Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Sastanak Grabar Kitarović - Vučić ocjenjujete
Pozitivno 45 32.61%
Negativno 93 67.39%
Glasovatelji: 138. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2016., 19:30   #81
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
A što se tiče granica na Dunavu, pa i ako sredinom povučeš crtu Vukovarska ada je bliža Hr recimo pa i nju svojatate?
E baš si ga lupio, ada od Srbije ima 20 metara od Hrvatske 200.
Za ove što bi granicu sredinom dunava što ne znaći da je tu i matica koja je na štetu Hrvatske u zadnjih 20 godina na mjestima odnijela 10-15 metara obale.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 19:34   #82
samo neka razgovaraju zato su izabrani i plaćeni, ne samo to - trebaju objasniti zašto su, ako su, ikad odbili razgovarati.
mudozvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 20:33   #83
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Jeste se odrekli teritorijalnih pretenzija prema Hrvatskoj i javno priznali odgovornost za rat? Jeste se odrekli zakona prema kojem bi sudili našim državljanima za izmišljene zločine? Hoćete li priznati legitimnost Oluje i prestati s propagandom o pola milijuna protjeranih Srba? Kad ćete prestati zabadati nos u unutarnja pitanja Hr? Kad će plaćanje ratne štete?

Nas u Hr samo to zanima od Srbije i to je to. Što manje slušamo o Srbiji u bilo kojem drugom kontekstu to bolje.

Ako je jedna Njemačka mogla priznati odgovornost za rat i naknaditi štetu zašto ne može Srbija? Vidiš, problemi između Hr i Srbije se neće riješiti pretvaranjem da rata nije bilo niti skrivanjem činjenice da je Srbija jedini krivac za rat. I od toga treba poći, od javnog priznanja, javnog odricanja od velikosrpske politike, e da je takav sporazum onda bi vrijedio truda.



Slažem se. S četnicima, bivšim ili sadašnjim nema pregovora dok se ne ispuni ovo što sam gore napisao.
Nemamo mi odavno teritorijalnih pretenzija, cak ni rat nije bio zbog teritorijalnih pretenzijama same Srbije, nego nezavisnosti samih Srba iz Hrvatske.
Taj zakon postoji i kod drugih zemalja, ali se radi na tome da se dovede u neki za vas prihvatpjiv okvir. Pitanje je dal su ti zlocini 'izmisljeni' ili jednostavno ne postoji zelja kod vas da se procesuiraju.
Sta treba, da slavimo Oluju? Ko joj osporava legitimitet, vecina nas samo misli da je neukusno slaviti proterivanje civila, i veliku pobedu nad pet puta malobrojnijom vojskom kao da je bitka za Staljingrad. O pola miliona pricate vise vi nego mi, proterano je previse i bez preterivanja.
Za ratnu stetu dodji juce, malo je kasno za to.
Srbija jeste najveci krivac za ratove, ali nije jedini, ma koliko vi ponavljali tu mantru. Mi smo poslali u Hag sve koji su trazeni, gomila ih je osudjena i to niko ne osporava. Predsednici su se izvinjavali, sporazumi su se potpisivali, ne znam sta hoces vise, atomska bomba da se baci na Beograd?
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 20:40   #84
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Nemamo mi odavno teritorijalnih pretenzija, cak ni rat nije bio zbog teritorijalnih pretenzijama same Srbije, nego nezavisnosti samih Srba iz Hrvatske.
Taj zakon postoji i kod drugih zemalja, ali se radi na tome da se dovede u neki za vas prihvatpjiv okvir. Pitanje je dal su ti zlocini 'izmisljeni' ili jednostavno ne postoji zelja kod vas da se procesuiraju.
Sta treba, da slavimo Oluju? Ko joj osporava legitimitet, vecina nas samo misli da je neukusno slaviti proterivanje civila, i veliku pobedu nad pet puta malobrojnijom vojskom kao da je bitka za Staljingrad. O pola miliona pricate vise vi nego mi, proterano je previse i bez preterivanja.
Za ratnu stetu dodji juce, malo je kasno za to.
Srbija jeste najveci krivac za ratove, ali nije jedini, ma koliko vi ponavljali tu mantru. Mi smo poslali u Hag sve koji su trazeni, gomila ih je osudjena i to niko ne osporava. Predsednici su se izvinjavali, sporazumi su se potpisivali, ne znam sta hoces vise, atomska bomba da se baci na Beograd?
civili nisu protjerivani
to što je bila propaganda da svi moraju ići jer će ih sumaniti Hrvati ubiti je dio priče koji je na savjesti onih koji su im to pričali
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 20:44   #85
Cinjenica je da je bilo civilnih zrtava medju malobrojnim koji su ostali. Cinjenica je i da nije prikazana neka politicka volja da se ti zlocini procesuiraju. Pitanje je da bi bilo da vecina nije izbegla, to nikad necemo saznati. S obzirom da vam je to najbtnija vojna operacija u istoriji valjda je prvenstveno vama u interesu da citava situacija u vezi iste bude cista ko suza i svi krivci koji joj kaljaju legitimitet procesuirani.
Defke is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.06.2016., 21:22   #86
VR Oluja je jedna od najciscih akcija ne samo za vrijeme Domovisnkog rata nego uopce u posljednjih 50 godina i izučava se na mnogim Američkim vojnim veleučilištima stoga ove priče o podjednakoj krivici i sl. floskule treba u startu kartonirat. Jedini krivac za rat je Srbija i tu nema priče, dok god se to nezeli priznat snjima se nema sta trazit i ic na zelenu granu, pogotovo ne ovo Kolindino sastanečenje blizu Vukovara. Fuj, sramota!

