Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 13:25   #281
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Jesam li ja predostupna ili nenormalna ako želim da mi se odgovori na poslanu poruku U vrijeme ovih socijalnih aplikacija zaista nema izgovora ako ti netko ne odgovori.

Kako bi vi to riješili i smatrate li da ti ljudi imaju nekih problema u glavi?
Ideš! Sudeći po vašim upisima ja sam sociopat. To što imam mobitel ne znači da sam dužan odgovoriti na svaki poziv i poruku. Niti prihvaćam biti dostupan u svakom trenutku za svakog. Pričam kad mi se priča.

Oznaka Viđeno/Seen je neopisiva drskost i napad na privatnost, a isključivo u interesu servisa kojemu je bitno da se interakcija razvija.

Smiješni su mi ljudi koji se dure i prekidaju prijateljstva zato jer im ne odgovoriš na njihovu dosadnu poruku. Imao sam takvih. Ako je bitno, naravno odgovaram, ali ne na svaki poziv na chat.

Ja mislim da problem u glavi imaju oni koji misle da je normalno zahtjevati od drugih da si dostupan cijelo vrijeme.

Pred malo više od 20 godina imao si samo fiksni telefon. Bez dojave tko te zvao. Trebao si čekati kraj telefona da te cura ili ljubavnica nazove. Mogao si ne bit kraj telefona ako ju nisi htio čuti. Mogao si dobiti njenu mamu ili muža ako bi ti zvao. Kako su ljudi uopće mogli živjeti tako, imati ljubavne odnose i afere? O prijateljima da i ne govorim. A gle, imali su ih, možda čak na kvalitetniji način nego danas.
Adam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:36   #282
Nekad mi se ne da, pa se javim kad mi se da. Ako nije nesto hitno to jest, a onda bi me valjda zvali. Ostavim seen bez problema, uopce me nije briga.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:43   #283
Pa većina ljudi ovdje navodi da se ne radi o nekim beskonačnim dopisivanjima već o tome da pošalju poruku, osoba je stalno online, a ne odgovori ili odgovori nakon par dana. Mislim o čemu mi to pričamo, dovoljno je da skužiš neke stvari i prekid "prijateljstava" s takvim osobama je sasvim opravdan, ne mogu zamisliti da mi frendica pošalje poruku, a ja okolo zujim online, lajkam slike tamo nekim nebitnim osobama, a njoj neću odgovoriti...

Da, mogu biti u gužvi, mob. mi biti prazan, pokvaren i slično, ali onda sigurno neću biti stalno online, zujati po društvenim mrežama, komentirati gluposti okolo, a njoj ignorirati poruku, o tome se radi, a većina ljudi priča o tome da ih takvi ljudi očigledno rade budalama, valjda si na takav način dižu ego ili što već...

I meni je komunikacija porukama najpraktičniji oblik komunikacije, volim ih više nego pozive jer ne volim pričati preko telefona, ovako stignem razmisliti i odgovoriti na istu, isto ako nisam nešto raspoložena ili mi se ne priča to se preko poruke ne vidi, preko poziva da. Uglavnom vidim da mnogim ljudima smetaju poruke i preferiraju pozive dok je kod mene baš suprotno. Poruke mi daju veću slobodu u komunikaciji, nema te nametljivosti kao kod poziva i na njih mogu odgovoriti kad ih vidim dok za poziv moram ponovno zvati(ili mene ta osoba).
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:50   #284
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Pa većina ljudi ovdje navodi da se ne radi o nekim beskonačnim dopisivanjima već o tome da pošalju poruku, osoba je stalno online, a ne odgovori ili odgovori nakon par dana. Mislim o čemu mi to pričamo, dovoljno je da skužiš neke stvari i prekid "prijateljstava" s takvim osobama je sasvim opravdan, ne mogu zamisliti da mi frendica pošalje poruku, a ja okolo zujim online, lajkam slike tamo nekim nebitnim osobama, a njoj neću odgovoriti...Da, mogu biti u gužvi, mob. mi biti prazan, pokvaren i slično, ali onda sigurno neću biti stalno online, a njoj ignorirati poruku, o tome se radi, a većina ljudi priča o tome!
Da li odgovaraš frendici uvijek jer to baš želiš ili zato jer je to pristojno i red? (Zato jer zapravo moraš.)
Adam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:52   #285
Postoji i fenomen grupe. Vjerujem da ste svi to primijetili dolaskom ovog beskonačnog broja grupa.

