Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2013., 01:19   #1
Reign / Vladavina (2013-2017)


Quote:
Reign is an American historical fantasy romance television series following the early years of Mary, Queen of Scots living in France. The series, created by Stephanie SenGupta and Laurie McCarthy, airs on The CW and premiered as part of the 2013–14 American television season.

The leading roles are played by a combination of Australian, Canadian, English and New Zealand actors. Despite the show's subject matter, there are no Scottish or French actors in the main cast.

Queen of Scotland Mary Stuart travels to France with four ladies-in-waiting to secure her politically strategic engagement to the king's son, Prince Francis. Mary and Francis share a mutual attraction, even though he has reservations about the wisdom of an alliance with Scotland.
Complicating issues is Bash, Francis' illegitimate half-brother whom Mary finds herself drawn to in spite of herself. The French Court is also full of less romantic challenges for Mary, who finds her engagement -- and life -- threatened until she finds an ally in a mysterious shrouded guide.
With all that she faces, Mary rallies, readying herself to rule and trying to find a balance between the demands of her country and those of her heart.

Cast: Adelaide Kane. Megan Follows. Torrance Coombs. Toby Regbo. Jenessa Grant. Celina Sinden. Caitlin Stasey. Anna Popplewell.

The CW renewed the series for a second season, which premiered on October 2, 2014.

Zadnje uređivanje lie : 20.09.2015. at 19:09. Reason: apdejt
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 20:00   #2
Reign Preview
clip
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 00:12   #3
O ovom ne znam ni šta da mislim.
Po klipu mi je djelovalo dječje (čak ne ni tinejđerski ), a i žanr mi ne ide uz CW.

Baš me zanima kako će proć po gledanosti.
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 18:18   #4
Komentari na pilot:

Quote:

Watch It - awesome show, can't wait for more

DVR It - there's potential, will give it a second chance

Skip It - it's either horrible or just totally not their thing

Furlong: DVR It
This modern twist on a classic story of sex, betrayal and the price that comes with privilege is elevated by the delightful leading lady, Adelaide Kane. The best part: You'll know within five minutes if this is your thing or not.

Etkin: DVR It
I had no expectations of liking this show, but I really did. It offers that "Game of Thrones"-esque grandeur, but with typical teen drama thrown in for Mary and her friends, who reminded me of the "Pretty Little Liars." Plus, I'd tune in just to see the clothes and that motivation alone got me through four seasons of "Gossip Girl."

Harnick: Skip It
The period costumes mixed with Top 40 hits is jarring, but it feels right for The CW. I'm sure historians will have a field day hate-watching this.

Moaba: Skip it
They’re going for a “Game of Thrones” meets “Gossip Girl” thing, which could work for them, but I won’t be making it “Reign” anytime soon.

Prudom: Skip It
Maybe I've just been spoiled by lavish period dramas like "The Tudors," but I have absolutely no desire to see a spuriously "historical" version of "Gossip Girl" with interchangeable supporting female characters. The anachronistic dialogue and the fact that the costumes are more reminiscent of prom dresses than the clothing of the time is just the icing on top of one very silly cake.

Weingus: Watch It
Not only was it a breath of fresh air to have a drama not set in the future in the 2013-2014 lineup, but "Reign" really, well, reigned me in. There was a bunch of sex, teen angst and broken hearts. A recipe for success!
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 20:24   #5
Plus, I'd tune in just to see the clothes and that motivation alone got me through four seasons of "Gossip Girl.

O da, kad se sjetim, seriju bih pogledala u 5 minuta, samo bih gledala što tko nosi i fwd.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 13:56   #6
ovo sam odbacio odmah u startu, čak i nakon trailera mi je djelovalo preloše
al pošto sam prošle godine tako mislio za emily owens md, i na kraju ispala skroz dobra serija, odlučio sam dati šansu i ovome, bar pilot epizodu
i moram priznat: im impressed

vidim da kritičari pljuju da je puno grešaka i da nije povijesno točno, but who cares, its CW. moderna muzika u pilotu? so what, i u great gatsby je bila, pa je svejedno odličan film

Mary je jako simpatična, za ostale likove nemam još neko mišljenje, setovi su prekrasni, totalno nešto drugačije od tipičnih cw serija
Za razliku od tomorrow peope koji je počeo dosta sporo nakon ovog pilota jedva čekam vidjet što će biti dalje, točnije zanima me spoiler: ko je ona osoba koja pomaže Mary?

samo da napomenem, da ja nisam imao apsolutno nikakva očekivanja od ovog, vjerojatno mi je zato super jer sam pozitivno iznenađen
i baš me zanima kakva će biti gledanost
noah_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 14:59   #7
gossip girl meets tudors

nije los pilot, pogledat cu jos koju
glavna glumica mi je lijepa i simpaticna
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 18:20   #8
gledala danas i nisam toliko impressed... možda dam drugu šansu, ali nema mi ono nešto

najviše su mi se svidjele haljine i Anna Popplewell (iako tu mi je mršava previše pa i nije nešto, bolje joj stoji kad ima koju kilu više).

radnja mi i nije neka, onaj Frances mi je previše lijep, mogao bi proći i kao princeza. No zato je njegov brat mi najbolji lik u seriji zasad.

Ne znam što je u ovoj seriji, ali svi imaju neku zakašnjelu reakciju, od one male kad se kušačica otrovala do onog silovatelja...

Zato kažem polubrat mi najbolji, živi najbolji život tamo...
__________________
After all this time? - Always.

