Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 18:10   #1
Je li moguće - prevara u dobrom braku

Ne nadopunjava mi se na tuđe teme...pa bi svoje dvojbe i trojbe ovdje podjelio sa vama...

Čovjek sam koji mislima nikad ne miruje, razmišljam o čemu treba i ne treba, pa tako me zanima i ovaj, ajmo ga nazvati(ako postoji, a otkriti ćemo barem malo) fenomen prevare.
Prevaga za pokretanjem mi je došla sa sve učestalijim, kako je jedan od nas ovdije na forumu rekao,holywoodskim scenarijima, zbilja ima svašta, da čovijek ne povjeruje...pa sad...

...sve ću staviti u jedno poveće pitanje, i obraćati ću se ženskom rodu, ali mislim i na muški rod, naravno, da ne pišem duplo.

Ako imamo muža i ženu, brak, ako muž ima mane u granicama normale, ako žena osjeti da je voli, ako se on sjeti njezinog rođendana, godišnjce,ako joj unatoč svom poslu nekad i usisa, opere suđe i djete te ga stavi spavati, ako je iznenadi na neki glupavi dan sa najobičnijom ružom, ako kad je slobodan skuha, ako joj ne njurga ako je kupila koju krpicu previše, ako trpi njezine ma kakvi oni bili, ako nakon jebene svađe on dođe i zagrli je pa i ako nije kriv, ako nije ljubomoran na malo poveći dekolte, ako se sexa redovito...ukratko, ako je normalan...da li se može dogoditi prevara u ovakvom braku, da li se prevare događaju zbog zapostavljenosti, ili mislite da je samo manja mogućnost kod ovakvog braka,ali je isto sve otvoreno?
S kim god da sam pričao, pitao bi ih isto što i vas ovdje gore, odgovori su bili - "nema šanse, kod prevare mora nešto ne valjati, u takvom braku prevare nema"

Dakle mislio sam na jedne i druge, pisao sam u muškom rodu, ali mislim i na žene.
__________________
Nobody Knows where you are... how near or how far... Shine on you crazy diamond!
mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 18:15   #2
misjenja sam da dobar brak nema veze s tim. ako nekoga zasvrbi, to ce uciniti. netko ima zeludac za to, netko ne. bez obzira na situaciju kod kuce. i bez obzira na spol.
__________________
svi cemo umrijeti.

Zadnje uređivanje nata_lie : 27.07.2010. at 18:26.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 18:16   #3
nema razloga za prevaru...ovo što si opisao, prototip je savršenog muškarca....pod uvjetom da ne opere dijete u istoj vodi kojom je suđe prao
kaj te ustvari muči?
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 18:17   #4
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
misjenja sam da dobar brak nema veze s tim. ako nekoga zasvrbi, to ce uciniti. netko ima zeludac za to, netko ne. bez obzira situaciju kod kuce. i bez obzira na spol.
ma ne stigneš varat kad radiš sve to kaj je ovaj nabrojao
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 18:25   #5
Naravno da se može dogoditi.

Pogotovo ako on misli da je savršen zbog toga što radi sve navedeno.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 18:31   #6
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
misjenja sam da dobar brak nema veze s tim. ako nekoga zasvrbi, to ce uciniti. netko ima zeludac za to, netko ne. bez obzira na situaciju kod kuce. i bez obzira na spol.
slažem se.

pogotovo jer ljudi nisu monogamni...
dada500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 18:32   #7
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
ma ne stigneš varat kad radiš sve to kaj je ovaj nabrojao
ma sta ti je. netko tako savrsen mora to svoje savrsenstvo podijeliti sa drugima.

imam filing da autor zapravo pise o sebi
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 18:45   #8
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
ma sta ti je. netko tako savrsen mora to svoje savrsenstvo podijeliti sa drugima.

imam filing da autor zapravo pise o sebi

Ne, ne pišem o sebi, nisam usisavač uzeo u ruke još o dana kada sam bio konobar, suđe također, nisam uopće hto da tema ide u ovom pravcu, jer daleko sam od "modela" kojeg sam opisao u temi....
__________________
Nobody Knows where you are... how near or how far... Shine on you crazy diamond!
mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 18:48   #9
Quote:
mother kaže: Pogledaj post
Ne, ne pišem o sebi, nisam usisavač uzeo u ruke još o dana kada sam bio konobar, suđe također, nisam uopće hto da tema ide u ovom pravcu, jer daleko sam od "modela" kojeg sam opisao u temi....
ma dobro, ima toliko detalja u postu i to me natjeralo da pomislim na to.
a sto ti mislis? jel moguce?
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 18:52   #10
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
misjenja sam da dobar brak nema veze s tim. ako nekoga zasvrbi, to ce uciniti. netko ima zeludac za to, netko ne. bez obzira na situaciju kod kuce. i bez obzira na spol.
Ne muči me ništa, pričamo...
U nedjelju smo nas desetak pod gasom raspravljali o tome, htio sam i ovdje...
__________________
Nobody Knows where you are... how near or how far... Shine on you crazy diamond!
mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:00   #11
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
ma dobro, ima toliko detalja u postu i to me natjeralo da pomislim na to.
a sto ti mislis? jel moguce?
Pa...temu sam i otvorio zbog toga što sam ful zaintrigiran za odgovore jer rijetko kad naiđem na moje istomišljenike, recimo u nedjelju me ekipa pokopala...mišljenja sam da je moguće, ne u istom postotku kao da je muž/žena sa manama koju su teško probavljive, ali je moguće.
Svi kažu, moguće je jer je sve moguće, ali realno gledajući nema šanse...
__________________
Nobody Knows where you are... how near or how far... Shine on you crazy diamond!
mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:09   #12
Quote:
mother kaže: Pogledaj post
Pa...temu sam i otvorio zbog toga što sam ful zaintrigiran za odgovore jer rijetko kad naiđem na moje istomišljenike, recimo u nedjelju me ekipa pokopala...mišljenja sam da je moguće, ne u istom postotku kao da je muž/žena sa manama koju su teško probavljive, ali je moguće.
Svi kažu, moguće je jer je sve moguće, ali realno gledajući nema šanse...