Primjer. U grupi je 6 ljudi. Neko društvo ajmo reći. Netko postavi pitanje. Bilo za dogovor, bilo nešto oko čega mu treba. Nitko ne odgovara. Kolektivna odgovornost. Čovjek se sruši na trgu i čovjek se sruši u pustoj ulici uz jednog prolaznika. S tim imam iskustva i neopisivo me živcira, kada se radi o konkretnom pitanju, a ne glupom chatu.

Na chat poruke ne odgovaram odmah, ako nemam vremena ili mi se ne da, iako vidim. Na 'smiješne' slike ne odgovaram nikada. Na konkretna pitanja odgovorim čim vidim. Očekujem manje-više isto.
appletini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:04   #286
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post

Pa većina ljudi ovdje navodi da se ne radi o nekim beskonačnim dopisivanjima već o tome da pošalju poruku, osoba je stalno online, a ne odgovori ili odgovori nakon par dana. Mislim o čemu mi to pričamo, dovoljno je da skužiš neke stvari i prekid "prijateljstava" s takvim osobama je sasvim opravdan, ne mogu zamisliti da mi frendica pošalje poruku, a ja okolo zujim online, lajkam slike tamo nekim nebitnim osobama, a njoj neću odgovoriti...

Da, mogu biti u gužvi, mob. mi biti prazan, pokvaren i slično, ali onda sigurno neću biti stalno online, zujati po društvenim mrežama, komentirati gluposti okolo, a njoj ignorirati poruku, o tome se radi, a većina ljudi priča o tome da ih takvi ljudi očigledno rade budalama, valjda si na takav način dižu ego ili što već...
Zamisli da ti ta frendica šalje poruke svaku drugu večer i želi čatati 2 sata, sigurno bi ti dosadilo ... stvar je u granicama, sjećam se doba msn-a,
neki ljudi bi se javljali svaku večer .. to mi je stvarno too much, gubljene vremena za chatanje o nekim glupostima ..
možda msn je bio za takve stvari, ali meni se stvarno neda svaku večer potratiti na neko dosadno chatanje -.-

čak ni sa zgodnim curama nemam živaca previše tipkati, odma predložim izlazak .. to dopisivanje je bilo zanimljivo u početku kad se prvi
put susrećeš sa internetom ..

Već sam pisao na ovoj temi, pa ću ponovit .. naravno ako je neka važna poruka da ću prekinut i film ili ne znam što da radim i odgovorit ću
isti čas, ako je nešto bezveze i večer sam isplanirao drugačije a ne chatati 2 sata onda neću odgovoriti jer ako odgovoriš onda ide poruka na poruku i cijela večer ti ode .. i ako nisam raspložen za dopisivanje isto ne odgovaram taj trenutak, ako nekome to smeta neka me izbriše.

Ne volim kad me netko pila, ja uvijek kad nekome šaljem poruku prvo promislim je li se prečesto javljam, ili ako vidim da mi odgovara bezvoljno normalno da neću više dosađivati .. treba imati neke kontrole u porukama, dosta ljudi to danas nema.

Npr. ja isto znam ne imati kontrole jer nekad napišem ogromu poruku kad imam neki problem, ali se zato ne javljam često i pilam ..

Sa jednom frendicom se nekad čujem, ali to su sve kratke poruke, e to volim .. bez pritiska ikakvog , ne tipa poruka ej što ima,
nego kad sam u gradu pa da se vidimo, ili u vezi nekog izlaska, događaja .. itd.

