Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2016., 23:53   #501
Slažem se da je to vjerovatno obrazac, inače bi mu iskreno potvrdio da je idot.

Može biti loše jer ne vidiš partnera nego mu prilaziš s predrasudama (slikom).
Ali ti ionako dobro razumiješ na što sam mislio.
Treba biti svjestan tog procesa idealizacije, da se izrazim njueđerski, slušati svoje tijelo i priznati ga. To radi intelekt.


Koja je razlika iz vjerovanja da je djevica Marija rodila djevičanski i projekcije idealizma prema osobi koja bi ti mogla biti životni partner?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Old 27.06.2016., 09:23   #502
...nitko nije rekao da autoricu ne razumije....onaj tko se našao u takvoj situaciji (ja jesam bogufala) zna kakav je to osjećaj...
ali valjda majkumu s godinama shvatiš da je to tako...ja nisam uhvatila autoričine godine, no nekako mi je normalno da nakon nekih godina shvatiš kako stvari u životu idu...
to ne znači biti ''iznad osjećaja'' nego držati ''osjećaje pod kontrolom'' da te ne sjebu puste i nepotrebne analize...

ne treba opravdavati svojevrsnu slabost...nego ju shvatiti i naučiti iz nje....jer će drugi puta možda biti puno gore..
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Old 27.06.2016., 10:05   #503
Quote:
MartinaaTinaa kaže: Pogledaj post
Nije bilo spominjanja ostanka u nekakvom prijateljskom odnosu, dakle opći prekid komunikacije i moja frendica sad već danima jako pati... [/B]
Pa kad nisu prijatelji vjerojatno nije bio registriran na OK cupid ni išao na dejtove s njom s namjerom da si nađe frendicu

Nastavljanje tipkanja samo otvara mogućnost komplikacija...ako nije zainteresiran, onda se postavlja pitanje i zašto tipkati...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 27.06.2016., 16:38   #504
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Slažem se da je to vjerovatno obrazac, inače bi mu iskreno potvrdio da je idot.

Može biti loše jer ne vidiš partnera nego mu prilaziš s predrasudama (slikom).
Ali ti ionako dobro razumiješ na što sam mislio.
Treba biti svjestan tog procesa idealizacije, da se izrazim njueđerski, slušati svoje tijelo i priznati ga. To radi intelekt.


Koja je razlika iz vjerovanja da je djevica Marija rodila djevičanski i projekcije idealizma prema osobi koja bi ti mogla biti životni partner?
Ma dobro, ali Piki ne priča o partnerima nego o nekim random frajerima koji su mu se sviđali. Šta bi nekom Perici koji ga ni ne pozna moglo smetati što on misli da je super i najbolji ikada?

Nisam sigurna da sasvim razumijem
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 27.06.2016., 21:05   #505
da, pričam o nepoznatim frajerima. a idealiziranje je najpogubnije za osobu kojoj se to dešava u glavi. da kucnem od nešto, skroz sam ravnodušan prema nepoznatim (i poznatim) frajerima niti ih idealiziram što je divno za psihu.
piki is offline  
Old 28.06.2016., 16:12   #506
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
...pitam za fendicu Dakle situacija je sljedeća:

moja frendica ekstrovertna je i mila osoba. Gdje god dođe ljudi joj se raduju. Izgleda ljupko i nije pretila. Posjeduje zavidne tjelesne atribute uz prekrasnu osobnost. Doduše, navodno ima loš horoskop, al to je potpuno druga priča...

Upoznala je muškarca na OkCupidu, odgovarao joj je, on je prvi inicirao komunikaciju i dopisivanje je trajalo oko tjedan dana. Sve je išlo glatko. Dogodio se prvi dejt, našli su se na pol puta od mjesta stanovanja, navečer. Ma savršen dejt je to bio! Ispalo je da vole isti humor, istih su razmišljanja o općim temama, bez ograničenja po pitanju poroka, isti glazbeni ukus i tak to... Bilo je "kemije" definitivno! Palo je dosta komplimenata, frendica je bila jaaaaako zadovoljna ishodom tog prvog dejta. Ljubili su se.

