Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2018., 16:53   #921
Ja bih svoje pse mogla samo staviti u tačke i voziti.

Nego, utipkala sam "ruksak za pse" u Google i ovo mi je izbacilo među prvim linkovima. Očito ima i u Evropi, a svakako se raspitaj u Pet Shopu Šape, kao i kod PASOS-a - oni izrađuju nosiljke za pomoć starijim psima pri hodanju pa bi možda htjeli napraviti i nešto po narudžbi.

Nisu Amerika i Index jedini.

P. S. Postoje i nosiljke za bebe. Pogledaj, možda se nešto može kod nas kupiti i prilagoditi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:33   #922
https://www.pet-centar.hr/matis-orma...ign-large.aspx
Ovo mi zapelo za oko. Imam lajnu u toj boji i proizvođača pa da paše i lajnja je prva liga!
Iskustva? Mišljenja?
I jel trebam large ili extra large za psa od 30+ kila labradoricu? Ako ju ne uspijem dopeljati u dućan pa probati

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:29   #923
To su upravo onakve ormice kakve se ne preporučuju jer žuljaju psa ispod pazuha. No ti kako hoćeš. Morat ćeš odvesti psa u dućan i probati ili kupiti pa zamijeniti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 00:05   #924
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
To su upravo onakve ormice kakve se ne preporučuju jer žuljaju psa ispod pazuha.
dobro da sam naletjela na ovaj post... mi također planiramo nabaviti neku ormicu, pa sam još u fazi istraživanja, ali nije mi uopće palo napamet da neke mogu žuljati ispod pazuha...
kakve se onda preporučuju, ako smijem pitati?
hvala.
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 00:11   #925
Ovo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 00:21   #926
Quote:
super...
taj tip ormice mi se ionako više svidio zbog višestruke mogućnosti podešavanja...
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:36   #927
Ajd što žuljaju te orme (moj je imao krastice od takve ispod pazuha), nego se vrlo uspješno izvlače iz toga. Ima tu par pasa kod mene koji su se izvukli iz nje i počeli trčat (sva sreća pa se to događalo tu di nema prometnice), ne želim si razmišljati šta bi bilo da su to napravili negdje pored prometne ceste. Ja samodmah išla kupovat ovu H kad sam to skontala (iako još ovu nije bio prerastao), samo je bilopitanje vremena kad će i on skontati na koji način se izvući iz orme.

Ova koju je Didi linkala je dobra, imam takvu, ali ako imate pse koji imaju osjetljiviju dlaku ko recimo moj strgat će se dlaka ispod nje i skratiti se. Moj je čak naprijed di je taj krug metalni imao skroz iskidanu dlaku da mu se koža vidila.
Preporodila sam se s ovom: https://www.pet-centar.hr/camon-orma...ilagodbom.aspx, identična je ko ova gore što je Didi zalijepila, ali ima spužvu na 3 mjesta i baš mu se fino oporavila dlaka otkako ju koristim. Ovu drugu mu stavljam kad mu obučem prsluk ili kabanicu jer onda mu ne može trgat dlaku a i brže se osuši nego ova podstavljena.
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:13   #928
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ajd što žuljaju te orme (moj je imao krastice od takve ispod pazuha), nego se vrlo uspješno izvlače iz toga. Ima tu par pasa kod mene koji su se izvukli iz nje i počeli trčat (sva sreća pa se to događalo tu di nema prometnice), ne želim si razmišljati šta bi bilo da su to napravili negdje pored prometne ceste. Ja samodmah išla kupovat ovu H kad sam to skontala (iako još ovu nije bio prerastao), samo je bilopitanje vremena kad će i on skontati na koji način se izvući iz orme.

Ova koju je Didi linkala je dobra, imam takvu, ali ako imate pse koji imaju osjetljiviju dlaku ko recimo moj strgat će se dlaka ispod nje i skratiti se. Moj je čak naprijed di je taj krug metalni imao skroz iskidanu dlaku da mu se koža vidila.
Preporodila sam se s ovom: https://www.pet-centar.hr/camon-orma...ilagodbom.aspx, identična je ko ova gore što je Didi zalijepila, ali ima spužvu na 3 mjesta i baš mu se fino oporavila dlaka otkako ju koristim. Ovu drugu mu stavljam kad mu obučem prsluk ili kabanicu jer onda mu ne može trgat dlaku a i brže se osuši nego ova podstavljena.
Ovo je bilo iscrpno... Hvala...

Kad ormica dodje na red za kupnju, onda cu gledati da uzmem neku podstavljenu ili mekanu, iako moje pseto ima cekinje, a ne dlaku, ali za svaki slucaj. Ne zelim da zamrzi ormu, onda nisam bas napravila neki posao.

