Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 20:55   #5561
Ja sam kao i ti bio u velikoj nedoumici obaviti li lasersko skidanje ili ne. Imam dioptriju kao i ti i na kraju sam ipak za sada odustao od te ideje. Što god netko rekao, to je ipak operacija i tvoje oči su u pitanju i naravno da te hvata strah i da imaš sto scenarija u glavi što može poći po zlu, iako je taj postotak jako, jako mali, ali uvijek postoji to 'ali'.

Ne znam, jednom kada dioptrija bude veća i kad budem stariji, onda možda (sad imam 28god).
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 09:20   #5562
Quote:
Dyma kaže: Pogledaj post
Ja sam kao i ti bio u velikoj nedoumici obaviti li lasersko skidanje ili ne. Imam dioptriju kao i ti i na kraju sam ipak za sada odustao od te ideje. Što god netko rekao, to je ipak operacija i tvoje oči su u pitanju i naravno da te hvata strah i da imaš sto scenarija u glavi što može poći po zlu, iako je taj postotak jako, jako mali, ali uvijek postoji to 'ali'.

Ne znam, jednom kada dioptrija bude veća i kad budem stariji, onda možda (sad imam 28god).
Ja sam isto tako dugo razmisljao o operaciji , prosao sve forume , nikako se nisam mogao odluciti
Operaciju sam napokon napravio 05.05 2017 kog Dr Sarica i sad mi je samo krivo sto je nisam napravio ranije
Imao sam asigmatizam i minus a sad mi je vid bolji nego s naocalama pogotovo nocu
Beocrni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:33   #5563
Joj. ja stvarno nezzz šta da radim, i ako te naočale mi smetaju, kad se bavim sportom, po ljeti, i bez njih ne vidim dobro.
Obavila sam pregled u Optical Express i stavrno su profesionalci, ali cijene su još malo "visoke" i sad kad čitam sve postove da ljudi imaju probleme sa suhim očima... :-O joj nezz stvarno.
i ako sam se bila odlučila, ali... neznam ni ja sama
pamić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:17   #5564
Quote:
pamić kaže: Pogledaj post
Joj. ja stvarno nezzz šta da radim, i ako te naočale mi smetaju, kad se bavim sportom, po ljeti, i bez njih ne vidim dobro.
Obavila sam pregled u Optical Express i stavrno su profesionalci, ali cijene su još malo "visoke" i sad kad čitam sve postove da ljudi imaju probleme sa suhim očima... :-O joj nezz stvarno.
i ako sam se bila odlučila, ali... neznam ni ja sama
Ja sam isto bila na operaciji kod doktora Šarića i to sa suhim očima je normalno poslije operacije. Stalno sam kapala suze i sve je bilo ok. I sad je sve ok, nemam suhe oči, a cijeli dan sam ispred monitora. Ako inače imaš suhe oči, to trebaš liječiti prije operacije.
Meni je isto žao što operaciju nisam napravila prije I od dr. Šarića fakat nema boljeg.
__________________
It's so deadly, my dear, the power of having you near....
bogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:29   #5565
Quote:
bogirl kaže: Pogledaj post
Ja sam isto bila na operaciji kod doktora Šarića i to sa suhim očima je normalno poslije operacije. Stalno sam kapala suze i sve je bilo ok. I sad je sve ok, nemam suhe oči, a cijeli dan sam ispred monitora. Ako inače imaš suhe oči, to trebaš liječiti prije operacije.
Meni je isto žao što operaciju nisam napravila prije I od dr. Šarića fakat nema boljeg.
Vjerujem da je on najbolji, ja sam obavila pregled kod njega.
Koji zahvat si obavila? i kada?
Ja isto sam cijeli pred pc-a.. .
kako se osjećaš danas? jel si zadovoljna??
pamić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:38   #5566
Quote:
pamić kaže: Pogledaj post
Bok svima! Ja sam obavila pregled za skidanje dioptrijei imam još puno neudomica što se toga tiče:
npr: koji su najveći "problemi" nakon operacije? .... šta očekivati nakon operacije.... nema veliku dioptriju -1,25 i - 1,75 i neznam se nikako odlučiti za operaciju ili ne...
Šta radit nisam pametna.... kako ste se vi odlučili??? I kako ste odabrali Polikliniku gdje obaviti lasersko skidanje doptrije??
Procitaj moj post,ja sam se odlucio za najbolju metodu gdje je oporavak najbrzi al zato ta metoda i dodje vise nego ostale. Pekle su me oci 12h nakon toga sve super do sada,suhooca ociju 0,ujutro suho oko prva 3 tjedna,vise ne.
Inace proslo je 28 dana tocno od zahvata ILasik Advanced CustomVue

vid mi je oštar.mozda ujutro slabiji malo
bijela slova mi svijetle nekako pre jako na tv(druge boje ne)
auti po noci jos bljeste
vozacki sam prosao 10/10
Axe25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:52   #5567
Pitanje za doktora,
bio sam na laserskom skidanju dioptrije PRK metodom prije 6 tjedana (dioptrija -1.5 na lijevo i -2 na desno oko).Lijevo oko se oporavilo vrlo dobro dok je desno oko prilično slabo, nemam vidne ošrine bez obzira na udaljenost s koje čitam. Sad več po drugi put koristim dexagel samo za desno oko.

