u Njemačkoj gdje nemaš kvart sa vecinom stranaca ili u istočnoj Njemačkoj gdje nemaš vecinski osobe na socijali!
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 14.06.2017., 00:22   #3002
Broj Britanaca koji su postali njemački državljani porastao je 361 posto u 2016., objavio je u utorak savezni statistički ured što pokazuje da mnogi strahuju da će im Brexit otežati ili onemogućiti život i rad u Europskoj uniji, prenosi britanska agencija Reuters.

Ukupno je 2865 Britanaca prošle godine dobilo njemačko državljanstvo, a očekuje se daljnji mnogo veći porast broja ove godine.

"Veza s Brexitom očigledna je", objavio je ured.

Dio Britanaca strahuje od "tvrdog" Brexita koji će zemlju isključiti iz jedinstvenog tržišta i uz ograničenja kretanja.

Britanija bi trebala uniju napustiti 2019.

Prošle je godine njemačko državljanstvo dobilo ukupno 110.400 stranaca što je 2,9 posto više nego godinu prije.

Najviše je Turaka, ukupno 16.290 iako to predstavlja pad od 17,3 posto u odnosu na godinu prije. 6632 Poljaka postala su njemački državljani što je porast od 11,3 posto, a Hrvata 2985 što predstavlja pad od deset posto u odnosu na godinu prije.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 18.06.2017., 04:56   #3003
https://tarife.mediamarkt.de/smartph...if=real-allnet

U čemu je fora?
Galaxy S8 i Gear S3 vrijede zajedno ca €1100, da li je moguće da su troškovi samo €35 mjesečno i jednom €79?
Mars700 is offline  
Old 18.06.2017., 06:13   #3004
Quote:
Mars700 kaže: Pogledaj post
https://tarife.mediamarkt.de/smartph...if=real-allnet

U čemu je fora?
Galaxy S8 i Gear S3 vrijede zajedno ca €1100, da li je moguće da su troškovi samo €35 mjesečno i jednom €79?
Fora ti je u tom da ako se sjetiš dati na vrijeme odkaz i želiš baš taj mobilni i smartwatch dobivaš njih dosta jeftino.
Jer slične tarife su 15-20€. Znači u 2 godine 360-480€. Ti ovdje plaćaš u prva 24 mjeseca 919€. Znaci ako usporedimo tarifu od 360, "samo" plaćaš 559€ za mobilni i smartwatch. Ali zaboravi odkazati i moraš u 12 mjeseci opet platiti 420€ itd.

Ja neznam gdje ti gledaš cijene ali ova uređaja skupa su Ca. 950€ ako gledaš malo na cijene.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 18.06.2017., 13:57   #3005
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Fora ti je u tom da ako se sjetiš dati na vrijeme odkaz i želiš baš taj mobilni i smartwatch dobivaš njih dosta jeftino.
Jer slične tarife su 15-20€. Znači u 2 godine 360-480€. Ti ovdje plaćaš u prva 24 mjeseca 919€. Znaci ako usporedimo tarifu od 360, "samo" plaćaš 559€ za mobilni i smartwatch. Ali zaboravi odkazati i moraš u 12 mjeseci opet platiti 420€ itd.

Ja neznam gdje ti gledaš cijene ali ova uređaja skupa su Ca. 950€ ako gledaš malo na cijene.
Da u pravu si, malo sam precijenio S8, mislio sam da je oko €800, ali svejedno opet ekstra ponuda. Koliko vidim otkazati se mora 3 mjeseca prije isteka, to ne bi trebao biti problem
Mars700 is offline  
Old 18.06.2017., 14:00   #3006
To je Mobilcom-Debitel, dodaj jos Anschlusspreis 39,99€, kad sve sracunamo iziđe to na 960€ za 2 godine.

Treba uzet u obzir da je Mobilcom kupio veliku kolicinu tih uređaja sa poprilicnim rabatom i da ce na kraju ostvariti lijep profit.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 18.06.2017., 22:32   #3007
A sat su valjda dobili isto jeftinije u paketu. Ali veći će dobit ostvariti ako se ne odkaze na vrijeme u tih 12 mjeseci. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 18.06.2017., 23:58   #3008
Otkaz se mora dat max 3 mjeseca prije isteka ugovora, ne 12.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 19.06.2017., 19:34   #3009
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Otkaz se mora dat max 3 mjeseca prije isteka ugovora, ne 12.
Da, ali ako ne otkaže na vrijem, se automatski produži za 12 mjeseci i to po istoj tarifi i bez novog mobilnog.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 19.06.2017., 19:40   #3010
Znam, zato sam ja dao otkaz cca 6 mj prije, sigurno je sigurno.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 20.06.2017., 10:52   #3011
Idem idući mjesec na godišnji, NRW-Zg, ali gledam letove za sebe i dijete, i povratna nema ništa ispod 600€.
Kojim aviokompanijama letite i koliko unaprijed bukirate, za koju cijenu? Busom me ispadne 200€ ali onda imamo 17h gužvanja u jednom pravcu 😁😖
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 20.06.2017., 11:02   #3012
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Idem idući mjesec na godišnji, NRW-Zg, ali gledam letove za sebe i dijete, i povratna nema ništa ispod 600€.
Kojim aviokompanijama letite i koliko unaprijed bukirate, za koju cijenu? Busom me ispadne 200€ ali onda imamo 17h gužvanja u jednom pravcu ����
Let gledam mjesecima (3+) prije, ili ako se naleti na akciju (rijetko)