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...ef&oe=57CD0546

MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 21:29   #87
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Cinjenica je da je bilo civilnih zrtava medju malobrojnim koji su ostali. Cinjenica je i da nije prikazana neka politicka volja da se ti zlocini procesuiraju. Pitanje je da bi bilo da vecina nije izbegla, to nikad necemo saznati. S obzirom da vam je to najbtnija vojna operacija u istoriji valjda je prvenstveno vama u interesu da citava situacija u vezi iste bude cista ko suza i svi krivci koji joj kaljaju legitimitet procesuirani.
Ako se ne varam, na hrvatskim sudovima se vodio proces za preko 400 hrvatskih vojnika i časnika za pojedinačne zločine s naše strane tokom rata.
Osudili smo na našem sudu i generala Mirka Norca, Merčepa, a i Glavaš će pasti dakle to su sve krupne ribe.

Samo što vi hoćete da povijest pamti oluju kao zločinačku akciju koja je imala namjeru istjerati srpski narod. Jer onda bi ispalo da je vaše vojno učešće na balkanu bilo opravdano i to možete koristiti za diplomatske probitke.

Taj film nećete gledati i zaboravi na to.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 22:10   #88
Uh, stvarno ne bih da ulazim dublje u tu temu, svasta se o tome pricalo na temama koje su za to. Moj post je malo grublji kao odgovor nadobudnom srbomrscu, a na ovakvim temama se uvek nadje takvih par sa nekakvim 'zahtevima'. Cak i da su ti zahtevi potpuno legitimni, kako misli da se isti ostvare ako ne ovakvim dijalogom. Da cemo mi sve da ispunimo u nadi da ce jednom Hrvatska ugostiti nekog naseg zvanicnika? Jes boli nas kurac. Niste ni vi ni mi toliko bitan faktor.

Uostalom pitajte one koji zaista upravljaju drzavom, dakle vlasnici krupnog kapitala, koliko bi se obradovali kada bi se podigao zid izmedju drzava i pola njihovih firmi ostalo 'sa druge strane'. Dok se oni pitaju taj film necete gledati, ostaje samo lozenje za raju.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 22:30   #89
Svama stvarno nikako na zelenu granu? Pa jebote nismo mi ti koji malo-malo zabadamo nos kakvo tko ima oruzje, dali se smije slavit Oluja ili bi vas trebali pitat i sl. Vaš je problem što u svojim glavama i dalje mislite da ste nad svima superiorni da trebate biti glavna sila u regiji i da i dalje mozete drugima odlucivati kad ce jest, piskit-kakit, sta ce slavit i kakvo ce naoruzanje imat, kad se k tome doda da vam je na vlasti i u opoziciji ekipa koja je 90-ih zagovarala VKK granice stvarno se nema šta raspravljat.
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 22:43   #90
Ako su dva suseda (u neki slucajevima cak ne ni suseda) u relativno napetim odnosima, i jedan od njih nabavlja dalekodometno oruzje kojim pokriva teritoriju tog suseda, to u 99% slucajeva dobije reakciju tog istog suseda, ostriju ili blazu.
Isto tako ako jedan sused pravi festu od toga sto je prepolovio procenat pripadnika jednog naroda u svojoj drzavi, 'drzava matica' tog naroda nece blagonaklono gledati na to.
Zameni 'Srbija i Hrvatska' sa 'Indonezija i Tajland' i shvatices koliko je glupo to sto pricas.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 22:48   #91
Shvati ti da gubitnička strana koja je jedini krivac za rat nema šta kome govorit kako ce netko disat, vjerovat, naoruzavat se itd. Ako je mogla Njemačka možete i vi, ali ne, kod vas je uvijek to ali i uvijek relativiziranje, pa tu nećete naići kod nas nikad na ovacije i ispruženu ruku. Da je ovo imalo ozbiljnija država dali bi vam ne jedno nego 10 poglavlja i debelih uvjeta šta bi sve trebali ispunit, te digli optuznicu protiv Nikolića i poslali vama pa se vi zajebavajte s tim pajserom. Za mene je ovo danas od Kolinde najveća sramota ikad.
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 22:50   #92
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Isto tako ako jedan sused pravi festu od toga sto je prepolovio procenat pripadnika jednog naroda u svojoj drzavi, 'drzava matica' tog naroda nece blagonaklono gledati na to.
Hrvatska država nije kriva za egzodus srba nego miloševićev režim.

Pa ti gledaj na to kako hoćeš
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 22:51   #93
Evo kaže Vučić kako će dati naređenje novom premijeru Vojvodine da pronađe sredstva u pokrajinskom budžetu za Hrvatsku riječ, a i gradonačelnik Subotice je dobio zadatak da asflatira neke puteve oko Tavnakuta. Ajde barem nešto...