Sad mi je jasnije zasto kao stene nije volio ormicu, valjda ga je zuljala (a imao je takav tip orme), a ovu koju imamo za auto, koja ima dodatak za zakaciti na pojas nosi bez problema.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:25   #929
Joj moj je znao svako malo stati vanka i češati tu ormu (ovu od Pawrent), mislila sam da je zato jer nije naviknut ni na ogrlicu ni na ormu. Sad tek vidim da ga je vjerojatno žuljala i smetala jer ovu ni ne doživljala, je malo u pčetku čohao ali nikada ko ovu prvu.

Jebiga ja ga odmah iz azila odvela u pet centar i budući da je bila hrpa tih ko grudnjak što se kopčaju mislila sam da su super. Kasnije su mi na forumu rekli da se izvlače iz njih ko iz šale, vidila i čula od drugih i na koji način, ovaj moj se čohao, počeo imati krastice ispod pazuha i ošla kupiti novu čim je dovoljno narastao da stane u najmanju H (S veličinu). Još uvijek smo na najmanjoj, stvarno se dosta daju podesiti a pseto je baš dosta izraslo i razjačalo se.
edit: sad vidim da ima XS, ja kad sam kupovala S je bila najmanja i kod jedne i kod druge H ormice

Jedino što je meni problem to što moj voli vući u šetnji, a ove imaju karikicu odozada i to ih još više potiče da vuku. Pokušala sam zakačiti i za naprijed za taj metalni kolut (to na ovu koja nije podstavljena), stvarno bolje hoda tako, al čim zakačim nazad opet vuće. Jbg, ja želim da mi normalno hoda na svim ormama i lajnama tako da više ništa ne kačim okolo nego sad fino učim da ide uz nogu.
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 23:46   #930
Mi imamo Ruffwear Front Range ormu. Prilično je skupa (oko 400 kuna), no podstavljena je, ne žulja, kvalitetna je i pas se ne može izvući iz nje. Bili smo zadovoljni i Hurttinom ormom koja je duplo jeftinija (200 kuna).

Ove iz Pet Centra su mi uglavnom bile bezveze.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 10:39   #931
Ma ne mogu se izvući ni iz ovih iz Pet centra što su H oblik. Moj se baš nateže sa drugim psima, bude mi na lajni i nije mi se izvukao. Jedino što moram uzimati ovu podstavljenu jer ima takvu dlaku da mu se kida i baš mu bude skraćena ako ne nosi te sa spužvom.

Jel netko od vas koristio ovakav tip lajni: https://www.pet-centar.hr/camon-vodi...zne-boje.aspx? Kakve su u ruci, jesu teške, jel kližu?

Ove su sada na akciji pa me zanima jesu li tanke: https://www.pet-centar.hr/karlie-vod...v-smedja.aspx? Imam na tu foru, ali je dvoslojna i fino debela (i podosta teška u ruci ali mi ne smeta, ove tanke mi djeluju tak nepouzdano), ali mi se to di kačim lajnu za ormu malo ko razlabavilo i mislim da ću tu lajnu koristiti samo za livadu i tu okolo di nema cesta. Imam paranoje da će mi popustiti orma ili lajna i on odletiti na cestu. Kad vidim a čemu sve ljudi furaju svoje znam da pretjerujem, al ne mogu si pomoći.
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:35   #932
Quote:
Jel netko od vas koristio ovakav tip lajni: https://www.pet-centar.hr/camon-vodi...zne-boje.aspx? Kakve su u ruci, jesu teške, jel kližu?
ja ti imam sličnu, ali dugačku 20m, tipa uže, vjerojatno mekaniju i tanju od one koju si ti linkala jer je od moje Ø 6 mm, koju koristimo za dugačke šetnje po okolnim livadama, konkretno ovo:

http://media17.mediazs.com/bilder/he..._fg_8548_7.jpg

http://media17.mediazs.com/bilder/he..._fg_8556_1.jpg

meni je taj tip povodca super, ništa ne žulja za ruku i ne kliže...
da ne velim da mi se pas preporodio otkad smo ju nabavili, u šetnjama ima osjećaj slobode, a opet je pod nadzorom. čak i bolje reagira na poziv i više sluša naredbe. i zadovoljniji i izmoreniji dolazimo doma. pogotovo sad kad je pao snijeg kojeg obožava, lovio je grude, rovao, kopao, zavlačio se u iskopane rupe, skakao do iznemoglosti itd...
ne znam da li ćemo ikad doći na stadij kada ću ga moći pustiti sa lajne, pa da mi neće pobjeći, ali ovo nam je preporod, i meni i njemu...