Drugi dejt skoro pa identičan, nakon dvadesetak dana (on je imao nekih zdravstvenih problema, komunikacija je u međuvremenu izvrsno tekla društvenim mrežama): dotični izjavljuje da bi se upustio u zajedničke međunarodne izlete i izražava želju za dubljim upoznavanjem. Padaju poljupci. Padaju i planovi za idući vikend, te lagana zabrinutost za unaprijed isplanirano ljetovanje.

Međutim, sutradan dolazi do obrata i moja frendica dobiva SMS odjeb u smislu "ona je cool i sigurno će naći boljeg, ali on nije osjetio onu neku iskru za početak ozbiljnijeg odnosa, nije mu to-to"...

Nije bilo spominjanja ostanka u nekakvom prijateljskom odnosu, dakle opći prekid komunikacije i moja frendica sad već danima jako pati...

Prvenstveno ju zanimaju muška mišljenja o ovoj situaciji.
Nije mu se svidjelo kako se ljubi. To se meni jednom dogodilo. Jer i ovi zdravstveni problemi, to je bila muljaza, ako se ljubis s nekim i dobar ti je, osim ako nisi na intenzivnoj, onda se vidis s tom osobom opet. Po nacinu kako se netko ljubi osjetis kako ce ti odgovarati u krevetu. Naravno, vjerojatno nije bio zagrijan ni sto se tice izgleda generalno. Nije mu bila napeta. Ali mu je bio bed pa je nastavio jos malo komunikaciju sve dok ga ona nije konfrontirala. Papak je. Ako mu se nije svidjela trebao ju je odrezati odmah.

Poslije sam procitao da je astma u pitanju. Kao sto sam napisao, lejm isprike. Nije se zapalio
Zli Mali Medo is offline  
Old 28.06.2016., 16:13   #507
Evo, da se i autorica (situacije, ne teme, javi)! Bolje mi je ljudi... čak i bez "klinova", alkohola i ostalih standardiziranih terapijskih metoda. Ofkors da mi je još u mislima, tu i tamo, ali nije strašno, podnošljivo skroz.
Po danu plivam doslovce dok dušu ne ispustim, navečer drmam mojitose (umjereno).
I on je primijenio sliku na whatsappu, odmah nakon mene. Prije je imao nekog tipa s gitarom, sad ima Family guya.
Pusa svima!


P.S. Imam puno previše godina za ovakvo ponašanje
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Old 28.06.2016., 16:18   #508
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Nije mu se svidjelo kako se ljubi. To se meni jednom dogodilo. Jer i ovi zdravstveni problemi, to je bila muljaza, ako se ljubis s nekim i dobar ti je, osim ako nisi na intenzivnoj, onda se vidis s tom osobom opet. Po nacinu kako se netko ljubi osjetis kako ce ti odgovarati u krevetu. Naravno, vjerojatno nije bio zagrijan ni sto se tice izgleda generalno. Nije mu bila napeta. Ali mu je bio bed pa je nastavio jos malo komunikaciju sve dok ga ona nije konfrontirala. Papak je. Ako mu se nije svidjela trebao ju je odrezati odmah.
Ocijenjivali smo si međusobno ljubljenje. Od 1 do 10. Ja sam dobila 11
Izgled, moguće... jebiga. Iako, komplimenata nije falilo. Ma ok što nije baš odmah rekao, meni je malo bez veze kaj nije nakon drugog dejta meni u lice rekao da ne želi dalje i fino objasnio kaj ne valja. Mislim, nije da bih ga izmlatila, vrištala i sl
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Old 28.06.2016., 16:21   #509
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Evo, da se i autorica (situacije, ne teme, javi)! Bolje mi je ljudi... čak i bez "klinova", alkohola i ostalih standardiziranih terapijskih metoda. Ofkors da mi je još u mislima, tu i tamo, ali nije strašno, podnošljivo skroz.
Po danu plivam doslovce dok dušu ne ispustim, navečer drmam mojitose (umjereno).
I on je primijenio sliku na whatsappu, odmah nakon mene. Prije je imao nekog tipa s gitarom, sad ima Family guya.
Pusa svima!