Kasnije su se zapili kod Zvonka Bogdana uz

https://www.youtube.com/watch?v=hqEDuDOWL8E

agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 22:55   #94
Shvati ti da je jedna Nemacka bila okupirana od strane Saveznika i SSSR, i potpuno zavisna od njih. Hrvatska Srbiju nije okupirala, niti moze, niti je Srbija zavisna od Hrvatske, niti joj Hrvatska icim moze pripretiti, a da time sama sebi ne puca u nogu.
Tako da ta tvoja floskula o 'gubitnickoj strani koja je jedina kriva za rat' ostaje samo prica na papiru i ne odrazava realno stanje na terenu, mozes se jediti oko toga koliko hoces ali to je na kraju samo pogubno po tvoje zivce.
Mozes sa druge strane shvatiti da je proslo 20 godina i da nikome ne odgovara neko isterivanje maka na konac i zaostravanje odnosa, pogotov sto se obe ekonomije raspadaju i svako ima precih problema.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 22:59   #95
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Isto tako ako jedan sused pravi festu od toga sto je prepolovio procenat pripadnika jednog naroda u svojoj drzavi, 'drzava matica' tog naroda nece blagonaklono gledati na to.
Malo je čudno ovo naknadno plakanje za izgubljenim postocima Srba u Hr, pogotovo kada je većina tih Srba od početka više htjela biti manjina u proširenoj "matici", nego manjina u "novoj NDH". Nije ispalo kako su htjeli no i nije daleko od "svi Srbi u jednoj državi..."
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 23:04   #96
Tko gubi ima pravo da se ljuti. Jedini koji ovdje se ljuti i zaziva nešto nerealno si ti. Čuj njega okupirani bili, znači ako mi vas nismo okupirali sve vam se prašta jel i netrebate pokazat pravu volju za iskupit se za svoje grijehe? Ma begaj bre...

Napravili genocid, popljačkali, razrušili i ista ta bulumenta vam je i dalje na vlasti, al samo vi zivite i dalje u tim svojim 90 ima i birajte iste, samo se nemojte čuditi što mi neželimo posla s vama.
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 23:04   #97
Imate li vi nešto o sastanku i nekakvoj Deklaracije ili mislite kako ćete propitivat DR?? Ako ćete propitivat DR i Oluju nemojte to radit na pdf-ovima kojai moderira ovaj mod tim pdf-a. OK?
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 23:07   #98
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Malo je čudno ovo naknadno plakanje za izgubljenim postocima Srba u Hr, pogotovo kada je većina tih Srba od početka više htjela biti manjina u proširenoj "matici", nego manjina u "novoj NDH". Nije ispalo kako su htjeli no i nije daleko od "svi Srbi u jednoj državi..."
Malo bi bilo cudno da drzava matica ne pokazuje nikakvo saosecanje za sudbinu svog naroda, cak i da je sama u sustini krivac za istu sudbinu. Sigurno se Milosevicev rezim ne gleda u pozitivnom svetlu, ali bi tek cudno bilo da se na Oluju gleda kao nesto ekstra, pa i da je najcistija operacija na svetu.
Cak i ako mene licno boli uvo za citavu tu raspravu, potpuno je jasno da drzava ne moze da deli moj stav.
Ako ti ne dolazi to do mozga onda ne da nemas sposobnost da gledas stvari iz tudje perspektive nego ne znam.
Defke is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.06.2016., 23:09   #99
Quote:
Biber kaže: Pogledaj post
ne bih se slozio. ako te bas zanima moje misljenje evo ti link

https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post55365355

ali to sad nije tema. jasam samo hteo da kazem koje je stajaliste republike srbije u ovom slucaju, a to je da granica ide maticom dunava

Razgraničenje iz 1945. je nebitno, jer se spor javlja već 1947. Razgraničenje utvrđeno nakon raspada SFRJ jest. To dvoje nije savršeno isto.

Što se tiče pomicanja razgraničenja pomicanjem toka, to je moguće samo ako je tako dogovoreno bilateralnim sporazumom. Ako nije, primjenjuju se odredbe međunarodnog prava koje teritorij definiraju drugačije. Običajno pravo (odnosno praksa) se uzima u obzir samo u slučaju da nešto nije regulirano ili je slučaj specifičan. To je i razlog zašto RH ima planove pitanje riješiti pred Međunarodnim sudom.

U prijevodu - nije nas briga kako su drugi riješili to pitanje, ne tiče nas se. Hrvatska u svim teritorijalnim razmiricama uvijek stoji na istom i jedinstvenom stajalištu, a to su odredbe međunarodnog prava. Ne običajno pravo (Srbija), ne pravičnost (Slovenija), ne strateška ugroženosti (Crna Gora), već hladni i jasni propisi.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 23:12   #100
Nadam se da će Kolinda priupitati Vučića za ratnu odštetu. Srbija i Hrvatska su potpisale sporazum o naknadi štete. Vrijeme je da Srbija nadoknadi štetu. S kamatama.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.