Quote:
Ove su sada na akciji pa me zanima jesu li tanke: https://www.pet-centar.hr/karlie-vod...v-smedja.aspx?
nemam od karlia, ali imam camonovu na istu foru, ovu http://www.camon.it/uploads/thumbs/A...-012348910.jpg

i super mi je, nije tanka... camonovu sam uzela samo zato jer joj je donji karabiner masivniji i teži od karabinera na ovoj karlieovoj, a moj pas bolje reagira kad ima vodilice koje osjeti, valjda... naša je dimenzije 18x2000mm...

btw, ti si mislila na debljinu uzice ili širinu? širina ti je navedena imaš 10-15-20-25mm, ako ti je promaklo...
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:15   #933
Mislila sam na debljinu, za širinu znam da se bira koja ti paše (ja obično uzmem šire lajne, oko 1 ili 1,5 cm).

Imam i ja Camonovu reflketirajuću (ista je ko ova linkana ali ima prošiveno reflektirajući konac sa obje strane), to nam je ova što se malo rasklimala. Fino je debela jer je dvostruka, opet bi takvu al mi se ne daje opet 100 kn. Ako je ova Karlie ko ona neka tanka što imam doma (ne znam čija je, tu sam kupila kad je tek došao i bio mali pa mi je pasala i takva tanka) onda mi nije napeto. Ovaj moj ima cca 12 kg i kad potegne treba to sve izdržati (ne bi čovjek rekao kad ga vidi da može toliko povući ali ima jaka nabijena prsa i ima to snage ).

Ma netko mi je za te konope rekao da nisu baš zgodni u rukama pa ih nisam ni gledala (ne ovaj tvoj već ovi radni).

Ja imam ovu za šetnje kad želim da ima slobode: https://www.pet-centar.hr/matis-vodi...om-ruckom.aspx i prezadovoljna sam. Fleksi uopće više ne koristim otkako sam je kupila, lako zarolam kadje hoću skratiti i sigurnije mi je nego fleksi. Jedino što bi volila više da je ta ručka negdje u sredini a ne dolje jer moje krele je niskopodno i moram se sagnuti ako želim držat za ručku pa mi baš nije praktično. Osobama sa visokim cuckima je ovo idealno.
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:26   #934
Quote:
Ma ne mogu se izvući ni iz ovih iz Pet centra što su H oblik. Moj se baš nateže sa drugim psima, bude mi na lajni i nije mi se izvukao. Jedino što moram uzimati ovu podstavljenu jer ima takvu dlaku da mu se kida i baš mu bude skraćena ako ne nosi te sa spužvom.

Ove su sada na akciji pa me zanima jesu li tanke: https://www.pet-centar.hr/karlie-vod...v-smedja.aspx? Imam na tu foru, ali je dvoslojna i fino debela (i podosta teška u ruci ali mi ne smeta, ove tanke mi djeluju tak nepouzdano), ali mi se to di kačim lajnu za ormu malo ko razlabavilo i mislim da ću tu lajnu koristiti samo za livadu i tu okolo di nema cesta. Imam paranoje da će mi popustiti orma ili lajna i on odletiti na cestu. Kad vidim a čemu sve ljudi furaju svoje znam da pretjerujem, al ne mogu si pomoći.
Mi uz Ruffwear (koju baš ne voli jer se oblači preko glave , ali je ugodna za nošenje, sigurno), imamo ovu: https://www.pet-centar.hr/tre-ponti-...-s-kopcom.aspx. Mekana je i ne trga dlaku.
intervala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:52   #935
Viđala sam takve na psima na livadi, te se isto zakopčavaju ko grudnjak i samo se trebaju ukopati i krenuti nazad i prevuće im se preko glave. Uglavnom viđam to na mopsićima, ali oni meni djeluju tako nezainteresirano za sve tako da se vjerojatno ni neizvlače iz njih jer im se ne da.

Ovo prevlačenje preko glave sam ja rješavala u početku tako da bi mu svaki puta dala poslasticu kad bi mu prevukla ormu preko glave pa je brzo on pokopčao da ako se strpi ide nešto fino. Sad nemamo nikakvih problema sa navlačenjem.