P.S. Imam puno previše godina za ovakvo ponašanje
A cime je on to tebe tako osvojio? Po cemu je on dobar? Mislim, ako te muskarac ne gleda kao da si upravo ti najsavrsenija zena otkad mjerimo savresnosti zena, onda sto ce ti takav muskarac. Za cim patis, kad nije bilo toga. Jebe te ego. Ljudi se ponekad ne spandaju sa super savrsenim osobama po svemu i skrase se s debilima. Iz masu razloga.
Zli Mali Medo is offline  
Old 28.06.2016., 16:28   #510
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Ocijenjivali smo si međusobno ljubljenje. Od 1 do 10. Ja sam dobila 11
Izgled, moguće... jebiga. Iako, komplimenata nije falilo. Ma ok što nije baš odmah rekao, meni je malo bez veze kaj nije nakon drugog dejta meni u lice rekao da ne želi dalje i fino objasnio kaj ne valja. Mislim, nije da bih ga izmlatila, vrištala i sl
hahah smijesno mi je ovo za ocjenjivanje ljubljenja. Djecje, fora.

nije ni to bas lako. iz muske perspektive, tu se dopisujes s nekim sto godina, i onda se vidite i jebi ga. NE. i kaj sad. To je zato kaj smo mi kao drustvo usredotoceni na muskarce koji iskljucivo love, a zene su lovina. i onda odrastes i kroz godine bude svega par iskustava i svi rade drame oko toga. Ljudima treba vise prakse, pa bi sve to bilo bezbolnije. Ovako je mislio da ce te povrijediti pa je odgadao. Ne bi ti bilo drago ni da je rekao odmah ni ovako jer si potrosila vrijeme na dopisivanje i vezala si se.
Zli Mali Medo is offline  
Old 28.06.2016., 16:36   #511
I mislila bi da je stvar u tebi. Gdje si pogrijesila? Kaj ne valja s tobom? Ali zapravo nema veze s tobom. Ljudi stvaraju vlastite konfabulacije, zapravo se cesto i ne zaljube u osobu nego se zaljube u osobu koju su oni isproducirali u svojoj glavi. Meni se to npr. cesto zna dogoditi. Zato se ljudima cesto dogode da se zaljube u potpune kretene. Gluplje i ruznije i manje kul od mozda neke u koju se nisu zaljubili.

E, i btw, nije bas ostar odjeb. Samo je odjeb.
Zli Mali Medo is offline  
Old 29.06.2016., 15:12   #512
Alergičari su smor, spasila se. Kako to ne vidi?
Alexa is offline  
Old 30.06.2016., 00:25   #513
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
I mislila bi da je stvar u tebi. Gdje si pogrijesila? Kaj ne valja s tobom? Ali zapravo nema veze s tobom. Ljudi stvaraju vlastite konfabulacije, zapravo se cesto i ne zaljube u osobu nego se zaljube u osobu koju su oni isproducirali u svojoj glavi. Meni se to npr. cesto zna dogoditi. Zato se ljudima cesto dogode da se zaljube u potpune kretene. Gluplje i ruznije i manje kul od mozda neke u koju se nisu zaljubili.

E, i btw, nije bas ostar odjeb. Samo je odjeb.
Pa to sam i ovako mislila. Analizirala sam doslovce svaku rečenicu, koje sam se mogla sjetiti da sam izrekla, pogotovo na drugom dejtu. Jer nakon prvoga je bio oduševljen, i jedva čekao da se vidimo opet. Čak si sad mislim da znam u čemu je bio problem, ali nikad neću biti sigurna. Nema veze.
Osoba u glavi.. moguće, ali potkrijepio je moje pretpostavke. Nisam ga idealizirala kako sam to u prošlosti s nekima radila. Sam mi je davao materijala. Naravno da bih s vremenom otkrila i stvari koje mi nisu tako cool, razmišljanja koja se kose s mojima, možda i nešto što bih smatrala groznim i užasnim, ali nismo do toga došli.
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Alergičari su smor, spasila se. Kako to ne vidi?
Joj, da znaš s kakvim sam bolesnicima prije znala imati posla... alergija je pičkin dim
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Old 30.06.2016., 00:35   #514
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Pa to sam i ovako mislila. Analizirala sam doslovce svaku rečenicu, koje sam se mogla sjetiti da sam izrekla, pogotovo na drugom dejtu. Jer nakon prvoga je bio oduševljen, i jedva čekao da se vidimo opet. Čak si sad mislim da znam u čemu je bio problem, ali nikad neću biti sigurna. Nema veze.
Osoba u glavi.. moguće, ali potkrijepio je moje pretpostavke. Nisam ga idealizirala kako sam to u prošlosti s nekima radila. Sam mi je davao materijala. Naravno da bih s vremenom otkrila i stvari koje mi nisu tako cool, razmišljanja koja se kose s mojima, možda i nešto što bih smatrala groznim i užasnim, ali nismo do toga došli.
Pa to ti i ja radim. Idealiziram. U biti mislim da to vecina radi. Zato su ljudi nakon prekida na pas mater uglavnom, kad dodu k sebi. Nema veze drugi dejt, cim je on instalirao nekakvu tamo astmu, znaci da ni prvi nije valjao. Tko lezi doma 20 dana zbog astme, kakve su to pickice.