Dosta ljudi ni ne otvara poruke, i to je ponekad ok, zašto? zato jer zamislite netko tko zna puno ljudi i ima dosta prijatelja, i sad whatsapp,
messanger itd. i još kad je netko popularan to je stvarno puno poruka, i oduzimalo bi jako puno vremena i živaca na sve to odgovarati
isti čast ... znao sam biti na piću s nekom curom, i svako malo čuješ zvuk, jedno 800 poruka na fejs i whatsapp, i kaže da joj je nemoguće
to sve pratiti .. nekad odgovori nekad ne ..

Meni ne smeta ako mi frend/ica ne odgovori, ne shvaćam to osobno, smetalo bi mi da mi nikad ne odgovara, o tome se radi.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:18   #287
Quote:
Adam kaže: Pogledaj post
Da li odgovaraš frendici uvijek jer to baš želiš ili zato jer je to pristojno i red? (Zato jer zapravo moraš.)
Odgovaram jer želim(da ne želim ne bi mi ni bila prijateljica), a i zato jer smatram pristojnim, a ne da okolo zujim preko nebitnih profila dok mi prava prijateljica čeka odgovor, nema toga kod mene. Najviše komuniciram preko WS, a broj mi imaju samo prijatelji, nije da ga dijelim okolo pa da mi svaki dan stižu tisuće poruka na koje ne stignem odgovoriti, nisam toliko popularna kao neki ovdje.

Općenito nisam neki tip od dopisivanja s poznanicima i slično pa mi isti ni ne šalju niti ja njima ništa preko fejsa, ali ako mi i pošalje netko odgovorit ću kad vidim jer na njega ne idem često. Mislim da je sve stvar kako si tko posloži.
Ta opcija seen se može isključiti, ali onda ne možeš ni vidjeti je li ta druga osoba pročitala poruku, ne gledam mahnito svaku sekundu je li osoba pročitala poruku niti čekam odgovor istog trena, svjesna sam da drugi ljudi kao i ja imaju obveze i slično, ali opet s druge strane ne odgovarati danima je opet druga krajnost, ako ta osoba svaki put to radi, a općenito ste se udaljili mislim da je sve jasno i da je bolje otići iz takvih odnosa.

Meni je to bio dobar putokaz za prekid nekih prijateljstava, znači udaljile smo se, ostala je povremena komunikacija putem poruka koja se najčešće svodila na poziv na kavu i slično. Povremena, znači nikakvo slanje poruka svakih dva sata, ma ni dana već jednom u cca 3 mjeseca... Da bi me onda krenula zajebavati s tim odugovlačenjem, doslovce se dogovorimo za nešto, a ona se ne javi ili se javi par dana poslije. Ma rekoh nema tu ništa od tog "prijateljstva", i više joj se nikad nisam javila. I ona se danas čudi zašto ne želim imati posla s njom, baš čudno.

Ja sam općenito distanciraniji tip osobe, nisam za neka stalna dopisivanja, to mi više služi za dogovor tako da meni ni ne šalje nitko poruku svakih dva sata. Radije sam za kavu pa da mi se sve ispriča kad se nakupe događaji, i meni poruke služe upravo to za kratke dogovore i ne pilam nikoga, ali kao što napisah ako je i to nekome nametljivo onda mu neću ni slati išta nikad više.
Ima ljudi koji pretjeruju s tim porukama, ali opet ne bih htjela da mi prijatelji osjećaju strah kad me hoće kontaktirati jer misle da dosađuju, nisam neka cruella.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:16   #288
Quote:
Adam kaže: Pogledaj post
Ideš! Sudeći po vašim upisima ja sam sociopat. To što imam mobitel ne znači da sam dužan odgovoriti na svaki poziv i poruku. Niti prihvaćam biti dostupan u svakom trenutku za svakog. Pričam kad mi se priča.

Oznaka Viđeno/Seen je neopisiva drskost i napad na privatnost, a isključivo u interesu servisa kojemu je bitno da se interakcija razvija.

