Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2016., 10:54   #1
Štitnjača - na koje nas sve načine muči? - IV. dio

Drage forumašice i forumaši,

s obzirom na to da je prethodna tema premašila limit od 10 000 upisa, otvara se četvrti dio teme.

Link na prethodnu temu o štitnjači: Štitnjača - na koje nas sve načine muči? - III. dio
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 20:58   #2
Evo, kad je već otvorena tema, pitao bih vas nešto. Pitanje samo naizgled nije vezanmo za štitnjaču, ali jest i to jako.

Razmišljam da odem na ""generalni servis"" na psihijatriju. Pa se pitam može li se pacijenta, na njegovu molbu/zahtjev, smjestiti na psihijatriju? A da takav pacijent ne ispoljava psihotične simptome ili simptome neke duboke duševne bolesti, - ali pati zbog cjeloživotne kronične fizičke bolesti i već dugo puca po šavovima?

Buduči da živim u izoliranom kraju, - ne može mi se, - gledano s psihološke/psihijatrijske strane, pomoći na način da malo češće posječujem psihologa ili grupnu terapiju, - i jedini izlaz vidim u ovome.

To ""pucanje po šavovima"" očituje se tako što zaista ne mogu otrpjeti čak ni malo duži kontakt sa recimo više od dvije-tri osobe istovremeno. Zbog toga me ljudi izgleda počinju gledati - ili kao na čudaka ili kao na simulanta i nekakvu mimozu.

A čak i da ne gledaju, ja jako dobro znam da takvo stanje nije normalno. Nitko mi ne smije bez kucanja uči u sobu, a da ne budem dugo neurotičan i kivan na njega zbog takvog propusta, zuji mi nenormalno u tikvi i stvarno ne znam što da radim. Ne znaju pravo ni endokrinolozi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 19:55   #3
Počela sam s euthyroxom 50 prije tjedan dana i dobila sam nekakve plikove po licu. Je li tko imao sličnu reakciju?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 16:49   #4
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Počela sam s euthyroxom 50 prije tjedan dana i dobila sam nekakve plikove po licu. Je li tko imao sličnu reakciju?
Koliko znam nitko. Vjerojatno si alergična na neku pomoćnu tvar iz lijeka.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 12:03   #5
I da joj krene nakon tjedan dana uzimanja? Obično kad je alergija u pitanju krene jako brzo od uzimanja.

Nooomi a kako to izgleda? Ne mora biti da ti je od tableta, možda si na nešto ovako odreagirala (kremu, šminku, detergent, omekšivać). Mislim da ti je od tableta alergijska reakcija da bi tu to krenulo nakon par sati, eventualno dan kasnije. Barem je meni tako uvijek bilo kad bi regirala na nešto od tih lijekova, sprejeva.... Recimo octenisept kad sam si bila našpricala u roku od pol sata je pocrvenilo i krenilo svrbiti (inače nisam alergična na njega ne znam šta se taj puta dogodilo jer sam ga i kasnije koristila i nisam imala reakcije). Na aspirin i andol sam odreagirala u roku od par sati tako da mi otekli kapci, usna....

Ako ti se ne povuće ili pogoršava idi kod LOM pa vidi šta će ti reći. Postoje i druge tablete osim E ako si alergična na njega.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 12:53   #6
Leeloo vjerojatno si u pravu, radi se o 4 plika na licu koja su se u međuvremenu povukla. Možda je od kreme ili pms-a.
Ne želim izigravat mimozu ali teško se privikavam na E. Po danu sam super, umor je nestao ali navečer se nikako ne mogu smiriti i zaspati normalno. To mi je najveće razočaranje jer bih prije zaspala u momentu i spavala sam čvrsto ko beba. Sad se vrtim i stalno imam neke snove..Nadam se da će brzo proći ova faza.
Kako je vama bilo u početku terapije?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 13:36   #7
Može li kakav odgovor ili makar samo sugestija na ovaj post?

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Evo, kad je već otvorena tema, pitao bih vas nešto. Pitanje samo naizgled nije vezanmo za štitnjaču, ali jest i to jako.

Razmišljam da odem na ""generalni servis"" na psihijatriju. Pa se pitam može li se pacijenta, na njegovu molbu/zahtjev, smjestiti na psihijatriju? A da takav pacijent ne ispoljava psihotične simptome ili simptome neke duboke duševne bolesti, - ali pati zbog cjeloživotne kronične fizičke bolesti i već dugo puca po šavovima?

Buduči da živim u izoliranom kraju, - ne može mi se, - gledano s psihološke/psihijatrijske strane, pomoći na način da malo češće posječujem psihologa ili grupnu terapiju, - i jedini izlaz vidim u ovome.