U kojoj realnosti nema šanse?

Brak je složena "stvar", kao i život uostalom. I neke se stvari događaju bez obzira na uvjete.

Prevara se svakom može "dogoditi".

A iz onoga što si opisao, ako je riječ o stvarnom muškarcu koji živi tako, rekla bih da je on previše zauzet tim da se postavi kao savršen. Glupo je uopće razmišljati na način "on i pored svog posla se povremeno pobrine o suđu, vešu, djetetu.....". Zašto bi to bila samo njena "dužnost"? Nije li to NJIHOVO suđe, dijete, veš?
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:15   #13
Realno gledajući ima šanse...
Uvijek postoji više osoba koje ti se mogu u određenim okolnostima učiniti zanimljivijima od onoga kaj imaš doma...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:42   #14
Većina će ti reći da je moguće da se to dogodi svima samo ne njima
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:48   #15
Ne samo da je moguće, nego znam da se događa.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:03   #16
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
U kojoj realnosti nema šanse?

Brak je složena "stvar", kao i život uostalom. I neke se stvari događaju bez obzira na uvjete.

Prevara se svakom može "dogoditi".

A iz onoga što si opisao, ako je riječ o stvarnom muškarcu koji živi tako, rekla bih da je on previše zauzet tim da se postavi kao savršen. Glupo je uopće razmišljati na način "on i pored svog posla se povremeno pobrine o suđu, vešu, djetetu.....". Zašto bi to bila samo njena "dužnost"? Nije li to NJIHOVO suđe, dijete, veš?
Uhvatila si se detalja, to je nebitno, samo sam dao jedan imaginaran brak radi rasprave o temi, što je čija dužnost ovdje nije bitno, ako sam fulao u opisu nečeg nije bitno , bitno je samo moje pitanje...

Dakle, kad se radi o nekoj prevari, tu na forumu, u stvarnom životu...uvijek čujem "a kako i neće kad je on/ona bio takav i takav, da je bio/bila normalna/normalan ne bi..."
I od tuda je nastala ova tema...
__________________
Nobody Knows where you are... how near or how far... Shine on you crazy diamond!
mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:07   #17
Quote:
mother kaže: Pogledaj post
Ne, ne pišem o sebi, nisam usisavač uzeo u ruke još o dana kada sam bio konobar, suđe također, nisam uopće hto da tema ide u ovom pravcu, jer daleko sam od "modela" kojeg sam opisao u temi....
okej, sad kad smo i to riješili....zbog svega, a i činjenice da se opijaš...pa takav smrdljiv valjda i doma dolaziš...ja bi te varala s tvojim najboljim trijeznim prijateljem. ljenčino jedna
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:10   #18
Quote:
mother kaže: Pogledaj post
Uhvatila si se detalja, to je nebitno, samo sam dao jedan imaginaran brak radi rasprave o temi, što je čija dužnost ovdje nije bitno, ako sam fulao u opisu nečeg nije bitno , bitno je samo moje pitanje...

Dakle, kad se radi o nekoj prevari, tu na forumu, u stvarnom životu...uvijek čujem "a kako i neće kad je on/ona bio takav i takav, da je bio/bila normalna/normalan ne bi..."
I od tuda je nastala ova tema...

Uhvatila sam se detalja jer mi se učinilo kao pokušaj opisivanja "idealnog" muža

Nitko s pravom ne može reći "da je bio normalan ne bi....." jer prevara se ne događa samo u lošim brakovima.
Sve je moguće i ništa nas ne smije iznenaditi
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:19   #19
Nije sve baš tako crno - bijelo.
Nekad se prevara desi jer jednom partneru u braku počne faliti emocija, seksa, razumjevanja ... pa on to potraži na drugoj strani
No često se prevara desi iako je jedan partner onakav kakvim si ga gore opisao (idealan) jer drugi partneri jednostavno voli malo bocnuti sa strane, može jedan partner biti savršen i najpažljiviji na svijetu kad je drugi sklon prevari.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:21   #20
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Sve je moguće i ništa nas ne smije iznenaditi
dovraga i bestraga! svijet je potpuno poludio....ovima na ljes-u, prevara se zadnjih dana protivi zdravom razumu, bogom danoj ljubavi i moralnim načelima; a vi tu najavljujete...prizivate čak tu mogućnost prevare u naravno savršeno vezi.
bonaventura izbavi nas grešne od ovakovih zlih primisli
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.