Smiješni su mi ljudi koji se dure i prekidaju prijateljstva zato jer im ne odgovoriš na njihovu dosadnu poruku. Imao sam takvih. Ako je bitno, naravno odgovaram, ali ne na svaki poziv na chat.

Ja mislim da problem u glavi imaju oni koji misle da je normalno zahtjevati od drugih da si dostupan cijelo vrijeme.

Pred malo više od 20 godina imao si samo fiksni telefon. Bez dojave tko te zvao. Trebao si čekati kraj telefona da te cura ili ljubavnica nazove. Mogao si ne bit kraj telefona ako ju nisi htio čuti. Mogao si dobiti njenu mamu ili muža ako bi ti zvao. Kako su ljudi uopće mogli živjeti tako, imati ljubavne odnose i afere? O prijateljima da i ne govorim. A gle, imali su ih, možda čak na kvalitetniji način nego danas.
Ja bih te nazvala emotivno neinteligentnim.

Ne da mi se ponovo opravdavati,a ispada da opet moram.
Naglasila sam da se ne radi o random porukama tipa (kak si? šta ima?...)

Svi ti koji se brane da ne žele biti dostupni, mogu napraviti jednostavnu stvar- obrisati sve aplikacije, pa će ljudi oko njih shvatiti poruku.

A ovako ljudi koji žele biti uključeni u sve moguće aplikacije, a istovremeno se pravdaju da žele privatnost i biti nedostupni su u krajnju ruku licemjerni.
Ne možeš biti i heben i pošten
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:45   #289
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Ja bih te nazvala emotivno neinteligentnim.

Svi ti koji se brane da ne žele biti dostupni, mogu napraviti jednostavnu stvar- obrisati sve aplikacije, pa će ljudi oko njih shvatiti poruku.

A ovako ljudi koji žele biti uključeni u sve moguće aplikacije, a istovremeno se pravdaju da žele privatnost i biti nedostupni su u krajnju ruku licemjerni.
Ne možeš biti i heben i pošten
A ja bih tebe nazvao - ne osobito inteligentnom.

Licemjeran? Pa ja sam taj koji se ne javlja jer mi se ne javlja i to jasno dajem do znanja drugoj osobi. Licemjerni su oni koji se javljaju jer osjaćaju obavezu, jer je kao red, pristojno je, mora se, a isto im se ne da, baš uvijek.

Problem je da je postalo kao obavezno odmah se javiti na svaki poziv ili poruku samo zato jer je to lijepim čudom tehnologije sada moguće. Ma gle, fuck off, ne prihvaćam to, javit ću ti se kasnije kad meni paše. E, al one vele vidjele smo da si vidio poruku i uveđene su ako nema trenutnog odgovora, nakon pola sata si odfrendan. Ili si ju ozbiljno raspizdio pa se moraš objašnjavati. Ma daj!

E, pa takve, a čini mi se da ti zastupaš tu stranu, mi idu na živce, jer bi sad trebao i brisati aplikacije jer se ne želim trenutno javiti.

Ej, ženo, pusti na tren taj mobitel. Na dan dva. Ništa strašno se neće desiti.
Adam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:10   #290
Quote:
Adam kaže: Pogledaj post
A ja bih tebe nazvao - ne osobito inteligentnom.

Licemjeran? Pa ja sam taj koji se ne javlja jer mi se ne javlja i to jasno dajem do znanja drugoj osobi. Licemjerni su oni koji se javljaju jer osjaćaju obavezu, jer je kao red, pristojno je, mora se, a isto im se ne da, baš uvijek.

Problem je da je postalo kao obavezno odmah se javiti na svaki poziv ili poruku samo zato jer je to lijepim čudom tehnologije sada moguće. Ma gle, fuck off, ne prihvaćam to, javit ću ti se kasnije kad meni paše. E, al one vele vidjele smo da si vidio poruku i uveđene su ako nema trenutnog odgovora, nakon pola sata si odfrendan. Ili si ju ozbiljno raspizdio pa se moraš objašnjavati. Ma daj!