Bio je on meni šizio (režao i htio cvaknuti) i na prsluk i kabanicu kad sam mu navlačila pa je mito i korupcija odradilo svoje, sad stojički otrpi i bez poslastice. Sve ih se može naučiti, ali treba vremena kad ih se podmićuje.
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:07   #936
Quote:
Ovaj moj ima cca 12 kg i kad potegne treba to sve izdržati (ne bi čovjek rekao kad ga vidi da može toliko povući ali ima jaka nabijena prsa i ima to snage ).
to sam ja mislila za svojeg koji ima 23kg i koji spada u kategoriju "medium", ali je mix u tipu lovačkog/terijera, pa je sav mišićav i nabijen, i kad povuče, moram se dobro zakopati nogama da ne poletim za njim, a ja spadam u kategoriju težih

jednom mi je u šetnji sina tako povukao, da je mali koji je tada imao 8 godina samo poletio za njim... srećom što smo bili na livadi, pa se mali samo isprljao i malo natukao, ne želim ni misliti što bi bilo da smo bili na cesti... a to sve zbog neke čaplje koju je gospon pes vidio u obližnjem potoku... (nismo ju uopće skužili kad je bila siva)

Quote:
Ja imam ovu za šetnje kad želim da ima slobode: https://www.pet-centar.hr/matis-vodi...om-ruckom.aspx i prezadovoljna sam. Fleksi uopće više ne koristim otkako sam je kupila, lako zarolam kadje hoću skratiti i sigurnije mi je nego fleksi. Jedino što bi volila više da je ta ručka negdje u sredini a ne dolje jer moje krele je niskopodno i moram se sagnuti ako želim držat za ručku pa mi baš nije praktično. Osobama sa visokim cuckima je ovo idealno.
gledala sam ja i tu matisovu koju si ti linkala i ovu pawise https://www.pet-centar.hr/pawise-vod...-traganje.aspx i svidjele su mi se pošto su šire i konkretnije, ali sam zaključila da nam je i 10/15m ipak malo prekratko, pa smo ipak kupili heimovu od 20m iz prethodnog posta, bez obzira što je uže i nisam zažalila... jedino žalim što nije barem 25m...
mi isto tako flexi više skoro ne koristimo, jedino kad idemo u kraće šetnje po naselju, ali to u zadnje vrijeme izbjegavamo jer su nam u ulici neki radovi i sve je puno raznih strojeva i kamiona, pa ga sva ta mašinerija veoma straši, čak i kada su samo parkirani, da ne rade ništa
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:54   #937
Ma ja sam previše puta čula od ljudi da se fleksi u neko doba zakoči pa se ne može uvući jer ode mehanizam ili se pokida neki vrag unutra pa ga ne mogu zakočiti pa onda omotavaj oko ruke da skratiš. Ne da se meni s time zezati, a i nije ovaj moj neka minijatura da ja njega sa fleksijem mogu kako spada kontrolirati. Da ne pričam da mi je jednom tu u stubištu potegao tako da mi je izletio fleksi iz ruke, to je bilo zadnji puta da sam ga koristila.

Ja sam uzela ovu od 3 metra, dovoljno je dugačka da nije baš zaljepljen za mene, a opet dovoljno kratka da mogu sfrkati na brzinu ako naiđe netko. Ima jedan dio di ga pustim bez lajne i tu se izdivlja tak da nam je ovo sasvim dovoljno. Da šećem po šumi vjerojatno bi uzela nešto duže, al opet koliko on voli smećariti više ga volim imati ovako na oku da ne bi požderao neki vrag.
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:40   #938
Fleksica mora biti sto godina stara da se mehanizam u njoj zakoči, što se događa zbog prljavštine koja se unutra zavuče. Prije će se razbiti kutija ako se pas vlasniku istrgne iz ruke.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:50   #939
Leeloo imam ti ja onu prvu lajnu koju si linkala i uopce ju ne koristim. Imam osjecaj da je za psa od 60kg, teska je i klizi s ruke pa ju moras cijelo vrijeme cvrsto drzati. To je dragi kupio kao da imamo tele, a ne psa od 20kg Eno stoji u ladici..

I moja lajna je vec pri kraju pa skupljam ideje, ali nama ne treba nista duze od 2m jer ju volim imati blizu posto je usisavac svega. U sumi je ionako pustena.
Bitno mi je samo da je rucka uza i ne klizi. Ovu trenutnu samo nakacim oko zgloba i ne moram uopce drzati rukom.
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:53   #940
Quote:
Fleksica mora biti sto godina stara da se mehanizam u njoj zakoči, što se događa zbog prljavštine koja se unutra zavuče. Prije će se razbiti kutija ako se pas vlasniku istrgne iz ruke.
Fleksica je prvo sto sam kupila kada smo doveli psa, znaci ona je tada imala 4kg. Mehanizam je pukao za 3tjedna, a nije bila neka bezvezna fleksica, znam da sam ju platila oko 150kn. I nije mi ni pala ni bila puna prljavstine jer su to bile kratke setnje po gradu.
Nakon toga sam rekla nikad vise fleksice.
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.