Zanima me da li je to normalna posljedica operacije ili će tu biti potrebna dodatna korekcija? Je li normalno da je tako velika razlika u oporavku između dva oka?
Ivica987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:35   #5568
Quote:
Ivica987 kaže: Pogledaj post
Pitanje za doktora,
bio sam na laserskom skidanju dioptrije PRK metodom prije 6 tjedana (dioptrija -1.5 na lijevo i -2 na desno oko).Lijevo oko se oporavilo vrlo dobro dok je desno oko prilično slabo, nemam vidne ošrine bez obzira na udaljenost s koje čitam. Sad več po drugi put koristim dexagel samo za desno oko.

Zanima me da li je to normalna posljedica operacije ili će tu biti potrebna dodatna korekcija? Je li normalno da je tako velika razlika u oporavku između dva oka?
Poštovani,
Razlika u oporavku kod PRK metode može biti velika, no da li je kod Vas riječ o tome ili o dioptriji nemoguće mi je reći bez pregleda.
Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:57   #5569
Hej svima!

Samo da ohrabrim vas koji biste htjeli na skidanje dioptrije. Ja sam imala dioptriju samo na lijevom oku i to +5, znači ništa nisam vidjela! 2012. sam otišla u Optical Express i dr. Šarić mi je operirao oko. Srećom meni je samo jedno oko bilo loše pa me i jeftinije došlo nego nekog tko mora oba oka, ali zaista zaista se isplati! i meni je tad bilo puno, ali za zdravlje i za vid bih dala i zadnju kunu (ja sam kombinirala keš i na rate )

Ugl. kakav preporod.. Glavobolje više nisam imala (a prije operacije skoro svaki dan godinama), vid mi je sad na 90%, a s obzirom na 20% prije operacije - to je ogroomna razlika!
Ništa ne boli, ništa ne smeta, gotovo u 5 min i odmah vidiš ogromnu promjenu iako treba i koji mjesec da sve dođe na svoje. S obzirom da sam ja imala veliku šansu da mi se mali dio dioptrije vrati jer sam imala veliku dioptriju, to se nije dogodilo. Znači ne mogu opisati koje zadovoljstvo je kad napokon progledaš.

U početku mi je par dana smetalo svjetlo, to je normalno, i sve boje su mi bile življe, što mi je bilo genijalno ..naravno poslije se privikneš pa ti je normalno sve

U svakom slučaju, moja velika preporuka za dr. Šarića i cijeli tim, i budite hrabri, ništa ne boli i gotovi ste začas
Ancica-B is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:03   #5570
Quote:
pamić kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je on najbolji, ja sam obavila pregled kod njega.
Koji zahvat si obavila? i kada?
Ja isto sam cijeli pred pc-a.. .
kako se osjećaš danas? jel si zadovoljna??
hej.. evo post ispred sam opisala kak je meni bilo i kod koga sam obavila skidanje dioptrije
Ja npr. nikakve "probleme" poslije nisam imala, čak ni suhoću oka, moraš kapati oko i paziti da ne trljaš mj dana, što nisam imala ni potrebe pa nije bio problem. Malo pripaziti tih par tjedana i to je to.
Ugl ja prezadovoljna i to mi je bila najbolja odluka u životu iskreno
Ancica-B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 08:29   #5571
Pitanje za Doktora:
Čitam na postovima da "mjesec dana ne smiješ trljati oko".... ja sam Vam zaboravila reći na pregledu da kad počinje proljeće, budem alergična sam na pelud, i onda počinjem uzimati one lijekove antistaminike, i ponekad oči me svrbe.
Šta kažete na taj problem?
pamić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 14:46   #5572
Quote:
pamić kaže: Pogledaj post
Pitanje za Doktora:
Čitam na postovima da "mjesec dana ne smiješ trljati oko".... ja sam Vam zaboravila reći na pregledu da kad počinje proljeće, budem alergična sam na pelud, i onda počinjem uzimati one lijekove antistaminike, i ponekad oči me svrbe.
Šta kažete na taj problem?
Poštovana,
U jakoj alergiji treba biti oprezan, no blaga alergija je čak dobrodošla jer smanjuje suhoću oka. Trljanje očiju treba izbjegavati prvih 2-3 tjedna.

Lijepi pozrdav,

dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 08:56   #5573
Bok! Samo da se javim da jučer sam rezervirala termin za 8.3. za skidanje dioptrije..... Javljam se slijedeći tjedan
pamić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 09:54   #5574
Quote:
pamić kaže: Pogledaj post
Bok! Samo da se javim da jučer sam rezervirala termin za 8.3. za skidanje dioptrije..... Javljam se slijedeći tjedan
Koja metoda? Sretno
NinaDrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 14:47   #5575
Quote:
NinaDrv kaže: Pogledaj post
Koja metoda? Sretno
Mislim na Intralase Lasik standard... al nisam još sigurna....
pamić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 19:28   #5576
Odaberi na pregledu nakon razgovora s lijecnikom. Sretno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 09:17   #5577
Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
Odaberi na pregledu nakon razgovora s lijecnikom. Sretno!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala!!
pamić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 08:50   #5578
Zanima me malo koje se minus dioptrije smatraju velikim dioptrijama, s obzirom na mogućnost laserske korekcije?
Faranin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 10:02   #5579
Quote:
Faranin kaže: Pogledaj post
Zanima me malo koje se minus dioptrije smatraju velikim dioptrijama, s obzirom na mogućnost laserske korekcije?
Poštovana,

To ovisi o debljini rožnice i keratometrijskim vrijednostima, što je
rožnica deblja, a keratometrijske vrijednosti više moguće je operirati
veću dioptriju kratkovidnosti i obratno. U svakom slučaju, sve se to vrlo lako utvrdi prilikom pregleda za lasersku korekciju vida.

Lijepi pozdrav,

dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 00:35   #5580
Ima li netko iskustva sa pallikaris metodom?
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.