Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2011., 17:39   #41
a znam, ali imam uzasne vrtoglavice ako ne popijem na vrijeme (kad sam cesto putovala, lijecnik mi je savjetovao, zbog mucnina, da ih popijem kad stignem na odrediste i jedem, a ne odmah ujutro kad se ustanem, kao inace).. xanax donekle pomogne, ali ne bas sasvim :/
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 18:16   #42
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
a znam, ali imam uzasne vrtoglavice ako ne popijem na vrijeme (kad sam cesto putovala, lijecnik mi je savjetovao, zbog mucnina, da ih popijem kad stignem na odrediste i jedem, a ne odmah ujutro kad se ustanem, kao inace).. xanax donekle pomogne, ali ne bas sasvim :/
a onda svakako slušaj svog psihića, ne znam
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 18:51   #43
trenutno ga nemam.. (duga prica)
a i puno sam citala na netu i htjela bi bez njih. zanima me dali ima kakav prirodni lijek, caj ili nesto, sto bi pomoglo smanjiti simptome.. ili ih jednostavno moram izdrzat?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 21:09   #44
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
trenutno ga nemam.. (duga prica)
a i puno sam citala na netu i htjela bi bez njih. zanima me dali ima kakav prirodni lijek, caj ili nesto, sto bi pomoglo smanjiti simptome.. ili ih jednostavno moram izdrzat?
ajoj, teško je tu dijeliti takve savjete, opasno, odgovorno, kužiš
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 21:27   #45
ja sam se uspjela skinuti jako brzo uz pomoć AD-a i Rivotrila(koji je ujedno i epileptik) jer sam imala strašne tremore i tikove kada sam prestala.. teško je, ali je izvedivo..
Zoe84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 21:58   #46
ok. onda ce AD sacekat ljeto.. dok nadjem nekog strucnog tko ce mi pomoci..
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 19:21   #47
Uuu xanax!to sam gutao dosta i to jedno dugo vrijeme ali neznam točno kakvo je skidanje jer baš kad sam ga prestao piti u to vrijeme sam završio u bolnici ali da mi ga doktorica sad ponudi odbio bi.Čak sam gledao na tv da ga u američkim zatvorima zatvorenici švercaju kao drogu,uz travu i još nekaj.
A i previše me umrtvljavao taj lijek.
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 19:38   #48
Quote:
Zoe84 kaže: Pogledaj post
ja sam se uspjela skinuti jako brzo uz pomoć AD-a i Rivotrila(koji je ujedno i epileptik) jer sam imala strašne tremore i tikove kada sam prestala.. teško je, ali je izvedivo..
antiepileptik i ima funkciju stabilizatora raspoloženja
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 14:24   #49
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
alprazolam---xanax je tvorničko ime je lijek od američke firme pfizer. istovrsni lijekovi su krkin helex i belupov misar...u biti.svi bi oni trebali pokazati isto djelovanje u istoj dozi..problem je što mnogi ljudi postaju ovisni o alprazolamu a takađer kako je kod anksioznosti visok stupanj osobne subjektivnosti često ljudi postaju ovisni recimo o xanaxu , tj xanax mi pomaže a helex ne, ili misar je bolji od xanaxa to puno govori o prirodi vaše bolesti
ovo govori o utjecaju placeba puno. placebo nije bolest, on je ljudska karakteristika i znanstvena empirijska činjenica
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 21:30   #50
odvikavanje je počelo
budem sutra napisala rezime prvog dana bez AD-a
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 22:13   #51
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
odvikavanje je počelo
budem sutra napisala rezime prvog dana bez AD-a
sretno!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 00:17   #52
hvala ti
za sad sam ok.. xanax me smirio (logično ) želudac me jebe cjelo vrijeme (logično ), ali psiha je na mjestu i baš sam dobre volje.. ovih dana sam puno razmišljala i shvatila da sam postala jako bezvoljna i da me skoro ništa što me prije veselilo više ne veseli. u srednjoj sam čak bila i na neku ruku napredna. voljela filozofiju, puno čitati, glazba na prvom mjestu. a sad sam totalno površna osoba koju interes za nešto drži ne duže od dva dana..
i tak.. danas nisam popila na vrijeme, nešto me prala malo vrtoglavica, ali prošlo me, samo želudac mi se uskomešao što od vremena, što od drugih tableta, što od živaca.. a i zato što si ja vrtim film kak meni mora biti muka. i onda sam popila xanax i provela dva vrlo kvalitetna i zabavna sata