E, pa takve, a čini mi se da ti zastupaš tu stranu, mi idu na živce, jer bi sad trebao i brisati aplikacije jer se ne želim trenutno javiti.

Ej, ženo, pusti na tren taj mobitel. Na dan dva. Ništa strašno se neće desiti.
Ona ne govori o situaciji gdje netko bezveze i često redovito započinje besmislen chat. Daj razlikujte to i čitajte . Na to ne odgovaram dok nemam volje/vremena, a ni ne očekujem isto.
Govori (tako sam ja shvatila) o konkretnom pitanju za koje će ti trebati 30 sekundi vremena da natipkaš odgovor. Ako je nešto što zahtjeva duži odgovor, 30 sekundi je i dalje dovoljno za "javim ti se kada ću imati vremena" odgovor. Isto tako, nisam stekla dojam da se govori o površnim poznanicima i, ponavljam, bedastim chat razgovorima.

I evo, javljam se kao jedan 'licemjer' kojem se puno puta ne da odmah odgovoriti na nešto, ali svejedno, što iz poštovanja prema osobi s kojom komuniciram (a ne vidim zašto bih komunicirala s ljudima prema kojima nemam poštovanja?), što iz čiste pristojnosti, odgovorim!

I voljela bih da mi pojasniš svoju definiciju licemjerja, jer mi nije jasna. Licemjer je osoba koja napravi bilo što što u tom trenutku nije najugodnije njenoj vlastitoj guzici? Licemjer je svaka osoba koja ne djeluje isključivo sebično i nekada napravi nešto što joj se, ne daj bože, u nekom trenutku možda malo ne da, zbog druge osobe? Da bar imam više licemjera u životu.
appletini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:34   #291
Quote:
Adam kaže: Pogledaj post
Da li odgovaraš frendici uvijek jer to baš želiš ili zato jer je to pristojno i red? (Zato jer zapravo moraš.)

Zasto se druziti sa onima kojima ne zelis da odgovoris na poruku, nego to cinis radi reda?
Ja brisem polako sve one koji odgovaraju na poruke posle duze od 2 dana, pr cemu nisu bolensi, depresivni, niti im je neko u porodici bas lose.
Isto tako mi idu na zivce oni koji nikada nemaju telefon pored sebe.
Trece su zene koje odgovore posle 3 dana i napisu-Znas kako je kada imas muza i dete! Ako imas takvog muza i dete da ne mozes da odvojis 5 minuta da odgovoris u toku dana, onda tesko tebi
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:36   #292
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post

Ne možeš biti i heben i pošten

Mali off, kako je doslo do ovakve izreke? Kakve to ima veze sa postenjem?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:01   #293
Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
Zamisli da ti ta frendica šalje poruke svaku drugu večer i želi čatati 2 sata, sigurno bi ti dosadilo ... stvar je u granicama, sjećam se doba msn-a,
neki ljudi bi se javljali svaku večer .. to mi je stvarno too much, gubljene vremena za chatanje o nekim glupostima ..
zašto ti osjećaš obvezu da moraš sudjelovati u tim razgovorima svaku večer, pogotovo ako ne želiš, zar nije jednostavnije reći, 'oprosti nisam trenutno raspoložen za chatanje i čujemo se drugi put'
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:19   #294
Quote:
appletini kaže: Pogledaj post
I voljela bih da mi pojasniš svoju definiciju licemjerja, jer mi nije jasna... Licemjer je svaka osoba koja ne djeluje isključivo sebično i nekada napravi nešto što joj se, ne daj bože, u nekom trenutku možda malo ne da, zbog druge osobe? Da bar imam više licemjera u životu.
Licemjer je osoba koja će reći nešto kad to i ne želi samo da se ne bi zamjerio drugome. Licemjer i sebičan nisu sinonimi. Ja možda jesam sebičan, ali nisam licemjer.

Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ja brisem polako sve one koji odgovaraju na poruke posle duze od 2 dana, pr cemu nisu bolensi, depresivni, niti im je neko u porodici bas lose.
Isto tako mi idu na zivce oni koji nikada nemaju telefon pored sebe.
Trece su zene koje odgovore posle 3 dana i napisu-Znas kako je kada imas muza i dete! Ako imas takvog muza i dete da ne mozes da odvojis 5 minuta da odgovoris u toku dana, onda tesko tebi
E, to je taj sindrom - ako mi se ne javiš onda te odmah brišem.

Ponašaš gore od onog što očekuješ od drugih. Ti ih zauvijek isključuješ zato što kasne s odgovorom, jer su, zamisli, imali pametnijeg ili važnijeg posla. Da, naravno, to je nemoguće.

Mislim, lijepo je javljati se uredno na sve poruke, divim se ljudima koji to uspijevaju, ali ne sudite po sebi, nekima to baš i ne ide.

I ne treba zaboraviti da tu postoji i nastavak. Naime, ako se javiš na poruku za koju si računao da ti treba 30 sekundi, e tu nije kraj, jer sada ne možeš samo tako otići ako je stigla sljedeća poruka, a uvijek stigne, pa slijedeća... A ako ne nastaviš razgovor onda si u goroj situaciji nego da se uopće nisi javio.
Adam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:46   #295
Quote:
Adam kaže: Pogledaj post
Licemjer je osoba koja će reći nešto kad to i ne želi samo da se ne bi zamjerio drugome. Licemjer i sebičan nisu sinonimi. Ja možda jesam sebičan, ali nisam licemjer.
Pobogu, isključivo ovisi o tome tko šalje poruku.

Ako je to dobar prijatelj/prijateljica, netko blizak, jasno da nije licemjerno javiti se i onda kada ti se ne da, čak ako poruka i nije važna. To je znak pažnje, bliskosti, topline, uzajamnosti, dijeljenja, kontakta s bliskom osobom, svega onoga što vas veže i potvrda da ste u osobitom odnosu.

Ako ti se ne priča, bliskoj osobi potom uvijek možeš staviti do znanja da si u nekom drugom filmu (o čemu god da se radilo) i sigurno će shvatiti.

Sa znancima, piležima i davežima je posve druga priča, i tu možeš kako te volja. Ako zamjere, tko ih šiša?

Ako bismo se prema bliskim osobama ponašali isto kao prema znancima i piležima - time bismo im upravo stavili do znanja da nismo bliski -da nam i nisu neki osobit faktor u životu kad im nemamo potrebe ubrzo odgovoriti.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:42   #296
Quote:
Adam kaže: Pogledaj post
Licemjer je osoba koja će reći nešto kad to i ne želi samo da se ne bi zamjerio drugome. Licemjer i sebičan nisu sinonimi. Ja možda jesam sebičan, ali nisam licemjer.

E, to je taj sindrom - ako mi se ne javiš onda te odmah brišem.

Ponašaš gore od onog što očekuješ od drugih. Ti ih zauvijek isključuješ zato što kasne s odgovorom, jer su, zamisli, imali pametnijeg ili važnijeg posla. Da, naravno, to je nemoguće.

Mislim, lijepo je javljati se uredno na sve poruke, divim se ljudima koji to uspijevaju, ali ne sudite po sebi, nekima to baš i ne ide.

I ne treba zaboraviti da tu postoji i nastavak. Naime, ako se javiš na poruku za koju si računao da ti treba 30 sekundi, e tu nije kraj, jer sada ne možeš samo tako otići ako je stigla sljedeća poruka, a uvijek stigne, pa slijedeća... A ako ne nastaviš razgovor onda si u goroj situaciji nego da se uopće nisi javio.

