Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2015., 17:42   #21
To san ti ja krivo reka zadnji put jer san izbia pdv nekako u prikazu...

za cash gib125 fe je 800 kn, a gib125 al je 999 kuna.

a ovi vu+ 4k je pravi stroj, šteta šta nema 2*hdmi 2.0...ako je uopće u prodaji u šta sumnjam, vjerovatno je i on cca 500 ojra.
Antem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 17:59   #22
je, stroj je top class i navodno će bit 499€..a vjerojatno će Duo 4K imat sve ovo x 2

to su dobre cijene, mislim da nigdje nema gib125 alu ispod 1000kn novi, a znam za neke cijene da su vrlo povoljne npr onaj motor amiko 320kn

mislim da si ti isto rekao da onaj combo rec Amiko HD8260 sa CI+ utorom za Maxtv ili Evo tv je za cash 550kn kod njih?
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 18:13   #23
@blue: Amiko site za DM3800 veli: 13V = 1.9°/sec, 18V = 2.5° / sec...budem ištopao kad bum u prilici
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 18:19   #24
@ blue je u njih, sad je 570 kuna.

@ myt jel kupuješ weteka?
Antem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 19:16   #25
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post

@girling, postavke su ti dobre, sad trebas naci signal i dobit ces sliku, na tom transponderu su WDR kanali.
kod mene je na toj frek DW-tw,,,,
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 19:25   #26
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Malo jesam uzeo bolji receiver negoli mi treba.. ali neke opcije stvarno koristim i zbilja mi treba duo2
A koje su to ?
Ovo sve kaj si nabrojal Solo2 odradi bez ikakvih problema, i ne samo on nego i hrpa drugih...

Mislim super je da si uzel Duo2 jer to zbilja je odličan reciver, no krajnje je bez veze da ne koristiš čak ni 30% njegovih mogućnosti...

Kaj se tiče Rama i flasha Solo2 ga ima i više nego dovoljno, nema nikakve potrebe za više od toga...
Kaj se tiče WiFi-a to se lako ubaci stick u USB i stvar riješena...

A kaj se tiče diskova po tom pitanju mislim da je bilo koji disk u reciveru bez veze, osim eventualno nekog malog SSD-a tek toliko radi EPG-a, instalacije plugina, multiboot imagea na njega, proširivanje flasha na 64Gb ak ti to srce želi i.t.d....no to sve odradi i bilo koji dobar USB stick.

Kaj se tiče diskova daleko najbolja opcija je kupit neki jeftini NAS server i ubacit ih u njega, te onda snimat drito na NAS koji postaviš kao HDD replacment i reciver ti je potpuno bešuman, manje se grije i sve snimljeno ti je dostupno svugdi u mreži neovisno o tome bio rec upaljen ili ne...

Quote:
Antem kaže: Pogledaj post
@ TBF1D nedavno sam bia u prilici uzet dreambox 7080hd za cca 500 ojra, ako si zainteresiran mogu ti pitat ako te bude zanimalo. Ipak je ovo kralj svih recova i vrh vrhova za takve sat fanatike kao što si ti

https://www.dream-multimedia-tv.de/en/dm7080-hd
Jednom VU uvijek VU !
Dreama sam imal jednom i nikad više, istina i bog kinesku kopiju no svejedno toliko me raspizdil da ga nebi mogel gledat ispred sebe, tak da hvala ali ne hvala

Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
ma TBF1D ti čeka ovaj stroj

piše da available now! al zgleda da ih je strah napisat cijenu
Definitivno
Al bogme se i ja bojim pročitat cijenu

EDIT:
Jesi videl ovo čudo
+ 21K+ DMIPS CPU (Quadcore)
+ HEVC 4kx2kp60
+ Ethernet Router (4 Gigabit ports), WiFi AP support
+ 8 DVB-C tuners embedded (option to extend up to 16 DVB-C tuners)
+ Full 3D support (SVC / MVC codec, HDMI 2.0)

Jedini problem je kaj nije DVB-S

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 25.08.2015. at 21:39.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 19:32   #27
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
kod mene je na toj frek DW-tw,,,,
Da ti ferkvencija možda ipak nije 11603/11604 a satelit okrenut ili diseqc postavljen na 13.0E ?
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 20:54   #28
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Jednom VU uvijek VU !
Je li ti mozda vozis BMW?

Tako zvuce njihovi sektaši.

Ne znam opet cemu prepiranje oko gluposti, kome treba receiver od 500 eura neka si ga slobodno kupi, kod mene super radi i onaj od 100 eura, u usporedbi sa mojim bolju sliku ovaj od 500 eura moze imati samo ako njegov vlasnik ima i tv veceg ekrana od mog (kod mene je 42" - 107 cm).
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 21:11   #29
Ne BMW nebi kupil baš nikad

U biti se zajebavam, iako sam bil zadovoljan sa solom, a još zadovoljniji sam sa Solo2...
tak da kad jednog dana dođe na red 4K reciver to bu vjerojatno VU osim ak ne pretjeraju sa cijenom onda bi Gigablue ili kaj bu se već našlo...