A tko je inicirao ocjenjivanja ljubljenja, ti ili on?
Zli Mali Medo is offline  
Old 03.07.2016., 00:30   #515
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Pa to ti i ja radim. Idealiziram. U biti mislim da to vecina radi. Zato su ljudi nakon prekida na pas mater uglavnom, kad dodu k sebi. Nema veze drugi dejt, cim je on instalirao nekakvu tamo astmu, znaci da ni prvi nije valjao. Tko lezi doma 20 dana zbog astme, kakve su to pickice.

A tko je inicirao ocjenjivanja ljubljenja, ti ili on?
Nije instalirao astmu, stvarno ima, a na to je još neku infekciju pokupio. Moguće i od mene, ja sam bila lagano prehlađena prvi put, a ako mu je imunitet u kurcu, moguće da se razbuktalo kod njega.

On je inicirao i ljubljenje i sve to. Dosta smo se ljubili

Inače, napokon sam kod kuće
Išla sam na 2 cellos večeras, sutra mislim spavat bar do 1pm. Umorna sam i sad mi se samo ljenčari. Moguć problem vidim u 8. mjesecu, kad se vratim na posao gore, blizu njega. No, s druge strane, vjerujem da će me do tada totalno pustit, ide sve bolje i bolje
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Old 03.07.2016., 13:56   #516
Meni prvo pada na pamet ova situacija: vidjeli ste se, poljubili , sve je krenulo k nekom normalnom slijedu. I sve je bilo obostrano.
A onda si se ti zapalila, očito prije njega i to je on skužio. Međutim, to ga je počelo hladiti. Može biti da je imao istovremeno više cura pa kad je vidio da si "pala" se ohladio.
No tu nisi kriva ni ti ni on. Jednostavno tako je ispalo. Niste se našli. Next
Vitalina is offline  
Old 03.07.2016., 14:31   #517
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
...pitam za fendicu Dakle situacija je sljedeća:

moja frendica ekstrovertna je i mila osoba. Gdje god dođe ljudi joj se raduju. Izgleda ljupko i nije pretila. Posjeduje zavidne tjelesne atribute uz prekrasnu osobnost. Doduše, navodno ima loš horoskop, al to je potpuno druga priča...

Upoznala je muškarca na OkCupidu, odgovarao joj je, on je prvi inicirao komunikaciju i dopisivanje je trajalo oko tjedan dana. Sve je išlo glatko. Dogodio se prvi dejt, našli su se na pol puta od mjesta stanovanja, navečer. Ma savršen dejt je to bio! Ispalo je da vole isti humor, istih su razmišljanja o općim temama, bez ograničenja po pitanju poroka, isti glazbeni ukus i tak to... Bilo je "kemije" definitivno! Palo je dosta komplimenata, frendica je bila jaaaaako zadovoljna ishodom tog prvog dejta. Ljubili su se.

Drugi dejt skoro pa identičan, nakon dvadesetak dana (on je imao nekih zdravstvenih problema, komunikacija je u međuvremenu izvrsno tekla društvenim mrežama): dotični izjavljuje da bi se upustio u zajedničke međunarodne izlete i izražava želju za dubljim upoznavanjem. Padaju poljupci. Padaju i planovi za idući vikend, te lagana zabrinutost za unaprijed isplanirano ljetovanje.