Hehe, e vidis zato ja ne koristim te aplikacije za dopisivanje.
Samo SMS, idemo na kavu, i to dogovoris u dvije poruke i ciao
__________________
bmw 330xd
gtc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:39   #297
Do prije godinu dana znao sam puno dobivati tih ignorea na poruke. Sad puno pametnije šaljem i javio se dobrom prijatelju, prijatelju ili poznaniku uvijek dobijem odgovor u roku sat, dva max.
LaRive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:11   #298
Quote:
Adam kaže: Pogledaj post
A ja bih tebe nazvao - ne osobito inteligentnom.

Licemjeran? Pa ja sam taj koji se ne javlja jer mi se ne javlja i to jasno dajem do znanja drugoj osobi. Licemjerni su oni koji se javljaju jer osjaćaju obavezu, jer je kao red, pristojno je, mora se, a isto im se ne da, baš uvijek.

Problem je da je postalo kao obavezno odmah se javiti na svaki poziv ili poruku samo zato jer je to lijepim čudom tehnologije sada moguće. Ma gle, fuck off, ne prihvaćam to, javit ću ti se kasnije kad meni paše. E, al one vele vidjele smo da si vidio poruku i uveđene su ako nema trenutnog odgovora, nakon pola sata si odfrendan. Ili si ju ozbiljno raspizdio pa se moraš objašnjavati. Ma daj!

E, pa takve, a čini mi se da ti zastupaš tu stranu, mi idu na živce, jer bi sad trebao i brisati aplikacije jer se ne želim trenutno javiti.

Ej, ženo, pusti na tren taj mobitel. Na dan dva. Ništa strašno se neće desiti.
Licemjeran mi djeluješ, da.
Zato što se pozivaš na neko svoje exluzivno vrijeme i privatnost, a istovremeno se izlažeš aplikacijama koje služe za dopisivanje.
Dakle, ako nisi tip od dopisivanja i voliš privatnost, zašto imaš aplikacije preko kojih ljudi do tebe mogu doći u roku keks?
Jedno govoriš, drugo radiš.

Što se tiče bitnosti poruka, više se neću ponavljati.

Govorim o primjeru gdje žena ne odgovori na bitnu poruku (dakle bude "seen") po par dana a istovremeno lajka po fejsu nebitne stvari (iz dosade) i da to puno govori o čovjeku i poštivanju tuđeg vremena.

Quote:
appletini kaže: Pogledaj post
Ona ne govori o situaciji gdje netko bezveze i često redovito započinje besmislen chat. Daj razlikujte to i čitajte . Na to ne odgovaram dok nemam volje/vremena, a ni ne očekujem isto.
Govori (tako sam ja shvatila) o konkretnom pitanju za koje će ti trebati 30 sekundi vremena da natipkaš odgovor. Ako je nešto što zahtjeva duži odgovor, 30 sekundi je i dalje dovoljno za "javim ti se kada ću imati vremena" odgovor. Isto tako, nisam stekla dojam da se govori o površnim poznanicima i, ponavljam, bedastim chat razgovorima.

I evo, javljam se kao jedan 'licemjer' kojem se puno puta ne da odmah odgovoriti na nešto, ali svejedno, što iz poštovanja prema osobi s kojom komuniciram (a ne vidim zašto bih komunicirala s ljudima prema kojima nemam poštovanja?), što iz čiste pristojnosti, odgovorim!

I voljela bih da mi pojasniš svoju definiciju licemjerja, jer mi nije jasna. Licemjer je osoba koja napravi bilo što što u tom trenutku nije najugodnije njenoj vlastitoj guzici? Licemjer je svaka osoba koja ne djeluje isključivo sebično i nekada napravi nešto što joj se, ne daj bože, u nekom trenutku možda malo ne da, zbog druge osobe? Da bar imam više licemjera u životu.

Potpis

Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Mali off, kako je doslo do ovakve izreke? Kakve to ima veze sa postenjem?
Objasnila sam Adamu gore, pa pročitaj.
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:21   #299
Quote:
usne boje mesa kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da u odredjenom trenutku nema sta raditi i treba ubiti vrijeme, pa mi se javi. A onda naleti posao, pa Usne baci na ignore.
Uglavnom, da zaobidjem bespotrebno trosenje zivaca, odlucila sam mu danas ne odgovoriti na poruku. Kao ni na jednu ikad vise.