Za bus: si gledala Flixbus? 200€ mi je ektremno, cura mi je platila nekih 25€ zadnji put (ali je bila akcija). Bas gledam, ispadne ca. 70-80€ (direktna voznja), 1 odrasla osoba + dijete po smjeru.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Old 20.06.2017., 11:14   #3013
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Idem idući mjesec na godišnji, NRW-Zg, ali gledam letove za sebe i dijete, i povratna nema ništa ispod 600€.
Kojim aviokompanijama letite i koliko unaprijed bukirate, za koju cijenu? Busom me ispadne 200€ ali onda imamo 17h gužvanja u jednom pravcu 😁😖
Iz iskustva znam da treba bukirati takve letove 3+ mjeseci unaprijed, tad povratna karta avionom moze biti oko 150 E.
Najcesce putujem Eurowingsom (Germanwings), iz Hamburga. Redovno moram presjedati u Düsseldorfu ili Münichu, povratna karta je tad oko 200-240 E.
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Old 20.06.2017., 12:56   #3014
Ne mogu naci listu gdje pise kolike su place po gradovima, ima samo ze vece gradove, zanima me Konstanz. Ima li tko kakav link?
zemljanin80 is offline  
Old 20.06.2017., 12:58   #3015
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Idem idući mjesec na godišnji, NRW-Zg, ali gledam letove za sebe i dijete, i povratna nema ništa ispod 600€.
Kojim aviokompanijama letite i koliko unaprijed bukirate, za koju cijenu? Busom me ispadne 200€ ali onda imamo 17h gužvanja u jednom pravcu 😁😖
Za vrijeme školskih praznika moraš bukirati što prije. Ako ideš samo do ZG pogledaj i vlak kao opciju pogotovo ako je dijete izpod 12 ili 14 pa placa samo pola cijene, i ako ideš samo do ZG bi trebalo biti brže od busa.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 20.06.2017., 13:02   #3016
Plaće su veće gdje je najam znatno veći, možeš se po tome ravnati nešto. Znaci ako je tamo najam skuplji je i plaća uobičajeno veća.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 20.06.2017., 14:19   #3017
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Idem idući mjesec na godišnji, NRW-Zg, ali gledam letove za sebe i dijete, i povratna nema ništa ispod 600€.
Kojim aviokompanijama letite i koliko unaprijed bukirate, za koju cijenu? Busom me ispadne 200€ ali onda imamo 17h gužvanja u jednom pravcu ����
Isto Eurowings, isto sto ranije kupim kartu. U pravilu dva-tri mjeseca prije leta, ali bude nekad i samo tjedan dana ranije, ovisi o situaciji. Uvijek uzmem najjeftiniju kartu (rucsna prtljaga) pa samim time karta (povratna) bude izmedju 100 i 150 Eura (najvise je bila 220, ali to je bila jedna od onih situacija gdje sam ju kupio tjedan ili cak manje od toga prije leta).

Imas recimo sada Düsseldorf-Split, nedjelja-nedjelja (09.-23.07.2017) izravni let, za tebe i dijete s prtljagom do 23 kg let za 446 €.

EDIT: sada uocio NRW-ZG, eh, tu imas samo iz Kölna izravni let i taj je cak i skoro 800 € ako letis u gore navedenom terminu
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Old 20.06.2017., 17:33   #3018
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Let gledam mjesecima (3+) prije, ili ako se naleti na akciju (rijetko)

Za bus: si gledala Flixbus? 200€ mi je ektremno, cura mi je platila nekih 25€ zadnji put (ali je bila akcija). Bas gledam, ispadne ca. 70-80€ (direktna voznja), 1 odrasla osoba + dijete po smjeru.
Da, flixbus 😕 preko njihove aplikacije. .
Pa i meni čudno da nije jeftinije al eto...
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 20.06.2017., 19:13   #3019
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Da, flixbus 😕 preko njihove aplikacije. .
Pa i meni čudno da nije jeftinije al eto...
Pogledaj i getbuybus.com tu ima vise ponuda osim samog flixbusa.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 20.06.2017., 22:08   #3020
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Idem idući mjesec na godišnji, NRW-Zg, ali gledam letove za sebe i dijete, i povratna nema ništa ispod 600€.
Kojim aviokompanijama letite i koliko unaprijed bukirate, za koju cijenu? Busom me ispadne 200€ ali onda imamo 17h gužvanja u jednom pravcu 😁😖
Ja obicno kupujem preko ove stranice: www.swoodoo.com
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.