To ""pucanje po šavovima"" očituje se tako što zaista ne mogu otrpjeti čak ni malo duži kontakt sa recimo više od dvije-tri osobe istovremeno. Zbog toga me ljudi izgleda počinju gledati - ili kao na čudaka ili kao na simulanta i nekakvu mimozu.

A čak i da ne gledaju, ja jako dobro znam da takvo stanje nije normalno. Nitko mi ne smije bez kucanja uči u sobu, a da ne budem dugo neurotičan i kivan na njega zbog takvog propusta, zuji mi nenormalno u tikvi i stvarno ne znam što da radim. Ne znaju pravo ni endokrinolozi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:07   #8
Piskavac, ne može. O hospitalizaciji odlučuje isključivo psihijatar.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 19:03   #9
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Leeloo vjerojatno si u pravu, radi se o 4 plika na licu koja su se u međuvremenu povukla. Možda je od kreme ili pms-a.
Ne želim izigravat mimozu ali teško se privikavam na E. Po danu sam super, umor je nestao ali navečer se nikako ne mogu smiriti i zaspati normalno. To mi je najveće razočaranje jer bih prije zaspala u momentu i spavala sam čvrsto ko beba. Sad se vrtim i stalno imam neke snove..Nadam se da će brzo proći ova faza.
Kako je vama bilo u početku terapije?

Svaki lijek izazove neku reakciju, zbog prilagođavanja, pa može biti toga više ili minimalno. Mene je lovila drhtavica, posebno prije spavanja, računam da je bilo za prvi "šus" hormona možda u "plusu", pa se onda samo smirilo.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 19:05   #10
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Svaki lijek izazove neku reakciju, zbog prilagođavanja, pa može biti toga više ili minimalno. Mene je lovila drhtavica, posebno prije spavanja, računam da je bilo za prvi "šus" hormona možda u "plusu", pa se onda samo smirilo.
A i hormonalni sistem u žena je puno složeniji.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 19:23   #11
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
A i hormonalni sistem u žena je puno složeniji.
E da, prije signalizira da nešto ne štima, a ne povežeš jedno s drugim.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 20:02   #12
Meni je zadnjih par dana došlo neko razdoblje da ne mogu zaspati do 1, a probudim se prije 7 sama od sebe. Možda je nešto i u biometeorologiji...
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 09:52   #13
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Meni je zadnjih par dana došlo neko razdoblje da ne mogu zaspati do 1, a probudim se prije 7 sama od sebe. Možda je nešto i u biometeorologiji...
Ja sam isto primjetio kod sebe. Mislim da je to zbog niskih temperatura zadnjih dana. Hipići su "meteopate", trpe na ekstremima kao hladnoće zimi ili vlažne vrućine ljeti. Probaj se ugrijati prije odlaska na spavanje toplim tušem i nešto lagano pojedi npr. čašu mlijeka, riža, sendvič sa sirom ili sl. Što je tijelo toplije i nahranjenije bolje će spavati. Isto tako probaj leći oko 22 h, da ne poremetiš rad kortizola, hormona stresa koji prirodnim ritmom u to vrijeme pada i priprema tijelo na san. Ako forsiraš da ostaneš budna iza toga, i on će onda umjesto da pada, lagano rasti i spriječiti utonuće u san.
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 10:34   #14
Jučer sam dobila nalaz tsh koji je u normali 3,52. Ali, na zadnjem vađenju nalaza u Vinogradskoj doktor mi je rekao da ne dolazim sad ako mi je tsh između 1,00-3,00. Tada je bio 4,3. Pijem 75 eu. Razmišljam je li ipak pametno da odem ili za deset mjeseci kad mi je rekao da dođem ako budu gore navedene vrijednosti. Moja lomica mi je preporučila da ne idem nego da opet napravim provjeru za par mjeseci. Šta mislite? Haši?
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 10:51   #15
Haši bi ko lomica
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 10:53   #16
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Haši bi ko lomica
Samo mi je to trebalo.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 11:03   #17
može ti se u dogledno tsh još snizit, prati malo kako se osjećaš
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 12:15   #18
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
može ti se u dogledno tsh još snizit, prati malo kako se osjećaš
Misliš da je moguće iako pijem tri i pol mjeseca ovu istu terapiju od 75?
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 13:01   #19
Moguće je. Meni je bio 1 i nešto nakon 2-3 mjeseca pijenja i onda kad sam opet nakon nekoliko mjeseci vadila bio je 0,80 i nešto.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 13:01   #20
Moguće je. Meni je bio 1 i nešto nakon 2-3 mjeseca pijenja i onda kad sam opet nakon nekoliko mjeseci vadila bio je 0,80 i nešto.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.