Imala sam kolegu na faxu koji gotovo nikad nikome nije odgovarao na poruke. Njemu se jadnostavno nije dalo.
Nisam mu to o+zamjerala. Jednostavno covjek nije volio tipkati.
Good for you! I nemoj mu odgovoriti! Pogotovu zato što on tebe kontaktira, a ne obrnuto!

Što se tiče ovog drugog lika, to mi je ok - ljudi znaju da je on takav i to prihvate. Puno je gore "selektivno" ne-odgovaranje.

Ja sam nedavno imala drugi problem - neka poznanica me krenula spopadati porukama 0-24. Ženi je dosadno i ima puno obaveza pa su joj poruke glavni kanal socijalizacije, što meni nije, meni su samo sredstvo za dogovor. Uglavnom kad sam skužila da joj cijele dane odgovaram na poruke, da je prva poruka u jutro njezina, a i zadnja pred spavanje ili kad već skoro spavam - zamolila sam ju da malo odmori. I naravno, nadurila se, iako se pravi da nije. Ja sam svejedno zadovoljna što sam naučila postavljati granice. Na kraju krajeva, nema se što tko ljutiti što se ja ne želim dopisivati o glupstima u 23 sata, nego želim spavati.

Ja uvijek odgovaram na poruke i to odmah, što isto nije dobro jer ekipa misli da ništa ne radim u životu. Čak i oni koji me znaju i znaju da nije tako. Ali isto tako sam skužila da ako ne odgovorim odmah svi se zabrinu gdje sam :-)
TetaSheraton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:22   #300
Quote:
Adam kaže: Pogledaj post
Licemjer je osoba koja će reći nešto kad to i ne želi samo da se ne bi zamjerio drugome. Licemjer i sebičan nisu sinonimi. Ja možda jesam sebičan, ali nisam licemjer.

E, to je taj sindrom - ako mi se ne javiš onda te odmah brišem.

Ponašaš gore od onog što očekuješ od drugih. Ti ih zauvijek isključuješ zato što kasne s odgovorom, jer su, zamisli, imali pametnijeg ili važnijeg posla. Da, naravno, to je nemoguće.

Mislim, lijepo je javljati se uredno na sve poruke, divim se ljudima koji to uspijevaju, ali ne sudite po sebi, nekima to baš i ne ide.

I ne treba zaboraviti da tu postoji i nastavak. Naime, ako se javiš na poruku za koju si računao da ti treba 30 sekundi, e tu nije kraj, jer sada ne možeš samo tako otići ako je stigla sljedeća poruka, a uvijek stigne, pa slijedeća... A ako ne nastaviš razgovor onda si u goroj situaciji nego da se uopće nisi javio.
Pa u čemu je problem ako izbriše takve ljude, što će joj? Da im lajka fotke na fejsu ili kaj? Zašto su ljudi toliko osjetljivi na to brisanje? Da me izbriše frendica s kojom sam jučer pila kavu naravno da bih se zapitala zašto i probala dobiti odgovor, ali za neke poznanike ili bivše prijatelje koji su se udaljili baš me zaboli hoće li me brisati, što se mene tiče ne moraju me ni pozdraviti na cesti, koga briga.

Ponavljam, neka likuša iz srednje s kojom sam progovorila 3 riječi u životu, a dodala me na fejs samo zato da bi imala više prijatelja i lajkača kad se pohvali da se udala, rodila i slično i prijateljica ne idu u isti rang prioriteta, za ovu prvu me zaboli niti sam joj išta dužna, s druge strane do prijateljice mi je stalo i naravno da ću joj odgovoriti što prije. Nije to nikakva licemjernost, to su prioriteti, građenje i održavanje odnosa s osobama do kojih mi je stalo i koje poštujem kao i oni mene.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.