Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2016., 13:13   #21
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post

Dakle, ako sam dobro skužio, trebalo bi tijekom vožnje stalno imati kakav laptop ili tablet te prek njega izvještavat o vožnji/etapama/skupljanju putnika?
Upravo tako.
Meni se primjerice desilo da sam u poruci naveo da imam net konekciju još 20min i da naravno ubrza sa odgovaranjem, a lik se javio nakon tog vremena s adresom di ga kupim. Ja već krenuo. Nakon toga počele stizati bijesne poruke u mailbox kao zašto se ne javljam, da me on čeka i tako...da si je zbog mene morao platiti hostel jedan dan duže i na kraju ostavio negativnu ocijenu. Sve sam te poruke vidio kad sam se ponovno spojio na net i bio već stigao na odredište. Al jebogapas, ima tih bolida koji fkt očekuju full uslugu ala taxi. Tipa dođi mi, odvezi me...još ih čekaš 5-10min jer nisu točni. A mislim, ide sve po dogovoru.
Kad nemam mjesta, napišem mala torba a ekipa svi vuku one glupe kofere. Ili najbolje, idu na ljetni vikend a ono torba ogromna. Ne ogromna, nego baš OGROMNA. Nabijem njih i kofere. A njih nemaš di nego u gepek. A gepek pun. Da je bar bekpek pa neka si ga metnu među noge ili negdje na koljena. Ovako sve moram pretumbavati. I udovoljavati. Nije neka sreća. Ali nekih velikih svjetskih problema za sada nisam imao. Sve u granicama prosjeka čovječanstva koji ide pomalo u kurac. Pa su i putnici često takvi. Ali ima i dobrih iskustava, prijateljstva, poznanstva i dobrih razgovora pa put brže prođe.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 13:17   #22
Postoji aplikacija za to koja pusha notifikacije, ja sam 24 h online a praktički i sav normialni svijet ima neki data plan ili wi fi konekciju koja je postala temeljna ljudska potreba i pravo. A dobijaš i SMS o porukama na blablacaru. tako da ne vidim problem. a uvijek možeš i prijaviti korisnika koji te zajebavao i loše ocjenio

To za prtljagu je dosta bitno, i ja bi istakao kao problem udobnosti vožnje. Tako moraš bit jasan kao vozač i vlasnik vozila u komunikaciji u startu
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 13:23   #23
E pa ja nemam, niti želim biti 24h onlajn. I očekujem da se sve dogovori na vrijeme, a ne par minuta prije polaska.
Europocentrizam je uzeo maha pa sve moraš imati odmah i sada. Što je u naravi jako loše. Periferno i nevažno.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 13:49   #24
jebiga, kad ne želiš bit 24 h online, onda ne možeš ni koristiti online aplikacije Uvijek možeš shareat auto s poznatim osobama koji se koriste telefonom. Ima smisla to što govoriš za način života u Europi, ali ako je ovo primarno online aplikacija, onda se tako i komunicira što nužno znači i prihvaćanje kako ti zoveš pojma "Europocentrizam". Šta god to značilo.

Mislim da ova polemika može stat ovdje jer nema veze s temom.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 15:01   #25
Eh, ja nemam sreće s aplikacijom. I to radi glupih apple pravila. Naime, na appleID imam registriranu slovensku karticu. Ali bla bla car ne postoji u Sloveniji, tako da ne mogu skinuti aplikaciju.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 15:12   #26
Odg. za nvnk:
Ljetos sam upoznao jednog Španjolca na našoj obali, pa mi je tako reko, da se unaprijed plati kod njih i to je onda gotova stvar. Tako je on recimo lovio prijevoz iz Splita do Dubrovnika a vozač je bio iz Njem. tako je uplatio pa kasnije nije mogao mijenjati jer čak našao i bolju ponudu.

Eh to za kofere bi ja uveo opciju da se može dodatno naplatiti kada netko se pojavi s više torbi a bilo je točno napisano da može 1 kom. Kada bi se uvela ta opcija odmah bi se takve situacije jako smanjile, hehehe.

Ovo što črni piše, slažem se. Tu bi još isto uveo opciju da vozač kada odg. ima pravo postaviti vremensko ograničenje do kada putnik mora odg. te ako ne odg. u tom roku da automatski se briše rezervacija da putnik nema pravo da piše neg. dojmove i sl.

Također bi uveo opciju kada se vozi preko autoputa da onda vozač ima pravo postaviti veću cijenu i takvi vozači da se izdvoje jer ipak oni koji voze po klasičnoj cesti njima onda se mogu pokriti troškovi i put traje duže dok koji voze preko autoceste te tarife ne pokrivaju ukupne troškove i sl.