sad ću vidit kak će mi bit, jer noći su mi oduvjek bile najgore, al hvala Bogu, ovaj tjedan imam pauzu, pa kak god bilo, preživit ću, a do sljedećeg ponedjeljka ću biti i više nego dobro (i napokon bez jedne od štaka )
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 04:34   #53
današnji dan je prošao i više nego super, problem je bio što sam zaspala oko 7 navečer pa sam se probudila u 2 i 15 i sad švrljam po netu jer nemogu spavati
i da, popila sam cilih 5 xanaxa koji su, hvala Bogu, počeli djelovati jer sam imala uvod u jedan od najžešćih napada panike pračen užasnim pritiskom u glavi, strahom i prisilnim mislima (mrzim kad sam jedina budna doma).
sve se svelo na to da sam na kraju oko pola 3 nazvala dečka (koji spava) i malo popričala s njim i sad sam bolje. koliko toliko. našla sam se jednu super seriju za gledat na netu i sad malo guštam
a ujutro ću vjerojatno na kavu, šta drugo

i nadam se da se vidi da me optimizam i željal za uspjehom ne napuštaju. i iako sam se osječala kao da ću puknut, već dugo dugo mi nije bilo ovako loše, ipak sam na kraju uspjela podbjedit. a svaka, pa i najsitnija bitka je važna. go me, gooo meeee
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 20:22   #54
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
današnji dan je prošao i više nego super, problem je bio što sam zaspala oko 7 navečer pa sam se probudila u 2 i 15 i sad švrljam po netu jer nemogu spavati
i da, popila sam cilih 5 xanaxa koji su, hvala Bogu, počeli djelovati jer sam imala uvod u jedan od najžešćih napada panike pračen užasnim pritiskom u glavi, strahom i prisilnim mislima (mrzim kad sam jedina budna doma).
sve se svelo na to da sam na kraju oko pola 3 nazvala dečka (koji spava) i malo popričala s njim i sad sam bolje. koliko toliko. našla sam se jednu super seriju za gledat na netu i sad malo guštam
a ujutro ću vjerojatno na kavu, šta drugo

i nadam se da se vidi da me optimizam i željal za uspjehom ne napuštaju. i iako sam se osječala kao da ću puknut, već dugo dugo mi nije bilo ovako loše, ipak sam na kraju uspjela podbjedit. a svaka, pa i najsitnija bitka je važna. go me, gooo meeee
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 20:34   #55


ma sve je to za ljude. i danas imam lagano taj pritisak koji se pojačava ako se nađem pod imalo stresa (tipa sjetim se ispita koji je za 2 tjedna). neznam kak ću funkcionirati kad se vratim na faks. ali rekla sam, makar pala godinu, stavljam zdravlje ispred svega
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:37   #56
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post


ma sve je to za ljude. i danas imam lagano taj pritisak koji se pojačava ako se nađem pod imalo stresa (tipa sjetim se ispita koji je za 2 tjedna). neznam kak ću funkcionirati kad se vratim na faks. ali rekla sam, makar pala godinu, stavljam zdravlje ispred svega
svaka čast
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 02:44   #57
evo me da napravim mali "update"

do sad su svi dani bili na neki nacin losi. ili fizicki ili psihicki :/
jucer mi je bio prvi dan bez ijedne tablete u zadnjih godinu dana (ali da, naravno da sam navecer morala popiti xanax )

danas mi je bilo zlo cjeli dan i nijedna tableta za zeludac nije pomogla. a nakon sto sam popila xanax u roku 15 minuta mi je bilo znatno bolje

ono sto me iznenadilo je to da mi strahovi uopce nisu jaci, stovise, nekako kao da lagano slabe neke fobije.. da, povracanje je i dalje na vrhu, ali strah od pasa kao da se (mic, po mic) smanjuje

ono sto me uzasno zivcira su hebene prisilne mislie gotovo cjelo vrijeme, danas prvi dan bez njih

moja stara je u komi, brine se za mene uzasno, a ja sam u biti ok.. veoma sam ponosna sto sam izdrzala, ali imam teoriju o tome.. kod mene je potreba za tabletama fizicka, znaci - tijelo treba tablete, ali ja nemam zelju za njima. pusaci npr zele cigaretu, nije ko njih problem samo u ovisnosti o nikotinu. tu je i doslovna zelja za mirisom okusom.. a kod mene nema toga vezano uz bivsi AD

stvarno mi je drago sto sam se "skinula", da brine me sto mi dolaze rokovi, da bojim se da cu dozivit zivcani slom, ali sam neopisivo ponosna i sretna i cak si nisam ponijela AD u zagreb jer sam znala da necu pokleknuti
ovo je za sad najveca stvar koju sam ucinila u zivotu i trenutno imam osjecaj da mogu bas ve

pozdrav ljudi
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.