Motto
BlueSka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 21:36   #9
Pogledala Pilot iz znatiželje, preview mi nije bio nekaj, al reku what the hell... Tuka, do maloprije uopće nisam kužila da se radi o Mary of Scots (nisam prije čitala ni ovu temu).
Tak da se zaključak nameće sam od sebe - ne mislim ju dalje pratit upravo zbog nje. :Elizabeth fan: (za manje upućene, Mary je htela zasjest na engleski tron, planirala nekoliko atentata na Elizabeth dokle 1586. nije direktno uhvaćena u plotanju i ova ju dala smaknuti)
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 18:09   #10
Meni je bilo bezveze, nijedan lik dovoljno zanimljiv.
I ide mi na živce stalno neka muzikica u pozadini.

Frances kao princovski nastrojen kurviš, ona nježna, nevina, slatka, buci muci i let me guess - on će se polako mijenjat i shvaćat da je ona posebna i drukčija i da je slab na nju i prije nego što shvati - eto, promijenjen je.
Kad će ljudima dosadit ovakve ljubavne priče i njima slične?

Ali fini su mi prizori skroz, ona šuma me zanima i ona unakažena - možda, samo možda nastavim zbog tog.

I da, znala sam da će pronać način da se one četiri ženske okrenu protiv nje. Nedajbože da ona ima nečju pomoć, nope, sad će sve morat onako sama u okrutnom svijetu izdaje, preljuba i odrubljivanja glava. Eventualno joj unakažena pomogne.

Jedva čekam iduću The Tomorrow People.
__________________
”Everyone is a bad person if you dig deep enough.”
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 18:18   #11
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Pogledala Pilot iz znatiželje, preview mi nije bio nekaj, al reku what the hell... Tuka, do maloprije uopće nisam kužila da se radi o Mary of Scots (nisam prije čitala ni ovu temu).
Tak da se zaključak nameće sam od sebe - ne mislim ju dalje pratit upravo zbog nje. :Elizabeth fan: (za manje upućene, Mary je htela zasjest na engleski tron, planirala nekoliko atentata na Elizabeth dokle 1586. nije direktno uhvaćena u plotanju i ova ju dala smaknuti)
Povjesničari su dokazali da su ovo izmišljotine koje su se utkale u povijest. Elizabeth ju je ubila nakon što ju je ova došla moliti zaštitu. Ali dobro protestanti i Englezi su uvijek dobri i nevini.
galilea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 20:26   #12
Quote:
galilea kaže: Pogledaj post
Ali dobro protestanti i Englezi su uvijek dobri i nevini.
Naravno.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 03:51   #13
Glupost je ovo. Teža.

Ona opravdava onog lika koji ju je išao silovati. Ono, da je sve prošlo okej i da je popila vina, on bi to napravio, ali eto, to je netko drugi naručio i nije uopće bitno što bi ON to napravio

Uglavnom, propuštam, nije zanimljivo ni malo
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 00:02   #14
Preloše.
Sve je ultraloše.
Najnegledljiviji CWjev pilot otkad ikad, a mislim da sam ih sve pogledala
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 01:21   #15
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
Preloše.
Sve je ultraloše.
Najnegledljiviji CWjev pilot otkad ikad, a mislim da sam ih sve pogledala
očito ih vecinu nisi
cult, beautiful life, bolji su ti bili od ovog??

ok očito sam ja jedini kome se ovo dopalo
jedva čekam sljedeću epizodu
noah_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 11:17   #16
Quote:
noah_17 kaže: Pogledaj post
očito ih vecinu nisi
cult, beautiful life, bolji su ti bili od ovog??

ok očito sam ja jedini kome se ovo dopalo
jedva čekam sljedeću epizodu

za nekog tko je doktorirao CW treš ovo je veeelika uvreda

kad kažem da mi je ovo stvarno bio najgori pilot IKAD od CW-a onda stvarno je, ali stvarno. Cult i Bjuti su naspram ovog bili Breaking Bad, samo to ću reći, a Cult sam odustala nakon možda 2 ili 3 epke ne sjećam se, Bjuti i dan danas pobožno gledam.

Inače sam ogroman fan period drama/serija, ali ovo je šit na entu, u svemu, po svemu. Koji god element uzela niš mi ne valja. Jbga, ak se tebi sviđa super, meni je šrot i tak je kak je. Samo uživaj ako ti se sviđa
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 13:42   #17
ja isto pratim sve sto izađe sa CW, mreže za mlade i lijepe ljude, jel
al puno tog mi je bilo gore od Reigna
Cult, Beautiful Life; to je ono nes s modelima ako se sjecate,
pa Secret Circle, grozotaaaaa, to mi još danas nije jasno za čim žale ti fanovi, nešto negledljivo, od glume do efekti

da se razumijemo, ja volim i kvalitetne serije, HBO serije pogotovo
i ne govorim da je ovo super intelektualna serija, samo mi po ničem ne odskače od tipičnih cw serija

a uostalom ovo je bio tek pilot, vidjet ćemo kako će biti dalje

ja inače nisam fan period drama, jedino pan am sam pratio
moguće da mi se zato sviđa jer je drugačije od svega što pratim
nego kad smo kod period drama, koje su jos aktualne trenutno? preporuci neku
noah_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 15:21   #18
englez
malo je previse proradila kemija s gl.glumicom, citavo vrijeme sam cekala kad ce se zbariti

sebastian je neki vjestac
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 15:25   #19
Quote:
ellaria kaže: Pogledaj post
sebastian je neki vjestac
whaaat?
gledao sam ovo jučer jako umoran i skoro zaspao pred sam kraj, jesam ja to propustio nešto?
noah_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 15:31   #20
pa ne znam ni ja jesam dobro shvatila

ono kad su u sumi, pa si razreze dlan i govori nesto na latinskom
poslije ga princ pita sto je to bilo, a on se pravi blesav, kao samo je malo plasio sumske ljude
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.