Međutim, sutradan dolazi do obrata i moja frendica dobiva SMS odjeb u smislu "ona je cool i sigurno će naći boljeg, ali on nije osjetio onu neku iskru za početak ozbiljnijeg odnosa, nije mu to-to"...

Nije bilo spominjanja ostanka u nekakvom prijateljskom odnosu, dakle opći prekid komunikacije i moja frendica sad već danima jako pati...

Prvenstveno ju zanimaju muška mišljenja o ovoj situaciji.
Garant je zbog horoskopa
M4U is offline  
Old 03.07.2016., 16:10   #518
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Nije instalirao astmu, stvarno ima, a na to je još neku infekciju pokupio. Moguće i od mene, ja sam bila lagano prehlađena prvi put, a ako mu je imunitet u kurcu, moguće da se razbuktalo kod njega.

On je inicirao i ljubljenje i sve to. Dosta smo se ljubili

Inače, napokon sam kod kuće
Išla sam na 2 cellos večeras, sutra mislim spavat bar do 1pm. Umorna sam i sad mi se samo ljenčari. Moguć problem vidim u 8. mjesecu, kad se vratim na posao gore, blizu njega. No, s druge strane, vjerujem da će me do tada totalno pustit, ide sve bolje i bolje
Evo, ja ti se ne bih javio zbog 2 cellos. Ako je on kao i ja i to si mu ovlas spomenula..
Zli Mali Medo is offline  
Old 03.07.2016., 21:15   #519
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Meni prvo pada na pamet ova situacija: vidjeli ste se, poljubili , sve je krenulo k nekom normalnom slijedu. I sve je bilo obostrano.
A onda si se ti zapalila, očito prije njega i to je on skužio. Međutim, to ga je počelo hladiti. Može biti da je imao istovremeno više cura pa kad je vidio da si "pala" se ohladio.
No tu nisi kriva ni ti ni on. Jednostavno tako je ispalo. Niste se našli. Next
Moguće. A stvarno sam se trudila da ne skuži
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Evo, ja ti se ne bih javio zbog 2 cellos. Ako je on kao i ja i to si mu ovlas spomenula..
Haha, ma ne ljubim ih ni ja, prehipsterski su za mene
Išla sam zbog drugih. Imamo slične ukuse, oboje smo pomalo zaglavili u 90-ima i obožavamo Alice in Chains, otuda i nick
Ali smiješno mi je bilo, sjetila sam ga se na prve dvije pjesme, jer su obje bile od bendova koje najviše mrzimo
Ma te sličajnosti i sitnice me jebu.
Npr. na prvi dejt smo oboje došli u niskim starkama i laganoj, maslinastozelenoj jakni. Oboje si već dugo želimo tetovažu, a nikako da napravimo. Ok, ne istu tetovažu, ali na istom mjestu! Pa to njegovo prezime koje me proganja! Doduše, jedno je od najraširenijih na svijetu, ali ono. Letim iz Irske za London, odem na gate, i naravno, baš moj gate je drito nasuprot kioska s tim njegovim prezimenom. A na gateu pored mojeg se ukrcavaju ljudi koji lete baš u njegov grad. Pa moji proizvodi za njegu kose s njegovim prezimenom. Pa gledam neš na netu, najrazorniji uragani u godini vašeg rođenja. Dođem do godine njegovog rođenja i skužim da sam ja njegov najrazorniji uragan Mislim, uragan koji se zove onak kak on (i ostali ljudi s engleskog govornog područja) zove mene, jer moje ime ne mogu izgovoriti. I još hrpa toga, čak je i on, dok smo si još bili dobri, primjećivao neke sitnice koje bi ga podsjetile na mene, i odmah bi mi poruke slao. Vikend koji smo trebali provesti skupa, ja sam trebala imati mengu, ali dobila sam po prvi put u životu tjedan i pol ranije

Pišem ovo s osmijehom, nije mi uopće teško, malo mi je čak i smiješno sada
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Old 03.07.2016., 21:19   #520
Prehipsterski. Sačuvajmebože.
Almost Rosey is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.