No apsolutno si u pravu, kaj se mene tiče ni NB6000 nije bil ništ lošiji od Sola po pitanju samog rada,
problem je bil software koji je naravno pun kufer lošiji od enigme2...al svaki rec koji ima funkcionalnu enigmu2 je sigurno sasvim dovoljan za bilo kojeg korisnika.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 00:41   #30
Naravno, a kome osnovni E2 receiver nije dovoljan, na trzistu ima dovoljno izbora.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 00:49   #31
@Antem, s takvim cijenama bi trebali svi shopovi ići ali ne, drugdje je taj rec i više od 700kn, Gib 125 je po 1200-1300kn, i još puno drugih proizvoda al to je već stara HR priča nažalost..srećom pa se možemo snaći i ovak

@Myt, znam da od 30W-42E ide negdje cca 43 sekunde što nije malo al opet nije ni puno, no rijetko tko vrti baš stalno od hispasata do turksata bez "stanica" odnosno najčešće gledanih satelita, Ak imaš recimo na drugom tanjuru neki manji ili veći multifeed onda je motor odličan za pokrit one satelite koji teško idu u multifeed bez gubitaka..

@TBF1D, to je neki opaki 4K strojček koji će unatoč nedostatku DVB-S/S2 koštat kao suho zlato
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 08:34   #32
Quote:
Antem kaže: Pogledaj post

@ myt jel kupuješ weteka?
Ne jošte...upravo otkrih da je onaj uhd panj i dalje na akciji u elipsu, pa ako uzmem, rec će morati pričekati, a onda će trebati i uhd rec ...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 12:21   #33
malo Sam cackao f-konektore i ko je rekao da su oni u pitanju izgleda da je u pravu , sada mi moze Hdmi kabl i slika mi je odlicna ... samo Jos ne mogu da "uhvatim " drugi mux ...ne smijem cackati vise da ne izgubim ovo sto imam ...
Tvholic is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 12:25   #34
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ne jošte...upravo otkrih da je onaj uhd panj i dalje na akciji u elipsu, pa ako uzmem, rec će morati pričekati, a onda će trebati i uhd rec ...
Hehehe pametno, možda na sola 4k

Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
A usput Solo2 radi tak da streama sve kanale putem DLNA na sve televizore/MK809 plus...i tu bi takaj jako dobro došli 3 i 4 tuner...
Mislia san da samo vuduo2 radi hardverski transcoding, nisan zna da i solo2 radi isto

Znači uspia si upogonit remote tuner server preko DLNA?
Znam da je onda kad smo pričali bilo problema sa listom kanala, pa kanali u formatu 4:3 umjesto 16:9...
Antem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 13:19   #35
Solo2 radi softwerski trancoding.
Sporije je i krade resurse procesora.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 13:26   #36
Kako pristupaš listi kanala na tabletu npr. jel ideš preko web interfejsa ili vudu2 glumi dlna server?
Antem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 13:33   #37
Listi kanala možeš pristupiti preko web interface-a ali to je dosta bugovito.
Za to koristim vu+player for android.
http://www.vuplus-community.net/boar...le-play.11168/

Simpatičan je interface i imaš sve doista što ti je potrebno za šaltanje i gledanje. Lista kanala je posložena kao i na receiveru. Slično kao na tuner serveru.
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 13:41   #38
Zgodno...a jel strima vuduo2 u original kvaliteti sa satelita? Ili reducira bitrate ili možda rezoluciju?
Antem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 13:52   #39
Satelitske i zemaljske antene i prijem signala - pitajte!

Da, vu+ duo2 i vu+solo2 stream-aju direktno u full-hdu sliku na komp npr. (ja sam laptop spojio kabelom direktno sa vu+ receiverom te između njih imam 1GBit mrežu.



Ovdje je bitno reći da se taj famozni transcoding (smanjenje bitrate i rezolucije) koristi samo u slučaju kada imaš npr. tablet ili lošiji laptop koji nemaju full hd rezoluciju.. ... tada nema potrebe da ti se streama u punoj rezoluciji.. već je poželjno da saam receiver smanji tu rezoluciju i preko mreže šalje manje paodataka.

Isto se koristi transcoding kada želiš nešto gledati preko wi-fia na tabletu na primjer.. koji niti nema mogućnosti kabela.... tada naravno.. smanjiš protok podataka npr. na HD ili na SD rezoluciju.. koja može bez problema ići preko wifi mreže.

FULL HD materijal zna ugušiti protok preko WIFI N mreže.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 27.08.2015. at 09:41.
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 14:07   #40
Da, to mi je jasno...najsigurnije je spojit lan kabelom pa si onda siguran da će ti sve ić.

ali mislim da nebi trebao imat problema ni sa wifi streamovima do cca 10 mbps...recimo naše arene hd na eutelsatu 16e.
Imao sam (a mislim da tbf1d još ima) android stick mk809+ koji ima wifi N i koji je prištekan na full hd tv ( 1080p).
Recimo ovakva priča bi me zanimala ,oće li gurnit arene hd preko wifija u original kvaliteti sa satelita?
Iako znam da to ovisi od slučaja do slučaja, bolje rečeno nije svaki router isti.
Antem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.