Pa na mob se instalira app i dobivaš poruke redovito.
Meni app radi ok na mob.
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 15:27   #27
Koliko ja znam, kad nudiš vožnju imaš onu kućicu u koju klikneš kvačicu ak ideš prek atocesta, tj. ostaviš praznu ak ne ideš. I to se onda vidi na ponudi (onaj plavi znak za autocestu). Naravno, svaki vozač može muljat (npr. od ZG do LJ ići prek autoceste samo do SLO grane, ostatak po kaldrmama i reći da jest išao autocestom), ali u takvom se slučaju sasvim legitimno može dati negativna ocjena od strane putnika. Uostalom, na rasporedu vožnje uvijek to možeš provjeriti. Ako u ponudi piše da iz ZG kreće u 12:00, a iz LJ u 15:30, jasno je da ne misli ići autocestom.
nvnk is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 16:07   #28
ma to znam, sve što si naveo ali našto sam ja mislio da ne može recimo ako vozač vozi preko AC i onaj preko obične ceste da je recimo cijena na nekoj relaciji 100 kn isto zelene boje kao da je povoljno i sl. Po meni onaj koji vozi preko AC njegova cijena može biti zelene boje jer puno brži je prijevoz dok onaj koji vozi po staroj cesti, da njegova cijena ne bude zelene boje i sl.

Isto, cijena za istu relaciju ne može biti ista cijena ako voziš preko AC, mora app dati mogućnost da se postavi malo viša cijena i da je dalje zelene boje. i da se jače naglasi prednosti i sl.
po meni to se mora doraditi.
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 17:35   #29
Za relacije za koje sam gledao, 90% navedenih traženih cijena bile su crvene, tek tu i tamo koja narančasta. Mislim da zelene i nisu moguće kod običnih automobila, samo ako voziš kakvim kombijem ili Sharanom. Kad sam pak simulirao nuđenje vožnje, cijene koje su mi bile navedene kao preporučene djelovale su mi jako nerealno niske.
nvnk is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 17:47   #30
Potvrđujem. Izračun je rađen za novija vozila, ali CRO vozni park je preko 10 godina star u prosjeku tako je potrošnja pa i duplo veća. Meni recimo troši 9.5 litara pri 150 km/h. Neki francuski noviji dizelaš ima oko 6 prosječnu potrošnju pri toj brzini. Narančasto je najrealnije, crveno je ok isto Zeleno jedino ako je auto pun

no sve se u konačnici svodi na ponuda / potražnja. Ako nekome firma plaća put, normalno da će vozit i za zeleno i za manje od toga jer mu je sve šta dobije ekstra profit. ili npr dok je autobus ovako jeftin tipa ZG - ST di imaš povratnu od 150 kn već, onda jebiga, nema tog blablacara koji može tome konkurirati.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 18:12   #31
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Eh, ja nemam sreće s aplikacijom. I to radi glupih apple pravila. Naime, na appleID imam registriranu slovensku karticu. Ali bla bla car ne postoji u Sloveniji, tako da ne mogu skinuti aplikaciju.
odes na appe store setting i promjeniš državu
mjenjao sam državu 100x ovisno kako mi je trebala koja app dostupna samo za XY tržište
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 18:38   #32
Svejedno ne ide. Isprobao sam.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 18:57   #33
Sad sam skužio još nešto glede cijena. Dobar dio cijena su iznad najviše moguće!

Na koji način se cijena digne iznad najviše moguće?

Konkretan primjer: Za relaciju ZG - Venecija, kad simuliram nuđenje vožnje, mogu cijenu dizat do 160 kn. Dalje jednostavno ne ide.

No, kad gledam kaj se nudi, ima 3 vožnje, od toga dvije iznad: 165 i 173 kn. Kako?????

Štoviše, meni kad dižem cijenu već na 151 narančasto pređe u crveno, a treća cijena koja se nudi je 152 - narančasto.
nvnk is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 18:57   #34
weird. meni uredno skine sve app koje nisu dostupne na HR storu. kasnije vratim na HR store, a app i dalje radi normalno
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 20:39   #35
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Sad sam skužio još nešto glede cijena. Dobar dio cijena su iznad najviše moguće!

Na koji način se cijena digne iznad najviše moguće?

Konkretan primjer: Za relaciju ZG - Venecija, kad simuliram nuđenje vožnje, mogu cijenu dizat do 160 kn. Dalje jednostavno ne ide.

No, kad gledam kaj se nudi, ima 3 vožnje, od toga dvije iznad: 165 i 173 kn. Kako?????

Štoviše, meni kad dižem cijenu već na 151 narančasto pređe u crveno, a treća cijena koja se nudi je 152 - narančasto.
Vjerojatno konverzija + cijena goriva u pojedinoj državi. Sigurno algoritam uključuje i to.

Bili bi amateri da to nemaju
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 23:34   #36
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Svejedno ne ide. Isprobao sam.


Ima neka shema da si račun instaliraš kao da si stanovnik neke žnj države....
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 01:39   #37
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post
Vjerojatno konverzija + cijena goriva u pojedinoj državi. Sigurno algoritam uključuje i to.

Bili bi amateri da to nemaju
OK, konverziju razumijem, ali cijena benze? Pa po istoj se cesti voziš i na istim pumpama tankaš bez obzira jesi li vožnju ZG - Venecija prijavio na .hr ili na .it stranici.
nvnk is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 18:21   #38
Jedan lik koji nas je vizio za Bograd iz Zgb je smrdio na znoj da smo skoro umrli, ali bio je drag. Kako to napisati u komentaru???
ancibella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 18:42   #39
Pa preskoči. Jebiga, možda je radio cijeli dan
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 18:44   #40
To je jos nekako. Ja vozio jednog koji se prije puta nazderao luka. I onda je jos izvoljevao gdje da ga pokupim i gdje da ga ostavim. Auto mi je jos 2 dana smrdio po luku.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.